Prosinec 2010

Ženy v pokušení

31. prosince 2010 v 10:14 Komedie
Popis:Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky.
Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Film jako celek se mi líbil, pouze jsem byla trošku mimo z toho konce (návrat Jakuba ke své staré  -ehm...vlastně mladé - přítelkyni, kterou kdysi vyměnil za její matku). Myslíte, že tohle by se ve skutečnosti mohlo stát? Nevím, nevím...

August Rush

30. prosince 2010 v 9:09 Romantický
Popis:Setkání Lyly a Louise v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan "August Rush" dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Tak trošku snílkovský film, ale líbila se mi hudba, kterou v něm použili i námět...

Láska je na palici

30. prosince 2010 v 9:04 →Knížky←
osobnosti.cz

DĚJ:

Třináctiletá Jojo je třeštidlo k pohledání. V prvním díle porušila zásadu, že čarodějnice se nelíbaj. Její druhý deník ovšem ukáže, že nic není takové, jak se zdálo. Justus se odstěhoval s rodiči z města a už ani jednou se neozval. Jojo má trápení s láskou a její matka se tedy rozhodně ji poslat na prázdninový jazykový pobyt do Paříže. Ovšem do Paříže v Texasu, nikoliv ve Francii. Hned na letišti Jojo začíná prožívat své obvyklé trapsy a kolotoč bláznivin se roztáčí naplno. Útěchou jí může být aspoň to, že i na texaském ranči se dá potkat zajímavý idol...

Moje hodnocení:90%

Jak vycvičit draka

27. prosince 2010 v 9:36 Kreslený filmíky
Popis:Dobrodružství se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější.
Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák. Vikingský teenager nějak nemůže zapadnout mezi ostatní obyvatele rodného ostrova Blpu, protože na rozdíl od nich spíš než svaly (kterých má pomálu), používá hlavu. Asi by se to dalo přejít, kdyby Škyťák nebyl synem náčelníka vesnice, Kliďase Velikána. Taťka má syna rád, ale bohužel si uvědomuje jeho "nedostatečnost". Zvlášť když se blíží Škyťákovo iniciační uvedení mezi dospělé Vikingy, které lze úspěšně absolvovat jediným způsobem - zabitím draka v souboji. Draci jsou totiž na Blpu jediným, zato permanentním problémem. Desítky druhů létajících ještěrů prakticky neustále útočí na vesnici, kradou domácí zvířata, spalují úrodu i hospodářská stavení, a tak je morální povinností každého Vikinga bojovat proti drakům, jak se dá. I Škyťák by samozřejmě rád nějakého toho Nodra smrťáka, Ohavného zipáka nebo Hrůzáka hrozivého skolil, jenže matička příroda ho na to opravdu vybavila nevalně.
Nepomáhají ani užitečné lekce v Drakoškole místního samorosta, kováře Tlamouna. Škyťák je naštěstí hlava otevřená a tam, kde schází hrubá síla, pomůže hlava, díky níž zkonstruuje samostříl, kterým zaútočí na nejobávanějšího z draků, prakticky nepolapitelného Nočního běsa. Jediný výstřel (velmi úspěšný) změní budoucnost soužití lidského a dračího plemene na ostrově Blpu. Když se totiž Škyťák vydá zraněného draka dorazit a stát se tak definitivně mužem, cosi se v něm při pohledu do jasných dračích očí zlomí. A ten zlom bude začátkem jednoho krásného přátelství. Teď už jen zbývá přesvědčit ostatní Vikingy, že skutečný nepřítel číhá jinde.
Fotky:
osobnosti.cz
osobnosti.cz

Můj názor: Hodně povedený animák! Opravdu jsem si užila celý film, od začátku až nakonec. Byla tam vyvážená dávka vtipu i akce, občas byl člověk i dojatý. A největší podíl na tom samozřejmě měl Bezzubka :)

Santa má bráchu

26. prosince 2010 v 10:22 Komedie
Popis:Tuhle pohádku ještě neznáte. Fred Claus vyrostl ve stínu svého obdivovaného mladšího bratra Santy a stal se z něho zachmuřený bručoun, který už nevěří na Vánoce. Jednoho kouzelného prosince však Fred přesto vyrazí první sobí třídou na sever, protože zjistil, že Santa je v maléru: objevil se totiž záludný expert v oboru výkonnosti, který chce Vánoce úplně zrušit. Fred bratrovi pomůže a přitom si znovu uvědomí, co pro oba znamená rodina.
Fotky:
google.cz
Můj názor: A další z netradičních a bláznivých vánočních komedií, které vás ve svátečním období rozhodně nenechá chladnými!

