3.série

24/3 Brácho, můžeš postrádat dva tácy?

30. prosince 2008 v 18:16
Oficiální název: Brother Can You Spare Two Dimes?
Popis: Lékařské prohlídky signalizují Homerovu sterilitu - pravděpodobně v důsledku záření. To by znamenalo pro ředitele elektrárny Burnse pořádný malér, a tak se nic netušícího Homera pokusí uplatit…V tu chvíli se ale na scéně objeví jeho bratr Herbert - a ony peníze potřebuje...
Zajímavosti: Díl "Brácho, můžeš postrádat dva tácy?" patří oficiálne do třetí série, ale ČT1 ho vysílala jako první díl čtvrté série.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu předstírat infarkt. "I will not fake seizures"
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají a udělají přemet na gauč.
Jiný popis: Bratr Homera, Herbert , zkrachoval, a tak se z něho stal bezdomovec. Jakmile se však dozví, že Homer vyhrál cenu Montyho Burnse (ve skutečnosti to bylo odškodnění za špatné spermie způsobené radioaktivitou) za 2,000$, zajede svého bratra navštívit s tím, že tyto peníze potřebuje pro svůj nový přístroj, který matkám řekne to, po čem jejich nemluvící děti touží. Nakonec, když Herbert na svém přístroji vydělá nějaké ty peníze, koupí Homerovi masážní křeslo, které si tak přál.
Obrázky:

23/3 Milhouseův románek

30. prosince 2008 v 18:00
Oficiální název: Bart's Friend Falls in Love
Popis: Největší Bartův kamarád upadne do osidel lásky - podlehne kouzlu nové spolužačky Samanthy. Zatímco ti dva objevují jeden druhého a nové obzory, Bart se užírá a nakonec zosnuje plán, jak Samanthu dostat pryč.
Zajímavosti:Když si Milhouse se Samanthou dají první pusu, vytvoří siluetu srdce.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu nikoho tahat za podprdu. "I will not snap bras"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, gauč se přetočí a pošle je proti zdi.
Jiný popis: Do třídy Barta a Milhouse přijde nové děvče, do které se Milhouse na první pohled zamiloval. Začnou si tedy dávat schůzky v Bartově domku na stromě, čehož Bart, za účelem získání si Milhouse zpět na svou stranu, ihned využije.
Obrázky:

22/3 Otto v akci

30. prosince 2008 v 17:52
Oficiální název: Otto Show
Popis:Náhodou se přijde na to, že řidič školního autobusu Otto vůbec nemá řidičský průkaz. Řidičské průkazy vydávají Selma a Patty, což je trochu kámen úrazu. Zatím se volantu chopí pan ředitel… Navíc byl vyhozen z bytu a proto začal bydlet v popelnici. Tam ho uviděl Bart a nabídl mu azyl u nich doma.Po menší hádce svolí Simpsonovi Ottovi bydlení, ale stejně ho ženou do práce. nakonec jde do autoškoly a jelikož řekne Patty pár drbů na Homera, řidičák mu udělá i přes neschopnost.
Zajímavosti: Pyrotechnik na koncertu nemá ruku.Skupina Nová míza se v originále jmenuje Spinal Tap, což je skutečná rocková skupina, o níž byl natočen i film v režii Roba Reinera.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu roztáčet želvu. "I will not spin the turtle"
Gaučová scéna: Santův malý pomocník zabručí na rodinu při jejich vstupu, nutící je přiběhnout pomaleji.
Jiný popis:Bart s Homerem a s Milhousem vyrazí na koncert Nové mízy. Dopadne to ale katastrofou a dav začne rabovat. Bartovo nové přání - být rockovou hvězdou. Dostane kytaru ale nejde mu to na ní . Zato Otto válí. Jenže udělá průšvih a musí si dodělat řidičák. Mezitím bydlí u Simpsnů, odkud ho vyhodí Homer a výměnou za několik málo podařených vtipů před Selmou řidičák za pusu dostane.
Obrázky:

