Srpen 2010

Auta

22. srpna 2010 v 18:56 Kreslený filmíky
Popis:Když se začínající, avšak velmi ambiciózní závodní auto Blesk McQueen během cesty na velkolepý šampionát Zlatý píst neočekávaně zatoulá do ospalé Kardanové lhoty u Silnice 66, naučí se, že opravdová radost ze života se neskrývá za cílovou rovinkou, ale na cestě k ní. Auta ze lhoty, s nimiž se v průběhu svého putování napříč Amerikou seznámí, mu ukáží, že na světě existují i důležitější věci než trofeje, sláva a sponzoři.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Samozřejmě, že tenhle film patří k těm mým oblíbeným. Já prostě animáky žeru. Tenhle je jedn z obzvlášť povedených :)

Chceš mě, chci tě

21. srpna 2010 v 9:59 Komedie
Popis:Abby Richter je ambiciózní producentka ranní televizní talk show, která je hrdá na to, že dokáže během chvilky vyřešit jakýkoliv problém - tedy kromě toho, že je stále svobodná. Co se schůzek týče, má organizátorka tělem i duší Abby na svém kontě jen dlouhou řadu neúspěchů. Když její pořad začne klesat na sledovanosti, je Abby nucena spojit své síly s nově přijatým spolupracovníkem Mikem Chadwayem,mužem, který ji irituje snad naprosto vším. Jeho pásmo "Chceš mě, chci tě" by měl diváky a divačky seznamovat s tím, jak muži doopravdy fungují. Ale jeho neotesaný a odporně šovinistický styl je Abby trnem v oku, a aby toho nebylo málo, stane se jeho pořad pochopitelně okamžitým hitem. Pak se Abby potká s Colinem, svým sousedem, který je svobodný a pracuje jako lékař. Je přesně takový, jaký Mike Chadway není - šarmantní, zdvořilý a představou nejlepší zábavy pro něj nejsou dívčí zápasy v bahně - a Abby to tentokrát nechce pokazit. Když si Abby nechá od Mikea poradit a zkouší jeho provokativní metody svádění, čeká oba dva velké překvapení: i když jsme navenek zcela odlišní, některé skryté touhy máme všichni naprosto společné.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Vážně super a vtipná komedie o vztazích, která ukáže, že nic není nemožné.

27 šatů

21. srpna 2010 v 9:55 Romantický
Popis:Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane , věčně obětavá společnice svých kamarádek - nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když - zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet "družičkovských" šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevin, který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane - coby svatebním maniakovi - je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité - tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess , do které se okamžitě zamiluje George, onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu - její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Jedna z těch lepších romantických komedií posledních let, která není příliš zamotaná a nesmyslná, ale jednoduše a prostě udělaná, což je její plus a rozhodně jí to přidává na kouzlu.

Mambo

20. srpna 2010 v 17:52 Taneční
Popis:Danny Mitchell, irský student katolické školy je členem fotbalového klubu v Belfastu, avšak touží po vyšších cílech. Jeho snem je stát se nejlepší fotbalovou hvězdou Irska, což by se mu, jak se domnívá, mohlo podařit díky využití brazilského rytmu. Přesvědčen, že dokáže napodobit slavné fotbalisty jako jsou Pele a Carlos Riga, se začne učit Sambu. To však ještě netuší, jak tyhle taneční hodiny kompletně změní jeho život. Teď je ta pravá doba na výkop této sezóny, jaký jste ještě nezažili!
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Sice už trošku starší film, ale jinak docela povedený. O tanci, fotbale a samozřejmě lásce...

Nikola Šuhaj loupežník

17. srpna 2010 v 19:42 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Dnes už všeobecně známý příběh podkarpatského zbojníka Nikoly Šuhaje, který byl nezranitelný, bohatým bral a chudým dával, chtěl změnit svět, který ho nakonec zradil. Nikola Šuhaj tvořil pár s krásnou dívkou Eržikou.

