Srpen 2011

Chůva v akci

28. srpna 2011 v 16:27 Komedie
Popis: Akční komedie, ve které agent CIA zjistí, že být špiónem je vlastně jen legrace v porovnání s úkolem pohlídat tři děti. Zasloužilý tajný agent s tváří hvězdy kung-fu filmů Jackie Chana má před sebou další z řady životu nebezpečných misí, při níž musí využít všech svých schopností tvrdého výcviku - musí zvládnout ohlídat tři děti své přítelkyně, aby měl šanci na odměnu v podobě jejího ANO. Nikdy si nechtěl brát práci domů, ale jedno z dětí omylem stáhne z jeho počítače supertajná data, která z domu udělají cíl odvěkého nepřítele z řad ruských teroristů. I bez toho to bylo o život, ale teď nastává opravdový blázinec . .
Fotky:
Můj názor: Docela dobrá komedie, u které se člověk zasměje a bez pochyb dobře pobaví. Odpočinkový film pro nenáročné odpoledne v peřinách.

Taková nevinná lež

28. srpna 2011 v 10:54 →Knížky←
DĚJ:

Jedna malá lež tentokrát způsobila rozvrat manželství…
Ali Kingstonová, šťastně vdaná žena se třemi dětmi, nemůže uvěřit tomu, že jediná schůzka v Covent Garden může obrátit její život na ruby. Ale každý den se přece nestává, že by vám k nohám padal zajímavý umělec, který je o patnáct let mladší než vy!
Když její manžel Ed zjistí, že mu Ali zalhala a místo se svou sestrou byla s jiným mužem, vyvodí z toho, že je mu nevěrná. V záchvatu vzteku vyhodí Ali z domu a to, co se zprvu jevilo jako nevinný románek, se vyvine ve vážnou známost. Navzdory snahám rodiny a přátel se usmíření jeví jako možnost vysoce nepravděpodobná. Teď je na řadě osud, aby rozdal svoje karty…

Moje hodnocení: 95%

Šifra mistra Leonarda - fakta

19. srpna 2011 v 9:44 →Knížky←
DĚJ:

Snad nikdo neumí tak mistrně namíchat fantazii s realitou jako Dan Brown, obojí totiž dávkuje tak dokonale, že se jen stěží dá rozeznat, kde končí jedno a začíná druhé. A právě proto je tady Simon Cox. Tento mladý muž se rozhodl, že skutečnosti uvedené v románu si zaslouží samostatnou publikaci, protože jsou samy o sobě přinejmenším tak zajímavé jako Brownův příběh. Vždyť kolik z nás přesně ví, co je to vlastně Převorství sionské a zda opravdu existuje? Víme, o co jde věčným hledačům svatého grálu? Známe symboliku renesančních obrazů? Víme, kdo skutečně byla biblická Máří Magdalena? Pokud si odpověďmi nejsme nijak zvlášť jistí, nezoufejme. Od toho je tu náš podrobný, fundovaný průvodce, který nás bezpečně doprovodí všemi úskalími a na mnohá místa našeho oblíbeného románu vrhne úplně nové světlo.

Moje hodnocení: 85%

Zničená

15. srpna 2011 v 10:05 →Knížky←
DĚJ:

V dubajském vězení za to, že byla znásilněna.. Autentický příběh francouzské muslimky, která se domnívá, že chce-li být šťastná, musí najít své kořeny a žít v souladu se svým náboženstvím. Odstěhuje se proto do jednoho z arabských emirátů Dubaje, aby tam nalezla klidný a naplněný život, o němž sní. Stane se však obětí znásilnění, a když se pokouší domoci spravedlnosti, je zatčena a v souladu s muslimským právem šaríja uvězněna za "mimomanželské sexuální styky". Na vlastní kůži tak poznává, jakým peklem může být život v zemi, kde ženy nemají žádná práva. S pomocí francouzských přátel a příbuzných se jí nakonec podaří vycestovat, aby mohla podat toto otřesné a živé svědectví.

Moje hodnocení: 98%

Tajemství šifrymistra Leonarda

12. srpna 2011 v 19:40 →Knížky←
DĚJ:

Španělští autoři, původní profesí žurnalisté, nově pojali a rozpracovali náměty z velmi známého románu D. Browna Šifra mistra Leonarda, který v osobitě pojatých detektivních zápletkách nastolil mnohá polemická témata. Autoři se nebrání provokativnosti, uvádějí argumentaci z různých úhlů pohledu a dovádějí ji v některých případech na samou hranu literární fikce.

Moje hodnocení: 90%

Tvrdej chleba

8. srpna 2011 v 9:51 →Knížky←
DĚJ:

Soubor básní od Charles Bukowského, známého rebela a provokatéra, napsaných před jeho smrtí v roce 1994 a vydaných posmrtně. Nejčastějším tématem jsou ženské, dostihy, peníze, literárno a chlast.
*
Basa básní známého ochlasty a hledače ryzího života. Co je tvrdší: týden starý chleba, nebo okoralá duše měšťáka? Trpíme více než zvířata? Za co nás ženy trestají? Seženu prachy na poslední dostih v životě?
*

Tvrdej chleba (anglicky The Continual Condition) je sbírka básní amerického spisovatele a básníka Charlese Bukowského z roku 2009, kterou sestavil autorův dlouholetý vydavatel John Martin. Bukowski, pověstný literární rebel, jehož přímý nespoutaný styl obdivovali už beatnici, píše ve své poezii o zoufalství, ubíjejících zaměstnáních, alkoholu, zhýralých ženách a o životě, o němž se sice dobře čte s čokoládou v posteli, ale prožít jej na vlastní kůži by bez ztráty rozumu nezvládl zřejmě nikdo. Stěžejní část knihy tvoří básně napsané nedlouho před autorovou smrtí v roce 1994.


Moje hodnocení: 85%

Ještě než umřu

1. srpna 2011 v 10:25 →Knížky←
DĚJ:

Sedmnáctiletá Tessa má stejné pocity, touhy a plány jako její vrstevníci. Na jejich uskutečnění má ovšem podstatně méně času. Trpí leukémií v pokročilém stadiu a v takovém rozsahu, že není možná žádná další léčba. Tessa se smiřuje s neodvratným osudem svérázným způsobem: sepíše si seznam věcí, které by ještě chtěla stihnout, dokázat, zažít, a pokud jí zdravotní stav dovolí, pustí se bezhlavě do jejich plnění. Hluboká a pochopitelná lidská touha chovat se někdy jinak, než je běžné, porušit zákony, prožít skutečné dobrodružství, bláznivě se zamilovat, uniknout ze všednosti a konvencí se v kulisách umírání a omezeného času mění v napínavý a překotný boj o holé přežití, o samu podstatu lidské existence. Intenzivní příběh odkrývající pozadí zamotaných rodinných vztahů, skrytých bolestí, příběh o rodičovské, sourozenecké a partnerské lásce, příběh o smíření a pomíjivosti všedních problémů promlouvá svou neúprosností, nesentimentalitou a jednoduchostí ke všem generacím čtenářů.

Moje hodnocení: 99%