Taneční

Mambo

20. srpna 2010 v 17:52
Popis:Danny Mitchell, irský student katolické školy je členem fotbalového klubu v Belfastu, avšak touží po vyšších cílech. Jeho snem je stát se nejlepší fotbalovou hvězdou Irska, což by se mu, jak se domnívá, mohlo podařit díky využití brazilského rytmu. Přesvědčen, že dokáže napodobit slavné fotbalisty jako jsou Pele a Carlos Riga, se začne učit Sambu. To však ještě netuší, jak tyhle taneční hodiny kompletně změní jeho život. Teď je ta pravá doba na výkop této sezóny, jaký jste ještě nezažili!
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Sice už trošku starší film, ale jinak docela povedený. O tanci, fotbale a samozřejmě lásce...

Tanec v srdci

30. března 2010 v 17:12
Popis:Mladý mistr ve společenském tanci Scott Hastings tančí od šesti let a roky pracuje na tom, aby se s partnerkou Liz stal šampionem Jižní Austrálie v latinskoamerických tancích. Nikdo nepochybuje, že se jim to povede. Jenže Scott se díky svéhlavosti ocitne tři týdny před inkriminovanou Grand Prix bez partnerky. Vnutí se mu nesmělá začátečnice Fran, která v tanečním studiu spíš voskovala parkety a myla hrnky od kafe. Ta má stejně jako Scott chuť tančit vlastní kroky, které jsou ale pro porotu nepřípustné. Partnerstvím s Fran Scott naprosto vyděsí své nejbližší. Jenže kouzla se dějí právě v momentech, kdy to nejméně čekáte, což také Scott s Fran brzy objeví.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Úžasný film, i když už má svůj věk. Navíc Paso Doble je úžasný tanec a v tomto filmu vás chytí za srdce.

Mamma mia!

29. března 2010 v 19:46
Popis:Mladičká Sophie žije s mírně šílenou matkou Donnou) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém - kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam , upjatý bankéř Harry, svérázný dobrodruh Bill) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: V podstatě žádný mimořádný příběh, ale i tak si tenhle fim získal srdce tisíců diváků. Písně ABBY a výkony herců mu dávají tak trochu jiný rozměr :)

Smím prosit?

28. března 2010 v 18:34
Popis: John Clark je úspěšný právník, má okouzlující manželku a milující rodinu. Přesto mu něco chybí. Při své každodenní cestě do práce míjí okna tanečního studia a v nich vidí krásnou učitelku tance. Jednoho dne se odhodlá a zapíše se do kurzů tance. Ovládne ho kouzlo mladé lektorky nebo propadne jiné vášni - tanci?
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Taneční film trochu jinak - trošku kultivovanější, jemnější a něžnější. Ale celkově moc dobrý, líbil se mi.

Pomáda 2

20. března 2010 v 18:47
Popis:Píše se rok 1961. Jsou to už dva roky, co hrdinové z prvního dílu ukončili svá studia. Přesto však tyto mladé dámy a pánové zůstávají typickými představiteli své doby. Stephanie se však přes léto změnila. Hledá novou lásku, jinou než s Johnym. Zatímco se nováček Michael bezhlavě zamiluje do Stephanie, která ho zatím nevnímá, vyhrocuje se zde nový konflikt...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Druhý díl v podstatě kopíruje zápletku toho prvního, jen role se změnily. Upřímně mi nějak neučaroval, v tomto případě platí, že první díl byl prostě lepší.

Pomáda

20. března 2010 v 18:45
Popis:John Travolta přesvědčí o svých kvalitách a univerzálnosti v hlavní roli této atraktivní filmové verze divadelního šlágru. Olivia Newton-John, která hraje Sandy - naivní Travoltovu lásku, se zde představí ve svém filmovém debutu. I mezi dalšími účinkujícími objevíte celou řadu známých jmen. "POMÁDA" je stoprocentní muzikál, který není jen nostalgickým ohlédnutím za jedním pohodovým desetiletím. Je to hold muzice plné energie a napětí - hold éře rock´n´rollu.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Tak tohle už je vážně klasika - a sakra dobrá! Můj oblíbenec v poli hudebních a tanečních filmů.

Nežádej svůj poslední tanec

14. března 2010 v 18:43
Popis:Sára je dívka z malého města s velkým snem: stát se baletkou první třídy. Je však nucena opustit od svých plánů a vydat se za otcem do drsné části Chicaga, kde se spřátelí se svou černošskou spolužačkou Chenille a jejím pohledným bratrem Derekem. Sáru a Dereka zblíží jejich společná láska k tanci. Jak sílí jejich přátelství stejně tak sílí protesty přátel a rodiny. Sára a Derek jsou vystaveni největší zkoušce - zůstat věrni svým snům - a jeden druhému.
Fotky:
Můj názor: Podle mě tak trochu klasika. Jinak hodně kvalitní taneční film, dost mě bavil.