Budiž světlo

26. prosince 2010 v 10:18 Komedie
Popis:Buddy Hall  je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi místo vánočního krále. Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou!
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Bláznivá vánoční komedie, která vás zaručeně pobaví, tak jako mě...Nálada Vánoc se z ní ale přece jen nevytratila...;)

Holka na roztrhání

26. prosince 2010 v 10:16 Komedie
Popis:Módní návrhářka Melanie Carmichael  se nečekaně zasnoubí s nejžádanějším mužem New Yorku , který však netuší, že jeho nová známost skrývá mnohá tajemství. Jedním z nich je venkovan Jake , za nějž se Melanie provdala na střední škole a i přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie potají vrátí zpět do Alabamy, aby se zde vypořádala se svou minulostí. Zpátky v Alabamě si však uvědomí, že opustit jižanské prostředí je jednoduché, ale opustit jižanské zvyky zhola nemožné.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Tak trochu zamotaná americká komedie, která mě ale dostala nejen písničkou Sweet Home Alabama, ale i celkovou jižanskou náladou. Zamilovala jsem se do kovbojských kozaček :D

Koření života

26. prosince 2010 v 10:13 Romantický
Popis:Šéfkuchařka prvotřídní manhattanské restaurace Kate Armstrongová vede své každodenní náročné směny s obdivuhodnou lehkostí. Ústraní své kuchyně opouští jen tehdy, když od některého z hostů přijímá pochvalu za mimořádnou spokojenost. Když se do týmu dostane smělý a neformální odborník na omáčky všeho druhu, Nick Palmer, její dosavadní život se zlehka zatřese. Nick patří k nejnadanějším ve svém oboru, a navíc jej mají všichni rádi. Není snad rozdílnějších přístupů k životu a práci, než jsou ty Kate a Nicka.
Občas to mezi nimi zaskřípe, ale na druhou stranu si nelze nevšimnout, že mezi nimi přeskočila jiskra. V okamžiku, kdy Kate vstoupí na nejasné území mezi soutěživostí a romantikou, zjišťuje, že pokud chce vytvořit fungující vztah s Nickem a objevit ztracenou chuť do života, bude muset podstoupit zkoušku odvahy. A mimo jiné opustit klamné bezpečí kuchyně. Jenže to je pro ni v dané chvíli stejně komplikované počínání jako vařit bez receptu...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Pěkný film, i když občas trochu smutný...

Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty

26. prosince 2010 v 10:11 Komedie
Popis: V pradávné bitvě mezi kočkami a psy zašla jedna kočička až příliš daleko. Kitty Galore, bývalá agentka kočičí špiónské organizace, se dala na špatnou cestu a vymyslela ďábelský plán, kterým si podmaní nejen psí nepřátele, ale pokoří i své bývalé kočičí kamarády. Tváří v tvář takové bezprecedentní hrozbě musí kočky a psi poprvé v historii spojit své síly do neobvyklé aliance, aby zachránili sebe i lidstvo
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Vtipné pokračování mé i jinak oblíbené komedie. Mým oblíbencem se stal trošku bláznivý holub (vzdáleně mi připomínal Oslíka ze Shreka :D)

Čarodějnice se nelíbaj

26. prosince 2010 v 10:08 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Občas to bývá pěkný průšvih, mít mámu s chvilkovými výchovnými záchvaty, jimiž chce dát světu najevo, že se o své holky dobře postará i bez táty. Třináctiletá Jojo vám o tom může vyprávět. V domácím chaosu nalézá cennou oporu v mladší sestřičce Flippi a ve škole si dobře rozumí s děvčaty i s kluky, ale to platí jen do chvíle, kdy se u nich ve třídě objeví nová studentka Serafína. Ta si rychle získává oblibu a autoritu, zejména po založení klubu jehož členkami se mohou stát jen "zamilované". a to nejlépe do deváťáka a zakladatele hudební skupiny, který si nechá říkat BJ... Nezamilovaná Jojo se svými zájmy o koně náhle nemá šanci, ale nevzdává se. Připravuje dokonalou pomstu. Do jejich plánů zasahuje vždy pohotová Flippi a navíc se objeví roztržitá stařenka Klarafina, která umí čarovat! Pomůže sympatické Jojo?

