Horory

Sirotek

8. prosince 2011 v 11:43
Popis: Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda. Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy. Na Esther nikdy nezapomenete. Je tak sladká. Tak inteligentní. Tak tvůrčí. A tak duševně chorá...
Fotky:
Můj názor: Přestože tento film není primárně označen jako horor, ale jako thriller - já jsem se u něj bála mnohem víc, než u kdejakého béčkového hororu. Malá děsivá holčička jménem Ester, ze které se vyklube absolutně psychicky vyšinuté individuum schopné všeho, mě děsila ještě pár dnů po shlédnutí. Nikdy nezapomenu na její děsivý pohled... Jinak téma je vcelku originální, rozhodně nečekejte převtěleného ďábla - to byste tento film značně podcenili. Konec vás zvedne ze židle (a donutí vás přemítat, jestli se tohle může opravdu stát).

Ospalá díra

24. září 2011 v 9:32

Popis: Na samém konci 18. století je newyorský policejní detektiv Ichabod Crane, mladý muž, který při své práci využívá všechny dostupné objevy moderní vědy a techniky, pověřen nelehkým úkolem. V zapadlém městečku Ospalá díra, místě jakoby odříznutém od okolního světa, má vyšetřit a odhalit pachatele série více než záhadných vražd. Místní lidé je jednoznačně přičítají legendárnímu bezhlavému jezdci a své přesvědčení opírají o fakt, že tělům mrtvých chyběly hlavy. Crane je k této obecně rozšířené hypotéze více než skeptiký. S pomocí Katriny Van Tasselové, dcery místního boháče a tedy i svrchovaného vládce, odhalí zcela nečekané souvislosti, jakých se zprvu ani nenadál.
Fotky:
Můj názor: Skvělý Johnny Depp dodal tomuto filmu na přitažlivosti, podobně jako skvělá temná atmosféra, kterou dokáže vytvořit Tim Burton. Film to nebyl dokonalý, zápletka byla celkem originální, ale ničím vám v konečném důsledku nevyrazila dech - přesto hodnotím tento počin z výše jmenovaných důvodů kladně a musím říct, že v porovnání s nějakými moderními Béčkovými horory to byla jízda rájem :)

Mrtví mezi námi

1. března 2011 v 10:53
Popis:Bryn a Paul jsou manželé, kteří se pokoušejí zavést svůj život do starých kolejí poté, co zmizel a pravděpodobně se utopil jejich čtyřletý syn. Nastěhují se do bytu v okouzlujícím starém domě. Zanedlouho se ale začínají dít zvláštní věci. Bryn vidí ve výtahu malého chlapce, o kterém se později dozvídá, že už je dávno mrtvý. Zemřel právě ve výtahu, který se utrhl zrovna ve chvíli, kdy se chlapec snažil utéct před svým násilnickým otcem. Bryn se rozhodne chlapcovu duši vysvobodit. Netuší, že dává v sázku svůj život.
Fotky:
Můj názor: Můj názor na tenhle film je, že neurazí ani nijak zvlášť nenadchne. Některé scény a nápady se mi líbily, některé mě ale trošku nudily. Konec byl krapet šokující, když se ukázalo, kdo všechno je vlastně mrtví. Nejlepší ale stejně byla hláška o "hnusném parchantovi". :D To si nikdo nedovolil říct ani o Samaře.

Případ číslo 39

28. února 2011 v 13:48
Popis: Případ, který se raději neměl otvírat… Hlavní role v mysteriózním thrilleru připadla držitelce Oscara Renée Zellweger, která jako sociální pracovnice řeší podivný a znepokojivý případ Lillith Sullivanové. Ve snaze pomoci nabídne Emily děvčátku se záhadnou minulostí útočiště u sebe doma. Tím se ovšem její dosavadní život mění v děsivou noční můru, která pro ni může mít fatální následky. Závěr děsivého hororu plného překvapivých zvratů přináší šokující a zlověstné rozuzlení.
Fotky:
Můj názor: Nenazývala bych to hororem, ale děsivé je to až až. Myslím, že Samara si našla podobně "milou" malou ségru, do které se tentokrát vtělil Satan. Film se mi líbil, občas jsem se i bála, takže doporučuju.