Moje hodnocení: 95%

2.13 Modelka

17. srpna 2010 v 10:34 2.řada
Oficiální název: Skin Deep
Premiéra: 20.únor 2006
Děj: Epizoda začíná pohledem do zákulisí módní přehlídky. Alex, patnáctiletá modelka, dostává od svého otce/manažera valium, než se vydá na molo. Tam prožije psychotickou příhodu, klopýtá, napadne kolegyni, která se jí snaží pomoct, a nakonec omdlí. Mohlo by se zdát, že je to běžná scéna ze světa modelingu, ale House tento případ upoutá.
V nemocnici se Alex začne silně potit a toxikologický rozbor potvrdí podezření, že brala drogy. Je pozitivní na heroin, ale ani abstinenční příznaky nevysvětlují všechny její symptomy. Lékaři navrhují Alexinu otci, aby podepsal souhlas se zrychlenou detoxikací, která by odstranila abstinenční příznaky a umožnila jim zjistit, co Alex ve skutečnosti je. V noci, když Alex leží v uměle vyvolaném kómatu, prodělá zástavu srdce a trvá několik minut, než se podaří ji oživit.
Po těžké noci se Alex probudí a je najednou dost čilá. Flirtuje s Chasem. Chaseovi to lichotí, ovšem jen do chvíle, kdy Alex začne tytéž věty opakovat znovu. Je zřejmé, že trpí ztrátou krátkodobé paměti, a k tomu sebou škube. Houseův tým se domnívá, že mohla utrpět poškození mozku následkem zástavy srdce, ale on sám má jinou teorii: posttraumatický stres. Cituje z rozhovoru, ve kterém Alexin otec mluvil o jejím "zadečku ve tvaru srdce a dokonalém, svůdně přirozeném poprsí", a naznačuje, že ji otec sexuálně zneužívá. Lumbální funkce ukazuje stopy virové infekce a podle House jde možná o pohlavně přenosnou nemoc. Jeho kolegové mají sice pocit, že mu tuto odvážnou teorii rozmluvili, ale když je House už bez sebe nesnesitelnou bolestí, zeptá se pacientčina otce na chodbě plné lidí: "Mimochodem, spíte se svou dcerou?" Mezi čtyřma očima pak pokračuje ve výslechu a ptá se otce, jestli svou dceru miluje dost na to, aby přiznal, že ji zneužil, nebo zda ji raději nechá zemřít. Otec se přizná, že s ní spal. Jednou.
Cuddyová chce případ zneužívání řešit, uvědomí o tom úřady, ale tím celá záležitost končí: Alex všechno popře. Později se svěří Cameronové, že otce sama svedla, aby nad ním získala určitou moc. Stejně jako to udělala se svým fotografem, finančním manažerem a učitelem - jak sama říká, není "moc chytrá, ale moc krásná".
Po biopsii mozkové tkáně, která neprokáže žádné onemocnění, si House začne myslet, že by mohlo jít o paraneoplastický syndrom, totiž průvodní znak toho, že někde v těle bují rakovinový nádor. Po dalším vyšetření se podaří nádor najít - na varlatech. Alex totiž trpí pseudohermafroditismem. Alex je tedy dokonalá žena, ačkoli je tak trochu muž. Ona tuto zprávu rozhodně nepřijímá dobře - strhne ze sebe šaty a křičí, že je rozhodně žena. Důležité ovšem je, že diagnóza je určená a dá se začít s léčbou.
Vedlejší děje: * Houseova bolest v noze je čím dál větší. House dokonce podstoupí magnetickou rezonanci, aby se zjistilo, zda se nervy v jeho noze nezačaly regenerovat. House jde za Cuddyovou a prosí ji o injekci morfinu. Ta mu ji dává, ale podvádí - je to jen fyziologický roztok. Houseovi se ale uleví. A tak Wilson a Cuddová dospějí k názoru, že jeho bolesti jsou psychosomatické - House trpí kvůli odchodu Stacy. * Na ambulanci se objeví pacient-muž, který prožívá solidární těhotenství se svou partnerkou, včetně zvětšování prsou a začínajících stahů.
Diagnóza: špatná - drogy, pohlavní nemoc; správná - mužský pseudohermafrodismus a rakovina varlat
Klíčový okamžik: Wilson soudí, že Houseova bolest by mohla mít psychosomatický původ, jinak řečeno: že to byla reakce jeho těla na rozchod se Stacy. House ho místo odpovědi klepne holí do holeně a pak lakonicky podotkne: "Au? Taky ti Stacy chybí?"
Hůl:
 • House se po ránu pokouší chodit bez hole.
 • Tentokrát zůstane doma motorka - House sice tvrdí, že na ni "není počasí", ale s takovou bolestí v noze by zřejmě nedojel.
 • House použije svou hůl, aby zastavil Alexina otce, který se přestane ovládat, když se dozví, že jeho dcera během detoxikace prodělala zástavu srdce.
 • House holí uhodí Wilsona, aby mu ukázal, že jeho bolest nesouvisí s odchodem Stacy.
Postřehy:
 • Prvním náznakem, že Alex je hermafrodit, je její neutrální jméno. Další nápovědou je okamžik, když House říká: "Mí lokajové vám teď odeberou trochu krve, trochu moči a další tekutiny, které máte." Že by měl na mysli semeno?
 • Lékaři výjimečně jen přihlížejí mozkové biopsii, místo aby ji sami provedli.
 • House a Wilson si v této epizodě prohodí role a Wilson si doslova "hraje na Boha", když House leží v přístroji na magnetickou rezonanci. House na tuto hru přistoupí, ale odkazuje Boha na Cameronovou s tím, že jeho diář vede ona.
Lži:
 • Alex lže o tom, že užívá heroin.
 • Otec Alex nejprve lže, ale nakonec se přizná, že s ní spal.
 • Otec i dcera lžou před sociální pracovnicí, že by spolu udržovali incestní vztah.
 • Cuddyová lhala, když Houseovi řekla, že mu píchne morfium. Ve skutečnosti to bylo jen placebo.
Chybičky:
 • Cameronová navrhuje, že Alex možná dosud neměla menstruaci, protože nedosáhla pohlavní zralosti. House namítá, že zbytek jejího těla naznačuje opak. Menstruace ovšem nesouvisí s tvarem boků ani s velikostí prsou.
  Sociální pracovnice by případ brala mnohem vážněji, než jak se to událo v seriálu.
google.cz

