Město Springfield

Troy McClure

26. října 2008 v 19:17


Celé jméno: Troy McClure
Věk: 39 let
Zajímavost: Jeho bývalou manželkou je Selma Bouvierová. Vzal si ji ale spíš z vypočítavosti než z lásky. Troy je univerzální herec, kterého lze obsadit prakticky do každé role. Proto má na svém kontě tolik filmů a seriálů. Pravidelně také vystupuje na pohřbech slavných lidí a v televizních talk show, a to jako moderátor, i jako host. Svůj největší úspěch zřejmě zažil s muzikálem Planeta Opic, kde hrál hlavní roli.
Charakteristika:Hollywoodská hvězda první třídy, která hrála snad ve všech filmech, které kdy existovaly. Možná si ho pamatujete ze snímků jako Malomocný za čárou, Herkulova erotická dobrodružství, Elektrický Gigolo, B jako Blázen, Záchod odvedle, Hledá se prezidentův krk, Dnes zabij a zítra zemři, Mami co to ten pán má s obličejem, nebo Maso a My.

Rainier Luftwaffe Wolfcastle

26. října 2008 v 19:14

Bydlí v luxusní vile s bazénem, kde vychovává svou dceru Gretu. U Wolfcastlů doma platí režim, který nesmí nikdo porušit. Rainier si dodržuje i svůj vlastní harmonogram, který zahrnuje z velké části posilování. Svým vzezřením i vlastnostmi napodobuje Arnolda Schwarzeneggera.
Co se týče jeho filmů, z velké části se jedná jen o střelbu a krev, ale občas v hollywoodských filmech zachraňuje babičky.
Rainier Wolfcastle je prostě nedotknutelná korba a akční ikona, na kterou nikdo z normálních občanů nemá.

Levák Mel

26. října 2008 v 19:12


Celé jméno: Melvin van Horne
Umělecké jméno: Levák Mel
Věk: 36 let
Zaměstnání: nahrávač klauna Krustyho
Charakteristika:Mezi jeho charakteristické znaky patří kost zapíchnutá v jeho zelených vlasech, zelená sukně nebo náhrdelník z kostí kolem krku. Jeho asi největší předností je jeho zvučný hlas: vždy, když se na veřejnosti něco stane nebo někdo něco udělá, je to většinou právě on, kdo situaci okomentuje, např. slovy: ,,Podívejte na ten obrovský ohryzek!" Jak již bylo řečeno, pracuje jako pobočník Klauna Krusyho v jeho show. Nejhorší na této profesi je, že ho Krusty neustále zesměšňuje.

Klaun Krusty

26. října 2008 v 19:06

Charakteristika:Krusty má v televizi svou vlastní odpolední show. Vysílá ji Kanál 6, kde kromě zpravodajských vstupů Kenta Brockmana už žádný další pořad nemají. V show spolupracuje hlavně s Levákem Melem. Předvádí různé scénky, pouští epizody seriálu Itchy a Scratchy, nebo jen tak dělá podivné obličeje. Mezi jeho věrné "nahrávače" v show patří dále třeba Mr. Teeny, opice závislá na cigaretách. Občas Krusty dětem poodhalí svou pravou tvář, například jednou, když po nich chtěl v přímém přenosu antidepresiva na uklidnění. Mezi jeho záliby patří šlukování měsíčního kamene, zapalování si cigaret bankovkami, sázení na fotbal a plnění vlastního bazénu krevetami. Má židovského otce, a dokonce i dceru Sophii.
Zajímavost: Krustyho jméno je ve Springfieldu již neodmysliteně spojeno s fastfoodovým řetězecem ŠášaBurger. Na jeho sendvičích a jiných "dobrotách" si pochutnává hodně místních lidí, avšak on sám by nic takového nikdy nepozřel. Z donucení to dělá jen tehdy, když zrovna točí reklamu. Po skončení jídlo okamžitě vyplivne a je mu na zvracení

