6.série

25/6 Kdo postřelil pana Burnse část 1.

14. února 2009 v 18:21
Oficiální název: Who Shot Mr. Burns? (Part One)
Popis: Na školním pozemku byla objevena nafta. Naleziště si však podvodně přivlastní Burns. Obyvatelé Springfieldu jsou jeho jednáním pobouřeni. Téměř všem ředitel elektrárny nějakým způsobem zněpříjemňuje život. Kdekdo už má důvod se Burnse zbavit. A tak, když je Burns skutečně postřelen, je pátrání po pachateli obzvlášť nesnadné.
Zajímavosti: Epizoda je parodií na díl seriálu Dallas - Kdo zastřelil J. R.?
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Jiný popis: V první části se dovídáme, že pana Burnse někdo postřelil. Měl k tomu však ve Springfieldu důvod každý a tak vypuklo velké pátrání, na jehož konci měl být odhalen viník…
Obrázky:

24/6 Trójský citrón

14. února 2009 v 18:15
Oficiální název: Lemon of Troy
Popis: Marge Simpsonová vychovává své děti k hrdosti na rodné město. Když je pak vzácný springfieldský citronovník odcizen kluky ze sousedního Shelbyvillu, otázka hrdosti nabývá praktickou podobu. Do boje za citronovník a čest města vytáhnou nejdříve springfieldské děti - a pak otcové.
Zajímavosti: Todd, Martin a Data tráví jejich čas tancem kolem citrónovníku. Shelby a jeho otec byli vytvořeni podle vzoru Homera a Barta - jen žijí v Shelbyvillu.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu na veřejnosti krkat. "The First Amendment does not cover burping."
Gaučová scéna: Obývák je černo-bílý. Simpsonovi vstupují dovnitř. Jsou podobní usmívajícím se postavičkám z 30. Let. Poté začnou upjatě tančit.
Jiný popis: Springfieldské děti (a posléze i dospělí) bojují o čest prostřednictvím ukradeného citrónovníku se Shellbyvillskými. Tajná výprava na zakázané území může začít...
Obrázky:

23/6 Springfieldská spojka

14. února 2009 v 18:08
Oficiální název: The Springfield Connection
Popis: Marge cítí, že má v sobě netušené rezervy - ideální příležitost je realizovat se nabídne sama: ve Springfieldu se rozbujela zločinnost a korupce. Marge vstoupí do služeb místní policie a je odhodlána nekompromisně zakročit proti každému, kdo porušuje zákon. Ale jak se zachovat, když se se zákonem zaplete někdo z rodiny?
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu zesměšňovat slečnu prostoduchou. "I will not mock Mrs. Dumbface."
Gaučová scéna:
Homer sehrává scénku z Jamese Bonda, kdy zbraní vystřelí do obrazovky a tu poté zalije krev.
Jiný popis: Marge zjišťuje, že nachází zalíbení v poněkud nebezpečnějších situacích a dává se ke Springfieldské policii. Situace se však hrotí - Homer je perzekuován svou vlastní ženou za špatné parkování. Ještě se podaří vyřešit případ pašeráků falešného oblečení v Simpsonovic rezidenci a Marge od policie odchází.
Obrázky:

22/6 Kolem Springfieldu

14. února 2009 v 18:00
Oficiální název: 'Round Springfield
Popis: V nemocnici, kde leží Bart poté, co spolkl kovovou součástku přimíchanou mezi vločky Šášy Krustyho, potkává Líza svého přítele saxofonistu, kterému zbývá jen pár dní života. Murphy Krvavá Dáseň jí daruje na památku svůj saxofon. Líza chce Springfieldu odkaz geniálního jazzmana předat, jenže jeho jediná deska stojí neskutečných 500 dolarů. Přesně tolik, kolik dostal Bart jako odškodné…
Zajímavosti: V tomto díle se čirou náhodou dozvíme, že Krvavá Dáseň Murphy byl bratrem doktora Dlahy. Ale ani jeden z nich to netušil.
Hláška na tabuli: Už nikdy si nebudu hrát s nervovým plynem. "Nerve gas is not a toy"
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají, ale něco není v pořádku. Velikosti jejich těl se vyměnily. Maggie je teď největší a Homer nejmenší.
Jiný popis:
Líza se znovu (a naposledy) setkává se svým vzorem - jazzmanem Krvavou Dásní v nemocnici, kde ležel Bart po operaci slepého střeva, když spolkl kovovou součástku z cereálií k snídani.Zasáhnuta jeho odkazem, chce jeho geniální hudbu předat i okolí. Teď však záleží jen na Bartovi, jestli peníze, které dostal jako odškodné věnuje právě na tento účel.
Obrázky:

21/6 Konec SRPŠ

13. února 2009 v 20:14
Oficiální název: The PTA Disbands
Popis: Bart je znaven pravidelnou školní docházkou. Svým skrytým našeptáváním donutí učitele vzbouřit se proti panu řediteli a vstoupit do stávky. Situaci má plně pod kontrolou, i když se ředitel rozhodne přijmout suplenty z řad obyvatel městečka. Vše se rázem obrací, když do třídy jako učitelka nastupuje Marge.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu poroučet "prvňákům". "I do not have power of attorney over first graders."
Gaučová scéna:
Obývák je vytvořen podle obrazu "RelativityL od M. C. Eschera. Simpsonovi vbíhají a běhají po různých schodech, komplexech a ve složitých dimenzích.
Jiný popis:
Škola se hroutí - nedostatek financí. SRPŠ s Flandersem v čele rozhodne, že pokud nejsou k dispozici na vyučování vesmírní roboti, bude nutno najmout místo učitelů lidi z města… a Barta učí Marge! Ne, tak ne. Místo levných učitelů se najdou nové, levnější prostory pro výuku - místní věznice…
Obrázky:

20/6 Dva tucty a jeden chrt

13. února 2009 v 20:07
Oficiální název: Two Dozen and One Greyhounds
Popis: Víte, proč je váš zvířecí mazlíček neklidný, proč utíká z domu? Simpsonovi vám poradí. Vždyť i na jejich psa Spasitele přišly přirozené pudy - potřeboval partnerku. Jenže co si pak počít s 25 následky…
Zajímavosti: Pouze dvě štěňátka byly fenky - jmenovaly se Cleo a Queenie. Tato epizoda více či méně paroduje 101 dalmatinů.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu dopalovat zmrzlináře. "The Good Humor man can only be pushed so far."
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají a pronásledují gauč, který jede po nekonečné dráze na jejímž konci je zeď obýváku Simpsonových.
Jiný popis:
Když Simpsonovi dostanou dalšího psa, samici, narodí se jim dalších 25 malých chrtů. Ovšem nevědí, co s nimi, a tak je chtějí prodat. Jakmile se celá rodina odebere pryč, pan Burns je ukradne, a tak se Bart a Líza odeberou k panu Burnsovi, protože myslí, že těm chrtům pan Burns ublíží. Ale právě naopak. Pan Burns se k nim choval krásně, a tak mu je nechali. Ale to ještě nevěděli, že z nich Burns chce udělat kožichy a že chrti budou vyhrávat velké ceny.
Obrázky:

19/6 Lízina svatba

13. února 2009 v 18:01
Oficiální název: Lisa's Wedding
Popis: Chcete vědět, jak asi budou vypadat Líza či Bart jako dospělí? A kdy konečně Maggie promluví? Máte šanci v této epizodě, kdy nám tvůrci seriálu nabízejí vizi rodinky Simpsonových po letech, v okamžiku, kdy Líza přivede domů nápadníka. A to anglického mladíka, zakládajícího si na vzdělání a společenském chování…
Zajímavosti: Bart má tetování Krustyho s jedním mrkajícím okem a doutníkem v ústech.
Hláška na tabuli: Už nikdy se nebudu tvářit jako by mi všechno patřilo. "I will not strut around like I own the place"
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají. Gauč je posléze vystřelí nahoru do stropu.
Jiný popis: Simpsonovi vyrážejí do lunaparku, kde se Líza zaběhne do stanu s věštírnou. Nechá si tedy vyvěštit, jaká bude její svatba s inteligentním Angličanem…Vize jí nabízí pohled do budoucnosti - uvidí svého bratra Barta, Maggie v pubertě a také svoje rodiče, za které se bude stydět…
Obrázky:

18/6 Zrodila se hvězda

13. února 2009 v 17:54
Oficiální název: A Star is Burns
Popis: Pro zvýšení mizivého turistického ruchu se obyvatelé Springfieldu rozhodnou na návrh Marge Simpsonové uspořádat filmový festival. Lidé si začnou točit své filmy a posílají je do soutěže. Od ředitele elektrárny Burnse až po takového Barneyho. Kdo získá nejvyšší ocenění a finanční odměnu?
Zajímavosti: Jedním z lidí, kteří natáčeli filmy, byl i Hannibal Lector.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají, ale něco nesedí. Změnily se jejich velikosti - Maggie je největší a Homer je nejmenší.
Jiný popis: Ve Springfieldu se koná na nápad Marge filmový festival, aby se zlepšila návštěvnost města, Homer je v porotě a padá na něj těžký úkol rozhodnout, který film vyhraje - Přepadení v Quick-E-Martu, Vočkovo noční blues, Muž zasažený rugbyovým míčem do rozkroku (Hans Moleman), Barneyho opus anebo Burns do každého počasí. Těžké je rozhodnutí - Mičuda v rozkroku má prostě mičudu v rozkroku…
Obrázky:

17/6 Homer versus Patty a Selma

13. února 2009 v 17:48
Oficiální název: Homer vs. Patty & Selma
Popis: Oba muži v rodině Simpsonových se dostávají do krizové situace. Homer po neuvážené investici do dýní přijde o všechny peníze a je nucen zadlužit se u svých švagrových (Patty a Selmy), což je samozřejmě peklo. A Bart zase musí jako jediný chlapec navštěvovat balet…
Zajímavosti: Učitelku baletu namluvila v originále Susan Sarandon.
Hláška na tabuli: Už nikdy si nebudu brát cizí léky. "I will remember to take my medication."
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou přeneseni na gauč, stejným způsobem jako byli přenášeni lidé ve StarTreku.
Jiný popis: Homer potřebuje prachy, a tak si půjčí od Petty a Selmy několik peněz. Ale Petty a Selma chtějí něco za něco, a tak řeknou Homerovi, že jim musí sloužit. Patty a Selma, raději sepíší smlouvu, aby bylo jasno. Nakonec se to Marge dozví a Homerovi vynadá. Homer zachrání Patty a Selmě místo v autoškole a tak sestry smlouvu zruší.
Obrázky:

16/6 Bart versus Austrálie

13. února 2009 v 17:43
Oficiální název: Bart vs. Australia
Popis: Bart v rámci svých vědeckých výzkumů (kterým směrem se točí voda v záchodě na jižní polokouli…) zavolá do Austrálie, na účet volaného. Zdánlivě malicherná událost však vyústí v mezinárodní skandál a Simpsonovi musí do Austrálie napravit vztahy mezi oběma zeměmi.
Zajímavosti: Na autě ředitele Skinnera jsou dva praky, které se tam dostaly, když se děti snažily sundat míč. Když Bart volá na mezinárodní telefonní společnost, vytáčí číslo: 577562374257635623567462357736257635725.
Hláška na tabuli: Už nikdy na sebe nebudu věšet koblih. "I will not hang donuts on my person."
Gaučová scéna:
Podlaha v obýváku se změnila ve vodu. Simpsonovi plavou ke gauči.
Jiný popis: Když se Bart od Lízy dozví, že se v Austrálii otáčí vír vody v záchodu proti směru hodinových ručiček, musí si to samozřejmě ověřit. Proto zavolal do Austrálie na účet volaného, kde mu to jeden malý chlapec přijal. Když se ale Australané dozvědí, že tam volal takový prcek jako je Bart, předvolají Barta do Austrálie k soudu, kde se vše nakonec všechno vyřeší jedním kopnutím do zadku Barta.
Obrázky:

15/6 Homer klaunem

12. února 2009 v 18:00
Oficiální název: Homie the Clown
Popis: Homer se přihlásí do školy pro klauny. Po jejím absolvování vystupuje jako diplomovaný Šáša na dětských oslavách, v reklamách, prezentuje nové výrobky atd. Začíná si však uvědomovat, že tahle profese neobnáší jen výhody a legraci, a proto se rozhodne z klaun-byznysu odejít - což ovšem není tak jednoduché.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy si nebudu hrát s lešením. Mohl bych na něm stát sám. "Next time it could be me on the scaffolding"
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají a sedí vysoko nad zemí. Gauč se na ně postaví.
Jiný popis:
Šášovi je doporučeno, že z marketingových důvodů musí najmout dubléra, který za něj bude zaskakovat, když nebude mít Krusty čas. Kdo jiný se pro toto povolání hodí, než Homer. Vtipná záměna pak vzniká, když si Homera se šášou splete mafie…
Obrázky:

14/6 Bartova kometa

12. února 2009 v 17:54
Oficiální název: Bart's Comet
Popis: Bart objeví na noční obloze novou kometu, která se ale rychle blíží k Zemi. Hrozí nebezpečí, že dopadne přímo na Springfield a vše zničí. Město zachvátí panika, lidé se snaží děsivému osudu uniknout. Pomůže lidem věda, víra nebo příroda?
Zajímavosti: Ve Flandersovém krytu můžete vidět Waldu ze seriálu "Kde je Waldo?". Je v levém rohu.
Hláška na tabuli: Kurzíva není sprosté slovo. "Cursive writing does not mean what I think it does"
Gaučová scéna: Simpsonovi jsou animovaní ve stylu Fleischer Studia.
Jiný popis: Bart provedl další lumpárnu, a tak si ho ředitel Skinner pozve jako pomocníka při ranním výzkumu hvězd. Bart náhodou za zády ředitele objeví kometu. Meteorologové zjistí, že tato kometa pomalu, ale jistě dopadá na naši zeměkouli. Nakonec se tato kometa v atmosféře rozletí na malé kousíčky. Na zem dopadne pouze jeden kousek komety, který později skončí Bartovi v kapse.
Obrázky:

13/6 A s Maggie jsou tři

10. února 2009 v 18:53
Oficiální název: And Maggie Makes Three
Popis: Homer vzpomíná na dobu, kdy měl pouze dvě děti - Barta a Lízu. Dal výpověď v elektrárně a odešel za svou vysněnou prací: stal se správcem v kuželkárně a liboval si, jak je jeho život "tak pěkně uspořádaný". Ovšem další mimino na cestě bylo jako časovaná bomba, která měla roztříštit Homerův poklidný život v kuželkárně…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu mafiánem. Z pohledu společnosti to není žádoucí.
Gaučová scéna:
Homer přehrává scénu z Jamese Bonda, kdy zbraní vystřelí na diváky a obrazovka se zalije krví.
Jiný popis:
Tento díl vypráví o tom, jak se narodili Líza, Bart a Maggie. Homer se vrací domů se skvělou zprávou pro Marge. Dal totiž výpověď v jaderné elektrárně a začal pracovat v kuželkárně. Marge se snaží Homerovi zatajit, že je těhotná, ale když se něco dozví Patty a Selma, tak to ví celé město. Nakonec se narodí ještě dvě děti a Homer se vrací zpět do jaderné elektrárny.
Obrázky:


12/6 Homer veliký

10. února 2009 v 18:36
Oficiální název: Homer the Great
Popis: Když Homer Simpson zjistí, že všichni jeho přátelé a známí jsou členy tajného spolku Kameníků, hrozně touží taky se stát řadovým členem. Kameníci se totiž scházejí za účelem pití piva, požívání jídla a vůbec mají spoustu užitečných výhod.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Když urazím ředitele, nestačí říct: Dělal jsem si srandu. "Adding 'just kidding' doesn't make it okay to insult the principal"
Gaučová scéna:
Obývák je vytvořen podle obrázku "Relativity" od M.C. Eschera. Simpsonovi běží po schodech.
Jiný popis:
Homer se dostane do Cechu Kameníků, neboť děda je členem a vstupní podmínka je jasná - být synem Kameníka. Skvělý je to život! A co víc! Homer je Vyvolený a stává se hlavním Kameníkem. Ale jako vždy je pak situace neúnosná a Kameníci radši založí nový klub Homeři ne.
Obrázky:

11/6 Strach z létání

10. února 2009 v 18:07
Oficiální název: Fear of Flying
Popis: Štamgasti baru U Vočka zakážou Homerovi vstup do lokálu, a tak si Homer hledá nové útočiště. Poslední místo, kde se uchytí, je bar Černá skříňka na letišti. Homer se však stává pohromou pro leteckou společnost. Aby se ho zbavila, nabídne mu volné letenky kamkoli. Má to ovšem háček: Marge má z létání strach.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu uspávat Ralpha tím, že ho budu škrtit."Ralph won't 'morph' if you squeeze him hard enough"
Gaučová scéna:
Simpsonovi vytvoří řadu tančící kankán a obývák se promění na velkou show.
Jiný popis:
Homera vyhodí doživotně od Vočka, protože dělá špatný fóry. Během hledání nového lokálu se dostane do nálevny pro piloty, náhodou udělá ostudu letecké společnosti a jako náhradu za mlčenlivost dostane volné letenky. Ovšem právě tehdy se projeví u Marge panický strach z létání…
Obrázky:

10/6 Dědeček a sexuální ochablost

10. února 2009 v 18:01
Oficiální název: Grampa vs. Sexual Inadequacy
Popis: Manželské soužití Homera a Marge má povážlivé trhliny. Veškeré snahy o vylepšení situace jsou neúspěšné. Dokud děda Simpson podle osvědčeného receptu nevyrobí svůj vlastní přípravek, který "vrací zase sílu do poklopce". A neskončí to jen na tom: Homer s otcem začnou vyrábět posilující elixír ve velkém…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu říkat, že mi jednoruký muž ukradl úkol. "My homework was not stolen by a one-armed man."
Gaučová scéna:
Simpsonovi běží přes opakující se snímek obýváku.
Jiný popis:
Když se děda Simpson dozví, že má Homer s Marge sexuální problémy, rozhodne se, že znovu vytvoří medicínu, která by měla se všemi problémy manželům ve Springfieldu pomoct. A nejenom jim. Nakonec by z toho přece mohl být dobrý byznys.
Obrázky:

9/6 Zvrhlík Homer

10. února 2009 v 11:47
Oficiální název: Homer Bad Man
Popis: Všichni Simpsonovi pomáhají hlavě rodiny, Homerovi, čelit křivému obvinění jisté studentky: prý ji taťka Homer obtěžoval. Veřejné sdělovací prostředky se zdají být tím nejlepším způsobem, jak se pomluvám bránit… "Televize má vždycky pravdu."
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vykrajovat propustky z mýdla. "I will not whittle hall passes out of soap."
Gaučová scéna:
Simpsonovi honí gauč, který jede pořád pryč za zadní zdí.
Jiný popis:
Homer s Marge kvůli návštěvě cukrářského veletrhu najmou dětem mladou pečovatelku. Homer si jako hlavní skvost z veletrhu přiveze želé ve tvaru Venuše. To se však z jakéhosi důvodu přilepí na pozadí pečovatelky, kterou Homer veze autem domů. Ten neodolá a Venuši si odlepí - to však dívka považuje za sexuální obtěžování.
Obrázky:


8/6 Líza posila mužstva

8. února 2009 v 17:47
Oficiální název: Lisa on Ice
Popis: Vzorné žákyni Líze hrozí, že propadne z tělocviku. Jaké je pak překvapení, když v ní Apu, trenér hokejového mužstva, náhodou objeví brankářský talent! Líza začne chytat. V dramatickém závěru epizody těsně před koncem nerozhodného utkání proti sobě stojí Líza v brance a protivníkův útočník připravený k trestnému střílení - Bart…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu nic viklat bez pokynu učitele. "I will not dissect things unless instructed."
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči, ale vyskočí do stropu. Pak z nich koukají jen nohy.
Jiný popis:
Když Líza začne propadat z tělocviku, rozhodne se, že půjde hrát hokej, který hraje i Bart, na místo bývalého brankáře Milhouse. Líza na trénincích chytala jak Bůh a tak si Lízu v týmu všichni oblíbili. Když se Bart s Lízou dozvěděli, že budou proti sobě hrát důležitý zápas, Bart a Líza se rozhodli, že do toho dají vše…
Obrázky:

7/6 Bartovo děvče

8. února 2009 v 17:41
Oficiální název: Bart's Girlfriend
Popis: Bart se zamiluje do andělského stvoření - do reverendovy dcery Jessicy, která se právě vrátila do Springfieldu z internátu. Jessica je ovšem dívka s ďáblem v těle a chlapci - "slušňáci" ji nepřitahují. Pro Barta téměř ideální situace. Jenže na úklady nastražené nevinnou tvářičkou jaksi nestačí…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu posílat sádlo poštou. "I will not send lard through the mail."
Gaučová scéna:
Pět párů očí plachtí ve vzduchu, dokud se zase nespojí ze Simpsonovými.
Jiný popis:
Reverendova dcera Jessica - krásná navrch, shnilá uvnitř. A přesto je to právě ona, která si získá Bartovo srdce. Teoreticky by byli dokonalý pár. Kdyby ovšem Jessica nebyla ještě více prohnaná než Bart. Ten si románkem s ní jen nadělá více problémů.
Obrázky:

6/6 Speciální čarodějnický díl

8. února 2009 v 17:35
Oficiální název: Treehouse of Horror V
Popis: V první části tráví Simpsonovi víkend na Burnsově panství za ztížených podmínek (Homer nemá žádné pivo, nefunguje televize…). V druhé cestuje Homer časem pomocí vlastnoručně opravovaného toasteru, a ve třetí části se záhadně ztrácejí ve škole žáci - souvisí to nějak se školní jídelnou?
Zajímavosti: Ve všech třech příbězích dostane Willy do zad sekerou.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Každý člen rodiny má tělo, které nepasuje k hlavě.
Jiný popis:
Kudrliny - Simpsonovi jedou na zimní dovolenou do strašidelného zámku - tamní hororové osazenstvo chce přimět Homera, aby vyvraždil svojí rodinu - zmizí televize a všechno pivo!
Počin a trest - Homer cestuje časem se svým upraveným toustovačem, vždycky něco v pravěku pokazí a v přítomnosti to má zajímavé následky..
Samojídelna u noční můry - Ve škole se začnou ztrácet děti. Mezi nimi je i Fricek. Druhý den jsou bavorské klobásky…V jídelně se prostě vaří děti.
Obrázky:

 
 

Reklama