Záhada Blair Witch

1. dubna 2010 v 8:59
Popis:Na konci sychravého dne čeká zase noc a každá další je hroznější než ta předchozí. Jediné, co po nich zbylo, je tento film. Trojice mladých filmařů se vydává do marylandského lesa natočit dokument o čarodějnici z Blair. Historka sama příliš zajímavá není a tak se jí ambiciózní autorka Heather snaží zpestřit rádoby symbolickými záběry hřbitova a teatrálním předčítáním starých morbidních historek, ale selhává v práci s mapou a trojice mladých filmařů se tak ztrácí uprostřed depresivního podzimního lesa. Navíc se začínají dít věci a je tu také záhadné zmizení jednoho z nich. Nekonečný strach a obrovská touha dostat se domů ovládne zbylé členy štábu. Černý les pro ně ale chystá ještě jedno, poslední překvapení.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Čekala jsem příval strachu, ale místo toho se mi chtělo spát. Nevím no, nějak to na mě nezapůsobilo.

Vymítač ďábla 2

31. března 2010 v 20:29
Popis:Uběhly čtyři roky a Regan MacNeil  je stále v péči psychiatrů. Vrátil se ďábel? A pokud ano, dokáže ji vatikánský vyšetřovatel s pomocí víry a znalostí a fanatická výzkumnice  osvobodit z jeho spárů?
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Podobný případ jako první díl...

Vymítač ďábla

31. března 2010 v 20:27
Popis:Strašliví démoni drží dvanáctiletou Regan ve svém područí. Dva jezuitští kněží se snaží nešťastnici vyháněním ďábla zachránit. Friedkinův perfektně inscenovaný psychologický horor vyvolal během svého prvního uvedení skandál světového formátu...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Je to už horor staršího data, a i když ve své době jistě budil respekt, my už jsme na leccost zvyklí, takže nám nepřijde moc strašidelný...

Vřískot

31. března 2010 v 20:26
Popis:Poklidné městečko v Kalifornii by prožilo další líný a ospalý den, ovšem studentka Casey Beckerová se svým spoluobčanům poněkud nedobrovolně postará o děsivé rozptýlení. Stává se totiž první obětí vraždícího maniaka, která byla nejdříve přinucena hrát s ním po telefonu šílenou hru, díky které přišel o život její přítel a posléze i ona sama. Na řadě je teď další středoškolačka Sidney Prescottová. Její matka byla před rokem zavražděna podobně jednajícím šílencem, a přestože Sidney svědčila proti údajnému vrahovi své matky, televizní reportérka Gale Wheatersová je přesvědčena, že jde o stejného zabijáka. Je tedy muž, který čeká v cele smrti na vykonání rozsudku nevinen? Podaří se nakonec zjistit totožnost vraha - který vraždí po vzoru scén z oblíbených hororů - dříve, nežli zamorduje Sidney? Na tyto otázky vám už dá odpověď pouze snímek sám...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: I když je to už docela starší horor, je vážně dost dobrý a já se opravdu bála!

Van Helsing

31. března 2010 v 20:09
Popis:Hluboko v karpatských horách se nachází mýtický a záhadný kraj Transylvánie - svět, kde je všudypřítomné zlo, kde se objevuje nebezpečí stejně přirozeně, jako východ slunce, a kde nabývají konkrétní podobu příšery, jaké se objevují jen v nejstrašidelnějších nočních můrách. Vynalézavý filmový tvůrce, který oživil nadpřirozenou bytost z dávné historie ve filmech Mumie a Mumie se vrací, nyní rozšiřuje svůj filmový rejstřík a přivádí na plátno nejvyšší podobu zla, jako směs poznaného i nepředstavitelného, které musí čelit jedinečné božské síle Van Helsinga. Obecenstvo bude vtaženo do záhadného, vizionářského světa, vytvořeného režisérem Sommersem. Časově je příběh situován do 19. století v Londýně, Římě, Paříži a Transylvánii. Zde je lidstvo v neustálém nebezpečí před vtělením (inkarnací) ďábla v mnoha podobách: jsou to monstra, která přežívají generace, aniž je ohrozí opakované útoky ubohých, spravedlivých duší, neúnavně bojujících za zachování lidské rasy.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Dost dobrý upíří film, který se přibližuje klasice.