Let's dance 2

13. března 2010 v 18:29
Popis:Když vzpurná Andie, která nadevše miluje Street Dance, začne studovat na Marylandské škole umění, snaží se zapadnout a přitom si udržet starý styl života. Když spojí své síly s nejlepším tanečníkem školy Chasem, aby vytvořili formaci a zvítězili v taneční soutěži The Street, najde způsob, jak žít svůj sen a při tom propojit své dva oddělené světy.
Fotky:
Můj názor: Dějově nic moc, ale ty tance byly skvělý!

Let's dance

28. října 2008 v 18:50
Popis:Tyler Gage je rebel na špatné straně Baltimoru, který má však sen, že se jednoho dne odtud dostane. Nora je prvotřídní prima balerína, která navštěvuje v Baltimoru ultra-elitní Marylandskou školu umění, a jediná věc, která stojí v cestě její jasně zářivé budoucnosti, je najít skvělého tanečního partnera pro své vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím se zákonem dostane do Marylandské školy umění na veřejně prospěšné práce, je pro všechny jen drzým outsiderem. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tomto drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co láska? Nezkomplikuje jim životy?
Fotky:
Můj názor: Jeden z dobrých, hodně dobrých tanečních filmů :) A ještě z moderní doby :)

Hříšný tanec 2

5. října 2008 v 20:45
Popis:Havana, listopad roku 1958. Osmnáctiletá Katey Millerová přijíždí s rodiči ze Spojených států do kubánského hlavního města, kde její otec dostal místo ve vedení místní pobočky společnosti Ford. Z poklidného života středostavovského studentky je Katey uvržena do exkluzivního prostředí Američanů, pohybujících se v luxusním hotelu Oceana. Více než toto pozlátko ji však přitahuje hrdý a cílevědomý Javier , číšník, který, jak vyjde najevo, je také vynikajícím tanečníkem. Katey touží naučit se jeho styl tance a přesvědčí ho, aby se společně zúčastnili prestižní taneční soutěže v havanském kasinu Palace. Po Javierově boku poznává odlišnou, temperamentnější tvář Kuby. Společně zkoušejí na pláži a navštěvují "hříšný" taneční klub La Rosa Negra, kam chodí pouze místní a kde se provozuje "hříšný tanec". V osudný večer jsou připraveni společně vystoupit na taneční soutěži, netuší však, že celou Kubu zanedlouho zachvátí vlna revolučního násilí…

Fotky:
Můj názor: Pokračování nesousí se ve žhavém kubánském rytmu..Mně se to líbilo - bylo o úplně něco jiného než jednička, ale neztratilo to půvab a přineslo to zase jiné prvky .) Tomuhle filmu bych rozhodně dala šanci :)

Hříšný tanec

5. října 2008 v 20:39
Popis:Píše se rok 1963. Beatles v USA ještě nejsou známí a diskotékám kralují latinsko-americké tance. Do letoviska horského hotelu přijíždí na prázdninový pobyt 17-tiletá Frances , všemi přezdívaná Baby, se sestrou Lisou a s rodiči. V hotelu se vyučují klasické tance, či tance z Latinské Ameriky, ale personál vyznává nejraději úplně jiný druh tance - tzv. dirty dancing (hříšný tanec). Baby sa seznámí s tanečním instruktorem Johnnym a prožije nejen svou první lásku, ale i proměnu z "ošklivého káčátka" na sebevědomou mladou ženu.

Fotky:
Můj názor: Kdo neviděl tuhle romanťárnu jako by nebyl :) Tenhle film je prostě klasika a i když už mu pár let je, pořád má co do sebe a ukrývá v sobě něco, co u jiných filmů hledám jen těžko :)

Flashdance

29. srpna 2008 v 18:53
Popis:Pocit kterému se nic nevyrovná! Světově úspěšný muzikál 'Flashdance' vypráví příběh nebojácné a půvabné osmnáctileté dívky. Alex Owens, která ve dne pracuje jako svářečka a v noci tančí v luxusním baru. Alex zápasí o svou nezávislost a lásku. Touží po splnění velkého snu - dostat se na Pittsburghskou taneční konzervatoř. Film je plný hudby osmdesátých let, včetně známých hitů 'Flashdance - What a Feeling' a 'Maniac' …
Fotky:
Můj názor: Na to jak je tenhle film už starej, a že svý léta má ;) - má opravdu co do sebe :) Milovníkům tanečních filmů určitě doporučuju ;)
 
 

Reklama