20.série

21/20 Cesta do Homeriky

18. června 2010 v 20:22
Oficiální název: Coming to Homerica
Popis: Ogdenvillská ekonomika se hroutí, město sužuje obrovská nezaměstnanost. Ogdenvillští se houfně stěhují za prací do Springfieldu, a tak starosta Quimby nařídí uzavřít hranice a založit skupinky pohraničních hlídek. V jedné takové je i Homer, Lenny a Carl…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Říká se Facebook, ne Ksichbook. "It's "Facebook", not "Assbook"."
Gaučová scéna:
Simpsonovi procházejí přes několik sitcomů, až se nakonec dostanou do toho svého a na svůj gauč.
Jiný popis: Šáša udělá nové hamburgery - jenže všem je z nich špatně. A protože ječmen v hamburgerech byl z Ogdenvillu, ogdevillská ekonomika se brzo hroutí. Ogdenvillští se stěhují do Springfieldu, hledají zde práci a vypomáhají, kde se dá. To se ovšem místním brzy přestává líbit - a tak založí pohraniční hlídky. Jenže ty jsou k ničemu…Jako poslední záchranný nápad padne postavit velkou zeď. To se také udělá. Ale to vůbec nevypovídá nic o tom, jak to vlastně dopadne…
Obrázky:
wikipedie.cz

20/20 Čtyři velké ženy a manikura

18. června 2010 v 20:17
Oficiální název: Four Great Women and a Manicure
Popis: Marge s Lízou navštíví dámský salón, kde se zapojí do diskuze o tom, zda žena může být chytrá, silná a krásná zároveň. Jak asi bude vypadat Selma jako královna Elizabeth I., Líza jako Sněhurka, Marge jako Lady Macbeth a Maggie jako Howard Roark z filmu Fountainhead?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Sochař několikrát klepne do kamenného kvádru - vytvoří se socha Simpsonových. Sochař ale není spokojený, takže sochu předělá.
Jiný popis: Líza jde na první manikúru a společně s Marge se začne přít o to, jestli není lepší, když je žena chytrá a mocná než krásná. Marge jí bude vyprávět příběh o královně Elizabeth I., Líza se představí v roli Sněhurky, Marge sehraje novodobou Lady Macbeth a Maggie bude stavět své stavby už v jeslích.
Obrázky:
wikipedie.cz

19/20 Waverly Hills 9021- D´oh

18. června 2010 v 19:26
Oficiální název: Waverly Hills 9-0-2-1-D'oh
Popis: Marge zjistí, že Springfieldská základní škola má nejhorší hodnocení ve státě. Přemluví proto Homera a pronajmou si apartmán ve Waverly Hills, aby děti mohly chodit do lepší školy. Každý člen rodiny si na nové prostředí zvykne po svém - Homer začne žít jako starý mládenec.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi se účastní gladiátorských her. Bart chytí hlavu, kterou někomu uříznul gladiátor.
Jiný popis: Marge se náhodou dostane do Springfieldské základní školy a kvalita výuky ji šokuje. Přemluví Homera, aby si pronajali byt ve Waverly Hills a mohli přihlásit děti do školy tam. Homer souhlasí a brzy se stěhuje do malého bytu. Musí - byt totiž přijde zkontrolovat inspektor, jestli tam rodina opravdu bydlí. Homer si tedy zvyká na život starého mládence a děti si zvykají ve škole.
Obrázky:
wikipedie.cz

18/20 Táta to ví nejhůř

18. června 2010 v 19:19
Oficiální název: Father Knows Worst
Popis: Bart s Lízou se doslova prodírají svým studentským i společenským životem ve škole. Homer se pokouší plnit své rodičovské povinnosti tím, že se snaží "hnát" děti k lepším výsledkům. Marge si mezitím najde zálibu v sauně v suterénu.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nebudu nalívat ostrou omáčku do figuríny na umělé dýchání. "     I will not put hot sauce in the CPR dummy."
Gaučová scéna:
Simpsonovi plavou ke gauči v bazénu - Marge, Líza, Bart a Maggie doplavou až do cíle. Homer plave na hladině s ponořeným obličejem.
Jiný popis: Homer má problém s jazykem - takže i s jídlem. Jeho chuťové buňky jsou tak citlivé, že může jíst jen jídlo bez chuti ze školní jídelny. Právě tam potkává matku jednoho chlapce, která mu řídí život tím správným směrem. Rozhodne se, že on bude život takhle řídit svým dětem. Bartovi pomáhá s projektem a Líze hledá kamarádky.
Obrázky:
google.cz