Moje hodnocení: 85%

Poznámka k encyklopedii

17. prosince 2010 v 20:49 Poznámka na okraj
Jak jste jistě pochopili, tento blog není autorský, slouží jen jako jakási "encyklopedie" informací, které jsem zachytila někde v éteru svého života. K psaní článků využívám zdroje, které se snažím poctivě uvádět buď do samotného článku (např. jako název obrázku) nebo je uvádím do speciální rubriky "Zdroje", kde se snažím ke každé rubrice uvést co největší počet stránek, ze kterých jsem informace získala, upravila a použila.

Právě u rubriky "Živočichové", ve které se právě nacházíte, se začaly objevovat ne zcela milé komentáře, které se snaží "opravit" (velmi slušně řečeno, spíše se rozčileně ohánějí silnými slovy zpoza svého monitoru) některé informace, které jsem uvedla chybně.

Chtěla bych tedy říct, že s opravováním rozhodně problém nemám. Využívám více zdrojů, jako jsou různé encyklopedie, internet, ale i sešit z 2.ročníku střední školy, kde jsme se o systému živočisné říše učili. V každé literatuře, v každém zdroji se mohou objevit rozdílné informace, jiný systém, záleží samozřejmě na aktuálnosti verze. Jak víte, věda je obor, který se rychle mění a zoologie není výjimka. Informace se obměnují denodenně, vědci neustála přicházejí na nějaké novinky, které úplně mění to, co do té doby platilo. Je tedy samozřejmě možné, že informace mnou zde uvedené, nemusí tak úplně odpovídat skutečnosti. Byla bych tedy ráda, kdybyste to zjistili, tak abyste mě opravili.

Ovšem nikoli velmi rozrušeným komentováním mé "hlouposti" s několika vykřičníky a s pomstychtivým výrazem v očích. Pokud objevíte chybu, slušně a v klidu, zcela normálně (protože v podstatě o nic nejde) napište, že tato verze už neplatí nebo že údaje jsou chybné. Bez problémů zjistím, kde se chyba stala a ihned to opravím. Pomůžete vy mně a samozřejmě i já uživatelům internetu, kteří zde mohou něco hledat.

Jen vás žádám -  dělejte to slušně. Svět se vážně nezboří, pokud sem něco špatně opíšu ze sešitu, protože ve škole se ještě učí jinak a konzervativně. Všechno se dá vyřešit, pokud se budeme chovat jako lidé a respektovat, že chyby se stávají...

Shrek: Zvonec a konec

17. prosince 2010 v 20:33 Kreslený filmíky
Popis:Co nás čeká ve čtvrtém díle Shreka? Mnohem drsnější Fiona, otylý Kocour v botách a mnohem zmatenější Oslík. A království Za sedmero horami vzhůru nohama. Na svědomí to má Shrek, který vypustil do světa jedno velmi nerozumné přání. Shrek totiž na vlastní kůži poznal, jaké to je, když se žije šťastně až do smrti, a vůbec se mu to nelíbí. Je to strašná nuda. A navíc honička, protože pečovat o tři zelená Shrečata je nadzlobří úkol. Není divu, že vyčerpaný otec na prahu zhroucení začne vzpomínat na doby, kdy žil sám v bažině, lidé se ho báli a Fiona hnila ve věži pod dračím dohledem. A kacířsky si pohrává s myšlenkou, jak krásné by bylo, kdyby se zlaté časy aspoň na jeden den vrátily. Vyslyší ho nesympatický skřet jménem Rampelník, kterému není radno věřit, jenže Shrek mu s vidinou jednoho dne staromládenecké pohody skočí na vějičku a podepíše velmi nevýhodnou smlouvu. Sotva v podpisu dotáhne husím brkem cancour za písmenem "k", ocitne se doma v bažině. Jenže rodná hrouda zdaleka nevypadá tak útulně jako kdysi. Shrek se nechal napálit. Rampelník v jeho minulosti vymazal den, kdy se narodil, což odstartovalo přímo katastrofální sérii událostí, jež vyústily v dosazení Rampelníka na trůn v království Za sedmero horami. Šance na nápravu sice existuje, ale půjde o mnohem složitější úkol, než jsou záchrana Fiony, získání přízně jejího otce a umlčení Oslíka aspoň na pět minut. Samozřejmě, to všechno dohromady. Během šibeničního termínu musí zlobr v postapokalyptické verzi pohádkové říše najít Fionu a přimět ji, aby mu dala polibek z pravé lásky. To půjde jen těžko, protože z Fiony se mezitím stala drsná Amazonka, která v čele armády zlobrů plánuje svržení Rampelníka z trůnu a pro blázna, jenž tvrdí, že je jejím manželem a má s ní tři děti, nemá pochopení.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Shrek nikdy neztrácí své kouzlo, ani když se jedná o čtvrté pokračování. Příběh byl opět plný humoru k popukání a obohacen o šmrncovní zápletku. Pobavila jsem se :)

