2.řada

2.13 Modelka

17. srpna 2010 v 10:34
Oficiální název: Skin Deep
Premiéra: 20.únor 2006
Děj: Epizoda začíná pohledem do zákulisí módní přehlídky. Alex, patnáctiletá modelka, dostává od svého otce/manažera valium, než se vydá na molo. Tam prožije psychotickou příhodu, klopýtá, napadne kolegyni, která se jí snaží pomoct, a nakonec omdlí. Mohlo by se zdát, že je to běžná scéna ze světa modelingu, ale House tento případ upoutá.
V nemocnici se Alex začne silně potit a toxikologický rozbor potvrdí podezření, že brala drogy. Je pozitivní na heroin, ale ani abstinenční příznaky nevysvětlují všechny její symptomy. Lékaři navrhují Alexinu otci, aby podepsal souhlas se zrychlenou detoxikací, která by odstranila abstinenční příznaky a umožnila jim zjistit, co Alex ve skutečnosti je. V noci, když Alex leží v uměle vyvolaném kómatu, prodělá zástavu srdce a trvá několik minut, než se podaří ji oživit.
Po těžké noci se Alex probudí a je najednou dost čilá. Flirtuje s Chasem. Chaseovi to lichotí, ovšem jen do chvíle, kdy Alex začne tytéž věty opakovat znovu. Je zřejmé, že trpí ztrátou krátkodobé paměti, a k tomu sebou škube. Houseův tým se domnívá, že mohla utrpět poškození mozku následkem zástavy srdce, ale on sám má jinou teorii: posttraumatický stres. Cituje z rozhovoru, ve kterém Alexin otec mluvil o jejím "zadečku ve tvaru srdce a dokonalém, svůdně přirozeném poprsí", a naznačuje, že ji otec sexuálně zneužívá. Lumbální funkce ukazuje stopy virové infekce a podle House jde možná o pohlavně přenosnou nemoc. Jeho kolegové mají sice pocit, že mu tuto odvážnou teorii rozmluvili, ale když je House už bez sebe nesnesitelnou bolestí, zeptá se pacientčina otce na chodbě plné lidí: "Mimochodem, spíte se svou dcerou?" Mezi čtyřma očima pak pokračuje ve výslechu a ptá se otce, jestli svou dceru miluje dost na to, aby přiznal, že ji zneužil, nebo zda ji raději nechá zemřít. Otec se přizná, že s ní spal. Jednou.
Cuddyová chce případ zneužívání řešit, uvědomí o tom úřady, ale tím celá záležitost končí: Alex všechno popře. Později se svěří Cameronové, že otce sama svedla, aby nad ním získala určitou moc. Stejně jako to udělala se svým fotografem, finančním manažerem a učitelem - jak sama říká, není "moc chytrá, ale moc krásná".
Po biopsii mozkové tkáně, která neprokáže žádné onemocnění, si House začne myslet, že by mohlo jít o paraneoplastický syndrom, totiž průvodní znak toho, že někde v těle bují rakovinový nádor. Po dalším vyšetření se podaří nádor najít - na varlatech. Alex totiž trpí pseudohermafroditismem. Alex je tedy dokonalá žena, ačkoli je tak trochu muž. Ona tuto zprávu rozhodně nepřijímá dobře - strhne ze sebe šaty a křičí, že je rozhodně žena. Důležité ovšem je, že diagnóza je určená a dá se začít s léčbou.
Vedlejší děje: * Houseova bolest v noze je čím dál větší. House dokonce podstoupí magnetickou rezonanci, aby se zjistilo, zda se nervy v jeho noze nezačaly regenerovat. House jde za Cuddyovou a prosí ji o injekci morfinu. Ta mu ji dává, ale podvádí - je to jen fyziologický roztok. Houseovi se ale uleví. A tak Wilson a Cuddová dospějí k názoru, že jeho bolesti jsou psychosomatické - House trpí kvůli odchodu Stacy. * Na ambulanci se objeví pacient-muž, který prožívá solidární těhotenství se svou partnerkou, včetně zvětšování prsou a začínajících stahů.
Diagnóza: špatná - drogy, pohlavní nemoc; správná - mužský pseudohermafrodismus a rakovina varlat
Klíčový okamžik: Wilson soudí, že Houseova bolest by mohla mít psychosomatický původ, jinak řečeno: že to byla reakce jeho těla na rozchod se Stacy. House ho místo odpovědi klepne holí do holeně a pak lakonicky podotkne: "Au? Taky ti Stacy chybí?"
Hůl:
 • House se po ránu pokouší chodit bez hole.
 • Tentokrát zůstane doma motorka - House sice tvrdí, že na ni "není počasí", ale s takovou bolestí v noze by zřejmě nedojel.
 • House použije svou hůl, aby zastavil Alexina otce, který se přestane ovládat, když se dozví, že jeho dcera během detoxikace prodělala zástavu srdce.
 • House holí uhodí Wilsona, aby mu ukázal, že jeho bolest nesouvisí s odchodem Stacy.
Postřehy:
 • Prvním náznakem, že Alex je hermafrodit, je její neutrální jméno. Další nápovědou je okamžik, když House říká: "Mí lokajové vám teď odeberou trochu krve, trochu moči a další tekutiny, které máte." Že by měl na mysli semeno?
 • Lékaři výjimečně jen přihlížejí mozkové biopsii, místo aby ji sami provedli.
 • House a Wilson si v této epizodě prohodí role a Wilson si doslova "hraje na Boha", když House leží v přístroji na magnetickou rezonanci. House na tuto hru přistoupí, ale odkazuje Boha na Cameronovou s tím, že jeho diář vede ona.
Lži:
 • Alex lže o tom, že užívá heroin.
 • Otec Alex nejprve lže, ale nakonec se přizná, že s ní spal.
 • Otec i dcera lžou před sociální pracovnicí, že by spolu udržovali incestní vztah.
 • Cuddyová lhala, když Houseovi řekla, že mu píchne morfium. Ve skutečnosti to bylo jen placebo.
Chybičky:
 • Cameronová navrhuje, že Alex možná dosud neměla menstruaci, protože nedosáhla pohlavní zralosti. House namítá, že zbytek jejího těla naznačuje opak. Menstruace ovšem nesouvisí s tvarem boků ani s velikostí prsou.
  Sociální pracovnice by případ brala mnohem vážněji, než jak se to událo v seriálu.
google.cz

2.12 Rozptýlení

11. srpna 2010 v 10:38
Oficiální název: Distractions
Premiéra: 14. únor 2006
Děj: Otec se svým nezletilým synem jedou na terénní čtyřkolce po polní cestě. Syn přesvědčí otce, aby ho na chvíli nechal řídit, ale záhy se ukáže, že to nebyl zrovna šťastný nápad. Adam dostane záchvat, pevně sevře ruku, kterou přidává plyn, a shodí otce ze stroje, načež sám najede na hromadu trubek. Skončí v nemocnici Princeton- Plainsboro.
House je tímto případem zaujat, ačkoli si připravil vlastní "rozptýlení" - jak Cuddyová brzy zjistí, pozval si na přednášku odborníka na migrénu, o kterém nikdy neslyšela.
Adam utrpěl popáleniny na 40 procentech těla a je v umělém spánku, dokud se jeho zranění aspoň trochu nezahojí. Povrch jeho těla je tak spálený, že lékaři nemohou provést žádné z obvyklých vyšetření - například EKG nebo punkci - a navíc s ním nemůžou ani promluvit. House navrhuje použít galvanometr - vynález z 19.století, který měří elektrický proud. Pro vyšetření mozku a kontrolu, zda v něm nedošlo ke krvácení, použijí dopplerovskou sonografii. Foreman skutečně najde stopy po krvácení a jde zavolat House.
Adam je umístěn do kyslíkové komory a prožívá rozporuplné pocity. Adamovo zničené tělo neví, co vlastně cítí. Začne sebou cukat, ne však bolestí, ale něčím, co připomíná orgasmus. House ovšem usoudí, že už vyčerpal potenciál tohoto případu, a nařídí anesteziologovi, aby pacienta probudil. Adam procitne s obrovskou bolestí a stačí Houseovi říct, že se na čtyřkolce pomočil. House pak určí správnou diagnózu, když si to spojí s tím, že Adam užíval antidepresiva, aby přestal kouřit.
Vedlejší děje: *Doktor, kterého si House pozval, je jeho spolužák, který ve škole prásknul, že podváděl při testu. House se mu chce pomstít a dokázat, že jeho lék proti migréně nefunguje. Nejprve to testuje na pacientovi v kómatu a zaútočí na Webbera na jeho přednášce. Ten ho ovšem informuje, že se asi stále nevěnuje domácí přípravě, protože jinak by věděl, že u pacientů v kómatu se takové testy nedělají. House si tedy otestuje lék na sobě. Způsobí si migrénu a užije Webberův přípravek. Prokáže tak, že lék opravdu nefunguje, protože jeho migréna je příšerná. Trpí bolestmi a je neschopen fungovat. Na konci dílu si namíchá koktejl z LSD a antidepresiv, aby si pročistil hlavu. Cuddyová a Wilson mu to vyčítají.
Diagnóza: správná - Serotoninový syndrom
Klíčový okamžik: Houseovy halucinace poté, co se nadrogoval a vlezl do sprchy.
Hůl:
 • House se s ní schová pod stůl.
 • Při vylézání ze sprchy se House obejde bez hole. Tou dobou jeho mlčenlivý společník visí na věšáku.
 • House vstupuje do sterilního pokoje bez hole. Foreman mu ji později přinese, když informuje rodiče o Adamově stavu.
Postřehy:
 • House dovede číst hindský text.
 • Na Houseově kšiltovce vidíme logo "monster trucks". Stejnou kšiltovku jsme viděli už v epizodě "Sportovní medicína". Kostyméry můžeme pochválit za dodržování návaznosti.
 • Wilson Houseovi radí, aby si našel i jiné koníčky než ponižování lidí. House má ovšem na lékaře docela hodně koníčků: hudbu, sport, cizí jazyky…
 • Chase ječí na Foremana, když pohne sondou počítačové tomografie. Už několikrát jsme od něj slyšeli pěkně kousavé poznámky, ale tentokrát se opravdu přestává ovládat. Bez House se napětí v týmu stupňuje.
 • Název dílu nejspíš souvisí s poslední scénou a Houseovým chováním v tomto dílu - do jeho bytu přijde společnice Paula a on přizná, že ji zavolal proto, že potřebuje rozptýlení.
Lži:
 • House lže svým kolegům, protože ví, že by se ho pokusili zastavit, kdyby věděli, že se chystá Adama znovu probudit.
 • Adam lhal svým rodičům o tom, že kouří.
 • House lže Webberovi, aby ho přilákal do nemocnice.
 • House lže Wilsonovi o důvodech, proč je na Webberově přednášce tak maskovaný.
Fakta:
 • Foreman ve skutečnosti nedělá lumbální punkci, ale cervikální punkci, protože ji provádí na horní části páteře.
  House zmiňuje belgického lékaře jménem Einthoven, který vynalezl galvanometr. Tento přístroj skutečně vynalezl Willem Einthoven, ale je pojmenován po Luigi Galvanim. A Einthoven nebyl Belgičan, ale Holanďan.
google.cz