17/20 Hodný, zlý a zfetlá

18. června 2010 v 19:13
Oficiální název: The Good, the Sad and the Drugly
Popis: Bart se opět zamiluje. Jeho vyvolenou je tentokrát krásná dívka jménem Jenny. Chodí do 5. třídy a zdá se, že je úplně bezchybná. Aby Bart získal její srdce, přestane dělat své typické žertíky a lumpárny…
Zajímavosti:
Svůj hlas Jenny propůjčila herečka Anne Hathaway.
Hláška na tabuli: Nebudu se posmívat, že učitelův mobil je cihla. "I will not mock teacher's outdated cell phone."
Gaučová scéna:
Simpsonovi si musí cestu ke gauči prosekat skrz bohatý porost pralesa. Když se prosekají až ke gauči, sedí tam opičí Simpsonoci, kteří se na ně vrhnou.
Jiný popis: Bart udělá průšvih Milhouseovi. A pak potká dívku svého srdce - Jenny. Jenže ta je tak strašně hodná, že Bart by u ní svými lumpárnami neuspěl. Z Barta se stává dobrý člověk. Do té doby, než se vrátí Milhouse a začne dělat Bartovi ze života peklo. Líza v tomto díle odhalí zhoubnou budoucnost světa - a má z ní takovou depresi, že musí začít užívat antidepresiva.
Obrázky:
wikipedie.cz

16/20 Kráska přes internet

18. června 2010 v 19:07
Oficiální název: Eeny Teeny Maya Moe
Popis: Hospodský Vočko Szyslak si díky internetu najde novou lásku. Když se s ní setká osobně, zjistí, že není ani metr vysoká. Každý má své chyby, Vočko také nepatří mezi krasavce, ale na vzhledu přece nezáleží. Jenomže co si asi budou myslet přátelé?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonoci se objevují postupně jako obrázky na fóliích. Homer je nahý dokud Marge nestáhne poslední fólii s jeho oblečením.
Jiný popis: Vočko si přes internet najde přítelkyni - a je ochoten se kvůli ní změnit. Maya je krásná žena - ovšem tak trochu menší než všichni ostatní. A i když zpočátku to Vočkovi a Maye klape, po čase se beztak objeví problémy spojené právě s Mayinou výškou. Vočko tak zase nenajde ženu svého života. Má ale lepší pocit než obvykle.
Obrázky:
wikipedie.cz

15/20 Nešťastná svatba

13. června 2010 v 18:31
Oficiální název: Wedding For Disaster
Popis: Protože místní kněz neměl oprávnění, druhá svatba Simpsonových neplatí. Ti se tedy rozhodnou vzít se potřetí - jenže Marge chce hezkou oficiální svatbu. Homer souhlasí, jenže - celá věc se vymyká z rukou a Marge s Homerem se jen hádají. Nakonec Homer ve svatební den zmizí…
Zajímavosti:
Epizodka se svatbou je nápadně podobná zápletce ve filmu Sex ve městě. Naopak scéna, kdy je Homer vězněn, připomíná první díl hororové série SAW.
Hláška na tabuli: Moje prasátko nemá nárok na státní podporu. "My piggy bank is not entitled to TARP funds"
Gaučová scéna:
Na talířích je postupně přinášeno jídlo, které vypadá jako Simpsonovi - Homer je salát, Lízina tvář je na polévce, Marge je vyrobena ze špaget, Bartova hlava má tvar steaku a Maggi je bonbonek na účtu. Když si potom Komiksák, který celou dobu Simpsonovi-menu jedl, utře ústa do ubrousku, na tom zůstane mastný obrys celé rodinky na gauči.
Jiný popis: Do města přijíždí církevní hodnostář a oznamuje místnímu knězi, že neměl tři měsíce oprávnění k provádění jakýchkoli obřadů a akcí. Marge s Homerem se dozvídají, že jejich druhá svatba (ta po rozvodu, který zinscenoval Homer) neplatí. Chtějí se tedy vzít znovu. Jenže se hádají a nakonec Homer zmizí. Marge si myslí, že utekl od oltáře. Homer byl ale unesen! A tentokrát v tom nemá prsty Levák Bob…
Obrázky:
wikipedie.cz

