10.série

23/10 Třicet minut v Tokiu

14. března 2009 v 20:02
Oficiální název: Thirty Minutes Over Tokyo
Popis: Rodina Simpsonových chce ušetřit i na dovolené, a tak se rozhodne čekat na letišti tak dlouho, až v nějakém letadle bude pět volných míst - letenky v tomto případě vyjdou mnohem levněji, byť za cenu, že dopředu nevíte, kam poletíte. Jediná země, která je však opravdu neláká, je Japonsko. A co čert nechtěl, volná místa jsou v letu do Tokia, takže raději než aby tam letěl Flanders…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Jsem tak unavený. "I'm so very tired"
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči, ale zapadnou dovnitř. Když se vrátí zpátky, jsou zmuchlaní jako papír.
Jiný popis: Simpsonovi letí na dovolenou. Jediný země, která je volná, je Japonsko. Nechce se jim tam, ale vše lepší, než přenechat letenky Flandersovi. A tak se rodina vypraví na výlet do Japonska.
Obrázky:

22/10 Asociace Mensy zachraňuje Lízu

14. března 2009 v 19:53
Oficiální název: They Saved Lisa's Brain
Popis: Líza je přijata mezi springfieldské členy Mensy - sdružení lidí s vysokým IQ. Ti posléze přebírají úřad starosty a snaží se Springfield přetvořit k obrazu svému…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nikdo nechce čichat můj pot z podpaždí. "No one wants to hear from my armpits"
Gaučová scéna:
Obývák je pod vodou a Simpsonovi sedí na gauči. Najednou narazí do velkého ledovce a jdou ke dnu. Vyplave jen Maggie a ovladačem vypne televizi,
Jiný popis: Líza se stává členem Mensy - springfieldských mozků. Lidé v Mense nejsou spokojeni s tím, jak se k nim chovají obyvatelé a hlavně burani. Proto se jednou rozhodnou převzít vedení nad městem a přetvořit ho podle sebe.
Obrázky:

21/10 Za peníze si Monty lásku nekoupí

14. března 2009 v 19:46
Oficiální název: Monty Can't Buy Me Love
Popis: Pan Burns chce být milován a uctíván davem. Leč veškerá doporučení Smitherse se míjejí účinkem. A tak si pan Burns vezme jako odborného poradce Homera Simpsona…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nebyl jsem tam a neudělal jsem to. "I have neither been there nor done that"
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají, stoupnou si do řady a tančí kankán. Obývák se pak změní na velkou scénu, kde pobíhají tygři a jiní cirkusáci.
Jiný popis: Burns už nechce být nenáviděným boháčem. Chce být milován! Jenže nějak se mu to nedaří, ať dělá, co dělá. Rozhodne se tedy najmout si poradce a tím není nikdo jiný než Homer Simpson. A tak nakonec Monty s Homerem jedou do Skotska ukrást Lochnesku.
Obrázky:

20/10 Stařec a moře průšvihů

14. března 2009 v 19:37
Oficiální název: The Old Man and The "C" Student
Popis: Díky Líze se mají příští olympijské hry konat ve Springfieldu. Veškeré přípravné akce vycházejí až do chvíle, kdy Bart před nastoupeným organizačním výborem olympijských her, který má definitivně rozhodnout, prohodí vtipné poznámky o některých jeho členech - a všechny sny jsou okamžitě pohřbeny. Za trest se pak musí všechny děti zúčastnit dobročinných akcí. Bart je vyslán do domova důchodců…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu pomáhat rozviklaným zubům. "Loose teeth don't need my help."
Gaučová scéna:
Obývák se proměnil na velký kino sál. Simpsonovi se prodírají mezi sedadly a omlouvají se lidem. Když si konečně sednou, Homer kupuje popcorn.
Jiný popis: Ve Springfieldu se mají konat olympijské hry! A tak se město uklízí a připravuje. Jenže stačí jeden okamžik a pár špatných vtipů a město o poctu přijde. Na vině je samozřejmě vtipálek Bart. Za trest se musí všechny děti účastnit dobročinností. Bart bude svůj trest vykonávat v domově důchodců, kde to pěkně rozjede.
Obrázky:

19/10 Outsider-art

14. března 2009 v 19:28
Oficiální název: Mom and Pop Art
Popis: Homer v návalu vzteku zničí nový gril. Jedni tohle na ulici pohozené torzo považují za hromadu šrotu, druzí v tom však vidí umělecké dílo, tzv. outsider-art. Homer přijímá nabídku springfieldské galerie a uspořádá výstavu. A vzhledem k nečekanému úspěchu a zájmu o svou osobu a své dílo se pak rozhodne v "umělecké dráze" pokračovat…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Cvičenej opičák nemůže učit tělák. "A trained ape could not teach gym"
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči obkročmo a ujíždějí pryč jako na koni.
Jiný popis: Homer si koupí nový gril. Při jeho sestavování však pokazí, co může a z grilu vznikne "cosi". Homer je vzteklý a zničí gril ještě víc než předtím. Proto ho velmi překvapí, když někdo jeho šrot považuje za umění. Uspořádá dokonce i výstavu. Nejvíce jeho "uměním" trpí Marge, která se sama vzdala umělecké kariéry.
Obrázky:

18/10 Simpsonovské biblické příběhy

14. března 2009 v 19:22
Oficiální název: Simpsons Bible Stories
Popis: Je parný letní den. V kostele je horko, a tak se není čemu divit, že mnozí příchozí při kázání usnuli. Marge se zdá o tom, že ji Bůh díky Homerovi-Adamovi vyžene z ráje. Líza sní o Mojžíšovi, který svůj lid vyvedl z Egypta. Homer prožívá příběh krále Šalamouna a Bart je Davidem, jenž bojuje se synem Goliáše…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu udělovat rozhřešení. "I cannot absolve sins"
Gaučová scéna:
Všichni z rodiny se vyloupnou z banánové šlupky a přistanou na gauči. Maggie spadne do rukou Marge.
Jiný popis: Simpsonovi jsou v kostele natolik znuděni kázáním, že jeden po druhém usnou a zdá se jim sen, který odpovídá biblickému příběhu. Marge se zdá o tom, že jsou s Homerem Eva a Adam. Jsou vyhnáni z ráje, když okusí zakázané jablko. Líze se zdá o Mojžíšovi, kterého v jejím snu představuje Milhouse. A Bart je David, který nejprve bojuje se samotným Goliášem a pak i jeho synem.
Obrázky:

17/10 Na plnej plyn

14. března 2009 v 18:59
Oficiální název: Maximum Homerdrive
Popis: Homer zaskakuje za řidiče kamionu - do tří dnů musí náklad dovézt na určené místo. Jako závozníka si s sebou vezme Barta. Jenže cesta je příliš dlouhá - nikdy nevíš, co se může stát…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Bejt Bartem není na prd. "It does not suck to be you"
Gaučová scéna:

Homer a Marge jsou děti, Líza s Bartem dospělí. Maggie je panenka, kterou má Homer.
Jiný popis: Homer musí zaskočit za řidiče kamionu. Vezme sebou Barta. A jednou když takhle jede, objeví jedno velké tajemství. Oni totiž řidiči kamiónů, tak úplně neřídí sami. Ale pst - je to tajemství, které se nesmí prozadit. Nebo si pro vás přijdou řidiči kamionů a to jsou vskutku ostří hoši.
Obrázky:

16/10 Dejte Líze pokoj

14. března 2009 v 18:36
Oficiální název: Make Room for Lisa
Popis: Jak už to v životě někdy bývá, rodiče jsou neústupní, pokud jde o jejich vlastní zájmy, a tak Líza přijde o svůj pokoj a je nucena sdílet společný prostor s Bartem. Vzhledem k jejím školním ambicím je to však pravé peklo.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nemám diplomatickou imunitu. "I do not have diplomatic immunity."
Gaučová scéna:
Dva hasiči nesou gauč, do kterého spadnou Simpsonovi a v pořádku sedí. Jen Homer nemá to štěstí a propadne skrz podlahu.
Jiný popis: Líza přijde o pokoj. Musí se nastěhovat k Bartovi. Je tím ale silně deprimovaná. Bart totiž nemá pochopení a dál dělá schválně hluk, když ona se chce učit. Dokonce ji začne bolet i žaludek. Dostane nakonec Líza zpátky svůj pokoj?
Obrázky:

15/10 Marge - královna silnic

14. března 2009 v 18:20
Oficiální název: Marge Simpson in: "Screaming Yellow Honkers"
Popis: Marge se bojí předjíždět, vždyť na Homerovo staré auto se přece nedá spolehnout. A tak jí Homer "s velkorysostí sobě vlastní" přenechá své nové auto, které jeho kamarádi považují za "zženštilé". A z Marge se najednou stává pirát silnic…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Učení gramatiky není mrhání časem. "Grammar is not a time of waste."
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči, který je ve skutečnosti vozítkem na horské dráze. Když jsou zabezpečeni, vrhají se do nebezpečné a rychlé jízdy.
Jiný popis: Homer si koupí nové auto. Myslí si, že jím všem učaruje. Když se mu ale kamarádi smějí, že je to auto "pro ženský", přenechává ho raději Marge. Ta se s autem celkem rychle zžije a zanedlouho brázdí silnice jako jejich největší pirát.
Obrázky:

14/10 Mor na Amora

14. března 2009 v 18:15
Oficiální název: I'm With Cupid
Popis: Blíží se den sv. Valentýna. Apu si chce udobřit svou ženu Manjulu, a proto ji po celých sedm dní před oním svátkem zahrnuje dárky a připravuje jí příjemná překvapení. Jenže jeho počínání neujde bdělé pozornosti springfieldských žen, které popadne závist. A tak všem mužům ve Springfieldu nastává doma "pravé peklo"…
Zajímavosti:
Hostem tohoto dílu je Elton John
Hláška na tabuli: Burani jsou taky lidi. "Hillbillies are people too."
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči a na hlavách mají velké sušičky jako u kadeřníka. Když se sušičky nadzvednou, každý z nich má jiný účes než předtím.
Jiný popis: Svatý Valentýn je blízko, a zatímco všichni muži ve Springfieldu na něj ani nepomyslí, Apu se rozhodně usmířit svou ženu Manjulu různými příjemnými překvapeními, která pro ni nachystá. Ostatní ženy žárlí a chtějí od svých mužů to samé. Marge není výjimkou. Jak to nakonec Homer zvládne?
Obrázky:

13/10 Homer - Maxi Obr

14. března 2009 v 10:15
Oficiální název: Homer to the Max
Popis: Co by Homer neudělal pro to, aby získal "důstojnost"… Změna jména? To je přece to nejjednodušší!
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nikoho nezajímá zánět mého sedacího nervu. "No one cares about my sciatica"
Gaučová scéna:
Marge nese koš s vypraným prádlem a na šňůru v obýváku věší jednotlivé členy rodiny.
Jiný popis: Homer chce získat zpět svou důstojnost. A protože jméno Simpson ji už dávno ztratilo, rozhodne se změnit si jméno. ( Že jeho jméno ztratilo důstojnost, to Homer přisuzuje televiznímu seriálu, kde hrdina se stejným jménem je jen povaleč).
Obrázky:

12/10 Sportovní neděle

14. března 2009 v 10:08
Oficiální název: Sunday, Cruddy Sunday
Popis: Homer chce vidět utkání v americkém fotbale. Ten se však nekoná přímo ve Springfieldu, a tak se Homer rozhodne zorganizovat autobusový "zájezd" pro všechny skalní fanoušky (tj. pro muže)…
Zajímavosti:
V tomto dílu si zahrálo 8 zvláštních hostů.
Hláška na tabuli: Už nikdy na nikoho nebudu ukazovat prostředníček. "I will not do the Dirty Bird"
Gaučová scéna:
Obývák je pod vodou a Simpsonovi sedí na gauči. Najednou připluje velký ledovec a narazí do gauče. Simpsonovi spadnou pod vodu. Jen Maggi zůstane sedět na gauči s ovladačem v ruce.
Jiný popis: Homer a všichni fanoušci fotbalu jednou na fotbalové utkání. Vypraví dokonce zvláštní autobus pro skalní fanoušky. Jak to tak bývá chlapi se opijí a vzniká spousta problémů…Marge s Lízou si mezitím užívají domácího klidu a malují vajíčka.
Obrázky:

11/10 Bart se nevzdává

14. března 2009 v 10:02
Oficiální název: Wild Barts Can't Be Broken
Popis: Všechny děti jsou dospělými neprávem obviněny, že zdemolovaly školu. Za tento "zrůdný" čin je jim uložen trest v podobě zákazu večerního vycházení. A tak propuká bouře nevole - vůdcem vzpoury je pochopitelně Bart…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Sherri se nevrátí. "Sherri does not 'got back'"
Gaučová scéna:
Simpsonovi v bílých kovbojských kloboucích sedí obkročmo na gauči a s kříkem projedou dveřmi.
Jiný popis: Někdo zdemoloval v noci školu. A vina padne na děti (i když jsou v tom tentokrát nevinně). Jako trest dostanou zákaz vycházení ven, když už je večer. Jenže to se dětem vůbec nezamlouvá. A tak zosnují vzpouru - v čele s Bartem…
Obrázky:

10/10 Ať žije Flanders

13. března 2009 v 19:26
Oficiální název: Viva Ned Flanders
Popis: Flanders se trápí tím, že byť už je v důchodu, za celý svůj život si nic pořádně neužil, nikdy se "neodvázal". A tak požádá Homera, aby mu dal lekce z nevázaného života. Homer je tou poctou nesmírně potěšen a bere Flanderse na výlet do Las Vegas…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Moje máma nechodí s Jerry Seinfeldem. "My mother is not dating Jerry Seinfeld"
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči, když vtom obrázek roztočí lidská ruka a on je úplně rozmazaný.
Jiný popis: Když Flanders upadne do krize středního věku a má pocit, že si ještě nikdy v životě pořádně neužil, požádá Homera o pomoc. Ten neváhá ani chvilku a vezme Flanderse do Las Vegas. Tam se pánové pořádně rozjedou, opijí a najdou si druhé manželky…
Obrázky:

9/10 Střet s mafií

13. března 2009 v 19:19
Oficiální název: Mayored to the Mob
Popis: Homer je angažován jako osobní strážce starosty. Jenže starosta, "taky jen člověk", se zaplete s mafií, a Homerovi nastávají krušné chvíle…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Že to prezident dělal taky, není omluvou. 'The President did it' is not an excuse."
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči. Pak je dva lisy zmačkají do kostky.
Jiný popis: Homer opět mění zaměstnání. Stává se bodyguardem samotného starosty. Jenže jak si na vlastní kůži okusí, tato práce není vůbec jednoduchá. Obzvlášť když se starosta zaplete s mafií a ta ho chce zabít za každou cenu.
Obrázky:

8/10 Homer Simpson a ledvina

13. března 2009 v 19:14
Oficiální název: Homer Simpson in: "Kidney Trouble"
Popis: Dědečkovi prasknou obě ledviny. Zachránit ho může jen jeho vlastní syn - Homer, když mu daruje jednu svou ledvinu. Zpočátku je Homer odhodlán otci život zachránit, ale na operačním lůžku už vše vidí jinak…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nejsem vyučeným kadeřníkem. "I am not a licensed hairstylist."
Gaučová scéna:
Simpsonovi jako žáby sedí na velkém listu. Homer vymrští jazyk a vypne televizi.
Jiný popis: Děda Abe přišel o obě ledviny. Jediným, kdo mu může pomoci, je Homer. Ten ale neustále váhá, jestli má ledvinu svému otci věnovat. Dvakrát dokonce uteče z pokoje! Přijde nakonec k rozumu a obětuje se pro svého tátu?
Obrázky:

7/10 Líza má jedničku

13. března 2009 v 19:09
Oficiální název: Lisa Gets an "A"
Popis: Líza onemocní a nemůže do školy. Nejprve nastalou situací značně trpí, ale brzy si najde náhradu: videohry. Jenže pro hraní videoher zapomene na přípravu do školy, takže když se po nemoci znovu objeví ve třídě a má psát test, dostane se do maléru. A tak před ní vyvstává otázka: buď bude poprvé ve svém životě podvádět, anebo dostane pětku…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy se nebudu hlasitě dožadovat zmrzliny. "I will not scream for ice cream"
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči a každý člen má na hlavě nasazenou helmu na rychlejší schnutí vlasů. Když se helmy nadzdvihnou, každý Simpson má jiný účes než předtím.
Jiný popis: Líza je nemocná a nesmí do školy. Doma se nejprve nudí, ale pak propadne videohrám. Škola už jí vůbec nechybí a tak trochu simuluje. Jednoho dne ale do školy musí. A zrovna ten den se píše test. Líza se na něj ale neučila. Co udělá teď - bude podvádět nebo dostane raději pětku?
Obrázky:

6/10 Šťastná doba hippies

12. března 2009 v 17:49
Oficiální název: D'oh-in' In the Wind
Popis: Homer pátrá v minulosti své matky a zjistí, že v 60. letech byla nadšenou stoupenkyní hippies. A Homerovi se natolik ideály "květinových dětí" zalíbí, že je v 90. letech znovu začíná prosazovat…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nikoho nezajímá jaká je definice slova "je". "No one cares what my definition of 'is' is"
Gaučová scéna:
Simpsonovi nastoupí na gauč jako na vozítko horské dráhy. Posléze jsou vymrštěny s gaučem do vzduchu.
Jiný popis: Homer pátrá v minulosti své matky - chce vědět, jaké je jeho druhé jméno -
a zjistí, že v 60. letech byla nadšenou stoupenkyní hippies. A Homerovi se natolik ideály "květinových dětí" zalíbí, že je v 90. letech znovu začíná prosazovat...
Obrázky:

5/10 Dojezdy pro hvězdy

12. března 2009 v 17:41
Oficiální název: When You Dish Upon a Star
Popis: Homer čirou náhodou zjistí, že v opuštěné vile nedaleko Springfieldu se rekreují Alec Baldwin a Kim Basinger. A ti mu na jeho vlastní žádost dovolí, aby jim posluhoval. Ovšem pod podmínkou, že o nich veřejnost nebude informovat.
Zajímavosti:
Alec Baldwin a Kim Basinger jsou další hvězdy, které se sami namluvili v některé z epizod Simpsonových.
Hláška na tabuli: prd.com není moje e-mailová adresa. "butt.butt is not my e-mail address"
Gaučová scéna:
Marge nese koš s vypraným prádlem a věší mokré látkové verze Homera, Lízy, Maggie a Barta na šňůru, která visí v obýváku.
Jiný popis: Homer náhodou zjistí, že Springfield se stalo místem bydliště dvou slavných hvězd. Pod podmínkou, že nic neprosákne ven, s nimi může trávit čas a posluhovat jim. Vydrží Homera bobříka mlčení?
Obrázky:

4/10 Speciální čarodějnický díl IX

12. března 2009 v 17:34
Oficiální název: Treehouse of Horror IX
Popis: Opět uvidíme tři malé příběhy, ve kterých se nejprve Haďák převtělí do Homera a bude chtít zabít Barta, Maggie je vlastně dítě mimozemšťana a Líza s Bartem jsou vtaženi do animáku.
Zajímavosti:
V gaučové scénce se využily postavy z jiných hororů - např. Freddy Kreuger. Zároveň je tento speciální čarodějnický díl jediným, který měl scénu s tabulí.
Hláška na tabuli: Bart píše na zeď krvavě červenou a stékající barvou název dílu Simpsonů.
Gaučová scéna:
Nikdo ze Simpsonových nedorazí domů, protože se jim po cestě něco stane. Na gauči na ně čekají Freddy Kreuger a Jason Voorhees z Pátku třináctého. Pak na to ale zapomenout a koukají na televizi.
Jiný popis:
PEKELNÉ TUPÉ - Haďák dostane křeslo za kouření a jeho vlasy dostane Homer. Jenže vlasy si žijí svým životem a Haďák je zpátky. Postupně masakruje všechny svědky. Když má zabít Barta, zbaví se Homer kštice a je to.
STRAŠLIVÍ ANIMÁCI - Marge zakáže dětem koukat na animáče a sebere baterky. Tak je nahradí plutoniem a šupem jsou v animáči. Dostat se zase zpátky je náročné, ale Homer to nakonec zvládne.
HVĚZDNÁ SRALBOTA - Marge přizná, že se spustila s mimozemšťanem, s Maggie jsou totiž problémy. Roste a vrátí se pro ni její otec - Kang. Hádají se o ni a jde to až do televize, ale ani Jerry Springer jim nedokáže pomoct. Takže Maggie zůstane na Zemi.
Obrázky:

 
 

Reklama