2.11 Musím to vědět

9. srpna 2010 v 19:50
Oficiální název: Need to Know
Premiéra: 7.únor 2006
Děj: Margo Daltonová je realitní makléřka a tak trochu "superžena" - snaží se jednat se zákazníky, dovézt dceru na karate, připravit pro ni oslavu narozenin a ještě k tomu rozdávat recepty na svá oblíbená jídla, až ji najednou, zrovna když nasedá do auta, postihnou neovladatelné křeče rukou. Než se naděje, zajede s vozem do garáže i přesto, že je zavřená.
House je po návratu z Baltimoru tak veselý, upravený a plný energie, že ho Wilson hned začne podezírat, že se mezi ním a Stacy něco stalo. Zatímco House začne vyšetřovat Margo, jde jeho přítel za Stacy, vyptává se jí, co mezi nimi je, a připomíná jí, že kdyby v Houseovi vyvolala liché naděje, její odmítnutí by ho pak zničilo.
V případě "superženy" postupně padá podezření na těhotenství a na Huntingtonovu nemoc, a tak se House vrací ke své oblíbené hypotéze: závislost na lécích. House zjistí, že Margo užívala Stalin, aby vydržela hektické tempo svého života. Je propuštěna z nemocnice, ale ještě na chodbě znovu zkolabuje a lékaři mohou začít od začátku. Volají Houseovi.
Symptomy, které lékaři u Margo pozorují, nedávají smysl, dokud House nevezme v úvahu nemyslitelné. Co kdyby žena, která bere léky na podporu plodnost a ty Margo bere, zároveň užívala hormonální antikoncepci, protože by vlastně nechtěla otěhotnět? Reakce dvou protichůdných přípravků by mohla vysvětlit všechny její symptomy.
House se pacientky ptá, ale ta to popírá. Trvá na biopsii. Ta odhalí nádor na játrech.
Vedlejší děje: * Housův a Stacyin vztah se dál vyvíjí. Ve chvíli, kdy Houseovi volají z nemocnice kvůli Margo, on je v posteli a po jeho boku leží rozcuchaná Stacy. Na konci dílů však přichází zvrat - Stacy už má ve své kanceláři připravené věci na přespání a je ochotná Markovi říct, co se mezi ní a Housem stalo, ale on ji přesvědčí, aby se k Markovi vrátila, že on není dobrý chlap…
Diagnóza: správná - jaterní adenom způsobený antikoncepcí
Klíčový okamžik: Houseova nečekaná ( a nepravdivá) věta: "Cameronová, miluju vás!" Těžko říct, jak to zapůsobilo na diváky, ale Cameronová byla dost zaskočená na to, aby jí House stačil udělat výtěr z úst na test HIV, který se ona bála podstoupit.
Hůl:
 • House je po ránu v dobrém rozmaru, a tak svou holí mačká tlačítko ve výtahu.
 • House probudí Margo tím, že jí holí udeří do podnosu s jídlem.
 • House pokouší přelézt do Wilsonovy zamčené kanceláře, ale když seskakuje, musí si dávat pozor, aby nepřenesl váhu na chromou nohu.
Postřehy:
 • House dorazí do práce o šest minut dřív, než mu začíná směna. Podle Wilsona a Cuddyové je to vůbec poprvé, co nepřišel pozdě.
 • Chase si dělá med s čajem. Zřejmě si potrpí na sladké nápoje jako House.
 • Foreman a House se opět hádají kvůli vhodné léčbě, ale tentokrát je to o to zajímavější, že vedoucím oddělení je Foreman. House se mu vysmívá, a když o půlnoci končí čtyři týdny Foremanovy vlády, připomene mu to přesně na minutu. "Čtyři týdny. Vaše vláda strachu skončila. Moje teď začíná."
 • Pro vysvětlení všech pacientčiných symptomů je nakonec zapotřebí tří různých diagnóz.
 • House si hned poté, co Stacy řekne, ať zůstane s Markem, bere Vicodin.
 • Název epizody naráží na Cameronové potřebu zjistit, zda je HIV pozitivní. Naráží ale i na situaci House, který chce vědět, jestli by Stacy kvůli němu opustila manžela.
Lži:
 • House tvrdí Stelle, dceři pacientky, že balonek má tvar psa.
 • Margo lže o tom, užívá Stalin své dcery.
 • House předstírá, že studuje výsledek testu, kde se prokázal Stalin, ve skutečnosti je to ale lístek z kantýny.
 • House se pokouší Wilsonovi ukrást joint.
 • Stacy podvede Marka.
 • House lže Cameronové, že ji miluje, aby mohl udělat test na HIV.
 • Margo lhala svému manželovi i přátelům o tom, že chce mít další děti.
 • Lhala i svému lékaři, protože užívala dva protichůdné léky.
 • Foreman nelže manželovi pacientky - jen některé informace vynechá.
Fakta:
 • Chase docela klidně položí vzorek nádoru pod mikroskop, podívá se na něj a prohlásí, že je nezhoubný. To je asi tak realistické, jako když House tvrdil patnáctiletému chlapci, že jeho věk vyčte z rentgenového snímku.
google.cz

2.10 Nedorozumění

9. srpna 2010 v 19:18
Oficiální název: Failure to Communicate
Premiéra: 10. leden 2006
Děj: V redakci časopisu, který tak trochu připomíná New Yorker, pronáší pompézní redaktor Fletcher Stone přípitek editorovi, který odchází do důchodu. Během proslovu, ve kterém se zmiňuje, jak dalekou cestou spolu prošli a kolika neřestí se vzdal kvůli své nové ženě, najednou zkolabuje a udeří se hlavou o stůl. Neřestí a závislostí jsou v seriálu, jak už víme, častým tématem a pacienti, kteří se s nimi potýkají, bývají paralelou Houseova vlastního boje se závislostí. Ale když se Fletcher Stone probere, ukáže se, že závislost není jeho jediným problémem. Najednou totiž blábolí nesmysly, a přitom si to sám ani neuvědomuje.
V nemocnici Cuddyovýá předloží jeho případ Foremanovi, který je stále hlavou diagnostického oddělení. House totiž musel spolu se Stacy odletět do Baltimoru, aby se zodpovídat za vysoké výdaje, které za jeho zákroky mají být hrazeny ze systému Medicaid. Cestou si všimne, že Stacy nemá na krku křížek po matce, a napadne ho, že se s Markem asi rozhádali.
V New Jersey se tým lékařů točí kolem Fletchera a každý má svou vlastní teorii. Podrobí pacienta celé řadě testů, ale výsledky jsou nejednoznačné - odhalí jen starou jizvu na mozku, která by správně měla být jinde. Když House zatelefonuje do nemocnice a ptá se, jak se případ vyvíjí, všem se viditelně uleví. Hned se chytí jeho rady opatřit si podrobnější informace o Fletcherově anamnéze a zjistit, jaké léky užíval. Na to, že se s ním stejně není možné domluvit, je totiž Fletcher ještě o poznání tišší, když u lůžka sedí jeho manželka. Je zřejmé, že není tak čistý, jak doma tvrdí.
House je zaujat případem, přestože je se Stacy a na hotelovém pokoji si vyrobí provizorní tabuli, na kterou píše její rtěnkou. Celou noc pak společně se svým týmem dumá nad tím, co mohl pacient myslet svou větou "Nemůžu zabít medvěda". Za úsvitu, když se House a Stacy sejdou na letišti, jí najednou porozumí. Zavolá do nemocnice a vyžádá si k telefonu samotného pacienta, se kterým pak začne rozmotávat jeho slovní hříčku. Ukáže se, že Fletcher trpí bipolární poruchou - klíčová asociace, která dala vzniknout jeho nesmyslné větě, je totiž "polární" medvěd. Fletcher podstoupil kdysi operaci mozku a před manželkou to zatajil.
Vedlejší děje: * House a Stacy na společné cestě začínají obnovovat svůj vztah. Dokonce se spolu líbají, než je přeruší telefon a Stacy jejich vztah přirovnává k "chuti na karí".
Diagnóza: správná - bipolární porucha
Klíčový okamžik: Stacy a její teorie o vindalú karí. "Na všechno jdeš zostra, jako to karí. A když člověk to karí miluje, je to fajn, ale i když ho vážně moc miluje, jednou ho už má dost, jednou se ho prostě přesytí. A pak ho nemůže hodně, hodně dlouho ani vidět, ale jednou ráno se probudí a řekne si: ,Páni, jak já bych si dal karí!" Pak se na House vrhne a začnou se líbat.
Hůl:
 • House si s ní nervózně pohrává na schůzce s lidmi z Medicaidu.
 • Hůl skončí na posteli, když se Stacy a House vrhnou jeden druhému do náručí.
Postřehy:
 • House ukradne na letišti míček chlapci, který ho na letišti otravuje.
 • Všimli jste si, co čte House v letadle? Lesbické příběhy z vězení.
Lži:
 • Fletcher lže své manželce o chorobě, kterou stále trpí.
 • Editor časopisu sice zná pravdu, ale ani on ji jeho manželce neřekne.
 • Fletcher lhal své manželce o tom, že podstoupil chirurgický zákrok na mozku.
Chybičky:
 • Na letišti má Stacy propisku střídavě v puse a za uchem.
 • Fletcher má potíže s dýcháním a je nutné ho inkubovat, ale pak se tento problém podezřele rychle vytratí.
 • Sela Wardová neumí moc dobře předstírat, že šálek kávy je plný horkého nápoje.
Fakta:
 • Podle postřehů diváků by se Houseovy potíže s Medicaidem daly vyřešit normálními komunikačními kanály, tedy bez toho, aby musel osobně letět do Baltimoru.
  google.cz

