Film

Můj názor

18. listopadu 2008 v 17:39
Titanic...
loď, která už navždy zmizela v hlubinách Atlantiku a s ní veškerá její tajemství. Anebo taky jeden z nejúspěšnějších filmů, jaké kdy byly natočeny. Já chci dnes mluvit o filmu a o příběhu, který vypráví, o kouzlech, které se v tomto podle mnohých "laciném snímku" nachází. Viděla jsem ho snad dvacekrát a stále znovu mě dojímal, znovu jsem prožívala všechny ty pocity a vnímala vyprávění.A proč mě tak zaujal?
Je v něm všechno, co ve filmu hledám a možná vlastně i něco navíc. Nevidím v něm nic tak laciného a hodného smíchu, jak se říká. Je to film o lásce. O skutečné lásce, která přijde jen jednou za život. Která dokáže všechno změnit, převrátit vzhůru nohama. Která udělá člověka šťastného a on nepřemýšlí do budoucnosti, ale žije okamžikem, krásným okamžikem. Je to film o nemožném, když se bohatá holka zamiluje do chuďase. Je to film o lidech. O tom, jak snadno se dá zachránit člověk, který málem spadnul až na dno a už si myslel, že zažije jen to špatné. Když v tom se objeví někdo jiný. Je tam naděje - důvěra v to, že přežijí společně, že v Americe spolu utečou a budou žít,naděje v to, že se může změnit třeba celý svět a všechna pravidla předepsaná hloupou společností. Je to o obětavosti, o člověku který je hoděn něčeho takového jako je láska, který ji dokáže i rozdávat, který se stará. Něco jako můj sen, proto je mi ten film asi tak blízký.
Je to ale i o bezmoci, když už se nedá nijak pomoct. Je to o strašné bolesti a utrpení, které člověk zažije ve svém životě a s kterými se třeba nikdy nevyrovná, anebo třeba vyrovná, když čas všechno vyléčí. Možná právě proto, v tom vidím i motiv toho, jak je člověk vlastně silný, když dokáže jít dál i přes strašný zážitek. Je to film o splněných přáních, o tom že přání by se plnit měla, i když třeba nebudou slíbená. Vyjadřuje to relativitu života, to jak krátký vlastně je a jak vzácné by měly být všechny ty okamžiky, co prožijeme. Je to film o tom, že nikdy není pozdě, že nikdy člověk nemůže padnout až úplně na dno, že vždycky se může objevit něco nebo někdo,kdo vám pomůže. Že jen jeden kratičký moment,může změnit život.
Možná to tak není, možná tvůrci tohle všechno do filmu ani vložit nechtěli, možná o tom ani sami neví a chtěli jen udělat trhák na příběhu o lásce. A možná to tak chtěli. možná byl jejich záměr, aby tohle všechno z filmu vyzařovalo. To netuším, každopádně - takhle to vidím já a proto je Titanic jeden z filmů, na které se vždycky ráda podívám.

Fota Jack a Rose

2. března 2008 v 9:25

Fotky

2. března 2008 v 9:13

Titanic

1. března 2008 v 9:40
Titanic. . ohromná loď, která se zdála nepotopitelná. Ohromná loď, která se potopila. . .Ale na její palubě se odehrál úžasný příběh lásky. . .
Vše začíná, když hledači pokladů najdou v sejfu obrázek ženy, který tam někdo dal v den kdy šel Titanic ke dnu. Stará Rose se zrovna dívá na televizi a v kresbě pozná sama sebe. Rozhodne se hledače zkontaktovat a posléze jim začne vyprávět příběh, který ona prožila.
Jako sedmnáctiletá dívka přijíždí tehdy bohatá Rose se svou matkou a snoubencem Callem na palubu Titanicu. Je nešťastná, svázána konvencemi a neupřímností. Rozhodne se ukončit svůj život, skokem přes palubu. Ale právě v té chvíli se objeví Jak Dawson- chuďas, který vyhrál lístky va loď v kartách. On Rose zachrání a ona je mu vděčná. Jako odměnu dostane Jack večeři. Rose pak s ním utíká do podpalubí a zažije jaké to může být, doopravy být šťastná. Postupně se i přes všechny trable, Rose do Jacka zamiluje a jejich láska je silnější než jakákoli společnost.Prožívají spolu nádherné chvíle štěstí.
Ale stane se něco s čím nepočítali. Titanic naráží do ledovce a pomalu klesá ke dnu...Jack je navíc nařčen z krádeže a uvězněn v podpalubí. Rose se nevzdává a svého miléhé běží zachránit. A aspoň na poprvé se jí to podaří. Záchranných člunů je ale málo, nejsou pro každého.Rose má možnost se zachránit, ale vrátí se za ním- za Jackem. Postupně jde Titanic ke dnu. Rose která si vyleze na kus dřeva se zachrání, ale Jack už šanci nemá. . . .
A konec? Stoletá Rose ve spánku umírá, tak jak to kdysi slíbila svému Jackovi, a po smrti se na palubě Titanicu s ním opět setkává. . . .

Můj názor:Miluju. . Miluju tenhle film, ty citáty, ten příběh. .. Viděla jsem ho snad už 20x a pořád se mi líbí, pořád má co nabídnout. . .Kdo ho viděl, ví o čem mluvím :)
 
 

Reklama