14/20 Ve jménu dědy

13. června 2010 v 18:23
Oficiální název: In the Name of the Grandfather
Popis: Homer opomíjí dědečka tím, že s ním nejde na "třínohý závod". Aby mu to vynahradil, souhlasí, že ho vezme do O'Flanaganovy hospody v Irsku, o které děda tvrdí, že zažil nejlepší noc svého života. Dozvědí se, že hospody už nejsou populární a po propité noci hospodu koupí.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Čtyřlístek není zmutovaná zrůdička. "Four leaf clovers are not mutant freaks"
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou jako psi, které vodí jejich pánové.
Jiný popis: Simpsonovi si koupí novou vířivku s bublinkami. Jsou do ní tak zažraní, že úplně zapomenou na den s rodinami, který se koná v domově důchodců. Aby mu to rodina vynahradila, souhlasí, že mu splní nějaké přání. Vezmou dědu do Irska, do hospody, kde děda zažíval báječné časy. Jenže jak se zdá, vše se změnilo.
Obrázky:
wikipedie.cz

12/20 Půjčka na oprátku

10. června 2010 v 19:22
Oficiální název: No Loan Again, Naturally
Popis: Simpsonovi pořádají oslavu. A jak se krátce po ní ukáže, jsou bez peněz. Dokonce tak moc, že jim hrozí exekuce domu. Před tímto osudem je zachrání Ned Flanders, který dům koupí a znovu jim ho pronajme. Jak Simpsonovi s touto situací naloží se podívejte sami.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Nebudu si hrát s učebními pomůckami. "I will not have fun with educational toys."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají do obýváku a tam najdou zničený gauč. Pochovají ho a jdou si koupit nový - ten Homera nejprve zraní, ale na konci vidíme, že si ho Simpsonovi přece jen vybrali.
Jiný popis:Simpsonovi jsou na tom špatně - nemají peníze na hypotéku. Na jejich dům je vypsaná exekuce a poté dražba. Simpsonovi jsou zničeni...Flanders, jejich soused, se rozhodne jim pomoct a dům koupí a pronajme jim ho zpět. Simpsonovi jsou šťastní a pozvou Neda k sobě. A tak začíná série příhod, kdy Ned jako pronájemce musí opravit to, co v domě Simpsonovi rozbili. Jednou v noci odmítne přijít a hned je z toho oheň na střeše - a dokonce reportáž v televizi. Ned je naštvaný a rozhodne se Simpsonovi vystěhovat.
Obrázky:
wikipedie.cz

11/20 Jak vyzrát na test

10. června 2010 v 19:10
Oficiální název: How the Test Was Won
Popis: Na základní škole se má psát test - podle jeho výsledků potom dostane škola příděl peněz. Takže škola samozřejmě chce mít ty nejlepší výsledky - a zbaví se Barta, Jimba, Nelsona a také ředitele Skinnera.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Turnaj v basketbalu není omluvenka. "March Madness" is not an excuse for missing school.
Gaučová scéna:
Simpsonovi se zúčastní tří různých sitcomů, než dojdou do svého seriálu.
Jiný popis: Na škole se má psát test - a ten musí dopadnout dobře, aby škola dostala peníze. Děti na test dost dlouho trénují. Přesto jsou pak ti největší raubíři a hlupáci odsunuti - spolu s ředitelem Skinnerem. Ten se ukáže jako hrdina, když zachrání malého Ralpha. Přijde na to, že je nutné změnit styl výuky. Líza má s testem také problémy - nemůže se rozhodnout pro správnou odpověď. Naštěstí to Skinner vyřeší za ni.
Obrázky:
wikipedie.cz