2.9 Hypochondr

7. srpna 2010 v 9:41
Oficiální název: Deception
Premiéra: 3. prosinec 2005
Děj: Jednoho zimního večera, který House tráví sázením na koně, se během sázení seznámí s Anicou, která jeho koníček očividně sdílí. Flirtuje s ním způsobem, který Houseovi očividně vyhovuje: shazuje ho. Ale sotva se koně rozběhnou. Anica zkolabuje a upadne na zem. "Není tu někdo doktor?"táže se House lidí kolem.
Pacientku převezou do Princeton-Plainsboro a House ji vyšetří: má podivné modřiny, je anemická a nemá teplotu. House má podezření na Cushingův syndrom, ale jak jsme viděli v předchozí epizodě, momentálně není šéfem oddělení on, nýbrž Foreman, a ten je přesvědčený o tom, že jde o alkoholismus. Když House zjišťuje Anicinu anamnézu - vidíme ho při tom vůbec poprvé, a dokonce si na to vzal i formulář - a dál s ní flirtuje, dozvídá se, že už Cushinga měla.
Magnetická rezonance nic nového neodhalí a tým se pod Foremanovým vedením hašteří - Cameronovu štve, že o ní jako o vedoucím oddělení nikdo neuvažoval. Detailní vyšetření ukáže jakousi tkáň na Anicině slinivce. Když jí Cameronová dává podepsat formulář o tom, že lékaři část tkáně odeberou, aby, aby mohli provést biopsii, Anica podepíše, aniž by se zajímala o to, jak takový zákrok probíhá, což Cameronová považuje za příznak syndromu barona Prášila (předstírání nemoci, aby si pacient získal pozornost).
Cameronová a House se přetahují o to, kdo bude pacientku léčit, zatímco Foreman si jde Cuddyové postěžovat, že ho Houseovo chování vytáčí. Cuddyová mu naznačuje, že by mu pozice vedoucího oddělení mohla zůstat nastálo. Cameronová zákeřně nechává v Anicině pokoji ležet lahvičku rifampicinu se štítkem "Pozor, může vyvolat záchvat". O něco později se ostatní lékaři diví, proč má pacientka oranžovou moč, a Cameronová jim prozradí svou lest. Ukáže se, že Anica opravdu trpí syndromem barona Prášila, ale House není přesvědčen o tom, že by jí jinak nic nebylo.
Anica je propuštěna z nemocnice, ale House se s ní ještě jednou sejde. Ví, že trpí syndromem barona Prášila, ale zároveň ví, že její anémie je skutečná. Podá jí směs inzulinu a kolchicinu, který vyvolá nový záchvat a přinutí lékaře, aby ji znovu přijali. Ale předem ji varuje, že pokud si svou chudokrevnost sama něčím vyvolala, tahle směs ji zabije. Už víme, jak daleko je Anica schopná zajít, aby si získala pozornost. Teď navíc víme, jak daleko by zašel House, aby dokázal, že má pravdu. Diagnostikuje u ní Cushingův syndrom a zachrání ji.
Důvodem, proč se House o Anicu zajímá víc než o své ostatní pacienty, jsou jejich společné závislosti. Ona touží po umělém vytváření problémů, on žije jen proto, aby je řešil. Oba milují závody. Oba užívají léky, které by brát neměli. Ačkoli Anica slíbí, že se svým psychickým problémem vyhledá lékařskou pomoc, vidíme ji nakonec v čekárně v nemocnici s novou sadou "obtíží". Stejně jako House nedokáže svou závislost překonat.
Foreman se v závěru epizody schází s Cuddyovou, aby se jí zeptal, jestli její nabídka byla myšlena vážně. Nevěří svým uším, když mu Cuddyová řekne, že vyřizovat papírování není to jediné, co se od vedoucího oddělení očekává. Foreman nařídil Anicu propustit, a kdyby House nešel za ní a nevyvolal další záchvat, zemřela by někde na chodníku.
Vedlejší děje: * Na ambulanci se objeví pacientka, která proti otěhotnění používala jahodové želé. House si k tomuto případu přivolá Foremana.
Diagnóza: správná - Cushingův a Münchhausenův syndrom
Klíčový okamžik: House si Cuddyové stěžuje: "Tu ženskou zabil Chase, a teď tu velí Foreman?" Cuddyová odpovídá: "Ano, panuje tu určitá hierarchie. Až někoho zabije Cameronová, povede to tu Chase. Na chodbě je tabulka."
Hůl:
 • "Místo pro invalidu!" pokřikuje House v sázkové kanceláři, aby se včas dostal k okénku.
 • Vyhrožuje holí Foremanovi, protože je rozčílený ze změn, které se odehrály na oddělení.
 • House si svou hůl uloží na motorce, když chce Cameronovou přes její protesty svézt.
Postřehy:
 • Tohle je jedna z mála epizod, kdy se House opravdu zajímá o svého pacienta a dokonce i zjišťuje jeho anamnézu. S Anicou toho má navíc hodně společného.
 • Foreman se své role vedoucího zhostil úplně jinak než House. Většinu času je příhodně zaneprázdněný.
 • Znovu se objevují předsudky jednotlivých členů týmu. Foreman má podezření na alkoholismus a Chase je přesvědčený, že všechny ženy, které chodí do sázkové kanceláře, jsou prostitutky. Cameronová se nechce zajímat o problémy, které pacientka jen předstírá.
Lži:
 • House zpacká vyšetření -
  ne proto, že by to neuměl, ale aby potvrdil svou hypotézu.
 • Anica lže o původu svých potíží - trpí syndromem barona Prášila.
 • House lže o tom, že s druhým záchvatem neměl nic společného.
Chybičky:
 • Sázkové kanceláře jsou v New Jersey nelegální.
google.cz

