2.série

22/2 Krevní msta

22. listopadu 2008 v 17:43
Oficiální název:Blood Feud
Popis:Ředitel elektrárny Burns potřebuje krev. Vzácnou skupinu má pouze Bart, který na Homerovo vypočítavé naléhání vlije šéfovi do žil mládí. Slíbená odměna však není to, co si Homer sliboval.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu spát v době vyučování. "I will not sleep through my education"
Gaučová scéna: Simpsonovi si sednou na gauč a ten se spolu s nimi propadne.
Jiný popis:Pan Burns trpí chudokrevností a má vzácnou krevní skupinu 0 Rh negativní. Tu má ve Springfieldu jenom Bart. Homer Barta přemluví, aby krev panu Burnsovi daroval a očekává za to tučnou odměnu, které se Simpsonovým nedostane. Rozčílí se, napíše Montymu nenávistný dopis a ten jako revanš zakoupí obrovskou Olméckou sochu hlavy (můžete vidět v pozdějších dílech ve sklepě :)
Obrázky:

21/2 Drobné kiksy nad komiksy

22. listopadu 2008 v 17:39
Oficiální název:Three Men and a Comic Book
Popis: Ve Springfieldu se pořádají akce pro milovníky comicsů. Bart touží získat vzácné 1. číslo Radioaktivního muže. Dokonce tvrdě pracuje, aby si na ně vydělal. Nakonec se ale musí spojit s dalšími dvěma kluky, aby měli dost peněz. Ale jak asi může dopadnout takové kolektivní vlastnictví…
Zajímavosti: Když Bart píše na tabuli hlášku, píše ji jiným písmem než obvykle.
Hláška na tabuli: Už nikdy se nebudu vytahovat. "I will not show off"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a gauč se převrátí.
Jiný popis:Springfieldský prodavač komiksů nabízí 1. číslo Radioaktivního muže. To si Bart samozřejmě nesmí nechat ujít, ale kde vzít 100$? Jediná možnost je složit se s Milhousem a Martinem. To však vede k naprostému zničení celého komiksu.
Obrázky:

20/2 Válka Simpsonových

22. listopadu 2008 v 17:34
Oficiální název:War of the Simpsons
Popis: Manželské neshody, které u Simpsonů propuknou po Homerově "exhibici" a opici na party pro známé a sousedy, vedou k meditačnímu víkendu s reverendem Lovejoyem u Sumčího jezera. Homerovi se podaří ulovit legendárního sumce "Generála Shermanna", ale v zájmu zachování manželského štěstí ho pustí k vodě…
Zajímavosti:Název až nápadně připomíná film Válka Roseových, naštěstí děj není tak "brutální".
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu dělat nic špatně. "I will not do anything bad ever again"
Gaučová scéna: Rodina si sedne na gauč a protože Homer je moc široký jednoho člená po druhém vystřeůuje do vzduchu.
Jiný popis:Simpsonovi pořádají večírek, na kterém se Homer neuvěřitelně opije, čímž Marge donutí k tomu, aby se společně přihlásili na rodičovskou terapii, kterou pořádá Reverend Lovejoy. Homer se doví, že se v jezeře, kousek od místa konání, prohání obrovský sumec, a tak se ho pokusí i za cenu ztracení své lásky chytit.
Obrázky:

19/2 Lízin let do nebe

22. listopadu 2008 v 17:28
Oficiální název:Lisa's Substitute
Popis:Líza se zamiluje do nového nekonvenčního učitele. Ve srovnání s ním se jí Homer jeví jako necitlivý, primitivní barbar. Když učitel odjede, zaplaví Lízu totální smutek. Ale tím, kdo jí pomůže, je právě ten primitivní táta…
Zajímavosti:Když Líza dorazí do místa bydliště učitele Bergstroma, je tam vyvěšený seznam nájemníků. Dva z nich jsou lidé spolupracující na tomto díle - Jon Vitti a Jen Kamerman.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, ale brzy zjistí, že gauč je ztracený.
Jiný popis:Do Líziny třídy příjde na suplování nový učitel, třídní učitelka údajně onemocněla těžkou nemocí. Líza se do nového učitele zamiluje, prosazuje totiž "školu hrou". Zatímco Líza řeší trabel se svou láskou k učiteli, Bart kandiduje na předsedu třídy proti Martinovi. A zpočátku se mu opravdu daří...
Obrázky:

18/2 Síla talentu

22. listopadu 2008 v 17:22
Oficiální název:Brush with Greatness
Popis: Když v populárním aquaparku Homer ucpe tobogan, dojde mu, že se svou postavou musí vážně něco udělat. Hledá na půdě náčiní na cvičení a najde obrazy, které kdysi malovala Marge. Manželstvím zahrabaný talent opět přijde ke slovu…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu hřešit na ústavu USA. "I will not hide behind the Fifth Amendment"
Gaučová scéna: Gauč se s rodinou převrátí a Maggie pak sedí na místě gauče.
Jiný popis:Když byla Marge ještě mladá studentka, malovala portréty svého nejoblíbenějšího idolu Ringo Starra. Ten poté, co po několika letech rozbalil Margin obrázek, odepsal, že je nadaná, a tak se Marge rozhodne, že začne opět studovat malířství. Jednoho dne dostane zakázku od samotného pana Burnse, který chce, aby ho nakreslila krásného. To však u něho nebude jednoduché, Marge chce totiž malovat vnitřní krásu.
Obrázky:

17/2 Dědovo dědictví

22. listopadu 2008 v 17:17
Oficiální název:Old Money
Popis: Děda Simpson potká i ve starobinci lásku. Jmenuje se Bea. Ale zrovna když se chystá popřát jí k narozeninám, vytáhne ho Homer na levné lví safari. Když se děda Simpson po dramatických zážitcích vrátí, zjistí, že Bea zemřela. Odkázala mu ale spoustu peněz - a děda teď stojí před těžkým rozhodnutím, co s nimi.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu natírat bradla kolomazí. "I will not grease the monkey bars"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a na gauči najdou spícího dědu.
Jiný popis:Děda Simpson začne chodit v domově důchodců s Beatrice, ale ta záhy zemře a odkáže dědovi sto tisíc dolarů. Děda se dlouho rozhoduje, co s nimi udělá a nakonec je investuje do domova důchodců.
Obrázky:

16/2 Spasitel trapitel

22. listopadu 2008 v 17:11
Oficiální název:Bart's Dog Gets An F
Popis: Kvůli psí známce se Bart snaží vycvičit psa Spasitele, který všem metodám vytrvale odolává. Nakonec se Simpsonovi rozhodnou dát jej pryč, i když je to všem líto. V poslední chvíli však jde Spasitel do sebe…
Zajímavosti:Hlas Troye McClura je jiný než v jiných epizodách.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu prodávat školní majetek. "I will not sell school property"
Gaučová scéna: Simpsonovi sedí na gauči i se zvířaty.
Jiný popis: Bartův pes Spasitel doma všechno ničí a je absolutně nezvladatelný. Jedinou šancí pro něj je složení zkoušek v psí škole. Zpočátku je to s ním, ale velmi těžké. Neposlouchá a narozdíl od ostatních psích studentů se vůbec nezlepšuje. Bart začíná být zoufalý, ale přiškrcovat Spasitele, aby poslouchal se mi zdá kruté. V poslední chvíli, když už se Simpsonovi se svým pejskem loučí, Spasitel začne poslouchat.
Obrázky:

15/2 Ach,rodný bratře,kde tě mám

22. listopadu 2008 v 9:35
Oficiální název: Oh Brother, Where Art Thou?
Popis:Homer s překvapením zjistí, že má kdesi bratra. Když ho vypátrá, je překvapení ještě větší - Herbert je milionář. Jenže jeho automobilka moc neprosperuje. A tak se mu čerstvě nalezený bratr Homer snaží pomoci.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu prodávat pozemky na Floridě."I will not sell land in Florida"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a sedá si na gauč. Maggie je ve vlasech Marge.
Jiný popis: Homer se od svého otce dozvěděl, že má bratra, a tak se ho snaží každou cenu najít. Nakonec se mu to podaří, ale Herbertovi - bratrovi Homera udělá Homer takový trapas, že se oba rozejdou ve zlém.
Obrázky:

14/2 Láska klíčí i v ředitelně

22. listopadu 2008 v 9:23
Oficiální název:Principal Charming
Popis: Na jednu ze sester Marge přijde vdávadlo. Požádá Marge o pomoc, ta se obrátí na Homera a Homer začne shánět nápadníka. Volba padne na ředitele školy - ovšem ten se omylem zhlédne v druhé ze sester - dvojčat…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu při zpěvu hymny krákorat. "I will not belch the national anthem"
Gaučová scéna: Gauč se rozloží a vypadá jako postel.
Jiný popis: Homer dostane za úkol vybrat pro svojí švagrovou Selmu ženicha, ale při schůzce dojde k omylu a vybraný ředitel Skinner je očarován švagrovou Patty. Ze všeho vdávání ale nakonec sejde.
Obrázky:

13/2 Homer a desatero aneb Každý krade jak dovede

22. listopadu 2008 v 9:04
Oficiální název:Homer vs. Lisa and the 8th Commandment
Popis: Homer si dá načerno zavést kabel. Nezákonné tátovo jednání plus televizní orgie, které u Simpsonových vzápětí vypuknou, Lízu moralistku dráždí, zatímco Bart hbitě za úplatu pouští klukům erotický kanál s oblíbeným pořadem Tutti Mutti.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu ve třídě pšoukat. "I will not make flatulent noises in class"
Gaučová scéna: Simpsonovi tancují než si sednou na gauč.
Jiný popis:Když si Homer načerno objedná kabelovou televizi, myslí si o něm Líza, že je to lump a že půjde po smrti do pekla. Homer si pozve všechny své kamarády k sobě domů, protože zrovna dávají zápas v boxu. Homer zjistí, že když ten kabel neodpojí, bude navždy u Lízy lump, a tak se rozhodne, že po zápase kabel odpojí.
Obrázky:

12/2 Takoví jsme byli

22. listopadu 2008 v 8:56
Oficiální název: The Way We Was
Popis: Když se porouchá televize, vyvolá to u Simpsonových málem tragédii. Dokud Marge nezačne povídat o tom, jak se s Homerem poznali a chtěli spolu jít na maturitní večírek. Což se jim až tak nepovedlo, ale láska přesto vykvetla.
Zajímavosti:Marge byla kdysi příznivce hnutí hippies. Homer měl na stěně plakáty Led Zeppelin a Pink Floyd.
Hláška na tabuli: Se svými názory to daleko nedotáhnu. "I will not get very far with this attitude"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sedají si na gauč a ten se s nimi propadne do podlahy.
Jiný popis: Simpsonovým se rozbije televize, načež příštích 20 minut stráví vypravováním o tom, jak se Marge a Homer seznámili na střední škole a jak spolu (ne)byli na maturitním večírku.
Obrázky:

11/2 Není ryba jako ryba

22. listopadu 2008 v 8:48
Oficiální název:One Fish, Two Fish, Blowfish, Blue Fish
Popis: Simpsonovi si zpestří navyklý chod rodiny návštěvou japonské restaurace, kde Homer sní potenciálně jedovatou rybu fugu. Do posledních 24 hodin života si dá řadu předsevzetí, která samozřejmě nestihne splnit. Když nezemře, rozhodne se žít plný a hodnotný život…
Zajímavosti:Mezi Homerova přání patřilo například: napsat lístek se přáními,udělat video pro Maggie, promluvit si s Bartem jako muž s mužem, poslechnout si Lízu jak hraje na saxofon, udobřit se s otcem, vidět poslední východ slunce atd.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu používat zkratky. "I will not cut corners."
Gaučová scéna: Gauč se převrátí a Maggie sedí na místě, kde předtím stál.
Jiný popis:Po snědení snad všeho v čínské restauraci se Homer dozví, že snědl i špatně naporcovanou a tím pádem smrtelně jedovatou rybu Fugu. Homerovi zbývá poslední den života a ten si musí pořádně užít!
Obrázky:

10/2 Bartova srážka s autem

19. listopadu 2008 v 18:37
Oficiální název: Bart Gets Hit By A Car
Popis: Barta porazí auto pana Burnse. Na Simpsonovy se přilepí podvodný advokát Lionel Hutz, který je přiměje Homerova šéfa žalovat. Už už se zdá, že vyhrají na Burnsovi odškodné - jenže, jak se ukáže, ne vždycky se pravdomluvnost vyplácí.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu prodávat školní majetek. "I will not sell school property."
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají, sedají si a Homer všechny vystřelí z gauče.
Jiný popis:Když pan Burns přejede Barta Simpsona autem, ocitnou se Burns a Bart u soudu. Bart i pan Burns si připravili krásné historky, ale Bart měl asi lepší, protože celá porota nevěřila panu Burnsovi, ale Bartovi.
Obrázky:

9/2 Za všechno může televize

19. listopadu 2008 v 18:16
Oficiální název:Itchy & Scratchy & Marge
Popis: Když jednou Maggie vezme Homera po hlavě paličkou, vytáhne Marge do boje proti násilí v televizních pořadech pro děti. Úspěšně: pořady se změní - a děti se přestanou koukat, protože je to nebaví. Zato vyjdou ven a znovu si začnou hrát. Marge má ale znovu co řešit: sochu nahatého Davida ve springfieldském muzeu…
Zajímavosti:V televizi měla socha Davida oblečeny rifle. Homerova pálka měla pořád visačku s cenovkou. V tomto díle se objevily parodie např. na
Psycho, Fantazie nebo Tom Sawyer.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu žádat věrnost k Bartovi. "I will not pledge allegiance to Bart."
Gaučová scéna: Gauč je ztracený a Simpsonovi se zmateně rozhlížejí, kde by mohl být.
Jiný popis: Maggie jednoho dne praští paličkou Homera do hlavy. Marge si myslí, že za to může pořad Itchy & Scratchy, a tak proti němu začne protestovat. Stojí za ní celé město (kromě dětí, samozřejmě), tvůrci se tedy rozhodnou I&S tvořit tak, aby všem vyhovoval (kromě dětí, samozřejmě).
Obrázky:

8/2 Ďábelský Bart

19. listopadu 2008 v 18:07
Oficiální název: Bart the Daredevil
Popis: Při Monster Truck Ralley se Bart zhlédne v kaskadérských kouscích a začne trénovat na skateboardu. Jako frajer bez konkurence se pak před svými obdivovateli rozhodne obzvláště vytáhnout a přeskočit hrozivou springfieldskou rokli.
Zajímavosti:Když Bart přeskakuje auto, vidíme jeho přátele stát na druhé straně auta. Když ale o pár chvil později dopadá na rampu, najednou stojí za ním. Souboj ve skocích sponzorovalo pivo Surf.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu jezdit autem pana ředitele. "I will not drive the principal's car."
Gaučová scéna: Rodina si sedne a Homer svou váhou převrátí gauč.
Jiný popis:Bart se chce stát kaskadérskou hvězdou na skateboardu. Snaží se najít něco, co by každého překvapilo a přitom zděsilo. Objeví to na školním výletě u Springfieldské jámy. Bart to řekne všem a samozřejmě i Líze, která to hned vyklopí rodičům. Homer a Marge se zděsí a snaží se mu v tom nějak zabránit. Bart se ale nedá a jede k jámě, kde už na něho čekají všichni jeho spolužáci. Nakonec Homer sice zachránil Barta, ale nezachránil sebe, protože omylem sjel dolů na skateboardu sám a jámu nepřekonal.
Obrázky:

7/2 Bart kazisvět

19. listopadu 2008 v 17:55
Oficiální název:Bart vs. Thanksgiving
Popis: Den díkůvzdání - u Simpsonů se setkává celá rodina včetně dědy Simpsona, matky Marge a samozřejmě obou jejích sester. Líza připravuje velkolepou dekoraci, kterou bratr zničí. Po rodinné bouři uteče Bart-kazisvět se psem Spasitelem z domova.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vyplazovat jazyk. "I will not do that thing with my tongue."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a na gauči najdou dědu.
Jiný popis: Když Bart zkazí Den díkůvzdání tím, že zničí Líze model všech známých žen, které se zapsaly do dějin, rozhodne se, že uteče z domu. Tam ale moc dlouho nevydrží, a tak se už jako hodný chlapec vrací zpátky ke své rodině.
Obrázky:

6/2 Golfová společnost

19. listopadu 2008 v 17:51
Oficiální název: Dead Putting Society
Popis: Homera opět naštve jeho dokonalý a ušlechtilý soused Flanders. Z malé potyčky vznikne sázka: synátoři se utkají v mistrovství dětí v golfu. Otec toho, který prohraje, bude pak trávník před domem sekat - v manželčiných šatech…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:Nejsem dvaatřicetiletá žena."I am not a 32 year old woman."
Gaučová scéna: Spasitel a Sněhulka 2 skočí na gauč k rodině.
Jiný popis:Homer chce, aby Bart vyhrál golfový pohár a porazil tak Toda Flanderse A co by to bylo za hru, aby se Homer nevsadil. S Nedem Flandersem uzavře sázku, která zní: "Otec hocha, který nevyhraje, poseká trávu svého souseda v šatech jeho manželky.". Bart se na tento zápas trénoval pečlivě s Lízou a znal všechny jamky nazpaměť. Zápas začal a hra mezi Bartem a Todem byla velmi vyrovnaná až do konce. Oběma stačila k vítězství jedna rána, ale Bart se rozhodl, že to oba zabalí a půjdou domů. Nakonec se o trofej rozdělí a Homer s Nedem se můžou dát do sekání...
Obrázky:

5/2 Homer maskotem

19. listopadu 2008 v 17:44
Oficiální název: Dancin' Homer
Popis: Při výročním baseballovém utkání Homer probudí svým vystoupením ospalé publikum a domácí zvítězí. Zahájí tak krátkou kariéru maskota. Po debaklu v hlavním městě však o popularitu nepřichází: tu mu zajišťuje vyprávění o svém nezdaru v místní hospodě…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:Už nikdy si nebudu se spolužáky měnit kalhoty."I will not trade pants with others."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a Maggie je ukrytá ve vlasech Marge.
Jiný popis:Homer se stal nejslavnějším maskotem města Springfield, a tak chtěl jet někam, kde ho budou mít stejně rádi jako tady. Celá rodina se začala stěhovat. Bart se rozloučil s Milhousem svým plivným pozdravem a Líza se rozloučila se svými kamarádkami úplně jednoduše: "...škoda, že jsme se neskamarádily víc."A jelo se. Ale Homer, ať dělal, co dělal, nikdo si ho nevšímal, a tak všichni rádi vrátili opět do Springfieldu.
Obrázky:

4/2 Kdo s koho

19. listopadu 2008 v 17:26
Oficiální název: Two Cars in Every Garage and Three Eyes on Every Fish
Popis: Homer a Marge se v předvolební kampani dostávají na opačné strany. Homer musí stranit řediteli Burnsovi, který má ovšem velké ekologické mínus. Poradci zorganizují večeři Burnse u obyčejné rodiny - u Simpsonů. Čímž se ovšem všechno pěkně zamotá… Jako hlavní chod Marge servíruje tříokou rybu Blinky. Kdo nakonec vyhraje? Bude to napínavý souboj…
Zajímavosti: Homer přišel do práce v 15:00 hod.Dvě scény v této epizodě jsou inspirovány filmem Občan Kane z roku 1941.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu xeroxovat svůj zadek. I will not Xerox my butt
Gaučová svéna:Gauč se rozloží a vznikne postel.
Jiný popis: Bart při chytání ryb nedaleko jaderné elektrárny chytí tříokou rybu. V tu chvíli se rozpoutá obrovská zloba celého Springfieldu proti panu Burnsovi. Ten se však i přes tento skandálek zúčastní místních voleb.
Obrázky:

3/2 Zvlášť strašidelní Simpsonovi

19. listopadu 2008 v 17:17
Oficiální název: Treehouse of Horror
Popis: Je Halloween a děti si v domě na stromě vyprávějí strašidelné příběhy… Usnout však nemůže nakonec jen Homer, zcela vystrašený sugestivním podáním Poeova Havrana. A kdo by se mu divil - když neodbytný, zlověstný havran tolik připomíná Barta… Tři napínavé příběhy v historicky prvním strašidelném speciálu seriálu Simpsonovi.
Zajímavosti: Dokonce i mimozemštané znají seriál Itchy & Scratchy.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Jiný popis:
Dům zlých snů: Rodina koupí dům, ve kterém je ale starobylé indiánské pohřebiště a tudíž zde straší. Nakonec se stavení samozničí, než aby se Simpsonovými bylo pohromadě.
Hladoví budiž prokleti: Rodina je unesena ufony Kangem a Kodos, kteří se je zdánlivě chystají sníst na hostině. Nicméně tomu tak není a rodina se vrací zpět domů.
Havran: Přepis básně od A.E. Poea.
Obrázky:
 
 

Reklama