Těžká hodina

17. srpna 2010 v 10:01 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Wolkrova sbírka se atmosférou liší výrazně od předchozí sbírky, i když je dělí krátký časový úsek z nedlouhého autorova života - asi jeden a půl roku. Z chlapce se stává muž, onen přerod - "těžká hodina" - je plný nejistoty, sestává se z procitnutí v realitu, kterou nelze již zjednodušovat a idylizovat. Svět je plný sociální nespravedlnosti, s níž chce básník bojovat. Básník je považován za průkopníka proletářské poezie

Moje hodnocení: 95%

Královna ročníku

17. srpna 2010 v 9:56 Komedie
Popis:Sydney přichází na vysokou školu a bydlí na koleji, kde bydlela její matka, když jí bylo stejně jako jí. Sydnye sice prvních pár chvil do oné školní elity patří, ale než si sama uvědomí, že upsala duši blonďatým ďáblům, dostane kopačky. Je to především proto, že se nelíbí prezidentce koleje Rachel, která je prototypem blond mrchy a královny střední školy. Sydney je vyhozena na ulici a nemá kde bydlet. Záchranu najde na tom nejnepravděpodobnějším místě - v klubovně až po strop nacpane cvoky všeho druhu.
Asi si dovedete představit to pozdvižení, které v takovém domě dívka na prahu dveří způsobí. Netrvá ale dlouho a partička mladíků se vzchopí, aby v dramatickém finále pomohla Sydney porazit středoškolské zlo. A Sydney tak trochu pomůže i jím překonat vlastní mimoňství...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Zábavná komedie, která se mi dost líbila :)

Chris a Jordan

11. srpna 2010 v 20:37 Out
1
2
3
4
5
6
7

Zmlkni, mozku!

11. srpna 2010 v 20:12 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Louise Rennisonová předstupuje před zvědavé čtenářky s "tajnými zápisky" svého oživeného teenagerovského já už naposledy. Nezapomenutelná hrdinka těchto zápisků Georgia Nicolsonová, do níž se autorka tak mistrně převtělila, prožívá své dospívání stejně bouřlivě, jako je kdysi prožívala ona sama. Georgia jde z jedné šlamastyky do druhé, většinu si jich způsobí sama, pro své výstřední chování bývá považována za drzou, ale ve skutečnosti je citlivá a zranitelná. Vědí to i kluci, kterým se líbí, ať už je to její idol - boží Robbie, nebo Velkohubý Mark či snad Komik Dave. Georgia je nespoutaný živel přímo nadupaný smíchem. Právě proto si získala tolik sympatií.