2.8 Chyba

6. srpna 2010 v 17:22
Oficiální název: The Mistake
Premiéra: 29.listopad 2005
Děj: Díl začíná pohledem do zákulisí soutěže talentů na základní škole. Kayla, mladá svobodná matka, pomáhá dceři s přípravou vystoupení. Pak se vrátí do obecenstva, aby se na ni podívala, ale záhy poté ji začnou trápit silné bolesti břicha.
Po úvodních titulcích se ale přeneseme o šest měsíců později. (Je to poprvé, co v jedné epizodě sledujeme tak široký časový úsek.)
Kayla, mladá matka z předchozí scény, je po smrti, a zatímco Stacy se chystá na disciplinární jednání, příběh o tom, co se s ní stalo, nabírá různých forem. Začíná tím, že Chase dostal za úkol provést u pacientky pánevní vyšetření, které by mohlo potvrdit Becchetovu nemoc, protože House naštval tím, že mu rozsypal jeho vicodin.
Chase provede čtyřiadvacetihodinový kožní test a řekne Kayle, že jí výsledek druhý den může sdělit kterýkoli z lékařů. Když se Kayla vrátí, vidí Chase v hale nemocnice, jak telefonuje. Až později, po několika nepravdivých verzích tohoto setkání, se dozvíme, že Chase se právě v tu chvíle dověděl, že jeho otec zemřel. Pak se Chase roztržitě podívá na výsledky testu a řekne Kayle, aby si sjednala termín na revmatologii.
Když se Kayla ve dveřích otočí a chystá se položit "otázku s rukou na klice", jak lékaři označují okamžik, kdy se pacient odhodlá sdělit lékaři něco, za co se stydí, Chase si toho nevšimne, nevyptá se jí dostatečně podrobně na její zdravotní stav a nechá ji odejít. Ještě téhož dne se Kayla do nemocnice vrátí, ale tentokrát na pohotovost: začala totiž zvracet krev. Lékaři se snaží kauterizovat její krvácející žaludeční vředy, ale už je pozdě. Jeden z nich praskl a žaludeční šťávy pronikly do břišní dutiny, kde zničily játra.
Kaylin bratr Sam přesvědčí lékaře, aby ho nechali darovat sestře část vlastních jater. Transplantační komise nemocnice je proti, ale House úplatkem a vydíráním přinutí jednoho chirurga, aby operaci provedl. Sam zaplatí kamarádovi v laboratoři, aby v rychlosti provedl nezbytné testy - to je, jak se později ukáže, další chyba. Operace dopadne dobře a oba pacienti se zdají být v pořádku, ale během kontroly se ukáže, že Kaylino tělo transplantovaný orgán odmítá. House se dostane do ostrého sporu s jejím bratrem, všimne si při té příležitosti na jeho pažích starého tetování a obviní ho, že už dlouho trpí hepatitidou typu C. Má podezření, že Sam své sestře s darovaným orgánem předal i rakovinu. Kayla už ale nemůže být zařazena na seznam čekatelů na transplantaci, a tak jí lékaři sdělí, že velmi pravděpodobně zemře. Smíří se s touto zprávou se stoickým klidem, protože ví, že její potíže po transplantaci byly vodítkem, které nakonec pomohlo zachránit život jejího bratra.
Když se v nemocnici ukáže Sam, Chase mu sám řekne, že jeho sestru zabil on. Měl se jí zeptat, jestli mu nechce ještě něco říct, ale měl kocovinu. Samozřejmě to není pravda. Zdá se, že jej udolal vlastní soucit, a teď buď předvádí pocit viny hodný opravdového katolíka, nebo naopak dokazuje, že tak snadno mění strany, že dokáže být i sám proti sobě.
Otázka tedy zní: jakou verzi celého příběhu poví disciplinární komisi? House - se svou vlastní verzí toho, co se stalo - jej nabádá, ať mluví pravdu. Nakonec je House na týden suspendován, ale House, na kterého se provalí uplácení a vydírání chirurga, je potrestán tím, že jeho oddělení na měsíc povede Foreman.
Vedlejší děje: * House stále řeší svůj vztah se Stacy. * House na ambulanci přesvědčuje pacienta, aby ho donutil uzavřít zdravotní pojištění. Řekne mu, že je smrtelně nemocný, i když má jen rýmu.
Diagnóza: správná - prasklý žaludeční vřed, odumřelá játra, žloutenka typu C, rakovina
Klíčový okamžik: "Co skrýváš?" ptá se Stacy House a ten říká: "Jsem gay. Aha, to není to, na co se ptáš, viď? Ale vysvětluje to leccos. Žádná partnerka, pořád s Wilsonem, rád nosím tenisky…"
Hůl:
 • House si s ní pohrává, když čeká na zasedání komise.
Postřehy:
 • V úvodní scéně Kayla hovoří o Aretě Franklin a říká, že byla z Detroitu. Aretha Franklin se ovšem narodila v Memphisu ve státě Tennessee a pak se přestěhovala do Bostonu a do Chicaga, než se usadila v Detroitu.
 • House a Wilson hrají hru se čtvrťáky. Ty jsou ve vypravovaných příbězích často symbolem volby - rozhodnutí, které člověk může nechat na výsledku hodu mincí. V téhle epizodě vidíme spoustu Houseových a Chaseových rozhodnutí, které by klidně mohli nechat na tom, jestli padne panna nebo orel.
 • Chase se s pacientkou poměrně sblíží, když jí provádí pánevní vyšetření. Nezní to jako pravá chvíle, ale docela si rozumí. Povídají si o svých matkách.
 • House si ani tentokrát neodpustí nějaké to lízátko.
 • House se ukáže jako dobrý šéf - nenechá se ovládnout svými pocity, ale rozhoduje hlavou. Brání celý svůj tým.
Lži:
 • Chase lže Stacy o některých detailech příběhu.
 • Stacy lže Chaseovi, že si jde pro kávu, ale přitom se vyptává jeho kolegů, kde podle nich udělal Chase chybu.
 • Chase lže svým pacientům, když jim vypráví historku, jak mu trhali krční mandle, aby si získal jejich důvěru a sympatii. Přitom mandle má.
 • House lže pacientovi na ambulanci o jeho nemoci.
 • Sam zatajil lékařům, že trpí hepatitidou C.
 • Chirurg, který prováděl transplantaci, podváděl svou manželku.
 • Chase lže Samovi, když mu tvrdí, že měl při jedné s Kayliných návštěv kocovinu.
Fakta:
 • Když Chase provádí pánevní vyšetření, vidíme ho, jak ještě v rukavicích listuje zdravotní dokumentací. Bývá však dobrým zvykem rukavice sundat ve chvíli, kdy už nejsou zapotřebí, a zahodit je, dřív ne lékař začne sahat na něco jiného.
  google.cz

2.7 Lovci

6. srpna 2010 v 9:35
Oficiální název: Hunting
Premiéra: 22. listopad 2005
Děj: Epizoda začíná v okamžiku, kdy se House a Wilson chystají k odchodu a střetnou se s Kalvinem, HIV pozitivním homosexuálem, který se už několik týdnů snaží upoutat Houseovu pozornost. Tvrdí, že počet jeho T-buněk se zvýšil, ale je mu stále hůř. House mu řekne, že má plně rozvinutý AIDS, a tím pro něj případ končí. Ale když chtějí s Wilsonem odejít, Kalvin ho chytne za hůl, House ho odstrčí a Kalvin nečekaně upadne do anafylaktického šoku. Tím se stává Houseovým pacientem.
Tým lékařů sestavuje seznam možných infekcí, zatímco Kalvin flirtuje s Chasem. Ten si od něj vyslouží hodnocení "roztomilý a citlivý", na což Cameronová jen koulí očima. Ji samotnou ale Kalvin vyhodnotí jako "typ, co práci považuje za ,uspokojující', ale ve skutečnosti ji nemá ráda." Když Cameronová Kalvina vyšetřuje, pacient začne kašlat a jí se do očí a do úst dostanou potencionálně smrtonosné krůpěje jeho krve. Ačkoli sama považuje riziko nákazy za malé, musí se podrobit preventivní léčbě a sérií testů na HIV.
Kalvinovi začíná selhávat srdce, a on prosí Cameronovou, aby jeho otci vyřídila, že ho to mrzí.
Kalvinův otec dorazí z Montany, a ačkoli se synem stále nemluví, House se dozví, co potřeboval vědět - Kalvina mrzí, že kvůli HIV nemohl darovat ledvinu své dnes už zesnulé matce - , ale zároveň pijme podezření, že otcova cirhóza a synovy srdeční potíže by mohly mít společnou příčinu: parazita, který se běžně vyskytuje u divoké zvěře. House si diagnózu potvrdí jako vždy velmi neotřelým způsobem - vyprovokuje rvačku a při té udeří otce silně do jater. Ten upadne do afylaktického šoku a diagnóza je na světě. Na konci dílu vidíme usmířeného otce a syna, ale i Cameronovou, která Kalvinovi vyčítá, že ji málem zatáhl do světa zábavy, který ale vůbec není zábavný.
Vedlejší děje: *Cameronová se zdroguje - část Klavinova Metamfetaminu skončí v její krvi. Když za ní dorazí Chase, najde ji rozcuchanou, divokou a roztouženou. Během okamžiku pozná, že si vzala drogy, ale když se na něj vrhne a začne ho líbat a svlékat, moc dlouho se nebrání. Druhého dne ráno House zkušeným okem pozná, že její "kocovina" je trochu víc než pozůstatek po pár sklenkách alkoholu, a o chvíli později už Chaseovi ironicky blahopřeje. "Kdo by se nevyspal se zdrogovanou kolegyní, že?" * House sám tvrdě pracuje na vlastním milostném životě: vyzbrojen důvěrnými informacemi o Stacy (že k němu pořád něco cítí, že s Markem nespí a že Mark nemyje nádobí) se snaží znovu zaujmout své bývalé místo v jejím životě. Přijde k ní na návštěvu a hned se pustí do mytí nádobí, a pak Stacy pomáhá chytat krysu. Diváci samozřejmě vědí, že největší krysou v této epizodě je on sám, ale i tak mu musí aspoň trochu držet palce.
Diagnóza: špatná - rozvinuté AIDS; správná - parazitická cysta způsobená echinokokem
Klíčový okamžik: Chvíle, kdy se Cameronová vrhne na Chase. Ten si roztrhne košili, jako by na tuhle chvíli čekal už celé měsíce (což je nakonec asi pravda).
Hůl:
 • House a Kalvin se o ni přetahují. House ji pustí a Kalvin upadne, čímž se nastartuje jeho záchvat.
 • House si u Stacy doma holí zvedá prkénko na záchodě, zřejmě aby se distancoval od předmětu, na který sahá i Mark.
 • House se chystá holí zabít krysu, ale nakonec neudeří.
 • Poté, co Kalvinova otce vyprovokoval, aby ho uhodil, ho House udeří holí do jater a srazí ho na zem.
Postřehy:
 • Houseova adresa by nemohla být víc holmesovská - na dveřích stojí 221B. Sherlock bydlel v čísle 221B na Baker Street.
 • Fanoušci postřehli, že kalendář, který visí u Stacy v kuchyni, je z roku 1975.
 • Podezření na HIV Cameronové, Houseův lov na Stacy a krysa na její půdě nahrazují v této epizodě ambulantní pacienty.
 • Poznáváme Steva McQueena, Houseova nového oblíbence mezi krysami.
 • House nás v této epizodě překvapí svým citlivějším já - omlouvá se Stacy za to, jak ji od sebe odstrčil. Kromě toho zjišťujeme, že je už dlouhá léta pozorovatelem úchylek a zvyků ostatních lidí. Ačkoli se Stacy snažila před ním utajit, že kouří, věděl přesně, kolik a jakých cigaret kdy vykouřila.
Lži:
 • Stacy lže o svém kouření
 • House lže o tom, že rád myje nádobí, o tom, jak se změnil, a vůbec o spoustě věcí, které Stacy napovídá v naději, že ji získá zpět.
Fakta:
 • Člověk by řekl, že si lékaři kolem Kalvina budou dávat větší pozor, přinejmenším poté, co dostal nebezpečný záchvat kašle.
  google.cz

