Oblíbený filmy

Králova řeč

8. prosince 2011 v 11:37
Popis: Po smrti svého otce, anglického krále Jiřího V. a skandální abdikaci krále Eduarda VIII., je Bertie, který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunován králem Jiřím VI. Británie stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce, kterého ale jen těžko vidí v koktavém králi. Králova milující manželka Alžběta, budoucí královna matka, proto domluví setkání s úspěšným, ale poněkud svérázným a excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem. Po těžkém začátku, kdy si neslučitelné charaktery dvou silných osobností jen obtížně hledají cestu jeden k druhému, se mezi oběma muži vytvoří silné pouto. Král nakonec přistoupí na neobvyklý způsob léčby a s pomocí Loguea, rodiny, vlády i Winstona Churchilla vadu řeči překoná. Dokáže ale obstát i ve chvíli, kdy je třeba, aby v rádiu pronesl zásadní projev, který má povzbudit a inspirovat anglický národ v době, kdy to nejvíce potřebuje?
Fotky:
Můj názor: Kouzelný film, který mě okouzlil ve všech směrech. Dokonalý výběr herců - skvělý Colin Firth, jedinečná Helen Bonham Carter a samozřejmě famózní Geoffrey Rush. Jednoduchý, ale dech beroucí příběh zpracovaný stylem, jakým to umí jen Britové - přímý bez zbytečných kudrlinek, ale přitom tak silný, že vám neustále bere dech. Jako velké plus samozřejmě hodnotím prostředí - interiéry byly stylové. Jednotlivé scény nejen že sdělovaly děj příběhu, ale byly takovým malým uměleckým dílkem samy o sobě...

Schindlerův seznam

20. července 2011 v 13:45
Popis:
Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje Oskar Schindler, nacistický obchodník, který by rád získal od židovských předáků finance na vybudování továrny. Uzavírá dohodu s Izákem Sternem, který mu má jako účetní vést všechny finanční záležitosti. Ze strany židovských investorů není ale prozatím zájem.
Březen 1941. Krakovská židovská komunita je přesunuta do ghetta, kde nemají peníze žádnou váhu. Několik židovských předáků se rozhodne investovat do Schindlerovy továrny na výrobu nádobí. Jako dělníci jsou najati židé (jsou levnější než Poláci) a největším odběratelem je německá armáda.
Březen 1943. Ghetto je zlikvidováno, V této době se Schindler spřátelí s nacistou Amonem Goethem a své známosti začne využívat k záchraně mužů, žen a dětí před jistou smrtí. Spolu s Izákem Sternem dají dohromady seznam 1100 jmen. Tito "dělníci" jsou přesunuti do zbrojní továrny na Moravu. Během přesunu dojde k chybě a vlak s ženami a dětmi je poslán do tábora k likvidaci. Bez ohledu na hrozící nebezpečí se Schindler vydává do tábora, aby své židy zachránil. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění ...
Fotky:

Můj názor: Úžasný film - i když o tak strašné události. Smutný, drastický, bez skrupulí ukazuje to, co se opravdu dělo a za co by se lidé měli stydět. Přesto dává jakousi naději v podobě 1100 zachráněných životů. Do temnoty svítí světlo v podobě muže, který se na první pohled může zdát pouze jako vypočítavý obchodník, ale ve skutečnosti v sobě skrývá mnoho dobrého. Filmem jsem byla okouzlena, rozrušena, zdeptána a zase uklidněna. Doporučuji.

Vykoupení z věznice Shawshank

12. června 2011 v 8:56
Popis: Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara - za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk.
Fotky:
Můj názor: Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem viděla. Příběh i atmosféra vás naprosto pohltí. A pak přichází ten bravurní konec líčící, jak se Andy vypořádal s vězením a s ředitelem, který byl hajzl - načež se setkává se svým nejlepším přítelem Redem a padnou si do náruče. Snad i slza by na konci mohla ukápnout a nikdo by se nemusel stydět...

Alenka v říši divů

11. června 2011 v 8:48
Popis:Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce.
Bílý králík záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě" a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě.
Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka, od zubící se kočky Šklíby až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku, od podivné Bílé královny až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu.
Fotky:
Můj názor: Alenka tak trochu jinak - jako akční hrdinka v rytířské zbroji. Úžasné počítačové efekty, animace a výborný Johnny Depp. Všechny tyto atributy u mě vynesly film hodně vysoko...

