→Knížky←

Lola Rose

14. června 2010 v 10:53
google.cz

DĚJ:

Když už to doma začne být moc nebezpečné, musí si Jani, její máma a malý bráška Johnny rychle sbalit všechny věci a utíkat uprostřed noci z domova. Přestože mají strach, že je táta chytne, cesta do Londýna a pobyt v hotelu vypadají zpočátku jako velké báječné dobrodružství. Dokonce si všichni změní jména a z Jani se stává skoro dospělá a děsně cool Lola Rose!
Život Loly Rose ale není tak krásný jako nové jméno. Nelíbí se jí ani mámino nové zaměstnání ani její nový přítel, z kluka ve škole také není moc nadšená. A když musí máma jednoho dne jít do nemocnice, Lola Rose je nucena chovat se daleko dospěleji, než se ve skutečnosti cítí.

Moje hodnocení: 92%

Půlnoc

14. června 2010 v 10:51
google.cz

DĚJ:

Víly někdy kradou milované děti a na jejich místě nechávají podvržené... Třináctiletá Violet vždycky byla ve stínu staršího okouzlujícího a panovačného bratra Willa, který dokázal být jednu chvíli milý a ohleduplný a vzápětí krutý a nemilosrdný. Nedávno se ovšem Will dozvěděl překvapivé tajemství o své minulosti a od té doby se všechno jen zhoršilo. Violet utíká do světa fantazie zaplněného nadpřirozenými postavami, které vytváří její nejoblíbenější autor Casper Dream. Když do školy přijde nová žákyně Jasmine, která se s Violet hned spřátelí, zdá se, že by se vše mohlo obrátit k lepšímu. Pomůže Jasmine své kamarádce vymanit se z Willova magického područí?

Moje hodnocení: 95%

Dítě do kufru

14. června 2010 v 10:49
google.cz

DĚJ:

"Když se naši rozvedli, nevěděli, co se mnou... Naše rodina vždycky bydlela v Morušovém domku. Máma, táta a já - a Ředkvička, to je můj plyšový králík. Ale máma teď žije s paviánem Billem a jeho třemi dětmi. Táta zase žije s hipísačkou Carrií a jejími dvojčaty. A kde žiju já? Jeden týden u mámy a jeden týden u táty, ale domov nemám nikde. Snad jedině v kufru, kam se mi vejdou všechny mé věci a který s sebou tahám sem a tam. Je to snadné jako ABC, aspoň tak mi to všichni říkají. Ale já bych se nejradši ze všeho chtěla vrátit do našeho starého domova - do Morušového domku..." Seznamte se s desetiletou Andy a přečtěte si, jak se jí žije po rozvodu rodičů, v této realistické knížce, která leckde vyvolá smích ale pohne vás i k slzám.

Moje hodnocení: 90%

Ilustrovaná máma

14. června 2010 v 10:48
google.cz

DĚJ:

Gemma dřív milovala Amaryllis, milovala mě, milovala náš společný život. My tři jsme byly na tom šedém světě jako pestrobarevně vybarvené květiny, jako zářící obrázky, kterými byla Amaryllis potetovaná…Amaryllis, potetovaná od hlavy až k patě nádhernými kérkami, je nejskvělejší a nejkrásnější máma na světě. Alespoň ji tak vidí Keiko (jenom si občas přeje, aby její krásná máma celé noci neflámovala a aby občas nemívala ty divné úlety). Její starší sestra Gemma už ale Amaryllis tolik neobdivuje jako dřív. Má ji sice taky ráda, ale někdy zatouží po tom, aby byla trochu normálnější…

Moje hodnocení: 92%

Tajemství

14. června 2010 v 10:46
google.cz

DĚJ:

Indie žije ve velkém přepychovém domě s matkou, s níž si vůbec nerozumí, a s otcem, který je v poslední době nějak nervózní a roztržitý. Indie si po vzoru svého idolu, Anny Frankové, píše deník plný tajemství, odehrávajících se u nich doma, a cítí se osaměle.
Zlata žije se svou babičkou, kterou miluje, v panelákovém bytě na sídlišti. Bojí se totiž vrátit ke své matce a jejímu násilnickému partnerovi. Její deník byl původně Slabikářem mučících nástrojů na Terryho, matčina posledního přítele.
Při náhodném setkání přeskočí mezi dívkami jiskra opravdového přátelství. Když musí Zlata utéct z domova, napadne Indii, že by se u ní Zlata mohla ukrýt - jako se za války ukrývala Anna Franková.
A tak vznikne jejich největší společné tajemství.