2.6 Kolotoč

2. srpna 2010 v 17:27
Oficiální název: Spin
Premiéra: 15. listopad 2005
Děj: Příběh začíná na cyklistických závodech, kde se rodiče snaží najít dobré místo v zatáčce, aby si jejich syn mohl prohlédnout svého hrdinu Jeffa Forstera. Když se jezdci rozjedou, chlapec začne sípat a my se už podruh ve druhé řadě seriálu necháme ošálit. Ve skutečnosti bude v této epizodě pacientem Jeff Forster, který se vzápětí zřídí na trati a odstartuje lavinu prachu, poraněných lidí a zničených kol. House k jeho případu zpočátku přistupuje dost otráveně, neláká ho představa, že během třiceti vteřin určí jako příčinu obtíží profesionálního závodníka užívání steroidů, ale Jeff vzbudí jeho zájem, když bez váhání přizná, že bral všechno možné s výjimkou smrtelně nebezpečného "epo" - syntetického proteinu, který zvyšuje produkci červených krvinek, ale velmi často vyvolává mozkové příhody. House mu začne věřit, zatímco Cameronová ho začíná kvůli dopingu odsuzovat.
Když se do médií dostane zpráva, že Jeff možná trpí rakovinou, Stacy si vyžádá záznamy z mobilních telefonů všech lékařů, aby zjistila, kdo tuto informaci pustil ven. Podezření padne na Cameronovou, která se netajila svými negativními pocity vůči Jeffovi. Ale nakonec se ukáže, že zprávu vynesla Jeffova nenasytná manažerka, která si spočítala, že fáma o rakovině by mohla odvrátit pozornost od dopingu a přilákat další sponzory. House manažerku obviní z toho, že Jeffovi tajně dávala "epo", což by vysvětlovalo všechny symptomy. Jeff svou manažerku okamžitě vyhodí, i když ona popírá, že by něco takového udělala. Jeffův stav se nezlepšuje a House si to neumí vysvětlit. Přemítá o tom, jestli je u sportovce "normální" uměle si vylepšovat tělo všemi dostupnými způsoby. Nakonec určí správnou diagnózu, když se mu Jeff přizná, že užíval krevní doping.
Vedlejší děje: * House bojuje o Stacy všemi možnými prostředky. Začne navštěvovat stejnou skupinovou terapii jako on, aby podkopal jeho sebedůvěru. Když tato taktika selhává, vkrade se do kanceláře Stacyina poradce a získává všechno, co potřebuje, aby mohl Stacy získat zpět.
Diagnóza: špatná - užívání epo, rakovina; správná - chronická aplázie
Klíčový okamžik: House dá Jeffovi injekci tensilonu, aby na krátkou dobu potlačil příznaky myastenie, a zavelí: "Jsi vyléčen! Vstaň a choď!" - "Zešílel jste?" ptá se ho Jeff, ale on odpoví: "V bibli lidé říkají jen "Ano, Pane!" a potom hned začnou velebit." Když Jeff skutečně vstane a začne chodit, vysvětlí mu House, že tensilon je pouze diagnostický prostředek, který působí jen na dobu pěti minut. "Anebo i na míň,"dodá, když se mu pacient zhroutí k nohám.
Hůl:
 • House ji z nudy používá k odstartování experimentu s dominem, během kterého mu na stole padají rozestavěné knížky a cédéčka, až nakonec připravená pilulka vicodinu spadne přímo do jeho dlaně.
 • V domnění, že našel správnou diagnózu, ji jednou natáhne jako pušku a sám dodá patřičné zvuky.
 • House se na hůl vymluví, když se po skupinové terapii potřebuje dostat do kanceláře terapeutky, kde najde Stacyinu kartu.
Postřehy:
 • House se svými kolegy často mluví, jako by to byly jeho děti, ale tentokrát si se Stacy hraje, jako by byli pár mladých milenců.
 • House byl nadšený, když měl v epizodě "Sportovní medicína" léčit slavného hráče baseballu. Jeho neochota léčit cyklista je asi náznakem toho, co si o tomto sportu myslí.
 • Už v šesté epizodě House žádá Cuddyovou, jestli by nemohla Stacy propustit. A to mu přitom dala na výběr, než ji přijala.
 • House se znovu srovnává s Bohem.
 • Chase neodsuzuje Jeffův doping tak jako Cameronová nebo Foreman. Staví se k němu reálně a tvrdí, že lidé, co obdivují atletické výkony, si zaslouží být klamáni.
 • Cameronová tvrdí, že Jeff si za své problémy může úplně sám. Je to snad úplně poprvé, co je tak chladná k pacientovi.
 • House začal sladit tolik, že už si dává spíš kávu do cukru.
Lži:
 • Jeff kupodivu nelže o užívání dopingu.
 • Jeffova manažerka se snaží lhát novinářům - tvrdí, že jeho problémy mohlo způsobit překyselení organismu.
 • House lže, aby se dostal na terapii.
 • House lže údržbáři, aby se dostal do kanceláře terapeutky. Tvrdí, že si uvnitř zapomněl hůl.
Chybičky:
 • Je to legrační scéna, ale žádný zodpovědný lékař by nenechal pacienta vstát z lůžka a chodit s vědomím, že za pár minut znovu zkolabuje, protože by si pak mohl ublížil.
 • Terapeutka by nikdy nepustila House na společné sezení s Markem, protože musela vědět, že mezi sebou mají vyhrocené vztahy. Navíc House pracoval v nemocnici už 8 let, což je dost dlouho na to, aby věděla, s kým má tu čest.
  google.cz


2.5 Tatínkův chlapeček

2. srpna 2010 v 11:38
Oficiální název: Daddy's Boy
Premiéra: 8.listopad 2005
Děj: Otec se synem vycházejí z restaurace. Syn, Carnell Hall, právě úspěšně dokončil studium na Princetonu. Jeho otec, tvrdě pracující majitel vrakoviště, jen napomíná, aby to na oslavě, na kterou se chystá, moc nepřeháněl. Carnell slíbí, že se bude držet zpátky, ale vzápětí jej vidíme, jak do sebe hází jednoho panáka za druhým. Najednou jeho tělem projede několik hrozivých záchvatů, které připomínají elektrické šoky a Carnell zůstane ležet na zemi.
Případu se jako první ujme Wilson, ale když ze všech testů, které provede, nedostane jasnou odpověď, přijde se poradit s Housem. Všechny běžné příčiny šoků se podařilo vyloučit, a tak lékaři začnou pátrat po latentní infekci. House má podezření, že mu pacient neříká celou pravdu, a záhy Carnella donutí, aby se přiznal k tajnému výletu na Jamajku, který podnikl se svými bohatými spolužáky během jarních prázdnin. House má podezření, že tam Carnell kouřil marihuanu kontaminovanou pesticidy, a předepíše mu pralidoxin, aby jed z těla vypudil. Cameronová si jde promluvit s Carnellovými kamarády a zjistí, že má ve slabinách vyrážku. Nepovažuje ji za nic nebezpečného a nikdo jiný nic podobného nemá. Ovšem Carnell dál trpí záchvaty a jeho imunitní systém je v troskách. Ani House si s ním neví rady, dokud se na pohotovosti neobjeví Taddy, který náhle začal zvracet krev. House mu strhne kalhoty a zjistí, že mu ve slabinách naskákaly pupínky. Taddy v průběhu rozhovoru s Housem prozradí, čím se živí Carnellův otec - dosud to ani on, ani Carnell lékařům neřekli -, a House hned vyráží za ním, aby ho vyzpovídal. Ukáže se, že Carnellův otec našel unikátní starou olovnici a vyrobil z ní pro syna přívěšek na klíče, aby nezapomněl, odkud pochází. Jenže ta "stará olovnice" byla kus přístroje na sondování svárů. Carnell byl ozářen radiací, který odpovídala 10 000 rentgenům hrudníku. Je jasné, že už se nevyléčí.
Vedlejší děje: *V této epizodě se setkáváme s Houseovými rodiči. House se snaží najít výmluvy, aby se s nimi nemusel setkat, protože plánují krátkou návštěvu. Během epizody se dozvíme, že House má blízký vztah s matkou a nedokáže jí lhát, ale svého otce nenávidí. Dokonce se s ním v kantýně pohádá. Hádka začíná tím, že si ho otec začne dobírat kvůli motorce zaparkované na místě pro invalidy. Cameronová pátrá po vztazích House s jeho rodinou, dokonce i u Wilsona.
Diagnóza: špatná - kontaminovaná marihuana; správná - nemoc z ozáření
Klíčový okamžik: Cameronová se setká s Taddym v kanceláři newyorské firmy, pro kterou pracuje. Vyšetřuje jeho vyrážku ve slabinách, což z určitého úhlu vypadá úplně jinak. Najednou se ve dveřích objeví Taddyho šéf, Cameronová překvapeně vzhlédne a Taddy rychle vysvětluje, že je doktorka. Šéf odejde, ale ještě poprosí, aby mu ta "doktorka" nechala v kanceláři telefonní číslo.
Hůl:
 • House ji předá Wilsonovi, když nasedá na motorku. Pak si ji vezme zpátky a zacvakne ji do "nosiče", který na ni má připravený.
 • House vytvoří dramatický okamžik, když holí prudce zatáhne závěsy Carnellova pokoje.
Postřehy:
 • Wilson půjčil Houseovi peníze na koupi nového auta - House si koupil motorku.
 • Lásku k motorkám má House společnou se svým představitelem Hughem Lauriem. Je to jeden z rysů, o který Laurie svého hrdinu obohatil z vlastní iniciativy. Dobře se ale hodí k Houseovu riskantnímu a neopatrnému chování.
 • House při hraní her přešel na Sony PSP.
 • Dozvídáme se něco o Houseových rodičích. Jeho zdrženlivý vztah k rodičům se nezakládá na nějaké velké záhadě - prostě nemá rád svégo otce.
 • Cameronová dává najevou svou zvědavost - snaží se domluvit společné setkání Houseových rodičů a kolegů. House ji za to srovnává se svým otcem. To je možná důvod, proč si ji House drží tak od těla.
Lži:
 • Carnell lže o tom, jak trávil jarní prázdniny.
 • Pan Hall lže synovi o smrti jeho matky.
 • Carnell i jeho otec lžou o tom, kde otec pracuje.
 • House lže Wilsonovi, když říká, že potřebuje peníze na auto.
 • Wilson lže Houseovi, že je ochoten zrušit společnou večeři s jeho rodiči.
Chybičky:
 • Pokudy Carnellův otec nezačal na vrakovišti pracovat nedávno, věděl by o tom, že se mu do rukou může dostat celá řáda nebezpečných materiálů, a nedával by synovi žádný talisman vyrobený z věci, která ho zaujala právě tím, že nevěděl, co to vlastně je.
  google.cz