Nepřemožitelný

23. dubna 2011 v 8:51
Popis: Americké biografické drama inspirované skutečným příběhem vypráví o nadšeném sportovnímu fanouškovi, v jehož sportovní schopnosti nikdo nevěřil, ale on přesto dokázal uskutečnit svůj sen.
Jmenoval se Vince Papale. Když kouč fotbalového týmu, jemuž Vince fandí, uspořádá nebývalý vylučovací zkušební zápas, publikum to považuje za ztrátu času. Nikdo přece doposud neobjevil hráče profesionálního fotbalu tímto způsobem. A určitě se žádný z možných kandidátů nepodobal Papaleovi - třicetiletému učiteli na záskok a barmanovi na zkrácený úvazek, který fotbal nehrál dokonce ani ve škole. Navzdory tomu se Vincemu podaří to, o čem vždycky v skrytu duše snil - s trochou štěstí a se spoustou dřiny se z hlediště stadionu, kde sedával na levných místech, dostane na hřiště a jako nejstarší "bažant" profesionálního fotbalu se stane legendou.
Fotky:
Můj názor: Jeden úžasný film, který je o to úžasnější, že byl natočen podle skutečné události a že se kdysi opravdu stal. Poslední dobou se stávám velkou fanynkou podobně zaměřených sportovních filmů. :)

Candy

3. dubna 2011 v 9:46
Popis:Krásná mladá malířka Candy prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem. Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu.
Fotky:
Můj názor: Nádherný inspirativní film, který stálo za to vidět. Mohla bych se tady o tom až nemístně rozepsat, ale myslím, že ta první stručná věta vše vyjádřila. Obvykle takové superlativy nepoužívám.

Hokejový zázrak

15. března 2011 v 17:25
Popis: Hokejový zázrak je film navitý radostným dějem a napětím. Jedná se o inspirativní příběh podle skutečnosti, který se odehrává na pozadí jedné z největších událostí historie sportu - kdy v roce 1980 hokejový tým Spojených států amerických triumfálně porazil na Olympijských hrách Sovětský svaz. Roli dynamického a pevně odhodlaného trenéra Herba Brookse si zde zahrál Kurt Russel, který byl nominován na Zlatý Globus a podává ve filmu vynikající výkon. Herb Brooks měl téměř nesplnitelný sen - chtěl porazit zdánlivě neporazitelné Rusy v jejich vlastní hře. Brooks začínal s náhodně vybranou skupinou dvaceti kluků a trénoval je tak, aby hráli jako nikdy předtím. Udělal z nich tým, který věřil, že se mu podaří dosáhnout nedosažitelného.
Fotky:
Můj názor: Protože mám ráda hokej a příběhy inspirované skutečnými událostmi, tak tenhle film byl něco pro mě! Opravdu se mi moc líbil.

Černá labuť

12. března 2011 v 10:07
Popis:V psychologickém thrilleru Černá labuť, zasazeném do prostředí newyorské baletní scény, zavádí vizionářský režisér Darren Aronofsky (Wrestler, Fontána, Requiem za sen) diváky na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Snímek sleduje příběh Niny, baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Žije s matkou Ericou, bývalou balerínou, která své profesní ambice nikdy zcela nenaplnila podle svých představ a tak teď alespoň nadšeně podporuje kariéru své dcery. Když se umělecký šéf baletu Thomas Leroy rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth Macintyre, Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily, která na Leroye velmi zapůsobí svou smyslností a pro Ninu se tak okamžitě stává velkou konkurencí. "Labutí jezero" totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Nina je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. To ale rozhodně neplatí pro Lily… Mezi oběma tanečnicemi se rozvíjí podivně zvrácené přátelství, které ale ničí vzrůstající vzájemná rivalita. Nina se nechce své vysněné role vzdát, ale při naplnění svého snu může překročit hranici, zpoza které už nebude návratu do normálního světa.
Fotky:
Můj názor: Mistrovský kousek. Mrazivý film, který vás do sebe vtáhne a ukáže vám odvrácenou tvář všeho a všech. Ke všemu dokonalé využití hudby, která ještě podtrhuje tu příšerně impresivní atmosféru. Tleskám.

Mexická vlna

30. ledna 2011 v 9:07
Popis:Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez
svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól? Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta." Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United. Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Opravdu povedený sportovní film! Poslední dobou se mi žánrově podobné počiny opravdu líbí...