Valentine

31. března 2010 v 20:06
Popis:Třídní otloukánek, kterému se vždy všechny hezké dívky vyhýbaly na sto honů, pokud mu ovšem nechtěly provést něco, čemu by se smála půlka školy, se letos rozhodl vrátit úder...
Den Svatého Valentýna se pro něj stal ztělesněním útrap a on v tento jediný den hodlá všechen nastřádaný vztek a ponížení vrátit i s úroky.
Nejlepší přítelkyně Kate, Paige, Dorothy, Lily a Shelly jsou dnes mladé ženy hledající vztah - valentýnskou lásku, pro kterou by stálo za to umřít. Letos se jim možná jejich přání splní...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Dokonale děsivý film s naprosto mrazivým koncem!

V moci ďábla

31. března 2010 v 20:03
Popis:Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky.Emily Rose  opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Docela dobrý horor o ďáblovi. Trochu mi připomínal Exorcistu.

Úsvit mrtvých

30. března 2010 v 18:02
Popis: Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají. Stávají se zombiemi, kteří se potulují a hledají, kde by se dostali k masu a krvi zbylé hrstky dosud živých lidí.
Otrhaná, zubožená skupina přeživších ve Wisconsinu hledá úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí učit, jak se bránit před vzrůstající hordou zombie, ale dalším problémem je, jak zde soužívat spolu se všemi ostatními kteří tvoří poslední baštu lidstva. Nic už nepřipomíná někdejší svět, a tak skupina hledá jakýkoli zdroj, který by je posílil v boji o zbytky lidství a člověčenství.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Sice se to řadí mezi horor, ale já jsem se vážně dobře pobavila (v některých scénách).

Ti druzí

30. března 2010 v 17:26
Popis:Celosvětově úspěšný horor vzbudil už mimořádnou pozornost na benátském filmového festivalu. Příběh se odehrává na konci druhé světové války - Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká na návrat manžela z bojů v jejich domě v Jersey. Děti trpí alergií na sluneční světlo - dům je proto celý potemnělý a v uzavřeném světě jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Stylovej horor, z kterýho jde vážně strach! Vyzdvihla bych výkon Nicole Kidman a také nečekaný konec, který ukáže věci v trochu jiném světle.

Texaský masakr motorovou pilou

30. března 2010 v 17:21
Popis:Skupinka vysokoškolských studentů z texaského Austinu si vyrazí na výlet do Mexika, kde si hodlají pořádně užít. Adrenalinový trip, který zažijí, se však značně liší od toho, co si vysnili. Cestou Kemper se svou přítelkyní Erin a jejich kamarádi Pepper, Andy a Morgan narazí na zkrvavenou dívku, která - když se ji snaží dopravit do nemocnice - před jejich očima spáchá sebevraždu. Vyděšení kamarádi se obrátí na místního šerifa Hoyta a když se u něj nedovolají pomoci, rozhodnou se zjistit, co se děje.
Netuší, že se tak vystavují smrtelnému nebezpečí: v texaském okrese Travis řádí psychopatický Thomas Hewitt, který své oběti likviduje motorovou pilou. Je jedním ze členů šílené rodiny s kanibalskými sklony, která ve starém domě provozuje své sadistické hrátky.
Hrdinům nezbývá, než se pokusit z děsivého místa vyváznout na vlastní pěst. Souboj na život a na smrt začíná - a je jasné, že ne všichni z něj mohou vyváznout živí.
Na podzim roku 1973 policie na farmě Thomase Hewitta objevila těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a zohavil nejrůznějšími způsoby, také motorovou pilou. Příběh Texaského masakru motorovou pilou vznikl na motivy událostí, které tehdy otřásly celou Amerikou.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Jeden z nejlepších hororů, dokonce tak drsný, že některé scény vyřízly. Já osobně jsem se u něj moc nebála, ale to bylo jistě tím, že jsem na něj koukala za bílého dne.

Sirotčinec

27. března 2010 v 19:21
Popis:Laura koupila sirotčinec, ve kterém strávila své dětství, a spolu se svým manželem ho chtějí opravit a znovu otevřít pro nemocné a invalidní děti. Toto nové prostředí však probouzí u jejich syna zvláštní představivost… ale je to jen představivost? Oblíbené hry s neviditelnými kamarády začnou rodiče znepokojovat. A když při jedné z her syn záhadně zmizí, Laura neváhá požádat o pomoc parapsychologa. Záhadu, kterou je dům obklopen, musí za každou cenu odhalit.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Film s mrazivou atmosférou a překvapivým (drsným) koncem...