Moje hodnocení: 90%

Všude dobře, doma nejlíp

13. června 2010 v 18:36
google.cz

DĚJ:

Jmenuju se Tracy Beakerová a nejradši ze všeho hraju Vadí nevadí, protože se žádného příkazu neleknu a vždycky vyhraju. A vám radím, abyste radši nezkoušeli říkat, že tohle není nejlepší knížka na světě! Myslela jsem si, že budu žít se svou pěstounkou Mandy šťastně až do smrti. Dovolte, abych se zasmála! Vůbec to tak nedopadlo. Mandy je hrozně lakomá a přísná. Nechce mi kupovat značkové oblečení a kvůli tomu se mi děti ve škole posmívají. Takže se nedivte, že chodím za školu. Mám takové tajné místo, kde se scházím s dvěma kluky, Alexandrem a Fotbalem. Hrajeme spolu Vadí nevadí - a já vždycky vyhraju. Protože jsem ze všech nejlepší. Fakticky!

Moje hodnocení: 95%

Vadí, nevadí

13. června 2010 v 18:34
google.cz

DĚJ:

Tracy Beakerové je deset let. Žije v dětském domově, ale chtěla by jednou bydlet v opravdickém domově, se skutečnou rodinou. Seznamte se s Tracy, přečtěte si její příběh, sdílejte spolu s ní všechny její naděje v tomto dokonale odpozorovaném, místy dojemném a často velmi komickém příběhu.

Moje hodnocení: 95%

Smrt krásných srnců

10. června 2010 v 9:13
google.ct

DĚJ:

Povídky o povedeném tatínkovi, mamince, bratrech, o dětství prožitém v těžké době války s židovskou hvězdou na kabátě, o rybách, přírodě, vzácných lidských vztazích patří k tomu nejlepšímu, co bylo dosud česky napsáno. Jak říká Pavlův přítel Arnošt Lustig:Je to od první do poslední řádky dobré čtení.

Moje hodnocení: 95%

Slavná hvězda

8. června 2010 v 10:07
google.cz

DĚJ:

Jmenuju se Elsa znám spousty vtipů a jednou ze mě bude slavná hvězda. Snažím se ze všech sil trochu svou rodinu rozveselit - ale vypadá to, že už se ani neumějí smát. Od té doby, co jsme přišli o náš krásný dům a nastěhovali nás do hotelu, všichni mě pořád jenom okřikují...

Moje hodnocení: 90%

Dvojčata v průšvihu

8. června 2010 v 10:05
google.cz

DĚJ:

Ahoj, já jsem Ruby a tohle je Garnet. Je nám deset a jsme dvojčata. Máme babičku, tatínka a jezinku Jiřinku. Měli jsme i maminku, ale ta umřela. Místo ní je tu Jezinka. Lidi říkají, že jsme úplně stejné, ale nejsme. Jenom Jezinku máme obě stejně hrozně moc nerady. A taky chceme hrát v televizi. Teda, Ruby chce. Já ne. Jenže oni potřebují dvojčata...

Moje hodnocení: 90%

Vím, jak chutná vzduch

8. června 2010 v 10:03
google.cz

DĚJ:

Bývalá dánská modelka Maria Hirse, nyní pracující jako psychoterapeutka, se ve své knize vrací k období, kdy jako sedmnáctiletá onemocněla mentální anorexií. V autobiografickém příběhu popisuje své myšlenky a pocity z období, kdy podlehla klamné představě, že skrze ovládnutí svého těla a hladovění dosáhne větších úspěchů a vyššího sebevědomí. Popis událostí je velice upřímný a místy až šokující. Avšak právě v tom je zřejmě největší síla této knihy, která díky tomu může čtenářům pomoci porozumět rozporuplnému duševnímu a citovému světu mladých dívek, které touha "shodit pár kilo mnohdy dovádí až na samý okraj smrti.

Moje hodnocení: 90%

Babička

8. června 2010 v 10:01
google.cz

DĚJ:

Nejslavnější klasické dílo spisovatelky Boženy Němcové není třeba dlouze představovat. Malebný příběh z venkova 19. století nám vypráví o životě a hodnotách prostých lidí i vrchnosti. Kdo by mohl zapomenout na babičku a její nejoblíbenější vnučku Barunku, paní kněžnu a její schovanku Hortensii či Viktorku a černého vojáka. Babička by neměla chybět ani ve vaší knihovně.

Moje hodnocení: 90%

Junky a smrt

8. června 2010 v 9:59
google.cz

DĚJ:

Kniha popisuje životní příběh Radka a dokládá, že každé experimentování s drogou je ve skutečnosti nebezpečný tanec se smrtí. Kniha obsahuje úryvky z deníku narkomana, básně a dopisy, v nichž kromě prožitků prvních lásek nalézáme i postupný proces, jak droga dokáže člověka zotročit a nakonec zabíjí.

Moje hodnocení: 80%

Chci to!

