7.série

25/7 Simpsonovi na prázdninách

22. února 2009 v 10:23
Oficiální název: Summer of 4 Ft. 2
Popis: Simpsonovi odjíždějí na prázdniny a Bart s Lízou si s sebou mohou vzít i své kamarády. S Bartem jede Milhouse, ale Líza žádnou kamarádku nemá, a tak jede sama. V novém prostředí se však snaží změnit své chování i svou image…
Zajímavosti: Zvláštním hostem v této epizodě bylo Christina Ricci, která namluvila Erin.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Gauč se přeměnil na fax, který vytiskne papír, na kterém je obrázek Simpsonových sedících na gauči.
Jiný popis:
Začínají prázdniny. Homer dostane od Flanderse nabídku, aby vzal svou rodinu k nim na chatu, protože má soudní povinnost. Tam se stane neuvěřitelné, Líza zahodí svoji Lízovitost, najde si partu a je oblíbenější než Bart. A to ho žere, takže proti ní použije její ročenku. Líze ale kamarádi zůstanou i přesto věrní.
Obrázky:
24/7 Homerpalooza

22. února 2009 v 10:18
Oficiální název: Homerpalooza
Popis: Homer vezme Barta a Lízu na rockový festival. Tam si Homera všimne manažer Obludária, kterému se zalíbí jeho tloušťka (Homerovo břicho je totiž vhodným terčem pro střelbu z kanonu). Homer má posléze se svým vystoupením úspěch, rodina si ho váží, diváci ho obdivují… Ale jak se s tím vyrovná Homerův žaludek?
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:Simpsonovi jsou vytvořeni jen černobíle. Vše se vrátí do normálu, když Homer rozsvítí světlo.
Jiný popis: Homer chtěl vidět, jak vypadají moderní skupiny a tak se rozhodl, že koupí sobě a svým dětem lístky na koncert, na kterém vystoupí skupiny, jako jsou Cypres Hill, nebo Smashing Pumpkins. Jmenoval se Halabalůza. Lidé na koncertě si o Homerovi mysleli, že je policista a tak se s ním nechtěli bavit. Homer se naštval a kopnul si do nějakého děla ze kterého vyletělo přímo Homerovi do břicha velké nafukovací prase. Lidé si o něm mysleli, že má železné břicho a tak ho k sobě opět přijali jako přítele, který na Halabalůze bude vystupovat s dělem, které bude Homerovy do břicha pálit dělové koule.
Obrázky:

23/7 Mnoho Apua pro nic

22. února 2009 v 10:13
Oficiální název: Much Apu About Nothing
Popis: Občané Springfieldu se bouří proti zvyšování daní. Starosta jim objasňuje, že daně jsou vysoké kvůli nelegálním přistěhovalcům, čímž ve městě rozpoutá rozsáhlou protestní kampaň proti imigrantům. Černým přistěhovalcem je i prodavač Apu, který se s pomocí Simpsonů snaží nalézt kličku v zákonech, a získat tak americké občanství.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Marge, Líza, Bart a Maggie jsou vystaveni podobně jako losí hlavy. Z Homera je udělaný kobereček před gaučem. Do místnosti vchází lovec, sedá si na gauč a kouří dýmku.
Jiný popis: Lidé ze Springfieldu se snažili vyhnat přistěhovalce, takže chtěli vyhnat jak němce Friczka, tak školníka Williho a i Apua Nahasapeemapetilona (později se zjistilo, že i Vočko je přistěhovalec). Apu ale chtěl stále být ve Springfieldu, a tak začal studovat dějiny Ameriky. Nakonec Apu zkoušky udělal a ve Springfieldu zůstal jako prodavač v Kwik-E-Martu.
Obrázky:

22/7 Zuřící dědeček a jeho reptající vnuk

22. února 2009 v 10:08
Oficiální název: Raging Abe Simpson and His Grumbling Grandson in "The Curse of the Flying Hellfish"
Popis: Bartův dědeček si pořád jen vymýšlí, a tak nikdo z rodiny nechce uvěřit jeho historce, že vážený občan Burns usiluje o jeho život. Dědeček je však již posledním žijícím členem vojenské jednotky nazvané Pekelné ryby, která za 2. světové války ukradla Němcům cenné obrazy a schovala je na tajném místě, jež bude odhaleno až poslednímu žijícímu členovi elitní jednotky. Bart dědečkovi uvěří, pochopí vážnost situace a pomáhá mu přelstít pana Burnse…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi sedí na gauči. Homer se zvedne a vytáhne špunt, který je uprostřed podlahy. Rodina i všechny věci jsou vtaženi dovnitř.
Jiný popis: Zemře sedmá pekelná ryba. Zbývají už jen děda a Burns. Burns začne kout pikle, aby dědu odstranil a získal poklad pekelných ryb. Ten hledá útočiště u své rodiny a s Bartovou pomocí se Burnsovi postaví. Poklad sice získají, Burnse přelstí, ale o poklad stejně přijdou kvůli dědictví.
Obrázky:

21/7 Dvaadvacet krátkých filmů o Springfieldu

22. února 2009 v 10:04
Oficiální název: 22 Short Films About Springfield
Popis: Netradiční pohled na obyvatele Springfieldu: během 22 minut trvání tohoto dílu se divákům představí 22 postaviček v krátkých sekvencích.
Zajímavosti: Tento díl je tak trochu parodií na Pulp Fiction - hlavně scéna, kde šerif Wiggum zatýká Haďáka.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi jsou mořské ryby a plavou ke gauči, vytvořeném ze dvou škeblí,
Jiný popis: Potká se Bart s Milhousem na Springfieldském mostě a začnou si povídat příběhy snad o všech lidech ve Springfieldu. Např. o tom, jak Líze spadla žvýkačka do vlasů. Marge se jí to snaží odstranit arašídovou omáčkou a jinými prostředky.
Obrázky:

20/7 Bart na cestě

21. února 2009 v 10:19
Oficiální název: Bart on the Road
Popis: Bart si vyrobí falešný řidičský průkaz, půjčí si v půjčovně auto a tajně odjede o jarních prázdninách s Milhousem, Nelsonem a Martinem do Kanady. Úspory jim však brzy dojdou, auto se rozbije a kluci se nemají jak dostat domů…
Zajímavosti: Auto, které měl Bart, bylo vytvořeno podle předlohy Oldsmobilu. Bylo velmi těžké ho animovat, aby vypadalo reálně.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči a vypadají jako kuželky.
Jiný popis: Skinner kvůli svojí dovolené vyhlásí den sledování rodičů v práci. Nepočítá se ale práce v domácnosti, takže Líza s Homerem do elektrárny a Bart - k Patty a Selmě. Tam si vyrobí falešný řidičák. Rozhodne se s kamarády vyrazit na cesty auťákem. Vymyslí výmluvu, která zabere, a jedou na prázdniny - Knoxville v Tennesee a světová výstava. Homer si práci s Lízou oblíbí a sblíží se víc než kdy jindy. Parta kluků zjistí, že průvodce byl trošku starší a výstava proběhla před 14 lety. Dojdou peníze a zruší auto. Takže - jak domů? Barta najmou v zásilkové službě a Homer si objedná nový pult do elektrárny. Tak se kluci dostanou zpátky domů.
Obrázky:

19/7 Ryba jménem Selma

21. února 2009 v 10:14
Oficiální název: A Fish Called Selma
Popis: Selma se zamiluje do slavného herce, kterým není nikdo jiný než skandály zmítaný Troy McClure. Ten na radu svého agenta využije situace, začne se jí dvořit a pak ji požádá i o ruku…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi jsou přeměněni na multifunkční panenky, které si hledají cestu ke gauči.
Jiný popis: Troye McCloura proslavilo, že dělá podivné věci s rybami v akváriu. Troy se to snažil nějak vyvrátit, protože s takovýmto imigem nemohl hrát v žádném filmu a tak si vzal Selmu za ženu. Když se Selma dozvěděla, proč si jí Troy vzal, tak se s ním rozvedla.
Obrázky:

18/7 Den, kdy zemřelo násilí

20. února 2009 v 18:57
Oficiální název: The Day the Violence Died
Popis: Animované postavičky Itchy a Scratchy slaví pětasedmdesátileté výročí svého vzniku. Bart zjistí, že tvůrcem oněch postaviček není současný majitel autorských práv, ale žebravý tulák, který byl o autorství podvodně připraven. Na čí straně je tedy pravda a kdo je pravým "otcem násilí v animáčích"?
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi sedí na gauči pouze jako bezbarvé sochy. Mechanické ruce je vybarví.
Jiný popis: Bart s Lízou se dovtípí při příležitosti 75 výročí Itchyho a Scratchyho, že pan Mayers není v skutečnosti autor. Je jím jeden vandrák, pan Lampwick - autor násilí v animáčích. Jenže poté co shoří jeho původní film s Itchym je problém to dokázat. Nakonec se podaří pomocí starého obrázku od Komiksáka. Jenže to zabije studio a animáče již nejsou více. Pan Lampwick odmítá sponzorství a tak musí zabojovat děti. Jenže přijdou s křížkem po funuse kvůli Lesterovi a Elíze...
Obrázky:

17/7 Homer ve službě

20. února 2009 v 18:52
Oficiální název: Homer the Smithers
Popis: Smithers trpí utkvělou představou, že už neumí pochlebovat panu Burnsovi tak jako dřív, že neplní svou práci na dvě stě procent. Pan Burns vycítí jeho neklid, a tak ho přiměje, aby si vzal dovolenou a našel za sebe prozatímního zástupce. Pro Smitherse existuje jediné kritérium: "neschopný", tj. někdo, kdo jej nezastíní. A tak se ve službách pana Burnse objevuje Homer Simpson…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi jedou ke gauči v mini autech. Když je odstaví v parku, každé z nich dvakrát zatroubí.
Jiný popis: Smithers jede na dovolenou, protože jeho služby klesají na kvalitě. Jako náhradu vybere neschopného Homera, který ho nezastíní. Jenže Burns se naučí samostatnosti. Což Smithersovi neprospěje. Dostane padáka. Při pokusu dostat svou práci zpět využije jeho neschopnosti ustát telefonát od své matky. Při rvačce vyhodí Burnse z okna a potřeba Smitherse je zpět.
Obrázky:

16/7 Líza bortí mýty

20. února 2009 v 18:48
Oficiální název: Lisa the Iconoclast
Popis: Springfield slaví 200 let od svého založení a děti mají napsat esej o zakladateli města. Líza, která o něm hledá informace v místním archivu, přijde na to, že to byl podvodník a lhář. Ale unesou rozjaření občané Springfieldu pravdu, podaří se Líze rozbořit dávný mýtus?
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Portrét každého člena rodiny Simpsonových je nakreslen v obdélníku. Malé obdélníky dohromady tvoří jeden velký.
Jiný popis: Děti mají napsat esej na počest založení Springfieldu. Líza při pátrání zjistí, že Jebedaiah nebyl tak úplně hrdina. Najde totiž jeho tajná doznání. I to, že byl kdysi pirát. Snaží se sice přesvědčit lidi, ale ti si odmítají nechat vzít svého hrdinu. Homer vyfoukne Flandersovi roli ponocného v průvodu. Nakonec se i přes neprůkaznou exhumaci pravda ukáže, ale Líza nakonec nemá to srdce hrdinu pohřbít.
Obrázky:

15/7 Udavač Bart

19. února 2009 v 18:05
Oficiální název: Bart the Fink
Popis: Bart svým všetečným dotazem v bance přispěje k odhalení daňových podvodů klauna Krustyho. Šášovi je zabaven veškerý majetek, je zrušen jeho televizní pořad a lidé se od něj odvracejí. A tak Krusty v zoufalství spáchá sebevraždu…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Gauč se přeměnil na fax. Vyjede z něj papír, na kterém je obrázek Simpsonových poklidně sedících na gauči.
Jiný popis: Umře prateta Hortenzie a Simpsnovi zdědí majetek. Každý 100 dolarů. Marge děti donutí uložit si je v bance. Bart se snaží získat Krustyho podpis skrze šek. Nezdaří se a navíc se zjistí, že Krusty má tajný nezákonný účet a je po srandě. Šáša je na mizině. Nafinguje sebevraždu v letadle a stáhne se do ústraní. Bart s Lízou ho ale vyšťourají a přemlouvají k návratu. Nakonec se podaří.
Obrázky:

14/7 Výjevy z třídního boje ve Springfieldu

19. února 2009 v 18:01
Oficiální název: Scenes from the Class Struggle in Springfield
Popis: Vše začíná tím, když Marge spatří za výlohou růžové šaty a běží si je koupit. Přitom ani neví, kam by si je oblékla. Pak ale potká v Kwik-E-Marketu spolužačku ze školy a ta jí pozve do klubu, kam dochází. Marge začne chodit do klubu a dělá vše, aby se vyrovnala snobským dámám, které jsou v klubu spolu s ní. Přestává se věnovat dětem a všechen svůj čas věnuje přešívání jediných šatů do různých variací na různé společenské akce.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Obývák je ponořený do tmy. Homer stiskne vypínač a když se světlo rozsvítí, vše je v pořádku.
Jiný popis: Děda zničí televizi a jede se koupit novou. Marge si tam pořídí kostýmek od Channelu a honí s ním vodu ve Springfieldu. Bývalá spoluzačka Evelyn ji pozve do klubu - spolku snobů. Marge se snaží zapadnout, zbytek rodiny postupně propadá taky. Homer golfu - a pan Burns ho vyzve na souboj. Podvádí a Homer ho vyhmátne. Mezitím Marge shání nové šaty. Nakonec nakoupí u Channelu. Jenže si uvědomí, jaká snobárna to je a jde se domů.
Obrázky:

13/7 Dva zlí sousedé

19. února 2009 v 17:54
Oficiální název: Two Bad Neighbors
Popis: Přímo naproti Simpsonovým si pronajme dům bývalý americký prezident George Bush se svou ženou, a strhne tak na sebe veškerou pozornost místních obyvatel. Homer to nese s velkou nelibostí, a proto hned při první příležitosti vyhlásí svému sousedovi "válku"…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Marge, Bart, Líza a Maggie jsou pověšeni na zdi jako lovecké trofeje. Z Homera je kožešina položená před gaučem. Do obýváku vhází lovec, sedá si na gauč a zapaluje si dýmku.
Jiný popis: Do Springfieldu, hned naproti domu Simpsonů, se nastěhuje bývalý prezident se svou ženou Bárou. Homer na něho začne žárlit, protože mu bere kamarády. Dorazí ho, když zjistí, že naplácal Bartovi na zadek, když mu Bart zničil paměti motorem na člun. Rozhodne se tedy Bushovi pomstít.
Obrázky:

12/7 Homerův tým

18. února 2009 v 19:14
Oficiální název: Team Homer
Popis: Homer se chce se svým bowlingovým týmem zůčastnit celostátního turnaje v bowlingu, ale nemá peníze na zápisné, a tak hledá sponzora. Jediný, kdo je ochoten své peníze investovat, je pan Burns. Homerův tým vyhrává jedno utkání za druhým, zbývá už jen jedno, a ta nejcennější trofej bude jejich! Ale právě v té chvíli se pan Burns rozhodne, že chce také hrát. Takové přání nelze odmítnout. A vidina vítězství se pomalu (ale jistě) vytrácí…
Zajímavosti: Homer má ve své poličce trofejí dokonce i Oscara za vedlejší roli.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu zapalovat asbest. "I am not certified to remove asbestos"
Gaučová scéna:
Jiný popis: Homer by si rád zahrál kuželky a tak zajde do místní kuželkárny. Tam však zjistí, že pokud chce hrát, musí být v lize. A tak Homer sestaví tým, který si říká: "Kamarádi z kuželek". V týmu je Homer, Vočko, Otto a Apu. Nakonec se Homer se svým týmem probojují až do finále, kde se mají utkat s Flandesem a jeho bandou. Tak se i stane, ovšem je v tom malý háček. Do týmu Kamarádů z kuželek přijde pan Burns, který by však chtěl také hrát. Homer nemůže odmítnout, protože by dostal padáka, a tak vyhodí Otta, který jim nakonec k vítězství pomůže tím, že zboří automat na hračky, a tím schodí poslední kuželku. Kamarádi z kuželek vyhráli sice pohár, ale pan Burns si ho vzal do svého majetku…
Obrázky:

11/7 Nemáš se čím chlubit, Marge

18. února 2009 v 19:07
Oficiální název: Marge Be Not Proud
Popis: Bart touží po nové videohře, ale Marge mu ji nechce koupit. A tak se Bart sám vrací do obchodního domu a videohru ukradne. Při svém činu je přistižen, a ostuda padá na celou Simpsonovic rodinu…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu mluvit o dvanáct colů dlouhém péru. "I will stop talking about the twelve inch pianist"
Gaučová scéna: Homer vytáhne zátku, která je dole na obrazovce. Simpsonovi a všechny jejich věci jsou pak vcucnuti dovnitř.
Jiný popis: Bart chce Kostilam - novou videohru. Marge mu ji koupit nechce, protože nepodporuje násilí. Takže ji prostě ukradne, jenže ho načapají a už do obchoďáku nesmí. Jenže rodinka do obchoďáku před vánocemi chce a tam se zjistí, že Bart kradl. Marge nad ním tak trochu zlomí hůl. A Bart musí žehlit jako ještě nikdy.
Obrázky:

10/7 138. slavnostní epizoda

18. února 2009 v 18:57
Oficiální název: The Simpsons 138th episode Spectacular
Popis: Filmová hvězda Troy McClure moderuje pořad o rodině Simpsonových, představuje také tvůrce tohoto seriálu a seznamuje diváky s nikdy neodvysílaným materiálem…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Tohle budu dělat jen jednou do roka. "I will only do this once a year"
Gaučová scéna: Po obrazovce pluje sestřih několika gaučových scének (např. ta z Lízino první slovo)
Jiný popis: Troy McClur, kterého znáte z filmů jako Pohřběte mě na Brodwayi nebo Koko a jeho bratři, uvádí tuto slavnostní epizodu. Je o tom, jak seriál vznikl, kdo ho vymyslel a jak vypadali seriál Simpsonovi zpočátku.
Obrázky:

9/7 Poslední šance Leváka Boba

17. února 2009 v 18:51
Oficiální název: Sideshow Bob's Last Gleaming
Popis: Levák Bob uprchne z vězení, ukořistí atomovou bombu a vyhrožuje zničením světa, pokud nebudou splněny jeho požadavky - zrušení všech televizních stanic. V poslední chvíli zasahují do nepřehledné situace Simpsonovic děti, které zmaří útočníkovy plány.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Pro děti a ostatní živé bytosti jsou podpatky nezdravé. "Wedgies are unhealthy for children and other living things"
Gaučová scéna: Simpsonovi jako ryby plavou ke gauči, který je tvořen ze dvou lastur.
Jiný popis: Levák Bob si ve věznici vypěstuje nenávist k televizi. Rozhodne se ji zničit. Využije k tomu leteckého dne. Schová se do vzducholodi a chce použít atomovku, pokud se Springfield nezřekne televize. Starosta sice nechá TV zrušit, ale Krusty využije nouzový kanál ke své show bez konkurence. To rozzlobí Boba. Bomba sice nefunguje, ale Bob zajme Barta a chce sejmout Krustyho. Ale tak úplně to nezafunguje.
Obrázky:

8/7 Babička

17. února 2009 v 18:44
Oficiální název: Mother Simpson
Popis: Na scéně se z ničeho nic objeví Homerova matka. Proč si Homer 27 let myslel, že je mrtvá? Kde celou tu dobu byla… Homerova matka tedy vypráví svůj životní příběh a hledá pochopení.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Sněhulku II vyděsí letící koule na bowling. Simpsonovi sedí na gauči jako kuželky.
Jiný popis: Homer se na hřbitově potká se svou matkou (živou). Ta prozradí Homerovi, že panu Burnesovi zachránila život před hipíky, ale pan Burns si myslel, že ona patří k nim, a tak ji hledá dodnes. Nakonec ji Homer odveze pryč, aby ji už nikdy nikdo nenašel.
Obrázky:

7/7 Tlouštík Homer

17. února 2009 v 18:39
Oficiální název: King-Size Homer
Popis: Pan Burns zavede v elektrárně povinnou pětiminutovou rozcvičku, takže Homer spřádá plány, jak se z toho vyvléknout. Jedno řešení by tu bylo - superobezita! A tak se naplňuje Homerův celoživotní sen - moci jíst, co hrdlo ráčí, a pracovat při tom doma…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu spolužákům kroutit ruce. "Indian burns are not our cultural heritage."
Gaučová scéna: Simpsonovi se přeměnili na panenky a jaksi hopsají ke gauči.
Jiný popis: Homer zjistí, že k tomu, aby mohl pracovat doma, stačí, aby ztloustnul tak, aby se z něho stal zdravotně postižený člověk. Dostane tedy domů počítač, přes který řídí továrnu z domova.
Obrázky:

6/7 Speciální čarodějnický díl VI.

15. února 2009 v 18:40
Oficiální název: Treehouse of Horror VI
Popis: Speciální epozidu sedmé řady seriálu k Halloweenu si vychutnají spíš starší diváci, neboť jsou v něm odkazy např. na filmy Poltergeist a Terminátor 2. Springfield ohrožují oživlé reklamy, školník Willie po smrti straší springfieldské děti a Homer je trojrozměrný…
Zajímavosti: Ve třetím příběhu se Homer nejprve stane trojrozměrným a pak přejde do světa nás lidí. Bylo to vůbec poprvé v seriálu.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi visí na smyčkách jako oběšenci.
Jiný popis:
ÚTOK 25METROVÝCH OHYZDNOSTÍ - Homer ukradne velkou reklamní koblihu. Jenže tlusťoch ožije. A nejen on. Takže Springfield začnou sužovat obří monstra. Homer musí koblihu vrátit, což ale zas tak moc nepomůže. Líza zjistí, že si lidé musí přestat maskotů všímat. Ti ztratí moc a pomřou.
MŮRA Z EVERGREEN STREET - Willy záhadně zmizel a zabíjí ve snech děti. Ukáže se, že školník na schůzce uhořel a mstí se na dětech. Bart usne a chce Willyho vyřídit. Líza má hlídat, ale zachrápe taky a musí to řešit Maggie.
HOMER 3 - Homer se chce před Petty a Selmou schovat a za skříní proleze dírou do jiné dimenze. TŘETÍ DIMENZE! Tam udělá poprask a nedokáže ho vysekat ani Bart.
Obrázky:

 
 

Reklama