Harry Potter a Relikvie smrti: část 1

9. ledna 2011 v 10:10
Popis: Jelikož Harry bude mít za chvíli 17 let, a tím se stane v kouzelnickém světě dospělým, ztratí se ochrana, kterou mu poskytoval dům Dursleyových. Fénixův řád se ho proto rozhodne přemístit na jiné místo, což se jim s nemalými problémy podaří. Harry se spolu s Ronem a Hermionou rozhodne odejít ze školy, v níž se novým ředitelem stal Snape a pokračovat v hledání viteálů. Lord Voldemort však také nelení a postupně si podmaňuje celý kouzelnický svět a vytváří policejní stát, v němž člověk už nemůže věřit nikomu. Voldemort pokračuje v tom, co kdysi začal a znovu se začínají pronásledování "zrádců krve" a mudlů. Jediný, kdo to může zastavit, je
Harry Potter.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Definitivně ten nejtemnější díl z celé série. Absolutně se vytratila pohádkovost i humor, se kterým jsme se setkávali zejména v prvních dílech. Tento díl by se mohl s klidem zařazit do hororových filmů, obsahuje některá obzvláště děsivá a lekavá místa. Přesto je můj dojem z něj velmi dobrý a těším se na poslední díl, kde se konečně dočkáme nějakého smysluplného rozřešení (doufám :D)

Bastardi

5. prosince 2010 v 9:02
Popis:Film nahlíží do znepokojivého prostředí speciálních (dříve zvláštních) škol, na jehož pozadí se odehrává drama lidských tragédií. Je smutným faktem, že ani prokázané násilné trestné činy mladistvých nekončí díky stávající legislativě potrestáním viníků a izolací těchto jedinců od společnosti a jejich resocializací. Ve filmu uvidíme tristní obraz současného stavu těchto škol a budeme sledovat příběh mladého učitele, jehož pohnutky učit na této škole nejsou tak čisté, jak se na první pohled zdálo.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů v dnešní době. Drsný, syrový až naturalisticky ukazuje realitu speciálních škol. Ale má to pointu, začátek i konec, žádné zbytečnosti kolem. Hodnotím kladně.

Disturbia

20. listopadu 2010 v 10:08
Popis: Teenager Kale má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley, a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Mnohdy mám pocit, že thrillery jsou mnohem strašidelnější než horory. Nevyužívají tolik nereálných prvků, příběh staví většinou na šíleném vrahovi a to je sakra děsivé, protože ten může, narozdíl od vlkodlaků a monster, opravdu existovat.Film Disturbia se mi velmi líbil, velmi mě děsil a občas i bavil. Je to opravdu povedený počin!

Casanova

16. listopadu 2010 v 17:38
Popis:Benátky, 18. století. On byl legendárním dobrodruhem, jehož milostné úspěchy se staly inspirací pro tucty dalších generací svůdců. Ona byla nejnadanější spisovatelkou své doby, která čekala na vzácného muže s opravdovým pochopením pro věrnost a vášeň. Když Giacomo Casanova poznal Francescu Bruni , našel svůj ideální milostný protějšek a podlehl jediné ženě, která kdy odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musel se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Pěkný oddechový komediální film s mým oblíbeným Heathem :) Na film jsem se těšila a dívání na něj jsem si maximálně užila :)

Jackie Brownová

14. listopadu 2010 v 18:07
Popis:Jackie Brownová letuška v důchodovém věku si přivydělává k svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Společně se svým přítelem Maxem Cherrym  připraví Jackie šílený odvážný plán jak drsnému Ordellovi i ambiciózním policistům vypálit rybník.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: I když na začátku jsem se divila, na co se to proboha dívám, na konci filmu jsem byla nadšená. Tarantino se prostě nezapře...Opět pro diváky připravil výborný akční film se suchým sarkastickým humorem a zápletkou, která je možná obvyklá, ale přesto netradiční. Dost jsem si také užívala hudbu.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

14. listopadu 2010 v 18:04
Popis:Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou společnicí, paní Neville Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili.
Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweenyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne zprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Líbil se mi animovaný začátek filmu, tyhle záležitosti mě prostě dostávají :) Ale i film jako celek na mě udělal dojem. Zamilovala jsem si píseň "These are my friends". Pěvecké výkony herců jsou velmi dobré a obzvlášťě u Johnnyho Deppa je oceňuji!

Sophiina volba (film)

27. července 2010 v 9:51
Popis:Film začíná okamžikem, kdy se Stingo, mladý jižanský spisovatel, přistěhuje do brooklynského penzionu, aby tam pracoval na svém románu. Brzy však začne být téměř proti své vůli vtahován do citového dramatu, které se odehrává mezi jeho sousedy z penzionu, Nathanem a Sophií. Neurotický, přecitlivělý Žid Nathan se zjevně propadá stále hlouběji do zničující duševní choroby a krásná Polka Sophie, která prošla Osvětimí, je navždy poznamenaná prožitým utrpením. Zatímco Stingo sleduje, jak během jediného manhattanského léta a podzimu osudy Sophie a Nathana směřují ke svému nevyhnutelnému tragickému závěru, poslouchá Sophiino vyprávění o minulosti, z něhož se po částech vynořuje děsivý, krutě realistický obraz společenského zla, které páchá nenapravitelné škody na lidské duši.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Film měl samozřejmě daleko k rozsáhlosti knihy, ale přesto byl zdařenou modifikací :)