Kent Brockman

26. října 2008 v 19:03

Kent je hlasatelem zpráv na Kanálu 6. Přináší ty nejčerstvější informace ze Springfieldu i ze světa. Dokáže bleskově zareagovat a být vždy v centru dění. Má všechny vlastnosti správného novináře.
Kent je vždy na místě jako první a okamžitě podává informace celému městu. Šestý kanál, ve kterém pracuje, má vůbec poněkud osobitý styl zpravodajství. Buď vysílá zkreslené informace, a když nemá ani ty, tak si prostě nějaké vymyslí. Je pětinásobně neúspěšně léčený alkoholik, v důsledku čehož je při přímých přenosech talk show nahrazován papundeklovým panákem. Přesto patří mezi velmi vážené obyvatele města. Jeho charisma daleko přesahuje hranice města. Kdysi ho do svých zpráv chtěla celostátní televize, ale Kent odmítl a zůstal věrný svému městečku. Později tohoto činu litoval. Jakožto hlavní tvář Kanálu 6 má velký vliv na veřejné mínění.

Duffman

26. října 2008 v 18:59 | zdroj:www.simpsonsweb.cz

Duffman je jeden z maskotů pivovaru Duff. V serálu ho vídáme při propagaci Duffu nebo když hrají zápas Springfieldští Izotopi. Vždy ho poznáte podle svalů, blond vlasů, bláznivého obleku a hlášky Oh yes! Mnohdy také plní špinavou práci svého šéfa a dělá mu poskoka. Náplní Duffového dne, respektive večera, někdy bývá dávání kvízů štamgastům v hospodách, kdy jsou většinou otázky tak primitivní, že by je zodpověděla i Maggie, ale výhrou obvykle bývá doživotní zásoba Duffu. Jednou se Duffman objevil v hospodě s bečkou piva pro Barneyho - zrovna v tu chvíli měl Barney přikázáno nepít. Tenhle chlapík taky vystupuje na veřejných představeních Duffu, třeba na soutěži o nejlepšího výčepního. Jednou byl jako maskot nahrazen Spasitelem, podruhé zase žralokem, přesto ale stále zůstalává žijící ikonou svého pivovaru.Duffman není pouze jeden muž, ale hraje ho spousta herců. Duffmani totiž často umírají na alkoholem zničená játra.

Čmeláčí muž

26. října 2008 v 18:57

V seriálu se vyskytuje jen občas. V rámci sitcomu na Canalo Ocho vystoupí vždy, když je v ději potřeba nějaká silná osobnost, autorita či někdo, kdo by měl s vážnou tváří zachránit situaci. Přesně to je chvíle, kdy na scénu vstoupí muž ve čmeláčí masce a zoufale řekne perfektní španělštinou "Ay ay, tio no es bueno," čímž je celá situace vyřešena.

Arnie Pie

26. října 2008 v 18:56

O Arniem je známé hlavně to, že z celého srdce nenávidí Kenta Brockmana. Proč? Strašně usiluje o jeho místo, protože ho jeho dosavadní práce, reportér z helikoptéry, otravuje a za hlavní zpravodajství by dostal mnohem více peněz. Když mu Kent dává slovo, Arniemu nedělá problém vyřídit si s ním účty rovnou během živého vysílání.Ve své helikoptéře dostane slovo vždy, když se ve Springfieldu děje nějaká věc, ke které je se potřeba rychle dostavit. Jednou Arnie s helikoptérou spadnul, ale tento pád naštěstí přežil. Spoluobčanům už popsal tolik věcí, že už si je snad ani nepamatuje.

Luigi Risotto

26. října 2008 v 18:54


Celé jméno: Luigi Risotto
Věk: asi 40 let
Zaměstnání: šéfkuchař
Zajímavost: Častým návštěvníkem jeho podniku je gangster Tlustý Tony, takže je možné, že Luigi má styky s mafií. V epizodě "Hádejte, kdo kritizuje" o něm Homer coby novinový kritik restaurací napsal špatné hodnocení, a tak si Luigi najal kamaráda, který dal Homerovi do postele koňskou hlavu. Homer ji snědl a napsal na ni špatnou kritiku. Luigi pak stál u plánu, který měl Homera zničit.
Charakteristika: Luigi je majitelem italské restaurace ve Springfieldu, která má v pondělí zavřeno. Nemluví italsky, ale lámanou angličtinou. Tento muž má představovat parodii na typického italského šéfkuchaře. Velmi rád si ve své restauraci utahuje z hostů pro svoji zábavu (např. v epizodě "Homer klaunem" je nazval nulami).