Moje hodnocení: 95%

2.12 Rozptýlení

11. srpna 2010 v 10:38 2.řada
Oficiální název: Distractions
Premiéra: 14. únor 2006
Děj: Otec se svým nezletilým synem jedou na terénní čtyřkolce po polní cestě. Syn přesvědčí otce, aby ho na chvíli nechal řídit, ale záhy se ukáže, že to nebyl zrovna šťastný nápad. Adam dostane záchvat, pevně sevře ruku, kterou přidává plyn, a shodí otce ze stroje, načež sám najede na hromadu trubek. Skončí v nemocnici Princeton- Plainsboro.
House je tímto případem zaujat, ačkoli si připravil vlastní "rozptýlení" - jak Cuddyová brzy zjistí, pozval si na přednášku odborníka na migrénu, o kterém nikdy neslyšela.
Adam utrpěl popáleniny na 40 procentech těla a je v umělém spánku, dokud se jeho zranění aspoň trochu nezahojí. Povrch jeho těla je tak spálený, že lékaři nemohou provést žádné z obvyklých vyšetření - například EKG nebo punkci - a navíc s ním nemůžou ani promluvit. House navrhuje použít galvanometr - vynález z 19.století, který měří elektrický proud. Pro vyšetření mozku a kontrolu, zda v něm nedošlo ke krvácení, použijí dopplerovskou sonografii. Foreman skutečně najde stopy po krvácení a jde zavolat House.
Adam je umístěn do kyslíkové komory a prožívá rozporuplné pocity. Adamovo zničené tělo neví, co vlastně cítí. Začne sebou cukat, ne však bolestí, ale něčím, co připomíná orgasmus. House ovšem usoudí, že už vyčerpal potenciál tohoto případu, a nařídí anesteziologovi, aby pacienta probudil. Adam procitne s obrovskou bolestí a stačí Houseovi říct, že se na čtyřkolce pomočil. House pak určí správnou diagnózu, když si to spojí s tím, že Adam užíval antidepresiva, aby přestal kouřit.
Vedlejší děje: *Doktor, kterého si House pozval, je jeho spolužák, který ve škole prásknul, že podváděl při testu. House se mu chce pomstít a dokázat, že jeho lék proti migréně nefunguje. Nejprve to testuje na pacientovi v kómatu a zaútočí na Webbera na jeho přednášce. Ten ho ovšem informuje, že se asi stále nevěnuje domácí přípravě, protože jinak by věděl, že u pacientů v kómatu se takové testy nedělají. House si tedy otestuje lék na sobě. Způsobí si migrénu a užije Webberův přípravek. Prokáže tak, že lék opravdu nefunguje, protože jeho migréna je příšerná. Trpí bolestmi a je neschopen fungovat. Na konci dílu si namíchá koktejl z LSD a antidepresiv, aby si pročistil hlavu. Cuddyová a Wilson mu to vyčítají.
Diagnóza: správná - Serotoninový syndrom
Klíčový okamžik: Houseovy halucinace poté, co se nadrogoval a vlezl do sprchy.
Hůl:
 • House se s ní schová pod stůl.
 • Při vylézání ze sprchy se House obejde bez hole. Tou dobou jeho mlčenlivý společník visí na věšáku.
 • House vstupuje do sterilního pokoje bez hole. Foreman mu ji později přinese, když informuje rodiče o Adamově stavu.
Postřehy:
 • House dovede číst hindský text.
 • Na Houseově kšiltovce vidíme logo "monster trucks". Stejnou kšiltovku jsme viděli už v epizodě "Sportovní medicína". Kostyméry můžeme pochválit za dodržování návaznosti.
 • Wilson Houseovi radí, aby si našel i jiné koníčky než ponižování lidí. House má ovšem na lékaře docela hodně koníčků: hudbu, sport, cizí jazyky…
 • Chase ječí na Foremana, když pohne sondou počítačové tomografie. Už několikrát jsme od něj slyšeli pěkně kousavé poznámky, ale tentokrát se opravdu přestává ovládat. Bez House se napětí v týmu stupňuje.
 • Název dílu nejspíš souvisí s poslední scénou a Houseovým chováním v tomto dílu - do jeho bytu přijde společnice Paula a on přizná, že ji zavolal proto, že potřebuje rozptýlení.
Lži:
 • House lže svým kolegům, protože ví, že by se ho pokusili zastavit, kdyby věděli, že se chystá Adama znovu probudit.
 • Adam lhal svým rodičům o tom, že kouří.
 • House lže Webberovi, aby ho přilákal do nemocnice.
 • House lže Wilsonovi o důvodech, proč je na Webberově přednášce tak maskovaný.
Fakta:
 • Foreman ve skutečnosti nedělá lumbální punkci, ale cervikální punkci, protože ji provádí na horní části páteře.
  House zmiňuje belgického lékaře jménem Einthoven, který vynalezl galvanometr. Tento přístroj skutečně vynalezl Willem Einthoven, ale je pojmenován po Luigi Galvanim. A Einthoven nebyl Belgičan, ale Holanďan.
google.cz

