4.série

22/4 Šáša Krusty zrušen, Šáša Krusty má padáka

22. ledna 2009 v 17:20
Oficiální název: Krusty Gets Kancelled
Popis: Do Springfieldu zanese šoubyznys novou hvězdu - velmi vypečenou a taky dost vulgární postavičku jménem Gabbo. Mnohem vypečenější než je Šáša Krusty. Kariéra Bartova milovaného klauna visí na vlásku. A tak Bart s Lízou vytáhnou do boje - a jako jejich spojenci se v epizodě objeví Red Hot Chilli Peppers, Luke Perry, Bette Midlerová i Liz Taylorová…
Zajímavosti: Epizoda byla hvězdně obsazena herci a zpěváky, kteří představují sami sebe.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vybírat poplatky za použití záchodku. "I will not charge admission to the bathroom"
Gaučová scéna: Simpsonovi běží ke gauči, ale po cestě se chystou do pasti - velké pavučiny.
Jiný popis: Do vysílacího času, kdy má svojí show Krusty, přichází nová postavička GABBO, která šášu úplně vyšachuje. Bart s Lízou Krustymu poradí, ať uspořádá velkolepou show, ve které pak účinkují velké hvězdy Luke Perry, Bette Midlerová, Red Hoti, John Carson či Hugh Heffner.
Obrázky:

21/4 Marge za mřížemi

22. ledna 2009 v 17:14
Oficiální název: Marge In Chains
Popis: Marge je dopadena při krádeži v obchodě a ocitne se ve vězení. To samozřejmě znamená vykolejení nejen pro zbytek rodiny, ale svým způsobem i pro město Springfield.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vyžadovat diplomatickou imunitu. "I do not have diplomatic immunity"
Gaučová scéna: Miniaturní Simpsonovi se sbíhají k normálně velkému gauči a šplhají po něm nahoru.
Jiný popis: Marge díky každodennímu stresu omylem odcizí z Kwik-A-Martu láhev whisky, za což je odsouzena na třicet dní ve vězení. Její zatčení vyvolá ve městě rozruch - ale především vykolejí chod domácnosti Simpsonových.
Obrázky:

20/4 Hadobijecký den

21. ledna 2009 v 18:11
Oficiální název:Whacking Day
Popis: Jednou z tradic města Springfieldu (tentokrát poněkud nejasného původu) je i tzv. Hadobijecký den. Líza s Bartem se rozhodnou springfieldské hady zachránit - a svým úžasným hlasem jim v tom pomůže i zpěvák Barry White.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy neukradnu slepeckýho psa. "I will return the seeing-eye dog"
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají a gauč je nahrazený malým křesílkem.
Jiný popis: Ve Springfieldu se koná hadobijecký den - svátek, kdy lidé udělají rojnici a tlučou hady. Samozřejmě Líza je proti, nesouhlasím s takovým bezúčelným týráním zvířat a za pomoci Barryho Whitea hady zachrání.
Obrázky:

19/4 Nastrčená osoba

21. ledna 2009 v 17:58
Oficiální název: The Front
Popis: Když Bart odhalí to, co dosud netušil - že se totiž ke kresleným groteskám píšou scénáře, popadnou jeho i Lízu autorské nutkání a potřeba zasáhnout do podoby oblíbeného seriálu Itchy a Scratchy. Kvůli svému věku však potřebují někoho, kdo by se pod jejich dílka podepsal. A tou "nastrčenou osobou" (a tak trochu i komplikací) se stane děda Simpson.
Zajímavosti: Jedna z mála epizod, kterou napsal Adam I. Lapidus.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu prodávat zázračné léky. "I will not sell miracle cures"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, postaví se do řady a začnou tančit v obýváku. Za nimi potom vyjede opona a obývák se změní na velké pódium.
Jiný popis:Děj 1: Líza s Bartem píší epizody Itchyho a Scratchyho, ale aby dostali honorář, podepíšou pod ně dědu. Epizoda Malé holičství hrůzy vyhraje první cenu v kategorii animovaný film.

