Poznámka na okraj

Poznámka k encyklopedii

17. prosince 2010 v 20:49
Jak jste jistě pochopili, tento blog není autorský, slouží jen jako jakási "encyklopedie" informací, které jsem zachytila někde v éteru svého života. K psaní článků využívám zdroje, které se snažím poctivě uvádět buď do samotného článku (např. jako název obrázku) nebo je uvádím do speciální rubriky "Zdroje", kde se snažím ke každé rubrice uvést co největší počet stránek, ze kterých jsem informace získala, upravila a použila.

Právě u rubriky "Živočichové", ve které se právě nacházíte, se začaly objevovat ne zcela milé komentáře, které se snaží "opravit" (velmi slušně řečeno, spíše se rozčileně ohánějí silnými slovy zpoza svého monitoru) některé informace, které jsem uvedla chybně.

Chtěla bych tedy říct, že s opravováním rozhodně problém nemám. Využívám více zdrojů, jako jsou různé encyklopedie, internet, ale i sešit z 2.ročníku střední školy, kde jsme se o systému živočisné říše učili. V každé literatuře, v každém zdroji se mohou objevit rozdílné informace, jiný systém, záleží samozřejmě na aktuálnosti verze. Jak víte, věda je obor, který se rychle mění a zoologie není výjimka. Informace se obměnují denodenně, vědci neustála přicházejí na nějaké novinky, které úplně mění to, co do té doby platilo. Je tedy samozřejmě možné, že informace mnou zde uvedené, nemusí tak úplně odpovídat skutečnosti. Byla bych tedy ráda, kdybyste to zjistili, tak abyste mě opravili.

Ovšem nikoli velmi rozrušeným komentováním mé "hlouposti" s několika vykřičníky a s pomstychtivým výrazem v očích. Pokud objevíte chybu, slušně a v klidu, zcela normálně (protože v podstatě o nic nejde) napište, že tato verze už neplatí nebo že údaje jsou chybné. Bez problémů zjistím, kde se chyba stala a ihned to opravím. Pomůžete vy mně a samozřejmě i já uživatelům internetu, kteří zde mohou něco hledat.

Jen vás žádám -  dělejte to slušně. Svět se vážně nezboří, pokud sem něco špatně opíšu ze sešitu, protože ve škole se ještě učí jinak a konzervativně. Všechno se dá vyřešit, pokud se budeme chovat jako lidé a respektovat, že chyby se stávají...
 
 

Reklama