21/3 Černý vdovec

30. prosince 2008 v 17:20
Oficiální název: Black Widower
Popis: Selma se chce vdávat - ke zděšení Simpsonových je ženichem Levák Bob, podlý parťák Šáši Krustyho, který se Bartovou zásluhou ocitl za mřížemi. Bart jeho cukrování ani za mák nevěří a v hodině H zachrání nemilovanou tetu před nejhorším.
Zajímavosti: Bob vyrobil ve vězení cedule s nápisy jako: "Odpočívej v pokoji, Barte", "Zemři Barte", "Nenávidím Barta.."
Hláška na tabuli: Humorné zvuky nejsou humorné. "Funny noises are not funny. Funny noises are not' at cutoff."
Gaučová scéna: Dva zloději odnášejí gauč, Simpsonovi na něj rychle skočí, ale zloději je vyklopí na zem a pokračují.
Jiný popis:Patty se zamiluje do Leváka Boba, se kterým se seznámí přes dopisy z vězení. Levák chce Patty zabít, což samozřejmě tuší Bart, kterého chtěl Levák Bob zničit. Petty však Bartovi nevěří a ráda si Leváka Boba vezme. Bart nakonec všechno vypátrá a Levák Bob skončí opět ve vězení.
Obrázky:

20/3 Ctěný pan Homer

30. prosince 2008 v 17:13
Oficiální název: Colonel Homer
Popis: Homer se pohádá s Marge a jede hledat levnou hospodu. Najde poklad - číšnici a country zpěvačku Lurleen (v původním znění Beverly D'Angelo). Homer se zcela promění, stane se z něj rozhodný a o sebe dbající manažer krásné a talentované zpěvačky - a Marge žárlí…
Zajímavosti: Filmy uvedené ve Sprinfieldském kině jsou např: "Miláčku, praštil jsem školní autobus" nebo " Smrad pokoje č.19".
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu provádět protipožární cvičení. "I will not conduct my own fire drills."
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají, sednou si na gauč a zapadnou do něj.
Jiný popis: Homer jede sám do jednoho zapadákova, kde se zamiluje do jisté zpěvačky, tedy spíše do jejich písniček. Ta chce, aby se stal Homer jejím manažerem. Homer samozřejmě tuto nabídku rád příjme, ale naštve tím Marge, která na něj žárlí.
Obrázky:

19/3 Spasitel zabijákem

28. prosince 2008 v 19:05
Oficiální název: Dog of Death
Popis: Spasitel je nemocný. Podrobí se operaci, kvůli které se rodina Simpsonových musí dost uskrovnit, a to mu všichni mají trochu za zlé. Pes uteče a je u Burnse vycvičen na zabijáka…
Zajímavosti:Plakáty ztracených psů jsou nalepeny přes plakát ztraceného Skinnera z dílu Bart vrahem.
Hláška na tabuli: Už nikdy nepolezu bez zaklepání do sborovny. "I saw nothing unusual in the teacher's lounge"
Gaučová scéna: Homer dorazí první a lehne si. Zbytek rodiny si sedne na něj a Homer jen mává rukama a bije kolem sebe.
Jiný popis:Spasitel onemocní a Simpsonovi jej nechají velmi draho operovat - musí se pak všichni uskrovnit a jsou na psa naštvaní. Jednoho večera Spasitel uteče a dostane se do psího útulku, kde si ho vyzvedne pan Burns, který zrovna potřebuje trhače do své smečky. Snaží se Spasitele převychovat na zabijáka, ale když si pro něj Bart přijde, Spasitel ho pozná a nechá se odvést domů.
Obrázky:

18/3 Lízina vzpoura

28. prosince 2008 v 18:58
Oficiální název: Separate Vocations
Popis: Děti píší test vztahující se k volbě povolání. Líze vyjde hospodyně, Bartovi policista. Když Líze navíc sdělí, že na saxofon má (po otci) tlusté a krátké prsty, zhroutí se jí svět. Náhle je naruby úplně všechno: Líza zlobí a Bart dělá školního práskače a dohlížeče.
Zajímavosti: Pod parketami je had. Zlobivé holky kouří cigarety značky Laramie Jr. .
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu zvracet, když mi nebude špatně. "I will not barf unless I'm sick"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sedají si - jen Bart skočí všem na klín.
Jiný popis:Ve škole se konají testy, které určí dětem jejich budoucí povolání. Bartovi vyjde, že bude policista, stává se čestným členem policejního sboru a dohlíží ve škole na pořádek. Líza zjistí, že nebude hráčkou na saxofon, protože má po Homerovi tlusté prsty a rozhodne se rebelovat - ukradne ve škole všem učitelům příručky. Bart bere nakonec vinu na sebe.
Obrázky:

17/3 Homer na pálce

28. prosince 2008 v 18:51
Oficiální název:Homer At The Bat
Popis:Homer vytáhne svou vlastnoručně vyrobenou pálku a vytáhne s kolegy na hřiště… Chystá se velký souboj springfieldské a shelbyvillské elektrárny. Ovšem Burns naoko zaměstná jiné borce a Homer sedí na lavičce. Ale nakonec to je on, kdo rozhodne zápas.
Zajímavosti:V původním znění namluvili sami sebe takové hvězdy jako Darryl Strawberry, Ken Griffey, Jr., Steve Sax, Roger Clemens, Jose Canseco, Don Mattingly, Ozzie Smith, Wade Boggs či Mike Scioscia.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu mířit na hlavu. "I will not aim for the head."
Gaučová scéna: Simpsonovi běží ke gauči, ale srazí se hlavami. Jediná Maggie se na gauč dostane bez újmy.
Jiný popis:V elektrárně se koná zápis do mistrovství v softballu, přihlásí se většina zaměstnanců, ale aby si Burns pojistil vítězství, přijme do zaměstnaneckého poměru profesionální hráče softballu. Nešťastnými náhodami se ale skoro všichni nemůžou zápasu účastnit a Springfield poráží Shelbyville.
Obrázky:

16/3 Bart milencem

28. prosince 2008 v 10:44
Oficiální název:Bart the Lover
Popis:Paní učitelka Krabappellová je osamělá, nenachází porozumění ani u dětí, a tak si dá inzerát. Bart se chopí příležitosti a začne jí psát milostné dopisy. Celá záležitost mu však poněkud přeroste přes hlavu.
Zajímavosti:Na Jo-Jo shromáždění paní Krabappelová a slečna Hooverová kouří pod značkou "Zákaz kouření". Podle této epizody žijí Simpsonovi na 94 Evergreen Terecce.
Hláčka na tabuli:
Gaučová scéna: Medúza vypadající jako mimozemšťan sedí na gauči a potom zmizí, než se rodina objeví.
Jiný popis:Bart zůstane po škole, kde se zamiluje do učitelky Krabappellové a začne jí posílat milostné dopisy pod jménem jistého Woodrowa. Bart se doma přizná a po fotografii učitelky, kterou dá Homerovi, se Homer rozhodne, že začne Bartovi chodit na třídní schůzky. Nakonec Bart napíše učitelce dopis, že odjíždí pryč a že už se spolu nikdy neuvidí.
Obrázky:

15/3 Homer sám doma

28. prosince 2008 v 10:34
Oficiální název: Homer Alone
Popis: Marge se zhroutí a odjede do relaxačního střediska. Bart s Lízou jsou u tet Patty a Selmy, Homer se má starat jen o Maggie. Po dramatické noci dospěje k závěru - bez mámy to nejde.
Zajímavosti:Homerovo a Bartovo jméno v latině zní : Homo Neanderthal'us a Brat'us Don'thaveacow'us.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu nikoho plácat po zadku. "I will not spank others"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a vytvoří pyramidu.
Jiný popis:Marge se rozhodne kvůli věčnému stresu doma vzít si na pár dní dovolenou a odjet na Rancho Relaxo - proslavené lázně. Bart s Lízou byli odvezeni k tetě Patty a Selmě, Homer zůstane sám doma s Maggie.
Obrázky:

14/ 3 Líza sázkařem

21. prosince 2008 v 10:35
Oficiální název:Lisa the Greek
Popis: Homer najde v Líze nečekaného parťáka pro svou tajnou vášeň - sázení. Rozhodne se toho náležitě využít a zdá se, že se mu daří.
Zajímavosti:V jedné scéně noha pana Hoovera zmizí. V jedné scéně je slunce nad blízkou rovinou, ale v další scéně je vedle něho vysoká hora.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Rodina se sbíhá a když si sedají, Homer zasedne psa.
Jiný popis: Když se Homer dozvěděl, že Líza předem ví, jak který fotbalový zápas dopadne, začne ji v tom využívat. Když se Líza dozvěděla, že Homer sází v Baru u Vočka, naštve se na něj a rozhodne se, že už dál v Homerově hazardu nepojede.
Obrázky:

13/ 3 Radio Bart

21. prosince 2008 v 10:27
Oficiální název: Radio Bart
Popis:Homer konečně vymyslí netradiční dárek pro Barta. Speciální vysílačku… K dramatickému zvratu dojde, když Bart umístí reproduktor do staré studně a "vysílá" jako nebohý hodný chlapeček, který tam spadnul. Celý Springfield chlapce dojatě zachraňuje. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu… V této epizodě se pro změnu objeví známý zpěvák STING.
Zajímavosti: Video hry v prodejně zahrnovaly třeba "Larry Lotr". Jedno z jmen Krustyho hostů na narozeninách bylo J.P. Patches - jméno opravdu žijícího klauna.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu řezat do lavice. "I will not carve gods"
Gaučová scéna: Simpsonovi se odrazí a dopadnou na gauč.
Jiný popis:Bart slaví narozeniny a Homer se rozhodne, že svému synovi koupí ten nejlepší dárek pod sluncem. Mikrofon, se kterým se může naladit na nejbližší rádio. Nejprve Bartovi tato hračka přijde jako šunt, později však zjistí, že toho může využít, a tak hodí rádio do studny a celý Springfield vystraší tím, že jakýsi Timmy O´Tool spadl do ní.
Obrázky:

11/3 Jak Burns prodával elektrárnu

30. listopadu 2008 v 9:55
Oficiální název:Burns Verkaufen der Kraftwerk
Popis: Pan Burns prodá elektrárnu Němcům. Peníze mu však nepřinášejí štěstí ani respekt a tak ji koupí zpět. Homer, který dostal od Němců jako bezpečnostní technik padáka, se smí vrátit - ale od Burnse lze jen těžko čekat dobrý nebo nezištný skutek…
Zajímavosti:Název je v němčině (zřejmě proto, že elektrárna se prodala Němcům) - ale přesto není název tohoto dílu správný. Gramaticky správně by to totiž muselo být - ''Burns Verkauft das Kraftwerk''.
Hláška na tabuli: Vánoční besídka není hnusná. "The Christmas pageant does not stink."
Gaučová scéna: Malý pomocník Santy sedí na gauči a peskuje rodinu. Simpsonovi se poté vracejí zpět pomaleji.
Jiný popis:Monty Burns se rozhodl, že si chce ještě užít radostí života a rozhodl se prodat elektrárnu Němcům. V novém vedení se ukáže, že Homer je naprosto neschopný bezpečák a dostane padáka. Naštěstí se Burns rozhodne elektrárnu koupit zpět.
Obrázky:

10/3 U ohnivého Vočka

30. listopadu 2008 v 9:48
Oficiální název:Flaming Moe's
Popis:Hospodský Vočko ukradne Homerovi recept na ohnivý nápoj. Hospoda prosperuje, Homer má vztek, ale nakonec se kamarádi smíří. Pozor - mezi spoustou nových klientů rozhodně nepřehlédnete ani proslulou kapelu AEROSMITH!!! A počkejte si i na píseň pod závěrečnými titulky.
Zajímavosti:V reportážích "Eye of Springfield" můžeme vidět nápis Springfield napsaný podobně jako je napsán Hollywood. Maggie v tomto díle řekla "Vočko" - ale pouze v Homerových halucinacích.
Hláška na tabuli:Spoďáry se mají nosit ve spod. "Underwear should be worn on the inside."
Gaučová scéna: Zloději ukradli gauč. Rodina si nemá kam sednout.
Jiný popis:Při jednom nudném promítání diapozitivů Petty a Selmy vynalezne Homer koktejl zvaný Ohnivý Homer. Později jeho tajemství prozradí barmanovi Vočkovi, který se okamžitě chopí příležitosti, prohlásí jej za svůj vynález a začne úspěšně prodávat, přičemž Homerovi nepřipadne z výdělku ani cent. Když už to vypadá, že Vočko prodá za milión recept a půlku Homerovi dá, vyzradí Homer v záchvatu šílenství poslední neznámou ingredienci a je po kontraktu.
Obrázky:

9/3 Hromská sobota

30. listopadu 2008 v 9:38
Oficiální název:Saturdays of Thunder
Popis: Být tátou je dřina. Homer má pro změnu obavy, že ztrácí lásku a respekt Barta. Dokonce navštěvuje kurs v Národním institutu otcovství a pomáhá Bartovi v přípravě na závody motokár…
Zajímavosti:Hlava na budově Institutu otců pije ze šálku s nápisem "Super táta".
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu předstírat vzteklinu. "I will not fake rabies."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají ke gauči, ale polštáře chybí a tak se propadnou dovnitř gauče.
Jiný popis:Homer doma skládá test perfektního otcovství a pochopitelně z něj vyjde naprosto nemožně. Rozhodne se, že se stane lepším a pomůže Bartovi s přípravou na pouliční závod podomácku vyrobených vozítek. Bohužel jejich auto je rovněž na draka, a tak Bart zvítězí ve vozidle, které si zapůjčil od zraněného Martina.
Obrázky:

8/3 Cena lásky

30. listopadu 2008 v 9:31
Oficiální název:Lisa's Pony
Popis: Homer se snaží napravit svůj pošramocený vztah s Lízou a pořídí jí poníka. Strašně se zadluží, pracuje po nocích, Líza nakonec musí poníka vrátit, ale rodinná situace je zachráněna.
Zajímavosti:Datum v kalendáři je 7.listopadu - skutečné datum vysílání epizody.
Hláška na tabuli:Bartovy peníze nejsou zákonným platidlem. "Bart Bucks' are not legal tender."
Gaučová scéna: První se ke gauči dostane Homer a lehne si na něj. Zbytek rodiny si na něj sedne a Homer jen mlátí rukama kolem sebe.
Jiný popis:Líza se připravuje na školní koncert, kde má vystoupit se svým saxofonem, ale protože nemá jazýček do saxofonu, musí poprosit Homera, aby jí ho co nejdříve koupil. Homer samozřejmě neodolá pivíčku a tak ještě zaskočí do Baru k Vočkovi. Nakonec, když jazýček koupí, je už pozdě. Líza zahrála píseň bez jazýčku, ale znělo to jako když někdo seká trávu. Homer se na sebe zlobí, a tak se rozhodne, že Líze koupí poníka.
Obrázky:

7/3 Speciální čarodějnický díl II

24. listopadu 2008 v 16:59
Oficiální název: Treehouse of Horror II
Popis:Tentokrát se nadměrná konzumace sladkostí z Halloweenu projeví v divokých snech Lízy, Barta - a Homera. Objeví se v nich mimozemšťané Kang a Kodos, Bart umí číst myšlenky a Homer má dvě hlavy (ta druhá patří Burnsovi).
Zajímavosti:Když si Bart přeje zbohatnout, peníze se objeví v Marginých vlasech.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Jiný popis:
Opičí pracka
Homer koupí v Maroku kouzelnou opičí pracku, která splní každé přání a zároveň přinese strašné utrpení. Poté, co si Líza přeje světový mír, přepadnou zeměkouli mimozemšťané (jako Kang a Kodos) - lidé nemají žádné zbraně. Hrozbu odvrátí až Flanders, kterému se s prackou očividně daří.
Bartovo území
Bart umí číst myšlenky a proto si všichni lidé musí myslet pouze pozitivní věci, neboť jinak je Bart vytrestá. I Homer se jednou znelíbil a Bart jej proměnil v Šášu na pérku.
Kdybych tak jenom měl mozek
Homer dostane vyhazov za spaní v práci, najde si zaměstnání hrobníka a usne v hrobě. Pan Burns mezitím připravuje svého robota, pro kterého potřebuje lidský mozek. Vydá se tedy na hřbitov, vybere si ještě živého Homera a jeho mozek použije.
Obrázky:

6/3 Jaký otec,takový klaun

24. listopadu 2008 v 16:52
Oficiální název:Like Father, Like Clown
Popis:Bartova láska k Šášovi Krustymu dělá divy… Když s Lízou zjistí, že je Krusty od mládí rozhádán s otcem - rabínem, dají děti díky Lízině chytrosti oba dohromady.
Zajímavosti:Krusty má fotky, na kterých je s Beatles nebo Alfredem Hitchcockem.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu odcházet od nedoko... "I will finish what I sta…"
Gaučová scéna: Rodina se sbíhá a sedá si. Bart vyskočí a lehne si všem na klín.
Jiný popis:Bart má jako člen klubu domluvený večer se Šášou u Simpsonů doma. Zde se dozvídají příběh o tom, jak se kdysi Šášův otec - uznávaný rabín Hyman Krustofski - svého syna zřekl, protože klaunovské povolání neuznával. Líze s Bartem se společnými silami podaří rabína se Šášou usmířit.
Obrázky:

5/3 Homerova definice

24. listopadu 2008 v 16:46
Oficiální název:Homer Defined
Popis: Homer usne v práci zrovna, když elektrárně hrozí výbuch. Doslova v poslední sekundě se mu podaří zabránit katastrofě - a stává se hrdinou. Ovšem jen Homer sám ví, že to bylo jen náhodou.
Zajímavosti:Bart vrzne křídou předtím než napíše na tabuli hlášku: Už nikdy nebudu vrzat křídou. Hrnky v továrně mají tvar jako chladící věže. Při psaní hlášky na tabuli, udělá Bart křídou příšerný zvuk - i když píše pravý opak.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu vrzat křídou. "I will not squeak chalk"
Gaučová scéna:Mimozemšťan sedí na gauči a pije pivo. Poté zmizí dveřmi v podlaze.(poklopem)
Jiný popis:V elektrárně se schyluje k havárii, kterou se podaří Homerovi náhodou odvrátit obyčejným rozpočítávadlem při výběru správného záchranného knoflíku. Je vyhlášen zaměstnancem měsíce. Když má mít proslov v Shelbyvillské elektrárně, nastane stejná situace a vyjde najevo, že není žádným hrdinou.
Vedlejší děj: Milhouse má zakázáno si hrát s Bartem, ale Marge promluví s paní Van Hautenovou a všechno je zas v pořádku.
Obrázky:

4/3 Bart vrahem

24. listopadu 2008 v 16:31
Oficiální název:Bart the Murderer
Popis:Bart má naprosto smolný den, který vyvrcholí tím, že se dá najmout jako "barman" mafie v čele s Tlustým Tonym - protože je hned neprokoukne. A k tomu jej a jeho kumpány podezírá policie, že mají prsty ve zmizení ředitele školy Skinnera.
Zajímavosti:Joe Mantegna, který dal hlas Tlustému Tonymu, hrál ve hře která se jmenovala právě tak - Tlustý Tony. Číslo Tonyho ve vězení bylo 8F03 - což je kód produkce pro tento díl.
Hláška na tabuli:Výbušniny a škola se neslučují. "High explosives and school don't mix"
Gaučová scéna: Rodina vytvoří pyramidu s Maggie jako vrcholkem.
Jiný popis:Aniž by to tušil, Bart se začne scházet s gangem zlodějů a vrahů, začne jim za peníze míchat drinky, sázet na koníčky a hrát karty. Ale když u soudu řeknou, že jim Bart pomáhal se všemi loupežemi a přepadeními, začne je Bart nenávidět. Nakonec se celý gang přizná, že s tím Bart nemá nic společného.
Obrázky:
 
 

Reklama