2.11 Musím to vědět

9. srpna 2010 v 19:50 2.řada
Oficiální název: Need to Know
Premiéra: 7.únor 2006
Děj: Margo Daltonová je realitní makléřka a tak trochu "superžena" - snaží se jednat se zákazníky, dovézt dceru na karate, připravit pro ni oslavu narozenin a ještě k tomu rozdávat recepty na svá oblíbená jídla, až ji najednou, zrovna když nasedá do auta, postihnou neovladatelné křeče rukou. Než se naděje, zajede s vozem do garáže i přesto, že je zavřená.
House je po návratu z Baltimoru tak veselý, upravený a plný energie, že ho Wilson hned začne podezírat, že se mezi ním a Stacy něco stalo. Zatímco House začne vyšetřovat Margo, jde jeho přítel za Stacy, vyptává se jí, co mezi nimi je, a připomíná jí, že kdyby v Houseovi vyvolala liché naděje, její odmítnutí by ho pak zničilo.
V případě "superženy" postupně padá podezření na těhotenství a na Huntingtonovu nemoc, a tak se House vrací ke své oblíbené hypotéze: závislost na lécích. House zjistí, že Margo užívala Stalin, aby vydržela hektické tempo svého života. Je propuštěna z nemocnice, ale ještě na chodbě znovu zkolabuje a lékaři mohou začít od začátku. Volají Houseovi.
Symptomy, které lékaři u Margo pozorují, nedávají smysl, dokud House nevezme v úvahu nemyslitelné. Co kdyby žena, která bere léky na podporu plodnost a ty Margo bere, zároveň užívala hormonální antikoncepci, protože by vlastně nechtěla otěhotnět? Reakce dvou protichůdných přípravků by mohla vysvětlit všechny její symptomy.
House se pacientky ptá, ale ta to popírá. Trvá na biopsii. Ta odhalí nádor na játrech.
Vedlejší děje: * Housův a Stacyin vztah se dál vyvíjí. Ve chvíli, kdy Houseovi volají z nemocnice kvůli Margo, on je v posteli a po jeho boku leží rozcuchaná Stacy. Na konci dílů však přichází zvrat - Stacy už má ve své kanceláři připravené věci na přespání a je ochotná Markovi říct, co se mezi ní a Housem stalo, ale on ji přesvědčí, aby se k Markovi vrátila, že on není dobrý chlap…
Diagnóza: správná - jaterní adenom způsobený antikoncepcí
Klíčový okamžik: Houseova nečekaná ( a nepravdivá) věta: "Cameronová, miluju vás!" Těžko říct, jak to zapůsobilo na diváky, ale Cameronová byla dost zaskočená na to, aby jí House stačil udělat výtěr z úst na test HIV, který se ona bála podstoupit.
Hůl:
 • House je po ránu v dobrém rozmaru, a tak svou holí mačká tlačítko ve výtahu.
 • House probudí Margo tím, že jí holí udeří do podnosu s jídlem.
 • House pokouší přelézt do Wilsonovy zamčené kanceláře, ale když seskakuje, musí si dávat pozor, aby nepřenesl váhu na chromou nohu.
Postřehy:
 • House dorazí do práce o šest minut dřív, než mu začíná směna. Podle Wilsona a Cuddyové je to vůbec poprvé, co nepřišel pozdě.
 • Chase si dělá med s čajem. Zřejmě si potrpí na sladké nápoje jako House.
 • Foreman a House se opět hádají kvůli vhodné léčbě, ale tentokrát je to o to zajímavější, že vedoucím oddělení je Foreman. House se mu vysmívá, a když o půlnoci končí čtyři týdny Foremanovy vlády, připomene mu to přesně na minutu. "Čtyři týdny. Vaše vláda strachu skončila. Moje teď začíná."
 • Pro vysvětlení všech pacientčiných symptomů je nakonec zapotřebí tří různých diagnóz.
 • House si hned poté, co Stacy řekne, ať zůstane s Markem, bere Vicodin.
 • Název epizody naráží na Cameronové potřebu zjistit, zda je HIV pozitivní. Naráží ale i na situaci House, který chce vědět, jestli by Stacy kvůli němu opustila manžela.
Lži:
 • House tvrdí Stelle, dceři pacientky, že balonek má tvar psa.
 • Margo lže o tom, užívá Stalin své dcery.
 • House předstírá, že studuje výsledek testu, kde se prokázal Stalin, ve skutečnosti je to ale lístek z kantýny.
 • House se pokouší Wilsonovi ukrást joint.
 • Stacy podvede Marka.
 • House lže Cameronové, že ji miluje, aby mohl udělat test na HIV.
 • Margo lhala svému manželovi i přátelům o tom, že chce mít další děti.
 • Lhala i svému lékaři, protože užívala dva protichůdné léky.
 • Foreman nelže manželovi pacientky - jen některé informace vynechá.
Fakta:
 • Chase docela klidně položí vzorek nádoru pod mikroskop, podívá se na něj a prohlásí, že je nezhoubný. To je asi tak realistické, jako když House tvrdil patnáctiletému chlapci, že jeho věk vyčte z rentgenového snímku.
google.cz

