Zvířecí hrdinové

Spasitel

26. října 2008 v 19:39

Se Simpsonovými to táhne už od začátku. Hned v první epizodě "Vánoce u Simpsonových" ho pojali za člena rodiny. Homer na něj tehdy na psích dostizích vsadil všechny peníze určené původně na vánoční dárky a doufal, že vyhraje. Spasitel (nebo přesněji původním jménem Číslo osm) skončil úplně poslední a majitel ho vykopl na ulici. Simpsonovi se milého pejska ujali a přes občasné potíže s ním žijí šťastně a spokojeně dodnes.

Sněhulka

26. října 2008 v 19:38

Sněhulka První - byla bílá jako sníh. Simpsonovi ji dostali od Kočičí dámy. Zemřela při tragické autonehodě, kterou zavinil opilý bratr starosty Quimbyho. V seriálu se nikdy naživo neobjevila, ale často byla zmiňována při vzpomínání na minulost.

Sněhulka Druhá - měla černou srst, také pocházela od Kočičí dámy a sehrála v seriálu zřejmě největší roli. V patnácté sérii v epizodě "Já robot" ji usmrtil doktor Dlaha svým mercedesem.

Sněhulka Třetí - pocházela z útulku a v rodině se moc "neohřála". Když se snažila ulovit rybky z akvária, spadla do něj a utopila se.

Sněhulka Čtvrtá - byla znovu bílá. U Simpsonových bydlela také velmi krátce. Zvuk Lízina saxofonu jí vadil tak, že vyskočila z okna a zabila se.


Líza poté odmítala přijmout další kočku, protože věděla, že každá v její péči zemře. Avšak Kočičí dáma Simpsonovým dodala další, v pořadí již pátou, která má zatím štěstí a stále žije. Rodina se rozhodla říkat jí Sněhulka Druhá a dělat, jako by se nic z toho všeho nikdy nestalo…

Scratchy

26. října 2008 v 19:28

Kočka a druhá polovina osazenstva ze seriálu "Itchy a Scratchy". Scratchy je naplněn vražednou tohou zabít myš - tou myší je samozřejmě Itchy. Ale jeho tužba zatím naplněna nebyla a s největší pravděpodobností ani nebude. Naopak, Itchy má nad Scratchym převahu, svým ďábelským plánem ho vždy napálí. Mluvit Scratchyho uslyšíte jen málokdy, snad to bude způsobeno tím, že je příliš zaneprázdněn ječením, naříkáním, pištěním, kvílením a vydáváním blíže nespecifikovatelných zvuků.

Mr. Teeny

26. října 2008 v 19:25

Tento opičák - vlastním jménem Louis Toot - má velice podobnou práci jako Levák Mel: pracuje po boku Krustyho. Dalo by se však říct, že právě k opičce Teenymu má klaun osobnější vztah. Nedá se říct, že by se Teeny objevoval v Krustyho show nějak pravidelně: jeho společníkem je většinou v zákulisí, kde opičák vykuřuje cigarety, což je jejich společná záliba. Teenymu dělá kouření zdravotní problémy, a tak se můžeme obávat, že brzy dopadne jako jeho předchůdci, na které Krusty dodnes vzpomíná. Jednou byl opičák odvezen mezi své do divočiny, kam však nezapadl mj. proto, že zdejší gorily neakceptovaly kouření. Krustymu mj. dělá i šoféra donáší mu noviny a píše mu scénáře.

Jub-Jub

26. října 2008 v 19:23

Tento leguán patří Selmě Bouvierové. Je to její nejmilejší mazlíček, kterému stačí ke štěstí velmi málo.
Inu, kdyby mu ke štěstí málo nestačilo, nemohl by holt žít v Bouvierovic domácnosti. Jub-Jub by asi nejradši snědl zaživa MacGyvera nebo Ling, protože tito lidé mu berou Selmu. I když leguán by je nejspíš sežral zamrtva - velice si libuje v jezení bytostí, které jsou po smrti. Jednou to zkoušel i na Selminu nohu, ale zdrtilo ho zjištění, že její noha jen spí.
Jak se vlastně Jub-Jub k Selmě dostal? Nejdříve ji měla modrovlasá teta Gladys, která leguána odkázala její matce. Ta ho ale nechtěla a tak ho dala právě k Selmě. Ta je s ním spokojená a určitě by se ho nevzdala.

Itchy

26. října 2008 v 19:21

Itchy je kreslená postavička ze seriálu, který zpola nese její jméno, a to seriálu Itchy & Scratchy. Je to ten nejsadističtější myšák pod sluncem, který svému "kamarádovi" Scratchymu provedl s motorovou pilou snad všechno, co s motorovou pilou vůbec dělat lze… A nejen pilou, Itchy, ač myšák nevelikého vzrůstu, dokáže ovládat spoustu nástrojů a umí s nimi věci, které by obyčejného hlodavce ani nenapadly. Itchy prostě drtí, ničí, trhá, rve, řeže, mele, seká, mixuje,válcuje, mačká, stříhá, bodá,…

Blinky

26. října 2008 v 19:19

Blinky je asi nejkrásnější ryba na světě a určitě jediná, která má tolik očí. Může za to Burnsova jaderná elektrárna svými toxickými odpady, které vypouští do přírody.
Objevuje se v mnoha epizodách a to na dvou místech: v jezeře u jaderné elektrárny, nebo v akváriu v nějaké luxusní restauraci jako "živá večeře".
Kromě tříoké verze Blinkyho existuje také verze jednooká, čtyřoká a pětioká.
 
 

Reklama