2.4 Tuberák

22. července 2010 v 10:47
Oficiální název: TB or Not TB
Premiéra: 1. listopad 2005
Děj: Když v jedné vesnici v subsaharské Africe přistane letadlo a expert na tuberkulózu dr. Sebastian Charles vystoupí se zásobou léků, vesničané ho obklopí a radostně vítají. Radost z jeho příletu ale přeruší zpráva o chlapci, který upadl na zem se zborcenou plící. Vzápětí se ocitáme v sídle farmaceutické společnosti v New Jersey, kde Charles překládá jeho případ (chlapec měl plíce rozežrané neléčenou tuberkulózou) a snaží se zástupce firmy přesvědčit, aby darovali větší množství léků. Během jednání pocítí známky horečky a sám zkolabuje. Cuddyová svěří dr. Sebastiana do péče dr. Houseovi, který se hned vyjádří dost jízlivě o "slavných lékařích". "Bezejmenní chudí mají tvář, a tou je nabubřelý běloch,"říká cynicky.
Charles se přidá k Houseově týmu, když se řeší jeho vlastní diagnóza, dál House pobouří tím, že trvá na tom, že má tuberkulózu, a co je úplně nejhorší, ostatní lékaři mi dají za pravdu. House správně předpokládá, že Charles svou diagnózu bude medializovat a pokusí se ji využít jako další páku na farmaceutickou společnost. Proto se rozhodne, že ho usvědčí z omylu, a začne provádět celou řadu srdečních test. House předběžně diagnostikuje abnormální pulz (pacient bude potřebovat kardiostimulátor), ale Cameronová za jeho zády provádí kožní test, kterým chce potvrdit tuberkulózu. Když je výsledek testu pozitivní, chtějí lékaři nasadit léčbu, ale Charles - přesně jak House očekával - ji odmítne a svolá tiskovou konferenci, na které prohlásí, že se nenechá léčit medikamenty, na něž po celém světě čekají miliony lidí, kteří si je nemohou dovolit. House se naštvaně stahuje do nemocničního pokoje, ze kterého s Wilsonem sledují přímý přenos z tiskové konference. Pak si ale všimne, že Charles začíná působit dezorientovaně a že by ve světle silných reflektorů měl zčervenat. Přeruší tiskovou konferenci s tím, že pacient je na pokraji srdeční zástavy. Lékaři se domnívají, že má problémy s inzulinem, což by mohl vyvolat neviditelný nádor na slinivce. Test na toleranci kalcia to později potvrdí a Charles uzná svou porážku a souhlasí s léčbou nádoru i tuberkulózy. Když se vyléčený lékař chystá na cestu zpět do Afriky, předá mu Cameronová zásobu léku proti TBC na šest měsíců. Charles jí rafinovaně nabízí, že příští už by mohla přivézt sama, ale ona odmítá. Wilson s Housem se mezitím baví o tom, jestli House tím, že zachránil Charlese, zachránil i všechny další životy, které Charles zachrání v Africe.
Vedlejší děje: * Charles flirtuje s Cameronovou a snaží se ji přemluvit, aby s ním odjela do Afriky. Imponuje jí. Cameronová je s oblibou používána jako ta, která má nějaký vztah s pacientem. A to i romantický vztah. * Na ambulanci se objeví pacientka, která je příliš úzkostlivá a domnívá se, že má rakovinu prsu. Foreman - jako House (ten totiž na ambulanci pochopitelně není) - ji tvrdě odbude.
Diagnóza: správná - mikro tumor slinivky, tuberkulóza
Klíčový okamžik: House přemluví Foremana, aby za něj zaskočil na ambulanci, ale pak dostane za úkol omluvit se přehnaně úzkostlivé pacientce, která se domnívá, že má rakovinu prsu. Foreman ji zřejmě odbyl příliš rázně. House ovšem nechce, aby jejich záměna vyšla najevo, a tak do pacientky doslova naběhne na chodbě a pak začne hrát nemotoru a omlouvá se, že jí ublížil. Cuddyová, která ho pozoruje skrz skleněnou přepážku, nic nepozná a je spokojená.
Hůl:
 • House si s ní pomůže, když potřebuje spláchnout Charlesův mobilní telefon do záchodu.
 • House holí uhodí do nohy ženu, které se měl omluvit za své chování na ambulanci.
Postřehy:
 • House vyměnil své oblíbené Nike za zančku Converse.
 • Když zavolá reportér z Newsweeku, je na telefonu vidět čas 1:53 a datum 7.září 2005.
 • Většina epizod se odehrává zhruba v čase, ve kterém jsou vysílán, takže na Vánoce vidíme Vánoce i v nemocnici a podobně. Tato epizoda se ovšem odehrává v září a byla vysílána v listopadu.
 • Padne zmínka o Chaseově otci, a to v přítomném čase. Když jsme se s ním setkali v epizodě "Prokletý", která se odehrála v lednu 2005, zbývyaly mu údajně jen tři měsíce života.
 • Fanoušky seriálu zarazila i nesrovnalost v Chaseově věku - v "Neviditelném nádoru" tvrdí, že mu je 30, ale v "Prokletém" říkal Wilsonovi, že je mu 26.
Lži:
 • Foreman na ambulanci lže, že je House - má jeho jmenovku.
 • House ví, že Charles má tuberkulózu, ale nechce to piřpustit.
 • House v kantýně ukradne steak schovaný pod kupičkou salátu.
 • House prohlásí reportérovi z novin, že Charles je idiot a končí rozhovoru slovy:" Ano, můžete mě citovat." Pak reportérovi nadiktuje, že se jmenuje Cuddyová.
Chybičky:
 • Fanoušci si všimli, že nádobka s léky pro dr. Charlese obsauje jiné pilulky než ty, které pak vyklopí na svůj tác.
 • Když se House omlouvá pacientce z ambulance, drží hůl v pravé ruce a v levé má batoh. V záběru, kde vidíme Cuddyovou, jak ho pozoruje, drží oba předměty opačně.
 • House a Wilson diskutují o Nobelově ceně míru v souvislosti se Švédskem a Švédkami. Nobelovy ceny se sice udílějí ve Stockholmu, ale Nobelova cena míru je jedinou výjimkou - uděluje se v Oslu.
Fakta:
 • Diagnóza tuberkulózy je ukončena dřív, než se zjistí, v jakém stádiu nemoci se Charles nachází. Lékaři nepořídí rentgen plic, který by potvrdil výsledky kožního testu, a nechají Charlese dál chodit po nemocnici. Nic proti tomu, ale bylo by lépe nejprve zjistit, jestli jeho TBC není infekční.
  google.cz