Kočičí dáma

19. října 2008 v 20:32

Chová se jako každý normální mentálně narušený člověk. Vlastním jménem Eleonor Abernathyová, chodí po ulicích ověšena četnými savci rodu Felis Domesticatus a bombarduje jimi kolemjdoucí obyvatele města. Rozdává (či lépe řečeno hází) kočky opuštěným dětem, kterým jejich mazlíček zemřel, či se ztratil.
Stejným způsobem získala Simpsonovic rodina Sněhulku I, Sněhulku II a Sněhulku V, kterou přejmenovali na Sněhulku II, aby se to v příštích dílech nepletlo.

Jonathan Frink

19. října 2008 v 20:26

Univerzální všeexpert - asi nejvýstižnější označení pro tohoto úžasného vědce ze Springfieldu, který vynalézá všemožné přelomové objevy jako na běžícím páse.
Mezi jeho největší úspěchy patří kromě zisku Nobelovy ceny také dobytí Springfieldské hvězdárny.
Jeho vynálezy obohacují nejen Springfield ale i celý svět, který Frink hodlá jednoho dne sjednotit pod vládu jednoho jediného centrálního mozku.
V praktickém životě bohužel Frink není příliš úspěšný. Ve městě se zatím nenašla žádná žena, která by s ním vydržela.

Joe Quimby

19. října 2008 v 20:24


Celé jméno: Joseph Fitzpatrick Fitzgerald Fitzhenry Joe Quimby
Rodina: Marta Quimby (manželka)
Zaměstnání: starosta města Springfield
Zajímavost: Bývalý český premiér Jiří Paroubek je ve světě Simpsonových znám jako Quimbyho dvojník. Tak přesná podoba je skoro neskutečná.
Charakteristika: Starosta Quimby v politice umí chodit. Za ta léta se nenašel nikdo, kdo by to vyštípal i přes všechny jeho pletky z krasavicemi a korupční aféry.

Jeff Albertson

19. října 2008 v 20:17


Celé jméno: Jeff Albertson
Věk: 45 let
Zaměstnání: prodavač komixů
Nejlepší přítel: komixy
Nepřítel: neplatící zákazníci
Záliby: čtení komixů a jejich prodávání v jeho krámku
Zajímavost: V jedné epizodě jeho dobrou povahu tak trochu zneužila Edna Krabappelová. Namluvila mu, že spolu chodí, jenže tím chtěla pouze vzbudit žárlivost u ředitele Skinnera. Váží přes 130 kilogramů a jeho IQ je 170.
Charakteristika: Je mu přes 40 let a váží kolem 130-ti kilogramů. Patří mezi elitní čtyřku největších špekounů ve Springfieldu: Albertson - Wiggum - Gumble - Simpson. Je inteligentní a jeho životem jsou komixy.

Jasper Beardly

19. října 2008 v 20:11


Celé jméno: Jasper Beardly
Věk: 91 let
Nejlepší přítel: Abe Simpson
Zaměstnání: důchodce
Zajímavost: V Kwik-E-Martu vlezl do chladícího boxu a nechal vzkaz, aby byl v budoucnosti rozmražen. Rovněž nařídil, aby byl ošacen, jak to diktuje móda. Rozmražení přišlo za pár dní, Jasper si však myslel, že už je v budoucnosti.
Charakteristika: Tento stařík patří k nejbližším přátelům Abea Simpsona: společně bydlí ve springfieldském domově důchodců. Poznáte ho podle hole, dlouhých vousů a plešky na hlavě. Jasper má, stejně jako všichni jeho kolegové z Domova, přísný harmonogram dne.

Hans Moleman

19. října 2008 v 19:38


Celé jméno: Hans Moleman
Věk: kolem 80 let
Zaměstnání: důchodce
Nejlepší přítel: nemá
Nepřítel: nemá
Zajímavost:
Pracoval jako řidič kamionu nebo moderátor na jazzovém rádiu. V epizodě "Všechna sláva, polní tráva" byl viděn hluboko v podzemí, kam Homer spadl, jako velitel krtčí kolonie.V epizodě Tajemství úspěšného manželství učil ve večerní škole jezení pomerančů. Také jsme ho mohli vidět jako zřízence Springfieldské banky a jednou si dokonce připadal jako syn Homera a Marge.
Charakteristika: Hans Moleman neboli Krtek je důchodce. Toto velice bizarní jméno dostal podle své malé, shrbené postavy a obličeje, který je téměř totožný s hlavou tohoto zvířete. Tento muž je tak trochu smolař - viděli jsme ho, jak uvíznul ve sněhu s vlky, Homer ho ve Filmu přejel autem nebo ho srazil Monty Burns.

