Červenec 2011

Hannibal: Zrození (kniha)

25. července 2011 v 8:44 →Knížky←
DĚJ:

*Knižní předloha ke slavnému filmovému pokračování příběhu doktora Hannibala Lectera od autora Thomase Harrise. Podobně jako ve filmu se vracíme na začátek Hannibalova života, dozvídáme se více o jeho rodině a o jeho kořenech. Hannibal byl malý litevský chlapec, který žil v sídle hraběcí rodiny Lecterů. Druhá světová válka ale jejich životy změnila - rodiče i sloužící byli zabiti a zůstal jen Hannibal se sestrou Míšou. I její osud se ale brzo uchýlil ke konci. Vzpomene si Hannibal jak? A co udělá v momentě, kdy se tak stane?

*Osmiletý chlapec Hanibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby. Recenze

Moje hodnocení: 95%

Schindlerův seznam

20. července 2011 v 13:45 Oblíbený filmy
Popis:
Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje Oskar Schindler, nacistický obchodník, který by rád získal od židovských předáků finance na vybudování továrny. Uzavírá dohodu s Izákem Sternem, který mu má jako účetní vést všechny finanční záležitosti. Ze strany židovských investorů není ale prozatím zájem.
Březen 1941. Krakovská židovská komunita je přesunuta do ghetta, kde nemají peníze žádnou váhu. Několik židovských předáků se rozhodne investovat do Schindlerovy továrny na výrobu nádobí. Jako dělníci jsou najati židé (jsou levnější než Poláci) a největším odběratelem je německá armáda.
Březen 1943. Ghetto je zlikvidováno, V této době se Schindler spřátelí s nacistou Amonem Goethem a své známosti začne využívat k záchraně mužů, žen a dětí před jistou smrtí. Spolu s Izákem Sternem dají dohromady seznam 1100 jmen. Tito "dělníci" jsou přesunuti do zbrojní továrny na Moravu. Během přesunu dojde k chybě a vlak s ženami a dětmi je poslán do tábora k likvidaci. Bez ohledu na hrozící nebezpečí se Schindler vydává do tábora, aby své židy zachránil. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění ...
Fotky:

Můj názor: Úžasný film - i když o tak strašné události. Smutný, drastický, bez skrupulí ukazuje to, co se opravdu dělo a za co by se lidé měli stydět. Přesto dává jakousi naději v podobě 1100 zachráněných životů. Do temnoty svítí světlo v podobě muže, který se na první pohled může zdát pouze jako vypočítavý obchodník, ale ve skutečnosti v sobě skrývá mnoho dobrého. Filmem jsem byla okouzlena, rozrušena, zdeptána a zase uklidněna. Doporučuji.

Horečka sobotní noci

10. července 2011 v 19:36 Mix
Popis:Vůně kolínské, květinová košile, gabardénové kalhoty a boty s vysokými podpatky, diskohudba Bee Gees, taneční parket jen pro sebe a svou dívku - taková je představa Tonyho o správně prožité sobotní noci po šesti dnech dřiny v obchodě s barvami. Život ale nejsou jen světla sobotních diskoték… Tony pod vlivem své partnerky Stephanie i svého bratra přestává pouze snít a hledá nové perspektivy tam, kde doopravdy jsou. John Travolta v roli bravurního tanečníka a písničky skupiny Bee Gees rozpoutali v sedmdesátých letech obrovskou vlnu zájmu o disko a stali se na dlouhou dobu idoly miliónů lidí na celém světě.
Fotky:
Můj názor: Nevím, jestli proto, že jsem tomu moc nerozuměla (zvuk filmu v letadle, kde jsem na něj koukala, nebyl zrovna čistý a moje angličtina v mnoha místech nestačila), ale nějak mě to nezaujalo. Líbila se i hudba i všechny ty tanečky, ale samotnou podstatu jsem jaksi nezachytila...