7. června 2010 v 9:21
google.cz

DĚJ:

Nevybereš si, do koho se zamiluješ. Prostě se to stane, jako když se ze skály uvolní kámen nebo když se nabourá auto. To na vlastní kůži poznávají tři velcí přátelé Jon, Dino a Ben. Mají jedno společné: jsou mladí, je jim sedmnáct, chodí do jedné třídy a otáčejí se po děvčatech. V tiché ulici poblíž školy pod větvemi rododendronů a cypřišů mají spoustu příležitostí poznávat všechny krásy a taje nejen sexuálního života. Sem přichází první polibek a tady poprvé vidí dívčí klín. Je tu spousta vhodných úkrytů, kde už jejich otcové a matky kouřili, popíjeli, líbali se. Tak tedy Jon, Dino o Ben. Poznejte jejich osudy. Nepodezírejte je z lehkomyslnosti. Brzy krutě poznají, že k rozkoši patří i odpovědnost, k touze upřímnost a k sexu láska. Jinak se dostane člověk do velkých problémů.

Moje hodnocení: 90%

Panic je nanic (kniha)

7. června 2010 v 9:17
google.cz

DĚJ:

Předlohou této knihy byl scénář ke stejnojmennému filmu. Kniha vypráví příběh tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy na cestě za prázdninovým dobrodružstvím.

Moje hodnocení: 70%

Alice v zrcadle

7. června 2010 v 9:13
google.ct

DĚJ:

V deseti letech byla Alice bezstarostná, veselá dívka s velkým smyslem pro humor. Všichni, kdo ji znali, ji měli rádi. V jedenácti se u ní začaly objevovat zvláštní rituály, které přerostly v obsesivně kompulzivní poruchu. Když jí bylo čtrnáct, potíže s nutkavým chováním se změnily v anorexii. Dnes je Alici devatenáct let a pomalu se uzdravuje. V knize, kterou se chystáte číst, se její matka Jo ohlíží zpět na uplynulých devět let života a podrobně popisuje cestu krajinou "Planety Anorexie", což je její vlastní označení dceřiny nemoci.

Moje hodnocení: 70%

Annejet to tak nenechá

6. června 2010 v 10:48
google.cz

DĚJ:

Další díl z volné série knížek o prostořeké, ale citlivé dívce Annejet zastihuje hrdinku ve věku třinácti let a na konci ji opouští už coby patnáctiletou slečnu. S přibývajícím věkem se samozřejmě Annejet proměňuje a s ní i její kamarádky a kamarádi. Vztahy mezi nimi se pěkně zamíchají, nakonec ale všichni zjistí, že si společně můžou užít spoustu legrace.

Moje hodnocení: 75%

Doteky noci

6. června 2010 v 10:45
google.cz

DĚJ:

Chodit do stejné střední školy společně s oběma staršími a ke všemu úspěšnějšími sourozenci, natož o ročník níž, připadá Nikole, hlavní hrdince nového románu, jako vyložený handicap. Tím spíš, že doma jsou všichni z krásné a chytré Kristýny i ze sportovně založeného Jirky nadšení. Nikola se snaží odlišit za každou cenu, což jí ne vždycky přinese kýžené ovoce. Navíc Týna má štěstí i v lásce, zatímco Nikole to nevychází zrovna podle představ… Nikola je přesvědčená, že zná pravý důvod, proč je vždycky až ta druhá, a rozhodne se s tím rázně skoncovat. Silvestrovský týden, který stráví s partou na horské chalupě, otevře nové možnosti, nová přátelství i nové lásky. Například Robo s uhrančivýma očima, anebo Jonáš, do něhož je zamilovaná nejlepší kamarádka, ti oba by mohli stát za pokus, kdyby… A tak roztáčí kolotoč riskantních i erotických zážitků a led, po kterém se pohybuje, je místy hodně tenký, může se kdykoli propadnout…

Moje hodnocení: 70%

Můj vysvlečenej deník

6. června 2010 v 10:39
google.ctz

DĚJ:

Knížka má podtitul "Příběh o holkách a o klucích, ale hlavně o holkách, jejich průserech, mindrácích, snech a tělesnejch šťávách". Jde o autentické deníkové zápisy sedmnáctileté gymnazistky Johany Rubínové, která svým debutem vstupuje na pole literatury pro teenagery. Mladá autorka je obdařena výjimečným vypravěčským talentem, vládne svěžím, drsným a zároveň vtipným jazykem, svět kolem sebe pozoruje bez předsudků a bez literární manýry. V otevřené zpovědi "obyčejné holky z Prahy" přináší čtivé svědectví nejen o sobě, rodině a kamarádech, ale i o celé své generaci.

Moje hodnocení: 92%

Jablíčko pro slečnu učitelku a jiné horory

6. června 2010 v 10:31
google.cz

DĚJ:

Výbor z krátkých i delších strašidelných povídek a hororových příběhů, jejichž hrdiny jsou děti, mladí lidé, ale i zvířata, obsahuje příspěvky od moderních britských autorů i klasiků tohoto žánru. Autoři povídek většinou píší pro děti, ale jsou mezi nimi zastoupeni i tací, kteří hrůzostrašný příběh napsali spíše mimochodem - například Gerald Durrell či Jerome Klapka Jerome.

Moje hodnocení:80%
 
 

Reklama