2.10 Nedorozumění

9. srpna 2010 v 19:18 2.řada
Oficiální název: Failure to Communicate
Premiéra: 10. leden 2006
Děj: V redakci časopisu, který tak trochu připomíná New Yorker, pronáší pompézní redaktor Fletcher Stone přípitek editorovi, který odchází do důchodu. Během proslovu, ve kterém se zmiňuje, jak dalekou cestou spolu prošli a kolika neřestí se vzdal kvůli své nové ženě, najednou zkolabuje a udeří se hlavou o stůl. Neřestí a závislostí jsou v seriálu, jak už víme, častým tématem a pacienti, kteří se s nimi potýkají, bývají paralelou Houseova vlastního boje se závislostí. Ale když se Fletcher Stone probere, ukáže se, že závislost není jeho jediným problémem. Najednou totiž blábolí nesmysly, a přitom si to sám ani neuvědomuje.
V nemocnici Cuddyovýá předloží jeho případ Foremanovi, který je stále hlavou diagnostického oddělení. House totiž musel spolu se Stacy odletět do Baltimoru, aby se zodpovídat za vysoké výdaje, které za jeho zákroky mají být hrazeny ze systému Medicaid. Cestou si všimne, že Stacy nemá na krku křížek po matce, a napadne ho, že se s Markem asi rozhádali.
V New Jersey se tým lékařů točí kolem Fletchera a každý má svou vlastní teorii. Podrobí pacienta celé řadě testů, ale výsledky jsou nejednoznačné - odhalí jen starou jizvu na mozku, která by správně měla být jinde. Když House zatelefonuje do nemocnice a ptá se, jak se případ vyvíjí, všem se viditelně uleví. Hned se chytí jeho rady opatřit si podrobnější informace o Fletcherově anamnéze a zjistit, jaké léky užíval. Na to, že se s ním stejně není možné domluvit, je totiž Fletcher ještě o poznání tišší, když u lůžka sedí jeho manželka. Je zřejmé, že není tak čistý, jak doma tvrdí.
House je zaujat případem, přestože je se Stacy a na hotelovém pokoji si vyrobí provizorní tabuli, na kterou píše její rtěnkou. Celou noc pak společně se svým týmem dumá nad tím, co mohl pacient myslet svou větou "Nemůžu zabít medvěda". Za úsvitu, když se House a Stacy sejdou na letišti, jí najednou porozumí. Zavolá do nemocnice a vyžádá si k telefonu samotného pacienta, se kterým pak začne rozmotávat jeho slovní hříčku. Ukáže se, že Fletcher trpí bipolární poruchou - klíčová asociace, která dala vzniknout jeho nesmyslné větě, je totiž "polární" medvěd. Fletcher podstoupil kdysi operaci mozku a před manželkou to zatajil.
Vedlejší děje: * House a Stacy na společné cestě začínají obnovovat svůj vztah. Dokonce se spolu líbají, než je přeruší telefon a Stacy jejich vztah přirovnává k "chuti na karí".
Diagnóza: správná - bipolární porucha
Klíčový okamžik: Stacy a její teorie o vindalú karí. "Na všechno jdeš zostra, jako to karí. A když člověk to karí miluje, je to fajn, ale i když ho vážně moc miluje, jednou ho už má dost, jednou se ho prostě přesytí. A pak ho nemůže hodně, hodně dlouho ani vidět, ale jednou ráno se probudí a řekne si: ,Páni, jak já bych si dal karí!" Pak se na House vrhne a začnou se líbat.
Hůl:
 • House si s ní nervózně pohrává na schůzce s lidmi z Medicaidu.
 • Hůl skončí na posteli, když se Stacy a House vrhnou jeden druhému do náručí.
Postřehy:
 • House ukradne na letišti míček chlapci, který ho na letišti otravuje.
 • Všimli jste si, co čte House v letadle? Lesbické příběhy z vězení.
Lži:
 • Fletcher lže své manželce o chorobě, kterou stále trpí.
 • Editor časopisu sice zná pravdu, ale ani on ji jeho manželce neřekne.
 • Fletcher lhal své manželce o tom, že podstoupil chirurgický zákrok na mozku.
Chybičky:
 • Na letišti má Stacy propisku střídavě v puse a za uchem.
 • Fletcher má potíže s dýcháním a je nutné ho inkubovat, ale pak se tento problém podezřele rychle vytratí.
 • Sela Wardová neumí moc dobře předstírat, že šálek kávy je plný horkého nápoje.
Fakta:
 • Podle postřehů diváků by se Houseovy potíže s Medicaidem daly vyřešit normálními komunikačními kanály, tedy bez toho, aby musel osobně letět do Baltimoru.
  google.cz


Je to na draka!