Rio

10. července 2011 v 19:32 Kreslený filmíky
Popis:Film RIO je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Jewel, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Jewel uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Jewel a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paničce Lindě?
Fotky:
Můj názor: Jak neustále opakuju - jsem prostě milovnicí animovaných filmů. A i tenhle jsem si zamilovala! Líbily se mi animace, příběh, atmosféra i to ostatní, na co si jen vzpomenete :)

Varieté

6. července 2011 v 18:14 Mix
Popis:Ali, dívka z malého města, ale s velkým hlasem, potřebovala najít místo, kde bude schopna své sny naplnit, místo aby sledovala, jak se vytrácejí do ztracena. A objevila svět varieté. Poté, co se rozhodne vydat vstříc nejisté budoucnosti ve velkoměstě zábavního průmyslu, v Los Angeles, narazí Ali na The Burlesque Lounge, působivý podnik, který se ale potýká se špatnou návštěvností, a který je domovem netradiční hudební revue. Přesvědčí okouzlující a přímou majitelku podniku, jeho hlavní hvězdu a také hledačku nových talentů Tess ,aby ji přijala na místo barmanky. Ali během práce s rozzářenýma očima hltá veškerá vystoupení a snaží se vstřebat jejich pozoruhodnou atmosféru, odvážné kostýmy a originální choreografii. Ví přitom, že je jí souzeno stoupnout si na jeviště sama. Předtím je ale nucena vypořádat se se spletitou sítí lidských vztahů, která v podniku panuje. Naváže přátelství s jednou z tanečnic, znepřátelí si jinou, a získá si přízeň Jacka, pohledného barmana a hudebníka, který Ali nabídne možnost být jeho spolubydlící, než se jí podaří postavit na vlastní nohy. Posléze se za pomoci rázného, ale vnímavého choreografa a transsexuálního moderátora konečně od baru dostane až na pódium. Její výjimečný hlas a umění vrací The Burlesque Lounge zpět na výsluní do jeho bývalé slávy a dává Tess naději, že nebude muset vyhovět žádostem svého bývalého manžela her), aby podnik prodala charismatickému podnikateli se zajímavou nabídkou. Jak Aliina hvězda stoupá, začíná být jasné, že Burlesque Lounge je opět místem, kde se mohou plnit sny. Bude to ale stačit k tomu, aby zdejší divoká a sexy představení přece jen navždy neskončila?
Fotky:
Můj názor: Jako milovnice Christiny Aguilery jsem si užívala především její hudební vystoupení v tomto filmu, kterých nebylo málo a byla úžasná. Christina opět prokázala svůj výjimečný hudební talent...

Gnomeo a Julie

6. července 2011 v 18:07 Kreslený filmíky
Popis: Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod.
Fotky:
Můj názor: Animák, který jsem sledovala v letadle a v originálním znění. Vtipně provedený příběh o Romeovi a Julii, opravdu jsem se pobavila. Grafické zpracování bylo výborné. A dokonce i ten konec byl tentokrát dobrý.

Macbeth

6. července 2011 v 18:04 →Knížky←


DĚJ:

Jedna z vrcholných tragédií Williama Shakespeara je drama zločinu, svědomí a trestu a divadelní sonda do hlubin lidské duše, z nichž se rodí zlo. Macbeth, skotský šlechtic a hrdina, člověk obddivovaný a uctívaný všemi, v této hře podlehne ctižádosti a touze po moci natolik, že se dopustí zločinu nejtěžšího - krvavé královraždy. Tato nejkratší a nejsevřenější Shakespearova tragédie má strhující rytmus a akčnost, psychologickou hloubku, je to hra úderná i básnická, drama strmého vzestupu a pádu. Macbeth se vraždou domůže moci nejvyšší, stane se králem, ale aby si moc udržel, musí vraždit dál, brodí se krví, stává se nelidskou bestií, netvorem, co chvíli křičí na jevišti svěšta, jen aby poznal, že jeho život je pustý žvást idiota, jen hluk a vřava - a neznamená nic.

Moje hodnocení: 95%