Gil Gunderson

19. října 2008 v 19:34

Gil je starý dobrý obyvatel Springfieldu, nepyšnící se zrovna dobrou životní úrovní. Nemá štěstí ani v soukromí, ani v práci. Gilův domov není zrovna ideální - bydlí v garáži, ale snad jako jediný člověk žijící právě zde se nechce nikomu pomstít. Vystřídal už mnoho zaměstnání, byl třeba právník (hned poté, co si udělal diplom, začal otravovat lidi) nebo prodavač v autobazaru. I v práci je však smolařem, protože mu kolegové berou klienty. Když tento muž naboural s autem do stromu a začal hořet po celém těle, byl nesmírně šťastný. Šlo mu totiž o to, aby shrábl pěkný balík peněz od pojišťovny. Jednou Gil prozradil, že má ženu, která ho opustí, pokud nedonese domů peníze.
Větší roli v seriálu měl Gil Gunderson v díle "Kill Gil".

Nick Riviera

19. října 2008 v 19:31


Celé jméno: Nick Riviera
Zaměstnání : lékař
Zajímavost: Jedním z největších tajemství tohoto doktora je to, že chodí po nocích vybírat hroby, ze kterých si bere končetiny. Krutý osud ho potkal, když ho v Simpsonových ve filmu jako jediného ve městě zasáhl střep z báně a on umřel.
Charakteristika: Vedle Juliuse Dlahy je Nick Riviera jedním z nejznámějších springfieldských lékařů. Vypadá do, že Dr. Nick možná ani nemá diplom.

Disco Stu

19. října 2008 v 9:55


Celé jméno: Disko Stu
Věk: 45 let
Zaměstnání: majitel diskotéky
Nejlepší přítel: nemá
Nepřítel: nemá
Záliby: disko hudba 70.let, mluvení ve verších, sladké
Zajímavost: Jednou to zkusil na Marge, která si s ním sice pěkně popovídala, ale když Stu zjistil, že má děti, rychle utekl.
Charakteristika: Pohledný chlapík s ladným krokem a trochu namyšleným výrazem, to je Disco Stu. Je egoistický a pyšný.Jeho obvyklý oděv tvoří bílá disco kombinéza ze 70. let, boty s akvárii a chcíplými rybičkami (protože ještě nevymyslel, jak rybičky obnovit) a fialové brýle nasazené pod hustými, kudrnatými, hnědými vlasy.

Cletus Speckler

19. října 2008 v 9:52


Celé jméno: Cletus Spuckler
Věk: 35 let
Rodina: Brendina (manželka), spoustu dětí
Zaměstnání: farmář
Nejlepší přítel: nemá
Nepřítel: nemá
Zajímavost: Jeho žena Brendina je zároveň jeho sestrou i matkou.
Charakteristika: Největší "vidlák" seriálu. Nejspíš je to způsobeno jeho vesnickým zjevem a také jeho zvyky.

Apu Nahasapeemapetilon

18. října 2008 v 18:11


Celé jméno: Apu Nahasapeemapetilon
Rodina: Manjula (manželka), 8 dětí - Anoop, Uma, Nabendu, Poonam, Priya, Sandeep, Sashi a Gheet
Věk: 32 let
Povolání: prodavač v obchodě jménem Kwik-E-Mart
Nejlepší přítel: Elton John, manželé McCartneyovi
Nepřítel: zločinci, kteří chtějí vykrást jeho obchod
Záliby: přepisování datumů spotřeby, práce
Zajímavost: Apu pochází z Indie. Do USA se dostal jako nejlepší indický student - jako jediný se naučil anglicky a to díky sledování pornofilmů.
Charakteristika: Pracuje 24 hodin denně sedm dní v týdnu jako prodavač v obchodě jménem Kwik-E-Mart, čímž živí svou početnou rodinu. Pochází z Indie a je to dobrý chlapík.

 
 

Reklama