Silent Hill

27. března 2010 v 19:17
Popis:Dějově se dá snímek popsat jako mix prvních tří dílů, ve kterých jde o hlavní hrdinku Rose a její smrtelně nemocnou dcerku. Rose se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Autoři jí však nechají zabloudit do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill a dokonce ji seberou i milovanou dcerku. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá...a nemá to zrovna dobré úmysly.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Docela dobrý snímek, chvilkami se vážně budete bát a nejlepší je konec.

Pokoj 1408

20. března 2010 v 18:37
Popis:Mike Enslin je autorem řady bestsellerů, v nichž vyvrací nejznámější paranormální jevy. Každé jeho knize předchází důkladné pátrání. Po letech práce nemá Enslin v rukou jediný důkaz o životě - po životě. Tématem jeho nové knihy jsou legendární místa, kde došlo k nevysvětleným tragédiím. Jedním z nich je záhadný pokoj číslo 1408 hotelu Dolphin, kde se Enslin ubytuje navzdory varování hotelového manažera. Je prvním člověkem po mnoha letech, který se odvážil strávit noc v pokoji 1408, předchozí hosté navíc nevydrželi naživu ani hodinu. Cesta k dalšímu bestselleru vede peklem.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Skoro nejlepší horor posledních pár let. Opravdu se budete bát.

Patologie

18. března 2010 v 18:09
Popis:Patologie a soudní lékařství. Na univerzitách tyto obory praskají ve švech. Jaký to má důvod?? Koho tak vzrušují mrtvá těla? Určitě partu nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital. Ta využívá toho, že oni určují, jestli je smrt vražda. Tak proč toho nevyužít??? Pitvat mrtvá těla je tak fádní… Proč nevyužít možnost zkoumat živá (dočasně)??? Nehody se přece stávají každý den! Do téhle "veselé" party se dostane i talentovaný Ted Gray který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto programu pro mladé patology. Partička vezme Teda prakticky okamžitě mezi sebe. A začnou ho zasvěcovat do svého koníčku. Ted ovšem vycouvá a tak se stane tím "komu se brzy stane nehoda". A tak Ted bude muset zachránit nejen sebe, ale i přítelkyni Gwen. Kdo nakonec skončí v márnici a to ne jako student???
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Všichni byli nadšeni. Já zas tolik ne - film mě moc neuchvátil...Bylo tam pár dobrých scén, ale přesto. Nevím - není to šálek mé kávy.

Pád do tmy

17. března 2010 v 19:24
Popis:Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby podnikly sestup do jeskynního systému. Uvnitř jeskyně je náhle zasáhne pohroma. Kameny uvolněné při sesuvu zatarasily jediný východ a uvěznily je uvnitř. Skupina se po neshodách dělí a každá z dívek se modlí, aby našla nějaký jiný východ. Je tu ale ještě něco jiného, co na ně v podzemí číhá - neznámý druh velkých humanoidních nestvůr, které se dokonale adaptovaly na život ve tmě. Představa, že se brzy stanou kořistí příšer, v dívkách probouzí ty nejprimitivnější pudy a nutí je dělat úplně vše, aby obstály v totálním boji s nepopsatelnou hrůzou, která útočí bez varování, znovu a znovu a znovu.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Jeden z těch lepších hororů. Má zvláštní konec, ale je to super film.

Pach krve

17. března 2010 v 19:23
Popis:Pět teenagerů a jeden člověk, které spojí dopravní nehoda, zabloudí v lese mimo civilizaci. Tuto oblast však obývají lesní lidé, ne zcela přesně určené zmutované bytosti, kterým jsou naši "hrdinové" vydáni napospas. Jak tak hledají cestu zpět do civilizace, zjistí, že jsou někým sledováni. Následně je lesní lidé jednoho po druhém zabíjejí a odtahují do svého nechutného příbytku za účelem přípravy pokrmu. Kdo z nich přežije, je zatím jen otázkou zlověstně visící ve vzduchu.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: I když jsem četla spoustu kritik, mně se tenhle horor docela líbil :)
 
 

Reklama