Děj 2: Homer s Marge jdou na slezinu ze střední školy a tam se provaří, že Homer nedokončil maturitu. Rozhodne se tedy, že si ji dodělá ve večerní škole.
Obrázky:

18/4 Tak takhle to dopadlo

21. ledna 2009 v 17:51
Oficiální název: So It's Come To This: A Simpsons Clip Show
Popis: Bartův nepovedený aprílový žert způsobí, že se otec Homer ocitne v kómatu. U nemocničního lůžka se schází rodina i přátelé a pro scenáristy je to příležitost připomenout řadu povedených scén z minulých epizod.
Zajímavosti: Tento díl byl prvním "sestřihem". Objevilo se v něm mnoho scén z minulých 3.sérií.
Hláška na tabuli: Nikoho nezajímají moje spodky. "No one is interested in my underpants"
Gaučové scéna: Simpsonovi se sbíhají a hlavy jednotlivých členů rodiny jsou na špatných tělech.
Jiný popis: Na Apríla ráno Homer několikrát vypeče Barta a ten se chce pomstít - natlakuje plechovku piva a pořádně doma zatopí. Výbuch dostane Homera do nemocnice a od té chvíle je z epizody střihací díl, poměrně hodně dobrý.
Obrázky:

17/4 Homer šéfem odborů

20. ledna 2009 v 19:37
Oficiální název: Last Exit to Springfield
Popis: Líza potřebuje rovnátka - na rozdíl od Marge to Homerovi nedělá starosti, kdysi přece v elektrárně stávkovali za "zubní program". A tak se Homer dostává do nečekané role odborového vůdce.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu jíst bláto. "Mud is not one of the 4 food groups."
Gaučová scéna: Gauč se změní na příšeru a sní Simpsonovi, kteří na ní sedí.
Jiný popis: Pan Burns se rozhodně změnit odborovou smlouvu - vypustit zubní péči a uchlácholit odboráře sudem piva. Protože ale Líza potřebuje nová rovnátka, stane se Homer předsedou odborů a zubní péči pro rodinné příslušníky vybojuje zpět, pod podmínkou, že odstoupí.
Obrázky:

16/4 Homer na suchu

20. ledna 2009 v 19:30
Oficiální název: Duffless
Popis:Homer byl přistižen při řízení pod vlivem alkoholu a musí se vzdát svého oblíbeného piva Duff. Zatímco Homer snaživě odvyká, probíhá u Simpsonů další experiment: Líza zkoumá, jak rozdílně reagují při pokusech křeček - a její bratr Bart…(Křeček z toho vždycky vyjde lépe).
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Zlaté rybky neskáčou. "Goldfish don't bounce."
Gaučové scéna: Maggie je posazená na kraji gauče, někde nad znakem Simpsonů. Poté běží ke konci filmu a vrátí se na gauč.
Jiný popis:Jednoho dne Homer uteče z práce a jdou s Barneym na exkurzi do pivovaru Duff. Cestou domů je ale chytí policie, Homerovi seberou řidičák a doporučí protialkoholní terapii. Přes veškerá pokušení se povede a Homer měsíc nepije.
Vedlejší děj: Bart zničí Líze exponát na školní výstavku o vědě - obří rajče. Ta pak jako pomstu vypracovává teorii srovnání inteligence Barta a křečka.
Obrázky:

15/4 Svatého Valentýna

20. ledna 2009 v 19:24
Oficiální název: I love Lisa
Popis: Líza se na svátek svatého Valentýna slituje nad Ralphem Wiggumem a dá mu valentýnku. Ralph si to však vyloží jako projev pravé lásky a začne Lízu neúnavně pronásledovat. Co ale udělat s dvořícím se spolužákem teď?
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu říkat panu řediteli skopová hlavo. "I will not call the principal 'spud head"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a začínají tančit se slony a jinými cirkusovými vystupujícími.
Jiný popis: Na sv. Valentýna se Líze zželí Ralfa Wigguma a dá mu přání. Ralf se toho hned chytne a pořád za Lízou chodí. Ta mu odhalí pravdu před kamerami na výroční Krustyho show, což se nelíbí hlavně šerifovi Wiggumovi. Vše se srovná na školní besídce.
Obrázky:

14/4 Velký bratr

19. ledna 2009 v 17:46
Oficiální název: Brother from the Same Planet
Popis: Krize mezi otcem a synem Simpsonovými: ještě že existuje agentura, která zařídí opuštěným klukům velké bratry. A tak si Bart užívá se superbráchou, a Homer si - z trucu - jde zažádat o náhradního syna.
Zajímavosti: Původním záměrem scénaristů bylo účinkování Toma Cruise v roli Toma. On ale odmítl, tak se role ujal Phil Hartman.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu házet parukou pana ředitele. "The Principal's toupee is not a frisbee"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sedají si a zeď u které gauč stojí se s nimi otočí do jiného pokoje. Nakonec se do původního místa vrátí prázdný gauč.
Jiný popis:Homer zapomene vyzvednout Barta z fotbalu a ten se rozhodne, že si v agentuře najme velkého bratra. Homer žárlí a tak si přes stejnou agenturu najde malého bratra.

Vedlejší děj: Líza se zbavuje závislosti na telefonátech na Coreyho linku. A že to je pěkná dřina;)
Obrázky: -

13/4 Selmina volba

19. ledna 2009 v 17:37
Oficiální název: Selma's Choice
Popis: S přibývajícími lety začne jedna ze sester Marge Simpsonové, Selma, toužit po dítěti - a na zkoušku svých mateřských schopností si na jeden den vezme Barta s Lízou…Poté usoudí - že děti vážně nejsou pro ni.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vykřikovat "Je mrtvá!" při čtení prezence. "I will not yell 'She's Dead' at roll call."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, ale chytí se do velké pavoučí sítě na zemi.
Jiný popis:Selma se na základě odkazu tety Gladys rozhodne mít dítě a hledá nápadníka, což se nezdaří. Všichni muži jsou prostě příšerní. Selma si dokonce i vypůjčí Barta a Lízu. Dalo by se říct, že to je pro ni poslední kapka - rozhodne se totiž, že dokáže žít bez dětí. Místo toho adoptuje leguána Jub-Juba.
Obrázky:

12/4 Marge versus jednokolejka

19. ledna 2009 v 17:30
Oficiální název: Marge vs. the Monorail
Popis: Město Springfield může investovat, má k dispozici velkou částku peněz. Co s nimi? Občané se rozhodnou pro návrh zavést ve městě jednokolejnou dopravu. Návrh Marge - opravit hlavní ulici - propadá. Ovšem vzhledem k tomu, že za jednokolejkou stojí podvodník a že prvním strojvůdcem má být Homer, je katastrofa na spadnutí.
Zajímavosti: Možná by stálo za to zmínit, že tato epizoda patří k těm, které byly velmi ceněny kvůli svým vtípkům.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu polykat věci za peníze. "I will not eat things for money"
Gaučové scéna: Rodina se sbíhá, sedá si na gauč a je následovaná několika místními obyvateli, kteří se perou vedle nich.
Obrázky:

11/4 Homerova koronární operace

18. ledna 2009 v 19:33
Oficiální název: Homer's Triple Bypass
Popis: Homerovo srdce zlobí a je nutná operace. Homerův osud je v rukou lékaře, bývalého veterináře… Ještě že je tu ale chytrá a pohotová Líza. Krizová situace opět jednou rodinu Simpsonových stmelí.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu pít kafe. "Coffee is not for kids."
Gaučová scéna: Simpsonovi jsou najednou malincí a běží k obrovskému gauči, na který se postupně vyškrábou.
Jiný popis: Homerovo srdce už je značně opotřebované a hrozí kolaps, je tedy nutná nákladná operace, na kterou samozřejmě chybí peníze. Proto si Homer najme doktora Nicka Rivieru. Jenže doktor je vlastně bývalý veterinář a o operacích srdce nemá ani potuchy. Ještě že je tu Líza, která doktorovi poradí a svého otce zachrání.
Obrázky:

10/4 Lízino první slovo

18. ledna 2009 v 19:26
Oficiální nízev: Lisa's First Word
Popis: Maggie pořád nemluví - a rodina vzpomíná, jak to bylo s Lisou a Bartem. To ještě v telvizi vysílali Dallas a doba byla také jiná - 80. léta.
Zajímavosti: Přece jen Maggie v tomto díle promluvila - řekla "táta". Hlas jí propůjčila Elizabeth Taylor.
Hláška na tabuli: Učitel není malomocný. "Teacher is not a leper"
Gaučová scéna: Simpsonovi vytvoří řadu zpívajícího sboru a obývák se promění na velkou scénu.
Jiný popis: Celá rodina Simpsonových už začíná být zoufalá nad nemluvností Maggie. A tak se začne vzpomínat na první slova ostatních dětí. Bart jako své první slovo pronesl "ajkarambá". Líza řekla jakési "bát" (mělo to znamenat Bart). Když se do sytosti zavzpomíná, odnese Homer Maggie do postýlky. Ta než usne, si vyndá dudlík a řekne "Táta".
Obrázky:

9/4 Pan Pluhař

18. ledna 2009 v 10:28
Oficiální název: Mr. Plow
Popis: Homer hledá uplatnění - a stane se prvním springfieldským odhrabávačem sněhu. Dokonce si pořídí reklamu v televizi! Když mu však tento nápad ukradne i kamarád Barney, Homer to nese těžce. Začíná konkurenční boj…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Uprdnutí není odpověď. "A burp is not an answer"
Gaučová scéna: Rodina se sbíhá a sedá si na jednu židli.
Jiný popis: Protože ve městě nastalo období velkých sněhů, rozhodne se Homer zkusit štěstí a otevře si svůj vlastní byznys. Odhrabává sníh a pro větší úspěch si dá jméno Pan Pluhař. Zpočátku se mu daří velmi dobře, ale když jeho kamarád Barney jeho nápad okopíruje a označí se dokonce za Krále Pluhů, Homerův byznys jde do háje. Homer to těžce nese a vymýšlí různé věci, jak přilákat zákazníky zpět…Začíná tvrdý konkurenční boj!
Obrázky:

8/4 Nová holka v ulici

18. ledna 2009 v 10:21
Oficiální název: New Kid on the Block
Popis:Do domu vedle Simpsonových se nastěhuje paní s dcerou. Ta je sice starší než Bart, ale natolik správná, že se Bart po uši zamiluje. Bohužel to pro něj nevypadá moc dobře…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu do třídy vodit ovce. "I will not bring sheep to class."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sednou si na gauč a ten se s nimi propadne do podlahy.
Jiný popis:Vedle Simpsonových se nastěhuje nová holka, do které se Bart zamiluje, ale ona začne chodit s grázlem Jimbo Jonesem. Aby se Bart pomstil, poštve na Jimba barmana Vočka s rezatým nožem.
Vedlejší děj: Homer navštíví restauraci, kde může sníst tolik, kolik unese. Není k zastavení a proto ho vyhodí. Homer si to nenechá líbit a se starým kapitánem se jde soudit.
Obrázky:

7/4 Marge jde do zaměstnání

18. ledna 2009 v 10:14

Oficiální název: Marge Gets a Job
Popis: Finanční situace Simpsonových je po osobité Homerově opravě domu ještě katastrofálnější a Marge se proto rozhodne nastoupit do zaměstnání. Shodou okolností stejně jako Homer do Burnsovy elektrárny, na rozdíl od Homera však Marge padne panu Burnsovi do oka… Snesl by jí modré z nebe - včetně skutečného Toma Jonesa.
Zajímavosti: V tomto díle je zvláštním hostem Tom Jones, který zde hraje sebe samého.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu spolužáky učit létat. "I will not teach others to fly."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a hlavy členů rodiny nejsou na správném těle. Rodina si je navzájem vymění, tak aby to sedělo..
Jiný popis: Simpsonovým se začne propadat dům a jelikož je oprava finančně velmi náročná, rozhodne se Marge, že půjde pracovat také do elektrárny. Zalíbí se panu Burnsovi, leč Homer učiní námluvám přítrž. Vedlejší děj: Barta čeká ve škole test, kvůli kterému simuluje spoustu nemocí, ale nakonec stejně musí.
Obrázky:

6/4 Bartův trest

17. ledna 2009 v 10:36
Oficiální název: Itchy & Scratchy: The Movie
Popis: Vymyslet trest pro Barta vyžaduje od Homera nadlidské soustředění - a důslednost. Nakonec na to přijde - využije nejslabšího Bartova místa, lásky k šášovi Krustymu, a zakáže mu jít na jeho nový celovečerní film.
Zajímavosti: Jeden velký otazník za tímto dílem zůstává - jak Maggie dokázala dosáhnout na pedál, když řídila?
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu zahrabávat spolužáka do země. "I will not bury the new kid."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a gauč se rozpadne (splaskne)
Jiný popis: Při pololetních třídních schůzkách je zjištěno, že Bart má opravdu špatný prospěch a Homer uděluje trest z nejkrutějších: zákaz návštěvy filmu Itchy&Scratchy. Kdy jej Bart uvidí? Po 40ti letech.
Obrázky:

5/4 Speciální čarodějnický díl

17. ledna 2009 v 10:25
Oficiální název: Treehouse of Horror III
Popis: V pravidelné halloweenské epizodě si u Simpsonových vyprávějí strašidelné historky. Ta Lízina je o hračce - loutce šáši Krustyho, která se snaží zabít Homera. Děda vypráví svou verzi příběhu o King Kongovi - v titulní roli Homer, v roli krásné asistentky Fay Marge… A v Bartově historce probudí neuváženě vyřčené zaříkadlo z věčného spánku springfieldské záhrobníky…
Zajímavosti: Bartův halloweenský kostým je narážka na "Clockwork Orange".
Jiný popis:
Nelítostný klaun: Bart má narozeniny a Homer mu koupí u podivného obchodníka natahovacího šášu, který je sice bezva, ale snaží se po nějaké době Homera doma zabít. Při reklamaci se pak zjistí, že na šášovi je přepínač "HODNÝ" a "ZLÝ", takže stačí jen přepnout...
King Homer: parodie na King Konga (černobíle)
Vytočte Z jako záhrobníci: Bart má ve škole udělat referát o knize, kterou četl. V knihovně si vybere knihu okultních věd - Líza si pak přeje, aby vzkřísil její první kočku Sněhulku. Zaklínadlo se nepovede a Springfieldem pochodují davy zombíků..
Obrázky:

4/4 Líza královnou krásy

16. ledna 2009 v 19:36
Oficiální název: Lisa the Beauty Queen
Popis: Lízina holčičí ješitnost projde těžkou zkouškou při volbě springfieldské dětské královny krásy. Když však pochopí, že celá akce má sloužit jen propagaci tabákové firmy, zvítězí její lepší, občanské já…
Zajímavosti: V tomto díle si Líza ve snaze změnit vizáž, změní účes - je to vůbec poprvé v seriálu.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu předepisovat léky. "I will not prescribe medication"
Gaučová scéna:Jako první se na gauč dostane Maggie. Bart, Marge a Homer běží za ní, ale skončí na bílém konci filmu. Škrábou se tedy zpátky. V poslední minutě přiběhne Líza.
Jiný popis: Když dostane Líza na školní pouti obrázek, kde vypadá jako čarodějnice, myslí si o sobě, že je ošklivá. Homer nechce, aby stále plakala a tak prodal Barneymu vyhlídkový let vzducholodí a koupil Líze přihlášku na dětskou Miss. Líza nejprve nechtěla jít, ale Marge ji přemluvila. Bart jí naučil nějaké ty fígle a šla s Marge ke kadeřníkovi. Nakonec se Líza v Miss umístila na 2.místě, ale když Miss zasáhl blesk stala se Miss Líza. Nejprve byla šťastná a konečně o sobě získala lepší mínění. Když se ale ukázalo, že za celou Miss vězí jen propagace tabáku - přece jen se radši vrátila ke svému starému já…
Obrázky:

3/4 Homer kacířem

16. ledna 2009 v 19:29
Oficiální název: Homer the Heretic
Popis: Zimní nedělní ráno - Homer se nevejde do šatů a nemůže tudíž do kostela. Zatímco tam rodina zamrzne, a to doslova, Homer si lebedí sám doma - a nakonec dospěje ke svému vlastnímu náboženství…
Zajímavosti: V Homerovu snu má Bůh pět prstů jako člověk.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu nadávat na New Orleans. "I will not defame New Orleans"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sednou si a gauč se otočí do zdi. Pak se prázdný vrátí na své místo.
Jiný popis:Homer se ze dne na den stane kacířem, protože mu přijde zbytečné jezdit v zimě každou neděli do kostela, když se může v teple domova dívat na televizi. Lidé z okolí se snaží Homera přinutit, aby se opět stal katolíkem. Donutí ho v to však až situace, ze které by se bez svých přátel neobešel.
Obrázky:
 
 

Reklama