Duben 2011

Blues pro bláznivou holku

30. dubna 2011 v 8:42 →Knížky←

DĚJ:

Básnická sbírka nadějného českého mladíka, který zemřel v mladém věku. I když už je to před padesát let, jeho básně jsou stále živé a dotýkají se mnoha lidí.
Koncem padesátých let, ve zlaté době Reduty, přišel do Prahy i Václav Hrabě. Nenkonformní svět mladých lidí po vlně free jazzu zasáhla na počátku 60. let beat generation. Corso, Ferlinghetti, Kerouac a především Ginsberg ovlivnili mnoho mladých lidí a brzy se objevila beatnická poezie také u nás. Hrabětovy verše jsou pro tuto dobu nejcharakterističtější.

Moje hodnocení: 97%

Hon na čarodějnice

26. dubna 2011 v 18:33 Mix
Popis:Výpravný film vypráví příběh hrdinného křižáka Behmana a jeho nejbližšího přítele Felsona . Po desetiletích boje se vracejí do vlasti, kterou nacházejí zdevastovanou morem. Církevní hodnostáři jsou přesvědčeni, že za katastrofu je odpovědná dívka obviněná z čarodějnictví, a proto dvojici hrdinů rozkáží, aby ji dopravili do vzdáleného kláštera. Zde se má údajná čarodějnice podrobit prastarému rituálu vymítání ďábla. Vydávají se tedy na strastiplnou cestu, která je zkouškou jejich sil a kuráže a během ní odhalí dívčino temné tajemství...
Fotky:
Můj názor: Někdo film kritizuje a vyčítá mu kdesi cosi, mně se ale příběh docela líbil. Uznávám sice, že ta první válka na počítačovém písku vypadala dost amatérsky, ale jinak měl film dobrou atmosféru. Líbily se mi také dialogy o církvi, film byl svižný a konec relativně dobře zpracovaný. Rozhodně bych tomuto kousku dala šanci :)

Oliver Twist

24. dubna 2011 v 16:37 →Knížky←

DĚJ:

Slavný příběh chlapce, kterému po narození umírá matka a dostává se do obecního sirotčince. odtud jeho cesty vedou do učení k hrobníkovi Soverberymu, který se ho ujme. Oliver však uteče do Londýna a přidá se ke skupině kapesních zlodějů. Při pokusu o vyloupení domu je postřelen, ujímá se ho však paní Maylieová, která zde bydlí. Oliverovi se dostane vzdělání a vyroste z něj navzdory těžkému osudu slušný člověk.

Moje hodnocení: 97%

Nepřemožitelný

23. dubna 2011 v 8:51 Oblíbený filmy
Popis: Americké biografické drama inspirované skutečným příběhem vypráví o nadšeném sportovnímu fanouškovi, v jehož sportovní schopnosti nikdo nevěřil, ale on přesto dokázal uskutečnit svůj sen.
Jmenoval se Vince Papale. Když kouč fotbalového týmu, jemuž Vince fandí, uspořádá nebývalý vylučovací zkušební zápas, publikum to považuje za ztrátu času. Nikdo přece doposud neobjevil hráče profesionálního fotbalu tímto způsobem. A určitě se žádný z možných kandidátů nepodobal Papaleovi - třicetiletému učiteli na záskok a barmanovi na zkrácený úvazek, který fotbal nehrál dokonce ani ve škole. Navzdory tomu se Vincemu podaří to, o čem vždycky v skrytu duše snil - s trochou štěstí a se spoustou dřiny se z hlediště stadionu, kde sedával na levných místech, dostane na hřiště a jako nejstarší "bažant" profesionálního fotbalu se stane legendou.
Fotky:
Můj názor: Jeden úžasný film, který je o to úžasnější, že byl natočen podle skutečné události a že se kdysi opravdu stal. Poslední dobou se stávám velkou fanynkou podobně zaměřených sportovních filmů. :)

Na vlásku

21. dubna 2011 v 9:16 Kreslený filmíky
Popis:Na vlásku je animovaná hudební komedie plná efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy dlouhé víc než 70 stop. Princezna Rapunzel je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Rapunzel a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy… spoustu vlasů. Prozrazení jejího královského původu visí na nitce a její únosce je jim v patách.
Fotky:
Můj názor: Bezvadná animovaná pohádka udělaná, jak jsme už zvyklí, tak trochu jinak. Byla jsem nadšená, protože film je plný krásné hudby, výborných vtipů a animace jsou opravdu působivé!!!

Můj tajný deník

3. dubna 2011 v 9:49 →Knížky←

DĚJ:

V knize Můj tajný deník se s námi Jacqueline prostřednictvím zápisků ze svého skutečného deníku z roku 1960 dělí o své nejtajnější myšlenky a city z doby, kdy jí bylo 14. V roce 1960 nosily holky naškrobené spodničky a lodičky. Dneska nosíte džíny a tenisky. V roce 1960 trávily celé hodiny posloucháním desek v obchodě, kde se prodávaly. Dneska trávíte hodiny posloucháním on-line muziky. V roce 1960 se holky učily kroky všech nových tanců. Dneska tančíte, jak vás napadne. Holky se ale nikdy nepřestanou zamilovávat, hádat s rodiči, pořád budou nenávidět ztrapňování ve škole, vždycky budou toužit chodit večer domů co nejpozději a budou trávit hodiny a hodiny před zrcadlem. Poutavě napsaná autobiografie pro teenagery. V knize jsou i původní fotografie Jacqueline a jejích kamarádek.

Moje hodnocení: 92%

Smrt ve sloní trávě

3. dubna 2011 v 9:48 →Knížky←

DĚJ:

Afrika přitahuje milovníky přírody od dětských let do pokročilého věku. Jejímu divokému kouzlu podlehl i autor této knihy. První cestu do těchto míst podnikl před třiačtyřiceti lety, z té zatím poslední se vrátil letos v srpnu. Procestoval celou subsaharskou Afriku od západní přes střední a východní až k mysu Dobré naděje. Zpočátku se účastnil safari jako společník svého přítele, profesionálního bílého lovce, později jako turista. Nelze však říct, že by jeho zážitky z tohoto druhého období byly méně dramatické. Obklíčení terénního vozu při nočním safari lidožravou lví smečkou je jen jedním z nich. Jaká je příčina stále se opakujících útoků lidožravých lvů? Jsou démoničtí lidožraví levharti ještě nebezpečnější než jejich větší příbuzní? Jak je možné, že se dosud nikomu nepodařilo ulovit gigantického krokodýla, který řádí v Burundi již déle než deset let a má na svědomí přes tři sta lidských životů? A proč místní obyvatelé považují nejobávanější lidožrouty za nadpřirozené bytosti?

Moje hodnocení: 99%

Candy

3. dubna 2011 v 9:46 Oblíbený filmy
Popis:Krásná mladá malířka Candy prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem. Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu.
Fotky:
Můj názor: Nádherný inspirativní film, který stálo za to vidět. Mohla bych se tady o tom až nemístně rozepsat, ale myslím, že ta první stručná věta vše vyjádřila. Obvykle takové superlativy nepoužívám.