9. srpna 2010 v 18:50 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Třetí setkání s "tajnými zápisky" těžké puberťačky Georgie Nicolsonové, jako vždy psané deníčkovou formou. Také třetí díl jejích příhod je vtipný a až mrazivě věrohodný z pozice rodičů, kteří mohou mít "něco takového" doma. Tentokrát obsahuje Georgiin deníček zápisky od 21. října do 21. listopadu a týká se "příšerného" období po otcově návratu z Nového Zélandu: rodina se vypraví na společnou týdenní dovolenou ve Skotsku, které se navíc zúčastní i šílený strýc Eddie, bláznivý dědeček a úděsný bratránek James. A to vše ve chvíli, kdy Georgiin idol - Bůh sexu - konečně "zabral". S návratem ze Skotska ovšem její problémy nekončí. Na scéně se objevují další muži...

Moje hodnocení: 93%

2.9 Hypochondr

7. srpna 2010 v 9:41 2.řada
Oficiální název: Deception
Premiéra: 3. prosinec 2005
Děj: Jednoho zimního večera, který House tráví sázením na koně, se během sázení seznámí s Anicou, která jeho koníček očividně sdílí. Flirtuje s ním způsobem, který Houseovi očividně vyhovuje: shazuje ho. Ale sotva se koně rozběhnou. Anica zkolabuje a upadne na zem. "Není tu někdo doktor?"táže se House lidí kolem.
Pacientku převezou do Princeton-Plainsboro a House ji vyšetří: má podivné modřiny, je anemická a nemá teplotu. House má podezření na Cushingův syndrom, ale jak jsme viděli v předchozí epizodě, momentálně není šéfem oddělení on, nýbrž Foreman, a ten je přesvědčený o tom, že jde o alkoholismus. Když House zjišťuje Anicinu anamnézu - vidíme ho při tom vůbec poprvé, a dokonce si na to vzal i formulář - a dál s ní flirtuje, dozvídá se, že už Cushinga měla.
Magnetická rezonance nic nového neodhalí a tým se pod Foremanovým vedením hašteří - Cameronovu štve, že o ní jako o vedoucím oddělení nikdo neuvažoval. Detailní vyšetření ukáže jakousi tkáň na Anicině slinivce. Když jí Cameronová dává podepsat formulář o tom, že lékaři část tkáně odeberou, aby, aby mohli provést biopsii, Anica podepíše, aniž by se zajímala o to, jak takový zákrok probíhá, což Cameronová považuje za příznak syndromu barona Prášila (předstírání nemoci, aby si pacient získal pozornost).
Cameronová a House se přetahují o to, kdo bude pacientku léčit, zatímco Foreman si jde Cuddyové postěžovat, že ho Houseovo chování vytáčí. Cuddyová mu naznačuje, že by mu pozice vedoucího oddělení mohla zůstat nastálo. Cameronová zákeřně nechává v Anicině pokoji ležet lahvičku rifampicinu se štítkem "Pozor, může vyvolat záchvat". O něco později se ostatní lékaři diví, proč má pacientka oranžovou moč, a Cameronová jim prozradí svou lest. Ukáže se, že Anica opravdu trpí syndromem barona Prášila, ale House není přesvědčen o tom, že by jí jinak nic nebylo.
Anica je propuštěna z nemocnice, ale House se s ní ještě jednou sejde. Ví, že trpí syndromem barona Prášila, ale zároveň ví, že její anémie je skutečná. Podá jí směs inzulinu a kolchicinu, který vyvolá nový záchvat a přinutí lékaře, aby ji znovu přijali. Ale předem ji varuje, že pokud si svou chudokrevnost sama něčím vyvolala, tahle směs ji zabije. Už víme, jak daleko je Anica schopná zajít, aby si získala pozornost. Teď navíc víme, jak daleko by zašel House, aby dokázal, že má pravdu. Diagnostikuje u ní Cushingův syndrom a zachrání ji.
Důvodem, proč se House o Anicu zajímá víc než o své ostatní pacienty, jsou jejich společné závislosti. Ona touží po umělém vytváření problémů, on žije jen proto, aby je řešil. Oba milují závody. Oba užívají léky, které by brát neměli. Ačkoli Anica slíbí, že se svým psychickým problémem vyhledá lékařskou pomoc, vidíme ji nakonec v čekárně v nemocnici s novou sadou "obtíží". Stejně jako House nedokáže svou závislost překonat.
Foreman se v závěru epizody schází s Cuddyovou, aby se jí zeptal, jestli její nabídka byla myšlena vážně. Nevěří svým uším, když mu Cuddyová řekne, že vyřizovat papírování není to jediné, co se od vedoucího oddělení očekává. Foreman nařídil Anicu propustit, a kdyby House nešel za ní a nevyvolal další záchvat, zemřela by někde na chodníku.
Vedlejší děje: * Na ambulanci se objeví pacientka, která proti otěhotnění používala jahodové želé. House si k tomuto případu přivolá Foremana.
Diagnóza: správná - Cushingův a Münchhausenův syndrom
Klíčový okamžik: House si Cuddyové stěžuje: "Tu ženskou zabil Chase, a teď tu velí Foreman?" Cuddyová odpovídá: "Ano, panuje tu určitá hierarchie. Až někoho zabije Cameronová, povede to tu Chase. Na chodbě je tabulka."
Hůl:
 • "Místo pro invalidu!" pokřikuje House v sázkové kanceláři, aby se včas dostal k okénku.
 • Vyhrožuje holí Foremanovi, protože je rozčílený ze změn, které se odehrály na oddělení.
 • House si svou hůl uloží na motorce, když chce Cameronovou přes její protesty svézt.
Postřehy:
 • Tohle je jedna z mála epizod, kdy se House opravdu zajímá o svého pacienta a dokonce i zjišťuje jeho anamnézu. S Anicou toho má navíc hodně společného.
 • Foreman se své role vedoucího zhostil úplně jinak než House. Většinu času je příhodně zaneprázdněný.
 • Znovu se objevují předsudky jednotlivých členů týmu. Foreman má podezření na alkoholismus a Chase je přesvědčený, že všechny ženy, které chodí do sázkové kanceláře, jsou prostitutky. Cameronová se nechce zajímat o problémy, které pacientka jen předstírá.
Lži:
 • House zpacká vyšetření -
  ne proto, že by to neuměl, ale aby potvrdil svou hypotézu.
 • Anica lže o původu svých potíží - trpí syndromem barona Prášila.
 • House lže o tom, že s druhým záchvatem neměl nic společného.
Chybičky:
 • Sázkové kanceláře jsou v New Jersey nelegální.
google.cz