Šarlottina pavučinka

21. července 2010 v 9:53
Popis:Hlavním hrdinou Šarlotiny pavučinky je malé prasátko Wilbur, které zjistí, že přísloví "V nouzi poznáš přítele" opravdu platí. Jako první mu pomůže malá Fern, která mu krátce poté, co přijde na svět, zachrání život. Lidé mají sice prasátka rádi, jenže v drtivé většině v podobě vypečené kýty. A ty Wilburovy by se měly stát kulinářskou ozdobou vánočního stolu Ferniných rodičů.
Naštěstí má Wilbur v rodné stáji partu skvělých a věrných přátel (cynický potkan Templeton, autoritativní beran Samuel, kůň Ike, který má fóbii z pavouků, mateřská husa Gussy a hlavně chytrá pavoučice Šarlota), kteří ho v průšvihu nenechají. Ve chvíli, kdy Wilburův život visí doslova na špejli od jitrnice a zachránit ho může už jenom zázrak, se společnými silami o jeden zázrak pokusí. Stačí dát najevo jeho lidským pánům, že Wilbur není jen tak obyčejné prase. Jenže všimnou si toho Wilburovi majitelé dřív, než bude pozdě?
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Jedna vážně pěkná moderně vyprávěná pohádka plná zázraků a přátelství :)

Zatmění

16. července 2010 v 21:07
Popis: Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
Fotky:
osobnosti.cz
Moje hodnocení: Musím říct, že film byl dobrý, ale kniha byla mnohonásobně lepší a výmluvnější. Ve filmu toho hodně chybělo, hodně důležitých informací se vytratilo. To mě mrzelo. Ovšem chápu to - i ve zkrácené verzi měl film kolem 2 hodin. Celá kniha by se do rozumného časového rozmezí nevešla.

Nikdy to nevzdávej!

10. června 2010 v 9:11
Popis: Terri je obyčejná holka z malého města s velkým snem. Stát se zpěvačkou. Právě ji skončila škola a ona by ráda jela do Los Angeles studovat speciální letní hudební program na univerzitu, kde se dostanou jen ti nejlepší z celé země. Všichni jsou z nápadu nadšení kromě jejího otce. Ten cestu ihned zakáže. Terrin bratr Paul však tajně odešle přihlášku, protože ví, že je to Terriino největší přání. Poté se však stane strašná událost. Terri a Paul mají autenohedu, při které se Paul zabije. Celou rodinu to zasáhne a Terri dokonce vyhodí i dopis ze školy, ve kterém se dozví, že byla přijata. Nakonec ji ale máma s tetou donutí odjed i přes nesouhlas otce. Nechtějí jí zkazit příležitost. Otec si tedy myslí, že jede na prázdniny k tetě Nině. Terri se však vydává na hudební univerzitu do L.A. Tam se seznámí s hodnými lidmi, kteří se stanou jejími přáteli, najde i lásku, ale bude muset bojovat i se zákeřnými nepřáteli, kteří se budou snažit Terri vyřadit ze hry. A k tomu se všichni musí pečlivě připravovat na konečné vystoupení. Hilary Duff a Oliver James ve skvělém filmu o rodině, citech a hudbě.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Film, který na mě zapůsobil. Tak trochu netypický film o teenagerech, hodně smutný na začátku, ale naštěstí s dobrým koncem.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

3. června 2010 v 11:03
Popis:  Film Todda Haynese o životě a tvorbě Boba Dylana je velmi experimentální. Šest hlavních představitelů v něm ztvárňuje různé dekády a žánry tohoto oblíbeného folkového zpěváka. Boba Dylana nám tak odprezentuje Woody (Marcus Carl Franklin), černošský kluk posedlý folkem, zpěvák a rebel v jedné osobě, Jack Rollins (Christian Bale), lyrický poeta Arthur (Ben Whishaw), Robbie (Heath Ledger), populární herec, jehož soukromý život se ocitne díky slávě v troskách, Billy (Richard Gere), milovník starého folklóru a nakonec i Jude (Cate Blanchett), ztvárňující bouřlivá šedesátá léta plná drog a improvizace.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Dost zvláštní film, ale líbil se mi...Možná právě proto, jak je jiný a z kolika perspektiv pojímá jeden život. Mimochodem některý hlášky vážně stojí za to!
 
 

Reklama