Zapomenutý ostrov

5. prosince 2010 v 9:05 Komedie
Popis:Malá Nim žije sama se svým otcem Jackem na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha.
Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice , která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Jeden opravdu moc pěkný a povedený film. Líbila se mi exotická a napínavá atmosféra ostrova, stejně jako komediální výstupy spisovatelky Alex. Stojí za to, se na tenhle film mrknout :)

Bastardi

5. prosince 2010 v 9:02 Oblíbený filmy
Popis:Film nahlíží do znepokojivého prostředí speciálních (dříve zvláštních) škol, na jehož pozadí se odehrává drama lidských tragédií. Je smutným faktem, že ani prokázané násilné trestné činy mladistvých nekončí díky stávající legislativě potrestáním viníků a izolací těchto jedinců od společnosti a jejich resocializací. Ve filmu uvidíme tristní obraz současného stavu těchto škol a budeme sledovat příběh mladého učitele, jehož pohnutky učit na této škole nejsou tak čisté, jak se na první pohled zdálo.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů v dnešní době. Drsný, syrový až naturalisticky ukazuje realitu speciálních škol. Ale má to pointu, začátek i konec, žádné zbytečnosti kolem. Hodnotím kladně.

Už jsme tam?

5. prosince 2010 v 8:45 Komedie
Popis:Když se Nick zamiluje do svobodné matky Suzanne zpočátku si vůbecnemusí dělat starosti s tím, co si o něm myslí její děti. Suzanne stejně nechce být víc než " jen přátelé ". Ani tahle informace, ani kamarádi, kteří ho varují před zbytečným otálením v " přátelské zóně", Nickovi nesebrali odhodlání být jí někde nablízku. A proto když se Suzanne ocitne uprostřed dopravní zácpy a potřebuje někoho, kdo by dopravil děti za ní do Vancouveru na silvestrovskou oslavu, Nick se naskytnuté příležitosti s radostí chopí. Může to být ten nejlepší způsob, jak získat její srdce...nebo největší chyba jeho života. Nick se vydává na výlet, na který nikdy nezapomene - a vy taky ne!
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Opravdu vtipná komedie, při které se dobře pobavíte a která dobře skončí. Nejvíce se mi líbil moment s vykulenou srnou...

Strašpytlík

5. prosince 2010 v 8:44 Kreslený filmíky
Popis:Nový animovaný film z produkce studia Walt Disney Strašpytlík vypráví klasickou pohádku o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek. Tentokrát se malý hrdina rozhodne napravit to, co způsobil - jakmile se mu však konečně začne dařit, přistane mu na hlavě opravdový kus oblohy! Nyní se spolu se svými povedenými přáteli Kačkou Pihatou, Mrňousem a Rybízem musí pokusit zachránit svět, aniž by ve městě způsobil další zděšení, což se samozřejmě neobejde bez spousty napětí a zmatků, ale hlavně pořádné porce zábavy. Brzy se ukáže, že být při záchraně světa malým kuřetem se náramně hodí.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Poslední film, který jsem sledovala v angličtině někde nad oceánem v letadla. Rozuměla jsem tomu docela dobře a dost se mi to líbilo. Bylo to vtipné a svým způsobem i ojedinělé svým tématem.