1.série

13/1Hezkej večer

18. listopadu 2008 v 18:03
Originální název: Some Enchanted Evening
Popis: Marge trpí pocitem, že je odstrčená. Myslí si, že ji manžel až příliš moc zanedbávaná, a svěřuje se doktoru Mourovi v rozhlasové relaci. Homer se tedy snaží její depresi vyléčit, zařídí romantickou večeři a noc v motelu… Barta, Lízu a Maggie zatím doma hlídá podvodnice a zlodějka, kterou děti samy nakonec zneškodní. Vskutku napínavý příběh, od začátku až do konce!
Zajímavosti:Původně měl být tento díl odvysílán jako úplně první z celé série, ale protože se cestou z Koreji, kde byl vyroben, vrátil poničený, musel se udělat znovu, a to nějaký čas trvalo…ČT vysílala tento díl jako úplně první v historii. Řídila se totiž produkčními kódy. Dnes už však epizody řadí podle toho, jak šly po sobě premiéry v USA.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu při vyučování křičet 'Hoří'! I will not yell 'Fire' in a crowded classroom
Gaučová scéna:Všichni se sbíhají ke gauči a sedají na něj.
Jiný popis:Homer s Marge se rozhodnou, že si udělají hezký večer a na děti pošlou hlídačku. Ovšem není to ledajaká hlídačka dětí. Je to zlodějka. To zjistí Bart a Líza až u TV pořadu "PÁTRÁNÍ". Bart nakonec zlodějku majzne baesballkou, sváže u televize a jde zavolat do "PÁTRÁNÍ". Jakmile se Homer a Marge vrátí domů a uvidí hlídačku svázanou na zemi, Homer jí rozváže, dá jí pár babek a hlídačka odjede.
Obrázky:

12/1 Je šáša vinen?

18. listopadu 2008 v 17:55
Originální název: Krusty Gets Busted
Popis: Oblíbená televizní postava - a Bartův milovaný hrdina - šáša Krusty je obviněn z loupežného přepadení. Všichni jej zavrhují, jen Bart o jeho nevině nepochybuje. Společně s Lízou se rozhodnou, že o tom pochybovačné obyvatele Springfieldu přesvědčí. Skutečně se populární komik dopustil zločinu, nebo je pouze jeho obětí? Kdo za tím vším vlastně stojí?
Zajímavosti:Poprvé v seriálu Levák Bob, neboli Bob Šouflik, promluvil. Předtím pouze podivně halekal a vydával různorodé skřeky. Policista Lou má světlou barvu pleti (v pozdějších dílech se z něj stane černoch). Krabice se zmrzlinou mají v obchodě v mrazáku hnědo-bílý potisk. Když ale Homer jednu z mrazáku vyndá, je růžová. V roce 2006 označil Matt Groening tuto epizodu za 9. nejlepší z celého seriálu.
Hláška na tabuli:Smějí se mě, ne se mnou. They are laughing at me, not with me
Gaučová scéna: Všichni si sedají na gauč, ale Maggie se nevejde, vyletí nahoru a padá do náruče Marge.
Jiný popis:Apu je přepaden v Kwik-E-Martu lupičem, který se nápadně podobá Krustymu a Homer je tomu svědkem. Ve vyšetřování je nakonec Lízou a Bartem usvědčen pomstychtivý Levák Bob čímž začíná jeho vězňovská kariéra.
Obrázky:

11/1 Kyselé hrozny sladké Francie

18. listopadu 2008 v 17:47
Originální název: The Crepes of Wrath
Popis: Míra Bartových prohřešků přeteče v okamžiku, kdy vhodí bouchací kuličku do školního záchodku. Naneštěstí je vedle na dívčích zrovna matka ředitele Skinnera… Simpsonovi proto na návrh školy pošlou Barta na výměnu na 3 měsíce do Francie. Zatímco se Bart dostane do rukou dvou vydřiduchů, k Simpsonům přijede vzorný hošík z Albánie. Nakonec je v hošíkovi odhalen špion, zatímco Bart odhalí pajcování vína a vrací se domů se slávou.
Zajímavosti:Obrázek Adila visí nad Homerovou a Marginou postelí. Název epizody odkazuje k románu Johna Steinbecka Hrozny hněvu. Poprvé v seriálu se v tomto díle objevila Agnes Skinnerová.
Hláška na tabuli: S česnekovou žvejkačkou není žádná legrace. Garlic gum is not funny
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají ke gauči a sedají si. Homer se ale mezi ostatní členy rodiny nevejde a spadne na zem.
Jiný popis:Homera i ředitele Skinnera začne Bart štvát, a tak jsou oba rádi, když Bart souhlasil s výměnným pobytem ve Francii.
Obrázky:

10/1 Světák Homer

11. listopadu 2008 v 19:27
Oficiální název: Homer's Night Out
Popis: Na večírku se spolupracovníky se Homer zaplete s jistou břišní tanečnicí. Naneštěstí se Marge rozhodne využít volný večer, aby si s dětmi vyšla na večeři - do stejného podniku. Bart vyfotí otce v lechtivé situaci, fotka záhy oběhne celý Springfield… Za trest dostane Homer od Marge úkol: poučit Barta o skutečné hodnotě žen. Jak tohle vyřeší?
Zajímavosti:Fotka Homera a princezny Kashmiry visí všude, dokonce i v Kwik-E-Martu.V této epizodě se poprvé v seriálu objevil Carl Carlson.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu své učitelce říkat buchto. I will not call my teacher 'hot cakes'
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají ke gauči a sedají si. Pohovka však jejich tíhu nevydrží a rozpadne, takže všichni skončí na zemi.
Jiný popis:Bart si objedná přes zásilkovou službu miniaturní fotoaparát a podaří se mu vyfotografovat Homera na podnikovém večírku, kterak křepčí na stole se striptérkou. Fotka se stane ve Springfieldu velmi populární a pochopitelně se dostane i k Marge, která Homera vyhodí z domu. Homer nakonec vysvětluje Bartovi (jak jinak než na striptýzu), jak důležité jsou ženy v opravdovém životě.
Obrázky:

9/1 Ve víru vášní

11. listopadu 2008 v 18:23
Oficiální název:Life on the Fast Lane
Popis:Homer opět pokazí své ženě narozeniny. Zatímco děti naservírují mamince snídani do postele, on tradičně zapomene a pak jí ještě daruje věc, která se hodí pouze jemu. Ovšem tentokrát se Marge vzbouří. Jak dopadne test manželské věrnosti? Propadne Marge svůdnému Jacquesovi? A naučí se správně zacházet s bowlingovou koulí?
Zajímavosti:Na měsíci můžete vidět 3 krátery podobné otvorům pro prsty na bowlingové kouli.Hvězdným hostem epizody je Albert Brooks (Jacques).
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Jiný popis:Marge slaví narozeniny a čeká, co jí Homer nadělí letos. Vždy totiž koupí něco, co Marge ihned přenechá jemu. Ani teď neudělal výjimku a koupil Marge bowlingovou kouli. Marge si na truc kouli nechá a začne s ní hrát. Na bowlingu se seznámí s Jacquem, který se do Marge ihned zamiloval.
Obrázky:

8/1 Mluvící hlava

11. listopadu 2008 v 18:16
Oficiální název:The Telltale Head
Popis:Bart ve snaze šplhnout si před partou ukradne hlavu sochy zakladatele města Springfield Jebediáše Springfielda. Zděšení a pobouření zavládne mezi občany i povedenými kumpány Barta. Něco tak barbarského nestrpí ani kulturně nevzdělaní Springfielďané. Nakonec se Bart s Homerem snaží hlavu vrátit, přičemž jen o vlas uniknou veřejnému lynčování…
Zajímavosti:Mezi lidmi, kteří chtějí Barta zabít, jsou i jeho blízcí příbuzní - děda Abe Simpson a teta Patty Bouvierová - a také třídní učitelka Edna Krabappelová.
Hláška na tabuli: Rodina se sbíhá ke gauči, přičemž je Bart vymrštěn do vzduchu. Během záběru na televizi se jmény tvůrců padá zpět na zem.
Gaučová scéna: Už nikdy nebudu kamarádit s Elvisem. I did not see Elvis.
Jiný popis:Bart se chce ukázat kámošům ze školy, a tak se rozhodne, že ukradne hlavu Jebidaha Springfielda, zakladatele Springfieldu, z náměstí. Všichni obyvatelé jsou tímto zločinem pohoršeni a snaží se najít viníka. Celou vinu na sebe však bere Homer, protože právě on radil Bartovi, že pro kamarádství má udělat vše
Obrázky:

7/1 Volání přírody

11. listopadu 2008 v 18:08
Oficinální název:The Call of the Simpsons
Popis:Soused Flanders si pořídí nový přívěs. Simpsonovi nemohou zůstat pozadu, a tak se svým novým ojetým přívěsem vyrážejí do přírody. Vůz uvízne nad propastí, Homer s Bartem se ztratí a zapadnou v bažinách. Homer se znenadání dostává do středu pozornosti médií i vědeckých laboratoří - coby blíže neidentifikovatelný tvor z bažin…
Zajímavosti:Hlas prodavače karavanů patří herci, spisovateli a režisérovi Albertu Brooksovi.Název epizody odkazuje románu Jacka Londona Volání divočiny.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu ve škole kreslit nahé ženy. I will not draw naked ladies in class.
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají do obýváku a sedají úplně obyčejně na gauč.
Jiný popis:Homer chce za každou cenu trumfnout Flanderse, a tak si stejně jako on pořídí pojízdný karavan (i když trochu levnější). Aby ho odzkoušel, vezme svou rodinu na výlet do přírody.
Obrázky:

6/1 Smutná Líza

10. listopadu 2008 v 19:51
Oficiální název: Moaning Lisa
Popis: Na Lízu padne splín. Život jí připadá zbytečný. Nejlepší by bylo, kdyby se vůbec nenarodila. Simpsonovi jsou zoufalí, snaží se dceři pomoci, ale neví jak. Nic totiž nepomáhá, kromě hudby: náhodné setkání s jazzovým saxofonistou otevře Líze svět blues… Homer zase absolvuje "rychlokurs" v počítačových hrách, aby konečně mohl porazit Barta.
Zajímavosti: Jako úplně první hvězdný host v historii seriálu Simpsonovi vystoupil v této epizodě herec Ron Taylor jako Murphy Krvavá Dáseň.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu navádět k revoluci. I will not instigate revolution.
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají do obýváku a sedají na gauč, ale Maggie se nevejde, vyletí nahoru a spadne do náručí Marge.
Jiný popis: Líza si jednoho dne vzpomene na všechny lidi, kteří se nemají stejně dobře jako ona, a tak začne být příliš smutná. Ani Homerovo "takhle jedou páni, takhle jedou kmáni" nepomohlo. Homer s Bartem mezitím paří videohry - Box. Homer zatím ani jednou nevyhrál, proto se rozhodl trénovat v místní videoherně.
Obrázky:

5/1 Bart generálem aneb Kdopak by se Nelsona bál

10. listopadu 2008 v 19:35
Originální název: Bart the General
Popis: Bart se dostane do pracek velkého školního rváče Nelsona. Díky radám Homera, dědy Simpsona a Herrmanna z obchodu s vojenskými starožitnostmi si Bart vycvičí na pomoc spolužáky… Schyluje se k velké bitvě. Na konci epizody čekejte jakési morální ponaučení, které přednese samotný Bart.
Zajímavosti: Děda Simpson nosí své bačkory pořád, dokonce i na ven…
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Jiný popis: Když Barta už Nelson začne pořádně štvát, pořídí si na něj celou armádu. Je v ní například i děda Abe Simpson. Nakonec, když se Nelson vzdá, Bart se s ním skamarádí.
Obrázky:

4/1 Taková nenormální rodinka

9. listopadu 2008 v 9:48
Originální název: There's No Disgrace Like Home
Popis: Po incidentu na party u ředitele Burnse dospěje Homer k závěru, že jeho rodina není normální. Aby se zase měli rádi a byli k sobě hodní, nastoupí Simpsonovi do střediska rodinné terapie u doktora Moura. Protože to v jejich případě Mour vzdá, musí jim vrátit dvojnásobek peněz. A tak, co nedokázala medicína, dokáže nový televizor…
Zajímavosti:V obývacím pokoji u Simpsonových můžete vidět myší díru. Na hromadě želatinových dortů pro Burnse je jeden ve tvaru chladící věže jaderné elektrárny.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu ve třídě krkat. I will not burp in class.
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají ke gauči a sedají si. Homer se ale mezi ostatní členy rodiny nevejde a spadne na zem.
Jiný popis:Homer na slavnosti pana Burnse zjistí, že s jeho rodinkou není všechno v pořádku. Děti zlobí a jeho žena Marge se snadno opije. Proto prodá televizi, aby za peníze z ní mohl nabídnout celé rodince terapii.
Obrázky:

3/1 Homerova odysea

9. listopadu 2008 v 9:38
Originální název: Homer's Odyssey
Popis: Bartova třída jede na exkurzi do atomové elektrárny, kde pracuje otec Simpson. Jenže Homerovi se zrovna podaří další průšvih a o práci přijde. V beznadějné situaci dostane vnuknutí: je třeba se postarat o bezpečnost Springfieldu! Jeho aktivita míří i k atomové elektrárně. To však ještě netuší, že nakonec bude muset řešit velmi nelehké dilema.
Zajímavosti: Waylon Smithers má v této epizodě tmavou pleť a světle modré vlasy. Na ceduli vedle elektrárny stojí: "Náš bezpečnostní rekord: 7 dní bez nehody". Bart poprvé nachytal Vočka Szyslaka po telefonu.Již v tomto díle můžete na některých zdech spatřit typický Bartův nápis "El barto".
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu ve škole jezdit na skateboardu. I will not skateboard in the halls.
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají ke gauči a sedají si. Pohovka však jejich tíhu nevydrží a rozpadne se, takže všichni skončí na zemi.
Jiný popis:Homer přijde o práci v jaderné elektrárně a nikde jinde ho do zaměstnání přijmout nechtějí. Rozhodne se tedy na Springfieldském mostě spáchat sebevraždu. To mu nakonec rozmluví celá jeho rodina, která také málem přišla o život kvůli tomu, že na silnici chyběla dopravní značka. Homer proti tomuto nedostatku začne bojovat. To se mu vydaří, což ho nastartuje k jeho dalšímu cíli: zastavit jadernou elektrárnu!
Obrázky:

2/1 Malý génius

5. listopadu 2008 v 19:03
Originální název: Bart the Genius
Popis:Díky Bartovu podvádění při testech inteligence má tradiční předvolání rodičů Simpsonových k řediteli Skinnerovi netradiční průběh: dozvídají se, že školní zlobil je vlastně geniálním dítětem a jako takový patří do specializované školy. Doma má Bart zlaté časy - v nové škole peklo. Vydržet mezi všemi těmi chytráky a navíc tajit podvod dá "malému géniovi" hodně zabrat.
Zajímavosti: Milhouse má v této epizodě místo modrých vlasů černé.V obývacím pokoji nad gaučem je na obraze místo známé lodičky děda Simpson.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu plýtvat křídou.I will not waste chalk
Gaučová scéna: Rodina se sbíhá ke gauči, přičemž je Bart vymrštěn do vzduchu. Během záběru na televizi se jmény tvůrců padá zpět na zem.
Jiný popis:Ve třídě Barta se píše závěrečný test z matematiky. Bart samozřejmě nic neumí, a tak vymění svůj test za test svého spolužáka Martina Prince. Všichni Barta začnou považovat za nadprůměrně inteligentního jedince, a tak Barta pošlou do školy pro inteligenty. Tam se zjistí, že Bart nic neumí, a tak se Bart Homerovi raději přizná, že u testu podváděl.
Obrázky:

1/1 Vánoce u Simpsonových

4. listopadu 2008 v 18:46
Originální název: Simpsons Roasting on an Open Fire
Popis: S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad - nechá si vytetovat "Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa - který se nakonec stane jediným dárečkem.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Zajímavosti: Barney Gumble má blonďaté vlasy. Není to chyba. Tvůrci ale v pozdějších dílech usoudili, že žluté vlasy mohou mít jen členové Simpsonovy rodiny, a tak Barnymu obarvili hlavu na hnědo.
Jiný popis: Je lepší dávat než brát. Když si Bart nechá odstranit své příšerné tetování a Homer vybuchne jako Santa Klaus v obchodním domě, vyhlídky na poklidné Vánoce jsou ty tam.
Obrázky:
 
 

Reklama