2.3 Bumbrlíček

18. července 2010 v 19:05
Oficiální název: Humpty Dumpty
Premiéra: 27. září 2005
Děj: Zatímco obvykle nám úvodní scéna seriálu nabízí pohled na člověka, který se záhy stane pacientem Houseova týmu, tentokrát začínáme pohledem na Cuddyovou. Šla si zaběhat a právě se vrací k domu. Ptá se řemeslníka Alfreda, jestli bude do večera hotov s opravou střechy, protože chystá večírek. On odpoví, že se mu zhoršilo astma a že střechu dodělá zítra, ale ona o tom nechce ani slyšet. Jde do kuchyně a napije se vody, ale vzápětí vidí, jak Alfredo proletěl kolem okna a dopadl na zem. House případu ujme, protože jde o Cuddyovou, ale hned jí říká, že to nedělá proto, že by mu na ní záleželo, a zda dostane puntík, když bude předstírat zájem. Kromě toho Cuddyové jízlivě připomene, že už deset let sama neordinovala, a jestli se pustí do krevních testů, nadělá svinčík na polvečení.
Lékaři se dopustí dvou nezákonných vniknutí - jak do domů Cuddyové, tak k Alfredovi a najdou indicie pro dvě různé diagnózy. Černá plíseň Aspergillus fungus, kterou najdou House, Foreman a Chase u Cuddyové pod umyvadlem, naznačuje fugální pneumonii, ale mrtvá krysa v pastičce, kterou Cameronová s Cuddyovou najdou pod Alfredovou postelí, nabízí jiné vysvětlení: streptobacila, který se do jeho těla dostal po kousnutí krysou.
Když se obě výpravy vrátí do nemocnice, vychází z jejich diskuse jako nejpravděpodobnější pneumonie. Její léčba by bohužel mohla zničit Alfredovy ledviny, což se nakonec skutečně stane. Ani druhá diagnóza se ovšem nepotvrdí. Na Alfrédově ruce se začínají objevovat příznaky rozkladu kůže. House se chystá amputovat řemeslníkovi ruku. Cuddyová mu brání s tím, že by jej takový zákrok připravil o jedinou možnost obživy. House s tímto zdůvodněním nesouhlasí. Požádá Stacy, aby amputaci prosadila.
V průběhu operace se příznaky rozkladu objeví i na Alfredově druhé ruce. House má podezření na endokarditidu, srdeční infekci, která se projevuje tak, že se "květáčky bakterií" šíří krevním oběhem do končetin. Příčina? Psitakóza, známá též jako ornitóza nebo papouščí chřipka, až na to, že Alfredo žádného papouška nemá. House se - plynulou španělštinou, která jeho kolegům vyrazí dech - zeptá Alfredovy matky, kde ještě v poslední době pracoval. Matka neví, ale House posílá Cuddyovou a Foremana do průmyslové čtvrti, kde se v jednom skladišti pořádají nelegální kohoutí zápasy. Tam najdou Alfredova mladšího bratra, který za něj zaskakuje a pečuje o zvířata v klecích. Alfredo je vyléčen, ale přišel o ruku.
Vedlejší děje: *Na ambulanci se objevuje pacient, který je černoch a odmítá lék, protože je cílený na Afroameričany - a to nejen od House, ale i od Foremana.
Diagnóza: správná - psitakóza
Klíčový okamžik: Když se House u Cuddyové probírá jejím spodním prádlem, otočí se najednou na Chase a s kamennou tváří prohlásí. "Můj bože, má tady vaše fotky. Jen vaše. Je to jako nějaká ujetá svatyně." - "To je vtip,"reaguje Chase. A House mu škodolibě přizná, že ano, "vy idiote".
Hůl:
 • S holí se setkáváme v obvyklých úlohách. House si s ní podpírá bradu a pověsí ji na tabuli.
 • Dvakrát s ní také točí vzduchem.
 • Když Alfredovi měří teplotu, pověsí si ji na okraj postele.
Postřehy:
 • Poprvé máme možnost podívat se ke Cuddyové domů. Kromě bohaté zásoby koření má i docela pestrou sbírku nožů, z čehož je vidět, že buď ona sama, nebo někdo, koho si najala, rád vaří.
 • Na rozdíl od Houseova domova je dům Cuddyové elegantně zařízený.
 • V této epizodě si vymění role Cuddyová a House - zjišťujeme, že když Cuddyová pacienta osobně zná, přestává racionálně uvažovat.
 • Podle zdravotní karty zní Alfredovo příjmení Astacio.
 • House si neustále kupuje a cumlá lízátka. Do toho sladí kávu. Může doufat, že má dobrého zubaře.
 • Když se Cuddyová a Cameronová vydají prohledat  Alfredův byt,dozvídáme se z jejich rozhovoru, že Cuddyová a House chodili na stejnou školu - na Michiganskou univerzitu.
 • Dozvídáme se také to, že House vyhodili už čtyři ředitelé nemocnic.
Lži:
 • Alfredo lže, když říká, že už se cítí líp. Neustále se snaží lékaře přesvědčit, že je v pořádku, aby se mohl vrátit do práce.
 • Alfredo lže i o tom, kde - kromě u Cuddyové - pracuje.
 • House lže pacientovi na ambulanci o léku, který mu předepisuje.
 • House lže Chaseovi, že Cuddyová si mezi prádlem schovává jeho fotky.
 • House před ostatními zatajuje, že umí španělsky, dokud se mu to jednou nehodí.
Chybičky:
 • Cuddyová je sice děkankou fakultní nemocnice, ale není pohotovostní lékařka. Sice by se s Alfredem mohla svézt sanitkou, ale neměla by ho v ní ošetřovat.
 • Krev na tričku Cuddyové vypadá spíš jako barva než jako skutečná krev.
Fakta:
 • Fanoušci seriálu si všimli, že krční límec, který Alfredovi nasadili v sanitce, je naruby.
 • Faktem je, že od roku 1996 se ve Spojených státech vyskytlo méně než 50 případů nákazy papouščí chřipkou.
  google.cz

2.2 Neviditelný nádor

18. července 2010 v 18:05
Oficiální název: Autopsy
Premiéra: 20. září 2005
Děj: Ocitáme se v pokojíčku mladé dámy, která se ráno chystá do školy. Je to Andie. Dítě jako každé jiné, až na to, že její pokoj připomíná spíš lékárnu. Za zvuků "Beautiful" od Christiny Aguilery si na hlavu nasazuje paruku, umírá totiž na rakovinu. Sama si píchne injekci a pak se na sebe podívá do zrcadla, jenže vzápětí se dostaví halucinace.
V nemocnici Princeton-Plainsboro potkáváme spolu s Wilsonem nemocného House, který trpí sennou rýmou. Wilson jako Andiin lékař je přesvědčen o tom, že její halucinace nemají co dělat s rakovinou, která je momentálně na ústupu. House se nijak netají s tím, že na něj děti s rakovinou nedělají velký dojem -
v této epizodě se opravdu přesvědčíme, že nevěří opravdu nikomu - , ale přesto případ předloží svému týmu. Ačkoli to nikomu jinému nepřipadá podstatné, House stále zkoumá, proč je u malé pacientky saturace kyslíkem o bod mimo očekávanou hodnotu. Přes odpor ostatních lékařů nařídí celou sadu testů. Když Chase připravuje Andie na vyšetření, svěří se mu, že se nikdy nelíbila s klukem. Prosí ho, aby ji políbil, než zemře, a Chase po chvíli váhání vtiskne devítiletému děvčátku na rty cudný polibek, který je důkazem, že není jen sobecký a sebestředný, ale má v sobě i hluboký soucit s pacienty. Výsledky testů neukazují na žádné další anomálie. Foreman přijde s teorií, že by mohlo jít o neurosyfilis. Proti tomu vystoupí Chase, že nemohla mít sex, když jí ještě nikdo nedal pusu, a tím se prořekne a zjistí se, že on jí pusu dal. Vyšetření, které provádí Cameronová, neprokáže žádné zneužívání. House se domnívá, že by mohlo jít o dva sarkomy, ale Wilson mu oponuje, že je to statisticky nemožné. House si do iPodu nahraje záznam z echokardiogramu a poslouchá abnormality ve zvuku chlopní. Když ho jeho tým nalezne, je ve sprchách a poslouchá Nessun dorma od Luciana Pavarottiho. Ve sprchách jsou prý kvůli lepší atmosféře. Z poslechu mitrálních chlopní Cameronová po chvíli zjistí, že má Andie abnormalitu na levé srdeční chlopni. Při operaci lékaři zjistí nádor, který vede z plic až do srdce, který nebyl vidět na vyšetřeních. Nádor se pokusí odstranit, ale stejně se ukáže že byl benigní. House zjistí, že má Andie v mozku sraženinu. Podle Andiiných reakcí se House domnívá, že má zasažené centrum strachu v amigdale. Při zmínce jednoho člena týmu, že se na to, kde sraženina byla přijde leda tak na pitvě, protože je riskantní naslepo v této oblasti mozku operovat, ho napadne velmi riskantní postup. Cuddyová nakonec jeho postup povolí. Jedná se o "restart" Andie, kdy její tělesná teplota bude snížena pod 21 °C a budou ji odsáty 2-3 litry krve, aby byly později s kontrastní látkou vstříknuty zpět. Tímto "propláchnutím" se zjistí místo, kde je v mozku sraženina a následný zákrok již bude přesný. Operace se povede a Andie odchází z nemocnice po svých.
Vedlejší děje: * V návaznosti na první epizodu nové řady seriálu nabízí i "Neviditelný nádor" těžko formulovatelnou otázku, kdy už život není možné zachránit. Seriál si dává záležet, aby nám připomněl, že nemoc a smrt jsou šipky, které po nás osud hází se zavázanýma očima. * Na ambulanci se objeví muž, který si sám provedl obřízku.
Diagnóza: špatná - meningitida, intoxikace, neurosyfilis; správná - nezhoubný nádor srdce
Klíčový okamžik: Scéna, ve které Andie prosí Chase, aby ji políbil, je pozoruhodně něžná. Je to ale také okamžik, který dokazuje, že Chase není schopný navázat normální milostný vztah.
Hůl:
 • House ji hodí po Cameronové, když se pokouší opustit ambulanci.
 • House s ní mává ve vzduchu a křičí na Wilsona: "Já neumírám, jsem jen dojemný. Nevěřil bys, jaký blbiny mi díky ní projdou."
Postřehy:
 • House trpí sennou rýmou, což je typická sezónní nemoc. Z celého týmu lékařů je to ale právě on, kdo nejčastěji stoná - ať už doopravdy nebo jen na oko.
 • Na seznam jazyků, které House ovládá, můžeme v této epizodě přidat jidiš. Nejspíš by se nedomluvil, ale pamatuje si dost frází na to, aby svůj projev patřičně opepřil.
 • Chase a Foreman si v této epizodě málem vymění role. Chase malé pacientce bezmezně důvěřuje, zatímco Foreman o ní pochybuje do takové míry, že navrhuje jako možnou příčinu nemoci syfilis.
 • Když po něm chce Andie polibek, Chase mimo jiné přizná, že je mu 30 let.
 • Po "restartování" Andie vidí Foreman na magnetické rezonanci sraženinu, ale House ji přehlédnu. Říká ovšem, že mu Foremanovo slovo stačí a věří mu. Zdá se tedy, že si Foremana začíná vážit.
 • Za tuto epizodu získal scénarista Lawrence Kaplow ocenění americké organizace spisovatelů Writer's Guild za nejlepší scénář v dramatickém seriálu.
Lži:
 • Andie nelhala a nic nepředstírala - její statečnost nebyla způsobená nemocí, ale byla skutečná.
Fakta:
 • Během "restartování" Andie používají lékaři kovový prut, který její tělo drží na stole, ale zároveň ji vyšetřují magnetickou rezonancí. Magnetická rezonance a kovové předměty ale nejdou dohromady. Existují ovšem i zařízení na magnetickou rezonanci, která se dají používat i v blízkosti chirurgického vybavení. Podle titulků se v pořadu objevil "Polestar-N20 Intraoperative MRI System".
google.cz

