Simpsonovi ve filmu

Postavy ve filmu

15. listopadu 2009 v 10:23 | Zdroj: simpsonovi.comics.cz
Kromě obvyklých žlutých lidiček z města Springfieldu, se ve filmu objeví u jiné postavy.


Prezident Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger byl ve Filmu ztvárněn jako natvrdlý prezident USA, který nevědomky určoval osud Springfieldu. Šéf EPy Russ Cargill mu vždy nastolil pět různých variant, ze kterých si napřed vybral bez váhání "Nummer Drei", podruhé si však chtěl přečíst, co schvaluje. Pronesl skvělou hlášku ,,Jsem mocnář, nicht čtenář!" a taky zauvažoval, že se možná bude muset vrátit k rodinným komediím.

Russ Cargill
Dynamický a energický šéf Eko Profi Agentury Russ Cargill zavedl Springfield do pěkné šlamastiky, když je uvěznil do báně a pak jim do ní spustil bombu. Chce se angažovat jinak než penězi, a prostor mu k tomu dává právě jeho zmiňovaná agentura. Jeho kolega mu vytkl, že z jeho moci dočista zešílel, a on odvětil: ,,Zešílet bez moci je nuda. Nikdo vás neposlouchá!"
Zajímavost: Původní plány tvůrců byly představit Cargilla jako nudnou kancelářskou krysu, pak se ale rozhodli nasadit tuto osobnost.

Colin
Když Líza poučovala občany Springfieldu o životním prostředí, potkala se s tímto chlapcem. Stejně jako Líza je vášnivým ekologem a trápí ho situace springfieldského jezera. Přistěhoval se s tátou muzikantem (není to Bono) z Irska a hraje na klavír, kytaru, trumpetu, bicí a basu. Líza se do něj zamilovala až po uši a Colin jí to oplatil: mj. pro ni napsal píseň a šel s ní na zmrzku.

Spider-Vepř
Tento pašík účinkoval v Krustyho reklamě na sendvič Škvarkoun a po natočení ho chtěl zabít. Naštěstí našel útočiště u Homera, který v něm našel novou lásku. Pašík umí napodobit Homera a Marge, umí hlavou dolů lézt a umí též sítě plést. Stal se z něj i Harry Poser. Jeho výkaly byly spolu s Homerovými uloženy ve velkém silu, které přetékalo a kvůli němu dolehla na Springfield pohroma.

Green Day
Tato americká kapela měla na springfieldském jezeře koncert, na kterém ale bohužel zahynuli, protože jim jezero zničilo pódium. Na jejich pohřbu jim pak zahrála varhanice pohřební verzi jejich hitu American Idiot. Členové kapely si své postavy namluvili sami.

Tom Hanks
Tento oscarový herec účinkoval v reklamě na Nový Grand Canyon, který měl zůstat místo Springfieldu. Když pohladil malého chlapce, kolem vlasů se mu rozvířilo něco jako "hvězdný prach". Ještě pak všem lidem vzkázal, že jestli ho někdy potkají na ulici, ať ho nechají na pokoji.

Oficiální informace

12. listopadu 2009 v 18:53
Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života. Na filmu pracují stejní tvůrci jako na televizním seriálu a tak se fanoušci dočkají většiny svých oblíbených postav. Zápletku však tají do poslední chvíle.
Seriál, který již několik let úspěšně uvádí i Česká televize, si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru. Ten samozřejmě ve filmu nebude chybět a už první zveřejněné záběry vyvolaly lehkou kontroverzi. Zejména ten, kde je Bart poprvé za svou kariéru nahý. Snahou tvůrců je k filmu přitáhnout i ty diváky, kteří se zatím s fenoménem Simpsonových příliš nesetkali a zároveň uspokojit věrné fanoušky a překvapit sami sebe. Ve vedlejších rolích se objeví i některé filmové hvězdy a skutečné postavy americké historie. Tvůrci také odhalili, že se i ve Springfieldu začnou řešit problémy jako znečišťování ovzduší, ekologická krize a současná americká politika.
Práce na filmu začali již v roce 2001, ale od té doby se několikrát velmi radikálně proměnil scénář. I díky mimořádnému zázemí, kterého se tvůrcům dostalo od společnosti Twentieth Century Fox, je film natočený v širokoúhlém formátu a s větší paletou barev, než jakou má televizní seriál. Film nadabovali stejní herci jako seriál a tak se čeští diváci mohou těšit na výborné výkony Martina Dejdara, Jiřího Lábuse a dalších. Simpsonovi ve filmu jsou jedním z nejočekávanějších projektů letošního léta a to hlavně díky neokázalé komice, která už skoro dvě desítky let baví milióny diváků na celém světě.

Simpsonovi ve filmu - popis

12. listopadu 2009 v 18:46
Originální název: The Simpsons Movie
Žánr: Animovaný, Komedie
Rok výroby: Komedie
Režie: David Silverman
Motto:Vaše rodina není to nejhorší, co vás kdy potkalo.
Délka filmu: 85 minut
Popis děje:Simpsonovým už byl seriál malý - a tak se vrhli na celovečerní film. Vše začíná tím, když Homer odveze do jezera, které je časovanou bombou, výkaly svého čtyřnohého kamaráda Spider Vepře. Jezero to samozřejmě nevydrží a ve Springfieldu dojde k ekologické katastrofě. Začne se pátrat po příčině a brzy se zjistí, že za všechno může Homer, který si nezapomněl nádobu podepsat. Simpsonovi musí z města uprchnout. Vydávají se do světa. Jenže Marge s dětmi si těžce zvykají. Po určitém času se vrací domů - stýská se jim a navíc musí zachránit svoje město! Homer s tím nesouhlasí, bojí se, že ho ve Springfieldu budou nadále obviňovat za neštěstí. Nakonec se ale také vrací a vše dobře dopadá...
Obrázky:
 
 

Reklama