5.série

22/5 Tajemství šťastného manželství

7. února 2009 v 19:29
Oficiální název: Secrets of a Successful Marriage
Popis: Marge doporučí Homerovi, aby na sobě pracoval, trochu se vzdělával. Místo toho se Homer rozhodne stát se sám učitelem - v předmětu zvaném manželství. Jediné, co však z něj studenti vytáhnou, jsou poměrně důvěrné informace o soužití manželů Simpsonových a o Marge, včetně tajemství jejích modrých vlasů. Vrcholem je, když jednou přivede Homer celou třídu domů v rámci tzv. názorné výuky…
Zajímavosti: Homer vypráví rodině, že Lenny řekl, že je pomalý. Ve skutečnosti to ale řekl Carl. Studenty v Homerově třídě jsou Apu, SMel, Smithers, ředitel Skinner, učitelka Krabappelová, Lionel Hutz, Willy, Otto a Barney.
Hláška na tabuli: Čekat pět dní na zbraň není tak dlouho. "Five days is not too long to wait for a gun"
Gaučová scéna:
Členové rodiny běží ke gauči a srazí se. Při tom vybuchnou. Magiin dudlík poté spadne na podlahu začerněného obýváku.
Jiný popis:
Homer se rozhodne, že se stane učitelem ve večerní škole a zvolí předmět o rodinných vztazích. Neví ale co má vykládat, tak začne rozebírat svoje domácí situace, což se nakonec provalí doma a Marge ho vyhodí z baráku. Během jediného dne Homer strašně zpustne a přemluví Marge, aby mu odpustila.
Obrázky:

21/5 Milenec lady Bouvierové

7. února 2009 v 19:17
Oficiální název: Lady Bouvier's Lover
Popis: Láska kvete v každém věku, a děda Simpson není výjimkou. A aby to nebylo jednoduché, zamiluje se do matky Marge, paní Bouvierové. Že by nakonec z Homera a Marge byli nevlastní bratr a sestra?
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu předělávat baseballovou ligu. "I will not retransmit without the express written permission of Major League Baseball."
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají ke gauči. Když se tam však dostanou, zlomí se a rozpadnou jako sklo.
Jiný popis:
Simpsonovi se domluví, že dají dědu dohromady s bábi Bouvierovou - když už se skoro všechno zdaří, vloží se do věci Monty Burns a babku dědovi přebere. Už se schyluje ke svatbě, naštěstí se však paní Bouvierová rozhodne zůstat sama.
Obrázky:

20/5 Chlapec, který věděl příliš mnoho

7. února 2009 v 19:01
Oficiální název: The Boy Who Knew Too Much
Popis: Syn starosty Springfieldu Quimbyho je obviněn z nehody - a jediným svědkem je Bart Simpson. Má to ale háček, v té době byl totiž zrovna za školou… Špatné svědomí versus spravedlnost, to je dilema!
Zajímavosti: Budova soudu je jedna z těch, která se pyšní graffitem "El Barto".
Hláška na tabuli: Mnoho obchodních podniků se podobá podnikům zábavním. "There are plenty of businesses like show business"
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají, ale když se rozhlídnou, zjistí,že nejsou ve svém domě. Jsou v show Davida Lettermana.
Jiný popis:
Bart se rozhodl, že jeden den půjde za školu a tak zajel na piknik synovce starosty Quimbeiho. Bart zajde do kuchyně, aby si dal něco k jídlu. Tam se však stalo něco, co Bart asi nechtěl. Bratranec Quimbeiho se rozčílil na číšníka a odešel s ním do kuchyně. Tam však jenom vynadal číšníkovi a odešel, ale číšník se nějak lekl a stalo se mu spoustu nehod. U soudu si všichni mysleli, že Quimbeiho bratranec zmlátil číšníka a tak Bart musel přiznat, že byl ten den za školou.
Obrázky:

19/5 Skinner, sladký nepřítel

6. února 2009 v 19:33
Oficiální název: Sweet Seymour Skinner's Baadasssss Song
Popis: Ředitel školy Skinner dostane padáka. Bart by se měl radovat jako první, jenže… za Skinnerovo propuštění může tak trochu on, nebo přesněji řečeno jeho pes Spasitel. A tak se stane něco neuvěřitelného: mezi bývalými soupeři vznikne zvláštní přátelství. A ve škole zatím svérázně řediteluje Ned Flanders.
Zajímavosti: Tato epizoda Simpsnů byla v pořadí již stá.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu uctívat bezduché symboly. "I will not celebrate meaningless milestones"
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči a v pravém rohu obrazovky je průhledné logo FOX. Homer vstane, sloupne ho a pošlape ho. Rodina ho následuje.
Jiný popis: Bartovi ve škole uteče pes, kterého vzal jako referát, a je z toho průšvih - inspektor vyhodí Skinnera a na místo ředitele dosadí Neda Flanderse. Bartovi však Skinnerovo ředitelování chybí a ukáže Chalmersovi, jak to teď ve škole vypadá. Vše se pak zas vrací do starých kolejí.
Obrázky:

18/5 Burnsův dědic

6. února 2009 v 19:20
Oficiální název: Burns' Heir
Popis: Homer upíše Barta za dědictví panu Burnsovi. Burns se samozřejmě snaží Barta zformovat k obrazu svému a málem se mu to podaří.…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu přísahat na vlajku slovy: Ať žije satan! "The Pledge of Allegiance does not end with 'Hail Satan'"
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou míčky, které se odrazí na gauč. Bart se málem odrazí pryč, ale Homer jím mrští zpět na místo.
Jiný popis: Pan Burns shání svého dědice. Vyhlašuje konkurz, na který přijde několik dětí, mezi kterými byli i Líza a Bart Simpsonovi. Pan Burns však jako dědice nechce holku, ani kluka, který neumí číst. A tak se Bart naštve a roztříská Burnsovi okna. Burns pochopí, že přesně takového odvážného chlapce chce, a tak ho zvolí dědicem. Bart zjistí, že mu pan Burns dá úplně vše, na co si vzpomene, a tak se Bart už nechce vrátit domů.
Obrázky:

17/5 Bart dostane slona

6. února 2009 v 19:10
Oficiální název: Bart Gets an Elephant
Popis: Bart vyhraje v rozhlasové soutěži a smí si vybrat odměnu. Není žádný troškař a chce slona. Nový člen rodiny, Rambo, je trochu nerudný, hodně neohrabaný, sní, co může, nakonec uteče, a úplně nakonec jej dají do safari…
Zajímavosti: Když Bill a Marty telefonují s Bartem, v druhé místnosti můžeme vidět Homera poslouchajícího hudbu.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu provádět transplantace orgánů. "Organ transplants are best left to the professionals"
Gaučová scéna:
Ve tmě vidíme pouze běžící oči, které doběhnou ke gauči. Když se rozsvítí, přiběhnou i těla Simpsonovým, každé si sedne k očím a ty zapadnou do důlků.
Jiný popis: Bart vyhraje na rádiu KKND slona Ramba. Nejprve si v rádiu mysleli, že si místo slona vybere raději 10,000$, ale když jim lidé do rádia začali posílat dopisové bomby, nezbylo jim nic jiného, než slona dodat, protože by je jinak nahradil computer. Bart zjistí, že by Rambo byl raději se slony, než s Homerem, který ho cpal jenom buráky, a tak se Rambo dostane do rezervace se slony.
Obrázky:

16/5 Homer miluje Flanderse

5. února 2009 v 18:31
Oficiální název: Homer Loves Flanders
Popis: Flanders vyhraje dva lístky na zápas - Homer se mu vnutí jako parťák, a pak se mu lepí z vděčnosti na paty tak dlouho, že i Nedova svatá trpělivost a mírumilovnost dostává zabrat.
Zajímavosti:Jako znak Springfieldského jezera slouží obrázek trojooké ryby Blinky. V tomto díle Otto řídí i kostelní autobus.
Hláška na tabuli: Nejsem roztomile drzý. "I am not delightfully saucy"
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají a uvidí dva gauče. Každý člen se rozdělí na dvě půlky - každá si vybere svůj gauč.
Jiný popis:
Když Ned Flanders vyhrál v rádiu dva lístky na americký fotbal, pozval Homera, ať s ním na ten turnaj jede on. Homer nabídku nakonec přijal. Na zápase koupil Ned všechno, na co si Homer jen vzpomněl. A když Ned dostal od jednoho známého Springfieldského hráče míč, se kterým se ten den hrálo, a dal ho Homerovi, Homer ho začal brát jako nejlepšího kamaráda na světě. Aby mu ten den vynahradil, pozval celou jeho rodinu na výlet.
Obrázky:

15/ 5 Homer kosmonautem

5. února 2009 v 18:25
Oficiální název: Deep Space Homer
Popis: V zájmu vyšší sledovanosti kosmických letů jsou vybráni dva kandidáti - kosmonauti z řad lidu. Homer a Barney. Do kosmu nakonec letí "pokusnaut" Homer, který nejdříve loď málem zruší - a pak zachrání.
Zajímavosti: Homer zná telefon jak do NASA, tak k prezidentu Clintonovi.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají ke gauči, ale najdou na něm sedět tlustého muže. Vmáčknou se na pohovku vedle něj.
Jiný popis: Homer se úplně čirou náhodou stane kosmonautem a úplně čirou náhodou se jím stane i Barney. O tom, kdo poletí do vesmíru se NASA dozví díky testům.Vyhraje to Barney, se kterým si lidé z NASA připili skleničkou nealkoholického šampusu, ten se však jaxepatří opije a do vesmíru letí Homer. Tam si moc neporozuměl s jinými kosmonauty a náhodou otevřel vchod do rakety. Nakonec, když na to použil tyč, dveře se zavřely a zkuste hádat, kdo se stal národním hrdinou. Ta tyč, samozřejmě.
Obrázky:

14/5 Líza proti mluvící panence

5. února 2009 v 18:04
Oficiální název: Lisa vs. Malibu Stacy
Popis: Emancipovanou Lízu strašně zlobí nový typ mluvící panenky Malibu Stacey, která tím, co říká, ovlivňuje holčičky a dělá z nich budoucí načančané slepice. Spolu s autorkou prapůvodní panenky připraví Líza revoluční, statečnou a chytrou Malibu Stacey - jenže současně se na trhu objeví nový oficiální model: s atraktivním kloboučkem…
Zajímavosti: Bart je v novinách na fotce připojené k článku, který vypráví o právech gayů.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Rodina je zašlápnuta obří nohou ze show Monty Python's Flying Circus.
Jiný popis: Lízu začnou štvát nové mluvící panenky, které vybízejí dívky k tomu, aby se smířily se svým osudem hlupaček u plotny. A tak se rozhodne, že začne vyrábět novou chytrou panenku - Lízu lví srdce.
Obrázky:

13/5 Homer a Apu

31. ledna 2009 v 19:16
Oficiální název: Homer and Apu
Popis: Homer pomůže odhalit Apuovy nekalé praktiky v obchodě. Apu přijde o práci a obchodní řetězec najme na základě konkurzu nového prodavače, konkrétně herce Jamese Woodse, pro kterého to je příprava na novou roli. Apu se snaží odčinit své prohřešky, a dokonce se vypraví do Indie, aby si vyprosil návrat k milované práci. Má to však háček: na jeho cestě ho provází Homer Simpson…
Zajímavosti: Kwik-E-Market nepřijímá šeky od : šerifa Wigguma, reverenda Lovejoye, Homer J. Simpsona, Homer S. Simpsona, H. J. Simpsona, Homor Simpsona a Homer J. Fonga.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu ubližovat želvě z mateřské školky. "I will not go near the kindergarten turtle"
Gaučová scéna: Hlavy rodiny Simpsonových přistanou na gauči a na vrcholek dopadne hlava Maggie.
Jiný popis: Apu prodává v Kwik-E-Martu zkažené jídlo, Homer ho s nadšením kupuje a baští. Jenže se to celé prolákne a Apu je ze své pobočky vyhozen. Nyní nezbývá, než nastoupit strastiplnou cestu vedoucí k návratu za pult (samozřejmě s Homerem po boku).
Obrázky:

12/5 Bart na vrcholu slávy

31. ledna 2009 v 18:32
Oficiální název: Bart Gets Famous
Popis: Ředitel školy Skinner má pro děti tradiční "chuťovku": exkurzi do továrny na krabice. Bart uteče do sousedícího TV studia, kde natáčí Šáša Krusty, a souhrou náhod se posléze stane hvězdou díky větě, kterou pronese: "Já to nebyl."
Zajímavosti: Ve studiu, kde natáčí Bart svůj rap, můžeme vidět pověšenou i desku od Krvavé dásně Murphyho.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu tvrdit, že mi bezrukej ukradl úkol. "My homework was not stolen by a one-armed man"
Gaučová scéna: Simpsonovi se v běhu srazí a přistanou na gauči jako beztvarý kus hmoty.
Jiný popis: Školní exkurze v továrně na krabice je děsně nudná - Bart unikne, dostane se k Šášovi do TV studia a stane se jeho pomocníkem. Stává se z něj hvězda jediné věty "Já to nebyl", což nakonec zas takové terno není.
Obrázky:

11/5 Homer strážcem zákona

31. ledna 2009 v 18:17
Oficiální název: Homer the Vigilante
Popis: Vlna vloupaček ve Springfieldu a neschopnost policie volá po založení domobrany. Homer se ocitne v jejím čele - a brzy mu moc stoupne do hlavy…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vyhazovat suplujícího učitele. "I am not authorized to fire substitute teachers"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, nabourají do sebe a explodují. Zbyde po nich černý kráter, do kterého spadne dudlík Maggie.
Jiný popis:Ve Springfieldu řádí noční lupič, policie je absolutně neschopná, bezpečnostní systémy nejsou nic platné. Občané si tedy pomůžou sami - Barney, Homer, Vočko, Apu a Skinner založí bezpečnostní jednotku, která zjednává nápravu ne zcela v mezích zákona. Nejlepší detektiv je nakonec ale přece jen děda.
Obrázky:

10/5 Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu

30. ledna 2009 v 18:08
Oficiální název: $pringfield (Or, How I Learned to Stop Worrying and Love Legalized Gambling)
Popis: Sláva Springfieldu má být pozvednuta otevřením kasina. Kdo může tušit, že to málem povede k tragédii u Simpsonů: Marge podlehne hracím automatům.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy se nebudu vytahovat, že jsem ze Springfieldu."I will not say 'Springfield' just to get applause."
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají ke gauči. Když se tam však dostanou, rozsypou se jako by byli ze skla.
Jiný popis: Zdá se, že Springfield už nemá čím zaujmout a že je potřeba trochu napružit ekonomiku - v zasedání je rozhodnuto, že pan Burns může vybudovat kasino. Tam pak zaměstnává i své podřízené. Náhodou do kasina zavítá i Marge a v tu chvíli propadá gamblingu..
Vedlejší děj: Bart konkuruje Burnsovu kasinu svým vlastním podnikem ve stromovém domku.
Obrázky:

9/5 Poslední pokušení Homera Simpsona

30. ledna 2009 v 10:18
Oficiální název: The Last Temptation of Homer
Popis: Zní to neuvěřitelně, ale Homer se svými slabostmi není jediný: konkurence se dokonce objeví přímo na pracovišti. Nová kolegyně Mindy je totiž nejen přitažlivá, ale imponuje Homerovi i svým velmi vlažným přístupem k práci, slabostí pro koblihy a nějaké to schrupnutí, bez ohledu na pracovní dobu. Manželství Simpsonových je ohroženo…
Zajímavosti: Mindy v původním znění namluvila slavná herečka Michelle Pfeifferová.
Hláška na tabuli: Samá práce a žadná zábava leze Bartovi na mozek. "All work and no play makes Bart a dull boy"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sedí na gauči a najdou sami sebe v televizním pořadu " Pozdní show Davida Lettermana.
Jiný popis:Agenti pracovní policie nařídí Burnsovi, aby zaměstnal ještě aspoň jednu ženu. Stane se tak a do elektrárny nastoupí Mindy Simmonsová - bohužel je pravým pokušením pro Homera, který se sice snaží Mindy vyhýbat, ale jde to těžko...
Vedlejší děj: Bart se vymlouvá ve škole, že není hloupý, že jen špatně vidí. U lékaře vyfasuje epesní brýle +navíc mast do vlasů a obří ortopedické boty.
Obrázky:

8/5 Bart táborníkem

30. ledna 2009 v 10:05
Oficiální název: Boy Scoutz N the Hood
Popis: Bart s Milhousem se zpijí sirupem z Apuovi ledové tříště bez tříště. Ráno Bart s hrůzou zjistí, že se v nekontrolovaném stavu přihlásil k táborníkům, vedeným Flandersem. Dokonce vyráží na výlet s otci ve člunech - a skončí na širém moři. Malý člun, omezené zásoby a Homer Simpson… Jaká je asi naděje na přežití?
Zajímavosti: Poté, co Líza Bartovi řekne, že kreslené filmy nemusí být 100% relalistické, projde za oknem druhý Homer (jeden již sedí na gauči). Doktor Gilbert vyoperuje muži apendix a ten potom okamžitě vstane a odejde, aniž by krvácel.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Je tma a v ní vidíme pohybovat se oči Simpsonových. Až když se rozsvítí vběhnou dovnitř také jejich těla. Ta si sednou na gauč a s mlasknutím jim pak oči zapadnou do očních důlků.
Jiný popis: Jednoho dne se Bart s Milhousem "opijí" ovocným sirupem a po flámu zjistí, že Bart se dal k táborníkům a Milhouse si nechal do vlasů vystříhat sprosté slovo. Bart se svého nového obleku chce ihned zbavit, zjistí ale, že se toho dá využít při písemkách ve škole.
Obrázky:

7/5 Bartovo vnitřní dítě

30. ledna 2009 v 9:41
Oficiální název: Bart's Inner Child
Popis: Další pokračování začíná skvělým obchodním tahem otce Simpsona: výhodně koupenou trampolínu dokáže zpeněžit na dětech z celého sousedství. Bohužel ne bez následků v podobě úrazů… A Bart se stane vděčným objektem psychologů…
Zajímavosti: Zjistili jsme Krustyho adresu - bydlí v Center Street 534.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a vmáčknou se na gauč vedle velmi obézníjo muže.
Jiný popis: Město navštíví psycholog Brad Goodman, který dle Bartova příkladu řekne obyvatelům Springfieldu, že by měli dělat to, co chtějí a nebát se projevit. Z toho vznikne nejdřív docela veselý festival, který se ale zvrhne v totální anarchii. Homer mezitím celkem slušně vydělává na dětech, které chtějí vyzkoušet jeho nově koupenou trampolínu.
Obrázky:

6/5 Marge na útěku

29. ledna 2009 v 18:52
Oficiální název: Marge on the Lam
Popis: Marge se chystá večer na baletní představení - jenže Homer uvízne v práci - lépe řečeno v automatu na dobroty. A tak s sebou Marge vezme sousedku Ruth. Dámskou jízdu si dopřejí znovu, ale jednou to skončí honičkou s policií - přesně ve stylu filmu Thelma a Louise.
Zajímavosti: V tomto díle se opět můžeme pokochat nápisem Springfield - vytvořeném z obrovských písmen jako to má Hollywood.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají ke gauči, ale narazí do zdi.
Jiný popis: Homer má jít s Marge na balet, ale zasekne se v práci (když krade z automatu sladkosti) a slib nesplní. Marge si tedy vyrazí se sousedkou a následuje parafráze na film Thelma a Luisa.
Obrázky:

5/5 Speciální čarodějnický díl

29. ledna 2009 v 18:37
Oficiální název: Treehouse of Horror IV
Popis: V tomto halloweenovském speciálu vypráví tři strašidelné příběhy Bart. Homer zaprodá duši dáblu - za koblihu; Barta děsí představy o smrti ve školním autobusu; a pan Burns je upírem…
Zajímavosti: Díl byl opět prošpikován parodiemi - např. na: "Merry Christmas, Charlie Brown", "Dracula" atd.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi - jako zombie - do obýváku vstupují skrz podlahu.
Jiný popis:
Ďábel a Homer Simpson: Homerovi dojdou v práci koblihy a upíše proto svojí duši ďáblu (Flanders) za jednu jedinou pekelnou koblihu. V soudním sporu o duši vyhraje.
Hrůza ve výši 5 a 1/2 stop: Strašlivá jízda školním autobusem, na který útočí zlý skřet.
Dracula Barta Simpsona: Pan Burns je upír, pozve rodinku do svého zámku a všechny kromě Lízy nakazí.
Obrázky:

4/5 Medvídek

29. ledna 2009 v 18:21
Oficiální název: Rosebud
Popis: Pan Burns, majitel springfieldské elektrárny, má narozeniny, na kterých mu zahraje i slavná skupina The Ramons. Ale pan Burns se neraduje, protože teskní - po svém medvídkovi z dětství. Ten se nakonec jako zázrakem opravdu najde - jenže patří Maggie Simpsonové…
Zajímavosti: Jedním z Burnsových dárků je jednorožec. Charles Lindberg ve skutečnosti přistál ve dne - ne v noci jak je uvedeno v tomto díle. V jedné scéně dědeček Simpson nabourá do zdi Simpsonovic domu, ale ve druhé je zeď v pořádku.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi vbíhají a na gauči vidí sedět své kopie.
Jiný popis: O tom, kterak pan Burns potratil malého medvídka v mládí, marně jej celý život hledal a nakonec u Simpsonových šťastně našel.
Obrázky:

3/5 Homer jde studovat

29. ledna 2009 v 17:32
Oficiální název: Homer Goes to College
Popis: Po namátkové kontrole v atomové elektrárně si musí Homer doplnit kvalifikaci a vystudovat jadernou fyziku. Ovšem Homer zvláště v této epizodě prokazatelně na studia prostě nemá…
Zajímavosti: V Homerově pokoje je Einsteinova podobizna - vyplazuje na ní jazyk.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a když si sednou na gauč, zašplápne je obrovská noha.
Jiný popis: Do elektrárny přijede bezpečnostní inspekce, která zjistí, že Homer by měl mít vysokou školu, aby mohl dělat bezpečnostního technika. Homer je přijat na Springfieldskou univerzitu, neproleze a se šprtama zfalšuje vysvědčení.
Obrázky:
 
 

Reklama