2.1 Smíření

17. července 2010 v 10:45
Oficiální název: Acceptance
Premiéra: 13.září 2005
Děj: Tato epizoda začíná scénou, ve které si odsouzenec vybírá své poslední jídlo. V sousední cele vidíme Clarence, jenže ví, že toto privilegium příště připadne jemu. Když jde na vycházku, začnou se mu zjevovat přeludy čtyř lidí, které zabil, a krátce na to, ztratí vědomí. House o tenhle případ zajímá z vlastní vůle, i přesto - nebo právě proto -, že s tím Cuddyová i celý jeho tým nesouhlasí. Nevěří totiž, že by mělo smysl zachraňovat život člověka, který sedí v cele smrti. Prvotní vyšetření ve vězení ukazují na hypoxii a vodu na plicích. House chce vězně převést do nemocnice, s čímž ale nesouhlasí ředitel věznice. Stacy, která nyní pracuje jako právnička v nemocnici mu však sežene soudní příkaz v domnění, že o všem ví Cuddyová. Když však House s vězněm přijede do nemocnice, Cuddyová zuří. Během vyšetření se probudí z bezvědomí a je nepříčetný. Rozbije postel a vytáhne si trubici, kterou měl v krku s tím, že má žízeň. House se domnívá, že Clarence bral drogy a tak vyšle Chase do věznice. Foreman se snaží smířit s tím, že má léčit vězně v cele smrti. Stejně jako v "Anamnéze" - v případu ženy bez domova - musí i tentokrát čelit svým předsudkům vůči znevýhodněným lidem. Chase ve vězení nic nenajde. Pouze obálky, dopisy, barvu do tiskárny. House vydedukuje, že se pokusil otrávit barvou do tiskárny. Proto jde za Clarencem na pokoj s lahví alkoholu a popijí s ním. Když vypijí skoro celou lahev, prozradí mu, že tak učinil schválně, protože ví, že se chtěl otrávit a že barva do tiskárny obsahuje methanol. Alkohol obsahuje ethanol, který se naváže na methanol v Clarencově krvi a ten ho pak neškodně vyloučí. Clarence je už téměř zdravý a Cuddyová jej chce poslat zpět do nemocnice. Když má odjet, tak mu ale praskne střevo. To však nesedí Housovi do jeho teorie. Začne hledat příčinu, proč zabil všechny své oběti. Ví všechny, až na poslední oběť. Od Clarence zjistí, že spoluvězně zabil proto, že měl náhlý nával zloby. Napadne ho, že by se mohlo jednat o žlázu produkující adrenalin a tak Clarence pošle na magnetickou rezonanci. Pošle ho tam i přesto, že má na těle mnoho tetování z vězení, které obsahuje i těžké kovy. Clarence tak na MRI trpí obrovskými bolestmi. Žláza se najde a vyoperují ji. Clarence je tak zdravý. Foreman si uvědomil, že Clarence vraždil v záchvatech zuřivosti způsobených žlázou, a rozhodne se svědčit v jeho prospěch.
Vedlejší děje: * Stacy už pracuje v nemocnici jako právní poradkyně. Sežene Houseovi soudní příkaz, protože si myslí, že Cuddyová o tom ví. Není to tak a Stacy přestává Houseovi věřit. V této epizodě jde pak především o Houseovo smíření se s tím, že Stacy se do jeho života vrátila v nové roli- v takové, které se mu moc nelíbí. Jsou vlastně spojenci i nepřátelé zároveň, dokonce se i podobně oblékají. * House dostal případ Clarence jen proto, že slíbil Cuddyové, že vezme 2 hodiny ambulance navíc. Nejde tam, Místo sebe tam pošle Cameronovou. Na ambulanci přijde mladá dívka kvůli posudku na univerzitu. Říká o sobě, že je trochu anemická a má trochu kašel, ale Cameronová na rengenovém snímku nalezne malobuněčný karcinom plic. Tuto diagnózu však nechce akceptovat a požaduje od House, aby ji léčil. Ten však odmítne. Cameronová po Housovi žádá, aby mohla dívce z kliniky provést test, ale ten stále odmítá. Nakonec ho přemluví, když mu slíbí, že za něj vezme dvě hodiny na ambulanci. Test je však neprůkazný a tak musí provést biopsii. Výsledky biopsie říkají, že má malobuněčný karcinom plic, jak řekl House, ale Cameronová se se svou pacientkou spřátelí a nechce jí verdikt říct. Ke konci epizody Cameronová říká své pacientce, že má rakovinu a že zemře.
Diagnóza: špatná - předávkování drogami, otrava INH (léky na tuberkulózu); správná - otrava barvami do tiskárny, žláza produkující adrenalin
Klíčový okamžik: Scéna, kdy Clarence zdemoluje své lůžko a sám ze sebe vytrhá hadičky, aby se mohl napít.
Hůl:
 • House ji musí odevzdat dozorci.
 • House holí zastaví dveře výtahu, které se symbolicky zavírají mezi ním a Stacy. "Můžu ti věřit?"ptá se. Ona odpovídá: "Věřil jsi mi."
Postřehy:
 • Cuddyová má na počítači heslo "partypants" - že by vzpomínka na divokou minulost Lisy Edelsteinové pod pseudonymem "Lisa E"?
 • V této epizodě se častěji než jindy setkáme s replikami, které Houseův tým přirovnávají k dětem. "Miluju děti. Jsou plné naděje," říká House, když Cameronová zpočátku nechce připustit, že její pacientka trpí rakovinou. Když se Stacy zastaví před Houseovou kanceláří, on bez rozpaků zatáhne žaluzie a otočí se na své lékaře se slovy: "Co? Že se taťka s mamkou pohádají, neznamená, že vás nemají rádi. Takže si běžte hrát! Přinestě tátovi cigára a test na arteriální krevní plyn."
 • House si začíná hlídat svou tabuli. Když se Cameronová zmocní fixu, hned jí ho sebere.
 • House mezi scénami nahoru na tabuli píše "Dead Man Dying" (Mrtvý muž umírá).
 • Clarence si všimne tetování, které má Foreman na zápěstí. Je zvláštní, že v epizodě "Děti" House odmítl přijmout na místo po Cameronové člověka, který měl tetování. Takže si toho u Foremana buď nevšiml nebo dospěl k závěru, že jeho tetování je, na rozdíl od dalšího uchazeče, projevem skutečné rebelie.
 • V této epizodě si Chase užije hned dva výpady proti Australanům, jeden se týká jachtingu ("On vězení zná. Až půjde o jachty, přijdeme za vámi."), druhým je Houseova otázka: "Šel jste do té věznice, nebo někde hrajete pólo?"
 • Cuddyová se rozčiluje, že House, který jinak každého podezírá ze lži, věří zrovna odsouzenci na smrt. Ale v této epizodě má House pravdu - pacient mu ani jednou nelže.
 • V této epizodě se Cameronová poprvé svěří někomu jinému než Houseovi. Mluví s Wilsonem a vypráví o svém manželovi a jeho rakovině. Wilson jí na to říká, že není dobré snažit se spřátelit se smrtelně nemocnými pacienty.
Lži:
 • House lže Stacy, aby si myslela, že Cuddyový mu přijetí pacienta z cely smeti dovolila.
 • Cameronová lže své pacientce Cindy Kramerové, když se jí ptá, jestli by se měla začít bát. Odpovídá jí, že pracuje pro jednoho z nejlepších diganostiků v zemi a že se věnují jen jejímu případu. House se jejím případem přitom vůbec nezabývá.
 • House svému pacientovi nelže, ale dává mu alkohol, aniž by mu řekl proč.
 • Cameronová lže Houseovi, když mu říká, že už na něj nemyslí. Jsme sice na začátku nové řady, ale soudě podle toho, že události v nemocnici dost těsně navazují na předchozí epizodu, nemohlo to být tak dávno, co se na House vyptávala Stacy.
Chybičky:
 • Cuddyová má na začátku epizody asistenta. Že by se nedal použít na víc než jeden vtípek? V žádné další epizodě už se neobjeví.
 • V "Zákonu mafie" má Joey tetování z věznice a prodělá snímkování magnetickou rezonancí, aniž by mu z kůže vysála "vězeňský inkoust" s těžkými kovy. Zdá se, že tuhle komplikaci si lékaři vymysleli speciálně pro Clarence.
 • V posledné scéně epizody si House otevírá jednu lahev dvakrát. Už ji má otevřenou, když se zadívá na pět stádií umírání, jak jsou napsaní na světelné tabuli, ale na dalším závěru ji stále ještě otvírá.
Fakta:
 • V nemocnicích se používají léky, jejichž účinek je stejný jako účinek alkoholu. House by tedy pacientovi nemusel nalévat whiskey do šampusky na moč.
 • google.cz
 
 

Reklama