15.série

21/15 Nepřátelé státu

21. června 2009 v 18:49
Oficiální název: Bart-Mangled Banner
Popis: Jsou věci, které i takovým těžkým borcům, jakým Bart Simpson bezesporu je, rozklepou kolena. Ano, hádáte správně: očkování. A jestli je Bart zároveň mistrem úniků a převleků, tentokrát se v osobě doktora Dlahy setká s rovnocenným protivníkem. Jenže do problémů se v této epizodě dostávají všichni Simpsonovi - dokonce tak vážných, že jsou nakonec nuceni seznámit se nedobrovolně s věznicí Alcatraz…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gauč je přeměněn na mikrovlnku. Kdosi zmáčkne knoflík a Simpsonovi začnou růst z podlahy do té doby, než se uvaří.
Jiný popis: Bart má strach z očkování. A jak se později ukáže - ne bezdůvodně. Bart totiž po aplikaci injekce přestává slyšet. A právě to vyvolává zásadní problém - hluchý Bart si bohužel neuvědomí, že hraje státní hymna a podaří se mu na americkou vlajku vystrčit své pozadí. To musí být potrestáno! Po výstupu v televizi se však do problémů dostává celá rodina Simpsonových, která skončí ve věznici Alcatraz.
Obrázky:

20/15 Takoví jsme nebyli

21. června 2009 v 18:44
Oficiální název: The Way We Weren't
Popis: Jestlipak si vzpomínáte, kdy se seznámili - a poprvé políbili - Homer a Marge Simpsonovi? Pokud jste si doposud mysleli, že to bylo na střední škole, tak tato epizoda vás vyvede z omylu!
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí jako normálně na gauči. Zezadu vyjedou nože, ale zůstanou jim pouze za zády. Ve chvíli, kdy se Homer natáhne pro mísu s jídlem, ho nůž zastaví.
Jiný popis: Homer a Marge se opět dají do vzpomínání - a to k příležitosti rodinného soudu, který má vyřešit Bartovy lumpárny. Společnými vzpomínkami pak zjistí, že se vlastně znali a políbili mnohem dříve, než si dosud mysleli.
Obrázky:

19/15 Super Simpson

21. června 2009 v 18:39
Oficiální název: Simple Simpson
Popis: Někdy je nespravedlností ve světě až moc: Homer nenajde zlatý kupon, s kterým by vyhrál exkurzi do továrny na slaninu, Líze na výstavě kdosi zničí expozici… Je čas zjednat nápravu. Je čas, aby se na scéně objevil mstitel bezpráví, ochránce utlačovaných… PIE MAN!
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou oděni jako hrdinové z Batman Show.
Jiný popis: Vše začne tím, že Homer nevyhraje zlatý kupon, se kterým by se mohl podívat do továrny na slaninu. A poslední kapkou je, když jakýsi muž zničí Líze její expozici. Homer se rozhodne, že vezme spravedlnost do svých rukou a vytvoří téměř komiksového hrdinu PIE MANA. Ten začne ochraňovat slabé a bránit je pomocí koláčů. Stává se místním hrdinou a nenáviděným člověkem policejní stanice.
Obrázky:

18/15 Chyť je, když to dokážeš

14. června 2009 v 9:48
Oficiální název: Catch 'em If You Can
Popis: Marge a Homer Simpsonovi své děti milují - ale někdy jich mají prostě dost. Kdo by se jim proto divil, když cestou na otravné rodinné oslavy narozenin strýce Tyrona v Ohiu změní lehce směr a odletí spolu do Miami. Jaká to slast být spolu zas jen sami dva, starat se jenom o sebe, dělat si, co chtějí… Ovšem, všeho do času.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gauč vypadá jako dort a Simpsonovi jsou na něj vstříknuti jako šlehačka.
Jiný popis: Čeho je moc, toho je příliš - řeknou si Marge s Homerem a na cestě na nudnou rodinnou oslavu, změní své plány. Rozhodnou se strávit víkend bez svých dětí, které jim nedají chvíli klidu. Jedou si užívat do Miami, chtějí konečně mít čas jen pro sebe, dělat, co chtějí. Jenže Bart s Lízou nejsou žádní amatéři a po podivuhodných příhodách spojených s jejich cestou se jim podaří rodiče vypátrat. Zdá se, že je po dovolené…
Obrázky:

17/15 Nevěsta na úprku

14. června 2009 v 9:43
Oficiální název: My Big Fat Geek Wedding
Popis: A je to tady - ředitel školy Skinner se konečně rozhoupal a chystá se svatba s paní učitelkou Krabappelovou. Jenže, ženy: Edna uteče přímo od oltáře. A tak mají Simpsonovi zase co zachraňovat…Nenechejte si ujít serenádu pod Edniným balkónem v podání Skinnera, Barta, Milhouse a Nelsona!
Zajímavosti:
V tomto díle si sám sebe zahrál tvůrce Simpsonů Matt Groening.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Místo gauče je v obýváku hrací automat, v jehož okýncích postupně naskáčou hlavy Simpsonových. Hlava Maggie je nahrazená číslem 7, což znamená Jackpot.
Jiný popis: Edna Krabappelová si má konečně brát ředitele Skinnera. Jenže ten váhá a tak Edna nakonec usoudí, že není ten správný muž pro ni a uteče mu přímo od oltáře. Přestože se Seymour snaží získat ji zpět, Edna nechce. Začne si s Komiksákem, který ji posléze požádá o ruku.
Obrázky:

14/15 Hádej, kdo přijde na večeři

9. června 2009 v 18:39
Oficiální název: The Ziff Who Came To Dinner
Popis: Zase ten zakrslý Artie Ziff, bývalý milenec Marge a také velmi bohatý a mocný muž. Udělal by všechno, jen aby mohl být s Marge, třeba se i usídlí u Simpsonových v podkroví. Homer obere Artieho v pokeru o veškerý majetek. Jenomže, ne všechny činy jeho obchodního impéria v minulosti probíhaly v souladu se zákonem a Homer se rázem ocitá ve vězení.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu spekulovat, jací bývali učitelé frajeři. "I will not speculate on how hot teacher used to be."
Gaučová scéna: Simpsonovi sedí na gauči jako normálně. Pak se kamera začne oddalovat, až nakonec skončí ve vesmíru, mléčné dráze a složitějších a složitějších útvarech, které se nakonec přemění v Homerův vlas.
Jiný popis: Děti straší v noci nějaké zvuky z půdy. Homer s Marge jim nevěří, ale když sami uslyší divné šustění, vydají se na půdu. A koho tam nenajdou - Artie Ziffa! Jeho firma se ocitla v potížích a tak Artie našel azyl právě u Simpsonů. Homer obere Artieho v kartách o akcie jeho firmy - jenže vzápětí zjistí, že ne všechny činy, které Artie vykonal byly zákonné.
Obrázky:

13/15 Chytrý a chytřejší

9. června 2009 v 18:29
Oficiální název: Smart and Smarter
Popis: Simpsonovi se rozhodnou přihlásit Maggii do školky. Při prvním "pohovoru" sice Maggie neprojde, nicméně Líza si doma všimne, že i když sestřička nemluví, prokazuje známky vysoké inteligence. Což se při další návštěvě u psychologa potvrdí - paradoxně tím začíná Lízino trápení. Už to není ona, kdo je v rodině nejchytřejší…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
V obýváku je vidět stojan v čistírně a ve vacích jsou Simpsonovi.
Jiný popis: Maggie má jít do školy a Marge pro ni vybere obzvláště dobrou. Na zkouškách se ukáže, že Maggie (přestože ještě nevyslovila ani slovíčko) je přímo geniální. IQ test zvládne na výbornou. Do školky je přijata. Jenže Líza s tím má problém - najednou není nejchytřejším členem rodiny a na malou sestru žárlí. Skončí to dokonce tak, že odejde z domu…
Obrázky:

12/15 Milhouse už tu nebydlí

8. června 2009 v 18:50
Oficiální název: Milhouse Doesn't Live Here Anymore
Popis: Milhouse se stěhuje s matkou do Hlavního města. Bart zůstává opuštěný - což, světe div se, vede k nečekanému posílení sourozeneckých vztahů s Lízou. Kromě toho se do Burnsovy elektrárny chystá inspekce a Homer shání peníze na dárek pro Marge k výročí svatby.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gauč je nahrazen půdou. Zahradnice na půdu hází semínka a zalije je vodou. Pak ze země vyrostou Simpsonovi.
Jiný popis: Jednoho dne se Bart ocitne ve Springfieldu sám. Milhouse se totiž stěhuje s matkou do hlavního města. Bart je z toho v depresi, ale nakonec se přes tuto událost přenese a dokonce se zlepší jeho vztahy s Lízou. Stanou se z nich nejlepší kamarádi. Problém nastává, když se Milhouse vrací zpět.
Obrázky:

11/15 Toulky historií s Marge

8. června 2009 v 18:41
Oficiální název: Margical History Tour
Popis: Protože ze springfieldské knihovny zmizely knihy a děti potřebují napsat své školní referáty, ujme se vyprávění Marge Simpsonová. A tak se můžeme těšit na svérázné interpretace různých dějinných období: vlády Jindřicha VIII. Tudora (Homer), expedice důstojníků prezidenta Jeffersona Lewise a Clarka (Lenny a Carl), kteří s pomocí indiánské dívky (Líza) prozkoumávali západní území rodících se Spojených států, a konečně se stane středem pozornosti Wolfgang Amadeus Mozart (Bart).
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gauč nahrazuje obří mikrovlnka. Simpsonovi jsou uvnitř a vaří se.
Jiný popis: Knihy z knihovny jsou pryč! A dětem se Springfieldu, které mají domácí úkoly, nastává rušné období. Naštěstí je tu Marge, která se ráda ujme vyprávění o dějinách, protože dějepis byl jejím oblíbeným předmětem. A tak se seznámíme s příběhem Jindřicha VIII. Tudora, který nechal svým ženám stínat hlavy, s příběhem indiánské dívky v podání Lízy, která pomáhala americkým důstojníkům a s osudem zázračného skladatele Wolfganga A. Mozarta.
Obrázky:

10/15 Triáda americké hospodyňky

8. června 2009 v 18:24
Oficiální název: Diatribe of a Mad Housewife
Popis: V domácnosti Simpsonových dochází k velkým změnám: Homera vyhodí z jaderné elektrárny a najde si novou práci. Jako řidič ambulance může využívat noční směny, aby tak umožnil Marge realizovat její momentální zájem číslo jedna: napsat román. Ovšem ne každý dobrý skutek se nám v dobrém vrátí.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Hlavy Simpsonů vykouknou z koláče. Homer si hned kousne.
Jiný popis: Homer dostal výpověď v práci a zároveň s tím si koupil auto, s kterým může sloužit jako ambulance. Marge se právě v tu chvíli rozhodne, že bude psát román. Homer se jí snaží vyhovět a využívá noční směny, snaží se hlídat děti. Marge román vydá a stane se úspěšnou. Bohužel některé pasáže její knihy až platě připomínají Homera a jejich manželství…
Obrázky:

9/15 Já, robot

8. června 2009 v 18:15
Oficiální název: I, D'oh-Bot
Popis: Epizoda pro silné nervy: zatímco Líza čelí ztrátě několika dalších koček, Sněhových koulí II, III…, s Bartem se zúčastníme tvrdých chlapských bojů - střetnutí doma vyráběných robotů.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gauč je dort. Simpsonovi jsou na něj vytlačeni jako poleva.
Jiný popis: Líze zemře kočka. Pořídí si tedy novou. Jenže každá nová kočka, kterou si pořídí, zemře. Líza začíná propadat beznaději. Bart zase ztratil důvěru ve svého otce Homera, který nedokáže sestrojit ani kolo. Homer se to snaží Bartovi vynahradit a přihlásí je do zápasů domácky vyrobených robotů.
Obrázky:

8/15 Marge vs. Svobodní, důchodci, bezdětné páry, mládež a gayové

3. června 2009 v 19:36
Oficiální název: Marge vs. Singles, Seniors, Childless Couples and Teens and Gays
Popis: Marge Simpsonová se opět vydává do boje! Nejdřív se stovkami dalších rodičů naletí showbyznysu ztělesněnému dětským pěveckým idolem Roofim. A později musí děti bránit proti hnutí, které ve Springfieldu vznikne.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí jako normálně na gauči. Nože jim proletí nad hlavami, ale minou a trefí jen zeď. Homer se chce natáhnout pro mísu s brambůrky, ale nůž ho zastaví.
Jiný popis: Děti se zamilují do nového zpěváka Roofiho. Jeho koncert ve Springfieldu je ale fiasko a skončí násilným převratem dětí. Vznikne hnutí, které chce zabránit braní ohledů na děti a udělat svět vhodný jen pro dospěláky. To se ale nelíbí Marge a tak se vrhá do boje za všechny rodiny s dětmi!
Obrázky:

7/15 Patnácté Vánoce u Simpsonů

3. června 2009 v 19:26
Oficiální název: 'Tis The Fifteenth Season
Popis: Na Simpsonovi se jednou usmálo štěstí, a díky sběratelské kartičce, na které je slavný baseballový hráč Joe DiMaggio, mohou vyrazit na předvánoční nákupy do nejdražšího obchodního centra ve Springfieldu. Nebyl by to ovšem Homer, kdyby v podstatě celý svůj podíl neutratil za obzvláště "praktický" dárek…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi letí na gauč oblečeni, jako známe japonské postavičky. Přistanou na lavičce, kde je japonsky napsáno "Simpsons".
Jiný popis: Homer konečně dostane v práci ocenění, za které může celá jeho rodina vyrazit na prvotřídní vánoční nákupy. Jenže Homer se projeví jako sobec, když koupí dárek sobě a zapomene na stromeček. Jeho čin ho poté straší a Homer se rozhodne, že se stane dobrodějcem. A opravdu se mu tak daří…Do té doby, že se začne předhánět s Nedem Flandersem…
Obrázky:

6/15 Krustyho zkouška z dospělosti

3. června 2009 v 19:18
Oficiální název: Today I am A Clown
Popis: Spasitel je opět otcem. Štěňat je ovšem tolik, že je Simpsonovi musejí rozdávat. A při té příležitosti odhalí Bart s Lízou tajné trápení klauna Krustyho… V epizodě se objeví hned dvě legendy: zápasník Mr. T a kapela Beach Boys.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Svobodná čtyřicítka není k smíchu."Over forty and single is not funny."
Gaučová scéna: Simpsonovi sjedou po tyčích dolů do obýváku a sedí na gauči v oblečení Batmana.
Jiný popis: Když se provalí, že Spasitel se znovu stal otcem, rodina dostane na krk jeho štěňata. Nechat si je nemohou a tak se snaží je prodat. Náhodou narazí na Krustyho, který se trápí. Je sám a nešťastný, nemá co dělat a cítí se prázdný. Líza s Bartem se mu snaží pomoct. A na jeho místo v televizi nastupuje Homer.
Obrázky:

5/15 Rychle a srstnatě

31. května 2009 v 18:12
Oficiální název: The Fat and the Furriest
Popis: Epizoda o tom, co všechno může způsobit dárek ke Dni matek v kombinaci s Homerovou nezřízenou mlsností, o medvědovi a o vztazích mezi zvířaty vůbec…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Je parodií na jeden seriál z 60. let. Homer prochází různými dveřmi, dostává se do různých místností, nakonec stojí v telefonní budce a z té propadne na gauč ke své rodině.
Jiný popis: Homer vymýšlí pro Marge speciální dárek ke Dni matek. Nakonec jí koupí domácí výrobnu cukrovinek z pouti. Nejvíce ji využívá on sám. Vytvoří si dokonce obří cukrovou kouli, s kterou je jedno tělo, jedna duše. Avšak než do chvíle, než se do ní pustí mravenci a Homer uzná, že se jí musí zbavit. Jde kouli odnést na skládku a tam potká velkého medvěda. Vystraší se a ocitne se v televizi v pořadu o strašpytlech. Rozhodne se, že tohle ponížení, si medvěd pěkně vypije!
Obrázky:

4/15 Obtěžoval jsem anglickou královnu

31. května 2009 v 18:07
Oficiální název: The Regina Monologues
Popis: Simpsonovi úspěšně podnikají a dopřejí si výlet: letí do Velké Británie! Děda Simpson chce najít dívku, s kterou se na konci války krátce setkal, ostatní poznávají památky - dokud Homer nenabourá do kočáru Jejího Veličenstva…
Zajímavosti:
V tomto díle se ukázala celá plejáda hostů. Namluvil se zde sám Tony Blair, dále tu vystupovala J.K.Rowlingová a jiní.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Na zdi je jakýsi stroj, z něhož jsou vytlačeny různobarevné figurky Simpsonů.
Jiný popis: Simpsonovi letí do Velké Británie. A to s sebou přináší spoustu zážitků - děda hledá svou starou lásku, ostatní se kochají památkami. A pak přijde vrchol dovolené - Homer nabourá do kočáru samotné královny. Dostane se k soudu a vypadá to, že Marge se klidné dovolené opět nedočká. Musí totiž Homera vysvobodit.
Obrázky:

3/15 Předsedkyně pro parádu

31. května 2009 v 18:02
Oficiální název: The President Wore Pearls
Popis: Springfieldskou základní otřese skandál a sundá Martina z místa předsedy školní rady. Další volby vyhraje Líza. Moc a popularita však s sebou nesou i jistou zaslepenost, a tak Líza hned neprokoukne intriky ředitele Skinnera, díky nimž se z ní vlastně v očích dětí stává zrádce… Celá epizoda je odrazem muzikálu Evita, a v podání springfieldských talentů uslyšíme varianty známých árií.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Na gauč vyjede fotografie Simpsonů jako z polaroidu.
Jiný popis: Martin dostal nápad udělat ve škole kasino. Jevilo se to, jako dobrá idea. Avšak jen do chvíle, kdy lidé chtěli proplatit své peníze, a ukázalo se, že akce byla charitativní. Martin byl nucen ze svého místa odstoupit. Konaly se nové volby, které vyhrála Líza. Jenže pro ředitelství byla moc nebezpečná a tak se Skinner rozhodl, předělat Lízu k obrazu svému a využít její slabosti.
Obrázky:

2/15 Návrat nezdárné matky

30. května 2009 v 18:21
Oficiální název: My Mother the Carjacker
Popis: Ve Springfieldu se z čista jasna objeví Mona Simpsonová, Homerova ztracená matka. Bývalá revoltující hippie se skrývala před ředitelem Burnsem, který ji v 60. letech obvinil ze sabotáže. Přestože ji tentokrát soud osvobodí, Burns se ji snaží dál dostat za mříže. Ale nezměnila se ani Mona, a tak je souboj vyrovnaný.
Zajímavosti:
V originále namluvila Monu slavná Glen Closeová.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi normálně sedí na gauči. Pak začnou stárnout, jsou z nich kostry a nakonec se rozpadnou na prach.
Jiný popis: Homer čte noviny, protože chce najít něco vtipného, aby vyhrál tričko jako Marge. Najednou v novinách najde zprávu od své matky Mony. A ta se opravdu objeví. Je sice pořád stíhaná policií, ale po Homerovi se jí stýskalo. S jejím návratem se ale objeví další problémy….
Obrázky:

1/15 Speciální čarodějnický díl XIV

30. května 2009 v 18:11
Oficiální název: Treehouse of Horror XIV
Popis: Opět třídílný halloweenovský speciál seriálu. Nejdříve Homer zabije Smrt a musí převzít její úlohu, což zpočátku vypadá na dobrou zábavu. V druhé části dostane prostor bláznivý profesor Frink, a nakonec si Bart s Milhousem užívají skvělého objevu: stopek, které dovedou zastavit čas.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:

Jiný popis:

První část - Homerovi se podaří zabít Smrt. Musí tedy převzít její úlohu, aby na světě zavládla rovnováha. Zdá se to lehké - až do chvíle, kdy se na seznamu objeví Homerova žena Marge.
Frinkenstein - Profesor Frink se pokouší oživit svého otce. Podaří se mu to, jenže z jeho otce se stane strašné monstrum, které krade orgány živým lidem.
Třetí část - Homer s Milhousem zastaví pomocí kouzelných stopek čas. Když se jim hodinky rozbijí, je to velký problém. A trvá jim pekelně dlouho, než ho vyřeší.
Obrázky:
 
 

Reklama