Prosinec 2011

Hladová přání

8. prosince 2011 v 11:48 →Knížky←
DĚJ:

Kniha Hladová přání je napínavý příběh, který napsala autorka Tereza Matoušková.
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo. Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Moje hodnocení: 95%

Sirotek

8. prosince 2011 v 11:43 Horory
Popis: Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda. Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy. Na Esther nikdy nezapomenete. Je tak sladká. Tak inteligentní. Tak tvůrčí. A tak duševně chorá...
Fotky:
Můj názor: Přestože tento film není primárně označen jako horor, ale jako thriller - já jsem se u něj bála mnohem víc, než u kdejakého béčkového hororu. Malá děsivá holčička jménem Ester, ze které se vyklube absolutně psychicky vyšinuté individuum schopné všeho, mě děsila ještě pár dnů po shlédnutí. Nikdy nezapomenu na její děsivý pohled... Jinak téma je vcelku originální, rozhodně nečekejte převtěleného ďábla - to byste tento film značně podcenili. Konec vás zvedne ze židle (a donutí vás přemítat, jestli se tohle může opravdu stát).

Králova řeč

8. prosince 2011 v 11:37 Oblíbený filmy
Popis: Po smrti svého otce, anglického krále Jiřího V. a skandální abdikaci krále Eduarda VIII., je Bertie, který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunován králem Jiřím VI. Británie stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce, kterého ale jen těžko vidí v koktavém králi. Králova milující manželka Alžběta, budoucí královna matka, proto domluví setkání s úspěšným, ale poněkud svérázným a excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem. Po těžkém začátku, kdy si neslučitelné charaktery dvou silných osobností jen obtížně hledají cestu jeden k druhému, se mezi oběma muži vytvoří silné pouto. Král nakonec přistoupí na neobvyklý způsob léčby a s pomocí Loguea, rodiny, vlády i Winstona Churchilla vadu řeči překoná. Dokáže ale obstát i ve chvíli, kdy je třeba, aby v rádiu pronesl zásadní projev, který má povzbudit a inspirovat anglický národ v době, kdy to nejvíce potřebuje?
Fotky:
Můj názor: Kouzelný film, který mě okouzlil ve všech směrech. Dokonalý výběr herců - skvělý Colin Firth, jedinečná Helen Bonham Carter a samozřejmě famózní Geoffrey Rush. Jednoduchý, ale dech beroucí příběh zpracovaný stylem, jakým to umí jen Britové - přímý bez zbytečných kudrlinek, ale přitom tak silný, že vám neustále bere dech. Jako velké plus samozřejmě hodnotím prostředí - interiéry byly stylové. Jednotlivé scény nejen že sdělovaly děj příběhu, ale byly takovým malým uměleckým dílkem samy o sobě...