10/20 Jak to vlastně bylo aneb zfalšované volby

10. června 2010 v 18:55
Oficiální název: Take My Life, Please
Popis: Muž jménem Vance Connor je uveden na Springfieldskou zeď slávy a Homer při té příležitosti vypravuje, jak proti němu stál ve volbách na předsedu třídy na střední škole. Kuchař z Luigiho restaurace ukáže Homerovi pomocí své magické rajčatové omáčky, jaké by to bylo, kdyby tenkrát vyhrál…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: HD televize stojí za ty prachy. "HDTV is worth every cent"
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají ke gauči, ale ten je pryč. Cestují pak kolem celého světa a do vesmíru, aby ho našli.
Jiný popis: Homer vzpomíná na to, jak stál ve volbách na předsedu třídy na střední škole. Jeho kamarádi mu sdělí, že volby tenkrát byly zfalšované - měl vyhrát Homer, ale ředitel volby ovlivnil a tak vyhrál jakýsi Vance Connor. Homer s rodinou jde do italské restaurace a kuchař Luigi jim v omáčce vyjeví, jak by to vypadalo, kdyby Homer tenkrát vyhrál…Jak se ukáže, ne vše by bylo horší…
Obrázky:
wikipedie.cz

9/20 Hysterka Líza

14. listopadu 2009 v 18:19
Oficiální název: Lisa the Drama Queen
Popis: Líza se seznámí s novou dívkou. Jmenuje se Juliet a je nesmírně inteligentní, což samozřejmě Líze absolutně vyhovuje. Kamarádky si báječně rozumí. Dokonce tak, že společně vymyslí vlastní fantastický pohádkový svět, do kterého mohou utíkat před tvrdou realitou. Pohádky sice končí šťastně, ale bude to platit i tentokrát?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu psát na tabuli věčným inkoustem. "I will not use permanent chalk on the chalkboard"
Gaučová scéna:
Rodina je součástí dárkového setu nazvaného " Simpsonovi - gaučová scénka". Komiksák přilepí na krabici cenu 19.99 a řekne "Vůbec nejhorší gaučová scénka".
Jiný popis: Líza i Bart musí chodit do nějakého zájmového kroužku. Líza tam naštěstí potká dívku, s kterou si rozumí a začne se s ní kamarádit. Spolu pak vymyslí svůj vlastní pohádkový svět. Problém nastává ve chvíli, kdy ho Líza začne tahat i do reality.
Obrázky:

8/20 Burns a včely

14. listopadu 2009 v 18:15
Oficiální název: The Burns and the Bees
Popis: Pan Burns vyhraje v pokeru basketbalový tým a sportovnímu odvětví se začne věnovat o poznání více než jindy. Dokonce se rozhodne postavit novou sportovní arénu. Pro svůj záměr si však vybere místo, kde žijí ohrožené včely. To se samozřejmě nelíbí Líze, která rozjede velkou protikampaň…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Ježíš není naštvanej, že má narozeniny na Vánoce. Jesus is not mad His birthday is on Christmas
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhaju, sedají si na gauč a když se kamera oddálí, vidíme, že jsou ve vánoční ozdobě.
Jiný popis: Líza zjistí, že ve městě umírají včely. Chce s tím něco dělat a tak nejprve nosí včely na svém těle, ale nakonec jim najde útočiště ve starém skleníku. Jenže pan Burns chce skleník zbořit, protože hodlá postavit supermoderní halu na basketbal (vyhrál v kartách basketbalový tým).
Obrázky:

7/20 MyPody a sousedi

14. listopadu 2009 v 10:09
Oficiální název: Mypods and Boomsticks
Popis: Bart se skamarádí s muslimem Bashirem a Homer dostane podezření, že jeho rodiče jsou teroristé. Že by byl springfieldský obchoďák v ohrožení?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Prosperita číhá za rohem. "Prosperity is just around the corner."
Gaučová scéna: Bart píše na tabuli "Už nikdy nebudu nosit křídu domů". Tabule stojí tam, kde obvykle stojí gauč.
Jiný popis: V tomto díle odhalí Bart i svou lepší stránku - skamarádí se s muslimem Bashirem a zastane se ho před bandou kluků ze školy. Homer ovšem už tak nadšený není a začne Bashirovu rodinu podezírat z terorismu…Líza mezitím řeší svůj Mypod a to, že si stáhla moc písniček, které samozřejmě musí zaplatit…
Obrázky:

6/20 Homer a Líza ve při

13. listopadu 2009 v 19:19
Oficiální název: Homer and Lisa Exchange Cross Words
Popis: Líza se stane křížovkářkou a brzy se dostane až na známý springfieldský turnaj. Homer ji tam jde podporovat, ale vsadí na jejího soupeře. Aby si její srdce získal nazpět, požádá o pomoc dva experty na křížovky - hvězdné hosty Merla Reagla a Willa Shortze.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají ke gauči, který je umístěn v antickém městě, nad kterým se tyčí sopka. Je to italský Vesuv, který vybuchne a Simpsny zasype sopečný prach.
Jiný popis: Líza s Bartem prodávají limonádu, ale úřad jim to zakáže - musí mít povolení. Líza jde na úřad, pomůže úředníkovi vyluštit křížovku a zjistí, že ji to strašně baví. Pracuje na sobě a dostane se až na turnaj. Chvíli to dokonce vypadá, že vyhraje - čehož využívá i Homer, který vsází na svou holčičku. Jenže Líza nakonec díky lsti svého soupeře prohraje - Homer vyhraje, protože si vsadil na jejího soupeře. Když se to Líza dozví, zlomí jí to srdce. A Homer má co napravovat.
Obrázky:

5/20 Nebezpečné zatáčky

13. listopadu 2009 v 19:13
Oficiální název: Dangerous Curves
Popis: Simpsonovi se dostanou do chatrče v lese, kde začnou Homer a Marge vzpomínat na dobu, kdy byli Bart a Líza ještě malé děti.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nikdy jsem neviděl učitele přečerpávat benzín. I did not see teacher siphoning gas.
Gaučová scéna:
Z hodin pověšených na zdi postupně vyjede každý člen Simpsonovic rodiny. Když Maggie pohne dudlíkem, zakuká jako kukačka.
Jiný popis: Simpsonovi si vyrazili na výlet na staré místo - po cestě vzpomínají, co zažili, když byli mladí, jak se seznámili a také jaké měli problémy. Ale vždycky se milovali a to je důležité. V jejich vzpomínkách samozřejmě nesmí chybět seznámení s Nedem Flandersem a jejich malé a zlobivé děti Bart a Líza.
Obrázky:

4/20 Speciální čarodějnický díl

11. listopadu 2009 v 17:46
Oficiální název: Treehouse Of Horror XIX
Popis: Jako obvykle, i tento čarodějnický díl je rozdělen do tří hrůzostrašných příběhů. V prvních z nich Homer začne zabíjet celebrity, aby je mohl použít zdarma do reklam, ve druhém začne ve Springfieldu válka znepřátelených robotů. Ve třetí části se probudí k životu obrovská dýně.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:

Jiný popis:

Bezejmenná parodie s roboty - v tomto příběhu se ve městě poperou dva klany znepřátelených robotů. Příběh je podobný filmu Transformers - až na konec, kde roboti zotročí lidskou rasu.
Jak dostat mrtvé do reklamy - Homer zabíjí celebrity, aby mohli vystupovat v reklamách.
To je dýňák Milhousi - příběh o velké dýni, která evidentně nemá ráda lidi.
Obrázky:

3/20 Výměna bez záruky

9. listopadu 2009 v 18:12
Oficiální název: Double, Double, Boy In Trouble
Popis: Bart potkává kluka jménem Simon Woosterfield, který vypadá přesně jako on a pochází z nejbohatší springfieldské rodiny. Kluci se dohodnou, že si vymění místa - problém nastane, když se Simonovi sourozenci rozhodnou zabít bratra a shrábnout rodiné dědictví…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Angličtina nezná měsíc Rocktober. There is no such month as "Rocktober".
Gaučová scéna: Simpsonovi sedí na gauči, když najednou jim odlétně střecha i nábytek. Simpsonovi jsou potom vtaženi tornádem, točí se v něm a nakonec jsou vyhozeni do černobílého filmu.
Jiný popis: Bart se vymění s klukem jménem Simon, který jakoby mu z oka vypadl. Na čas se tak z Barta stává velmi bohatý chlapec a ze Simona obyčejné dítě. Bartovi dojde, že něco je špatně ve chvíli, kdy pozná své (Simonovi) nevlastní sourozence, kteří nevypadají zrovna mile…Po rozhovoru s panem Burnsem nabude Bart přesvědčení, že nevlastní sourozenci chtějí Simona oddělat…Líza mezitím začne podezírat svého bratra, který se ale vůbec nechová jako její bratr.
Obrázky:

2/20 Ztraceni s GPS

9. listopadu 2009 v 18:06
Oficiální název: Lost Verizon
Popis: Bart ukradne mobil Denisi Learymu (americký herec, scénárista, režisér) a používá ho k žertovným telefonátům, ve kterých se za něj vydává. Po telefonu taky pro Denise přijme roli v adaptaci japonské knihy Všichni prdí. Marge však přijde na to, co Bart dělá, a okamžitě to Denisovi oznámí. Leary navrhne Marge, aby do telefonu umístila GPS, ale to Bart zjistí, a když ho pak pomocí GPS honí, dostane se až na Machu Picchu.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Dieta paní učitelky je účinná. Teacher's diet is working."
Gaučová scéna:
Simpsonovi přiběhnou na okraj mostu a dívají se do krajiny, kde je ve skále vytesaná socha Simpsonů na gauči. Bart řekne "Aj karamba".
Jiný popis: Bart chce mobil, protože o všem co se děje, ví jako poslední. Jenže Marge mu mobil koupit nechce. A tak si Bart prostě ukradne - a co je na tom nejvíc zábavné, neukradne ho jen tak někomu, ale herci Denisi Learymu. Ten to brzy zjistí díky Marge. Marge chce Bartovi mobil sebrat, jenže Leary jí navrhne, aby do telefonu umístila GPS a může Barta sledovat. Od té doby Marge překazí Bartovi každou jeho lumpárnu. Až jednou na to přijde Líza, Bartovi to prozradí a ten podnikne nezbytné kroky…
Obrázky:

1/20 Sexy koláčky a hlupák v nesnázích

9. listopadu 2009 v 17:51
Oficiální název: Sex, Pies And Idiot Scrapes
Popis: Je den sv. Patrika a celé město slaví. Bohužel se Homer nešťastnou náhodou stane součástí rvačky a zavřou ho do vězení. Kauci za něj zaplatí muž, kterému hlas propůjčil Robert Forster. Následně se společně s Flandersem stane lovcem lidí. V druhé dějové lince si Marge najde práci v erotickém pekařství.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají, sednou si na gauč a jsou sešlehnuti a slisováni do nějaké kostky, kterou si pak odveze jakýsi robot.
Jiný popis: Na den sv. Patrika se vždycky něco semele - jak by taky ne, vždyť znáte ty Iry. Homer se bohužel taky přimíchá do rvačky a skončí ve vězení. Když se dostane ven, stane se spolu s Flandersem lovcem lidí, kteří nepřišli na soudní přelíčení. Co se ale stane, když jedním z těch, kdo má být chycen, je sám Homer? Marge si mezitím najde práci v pekařství - erotickém…
Obrázky:
 
 

Reklama