To se mi snad zdá!

7. srpna 2010 v 9:13 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Bůh sexu (Robbie) přivezl Georgii na konci prvního deníku jejího zaběhlého kocoura Anguse a dokonce ji políbil. Georgia by si měla užívat prázdniny a cítit se jako v ráji, kdyby jí nad hlavou nevisela hrozba odloučení od božího kluka, kvůli nějakému Ptakopyskovu, kam se přestěhoval za prací její otec. Pak se to s Robbiem zkomplikuje a na scéně se objeví docela sympatický jiný kluk. Jak to Georgia zvládne? A co její kamarádky? Co škola? To vše najdete na stránkách jejího dalšího deníku...

Moje hodnocení: 92%

2.8 Chyba

6. srpna 2010 v 17:22 2.řada
Oficiální název: The Mistake
Premiéra: 29.listopad 2005
Děj: Díl začíná pohledem do zákulisí soutěže talentů na základní škole. Kayla, mladá svobodná matka, pomáhá dceři s přípravou vystoupení. Pak se vrátí do obecenstva, aby se na ni podívala, ale záhy poté ji začnou trápit silné bolesti břicha.
Po úvodních titulcích se ale přeneseme o šest měsíců později. (Je to poprvé, co v jedné epizodě sledujeme tak široký časový úsek.)
Kayla, mladá matka z předchozí scény, je po smrti, a zatímco Stacy se chystá na disciplinární jednání, příběh o tom, co se s ní stalo, nabírá různých forem. Začíná tím, že Chase dostal za úkol provést u pacientky pánevní vyšetření, které by mohlo potvrdit Becchetovu nemoc, protože House naštval tím, že mu rozsypal jeho vicodin.
Chase provede čtyřiadvacetihodinový kožní test a řekne Kayle, že jí výsledek druhý den může sdělit kterýkoli z lékařů. Když se Kayla vrátí, vidí Chase v hale nemocnice, jak telefonuje. Až později, po několika nepravdivých verzích tohoto setkání, se dozvíme, že Chase se právě v tu chvíle dověděl, že jeho otec zemřel. Pak se Chase roztržitě podívá na výsledky testu a řekne Kayle, aby si sjednala termín na revmatologii.
Když se Kayla ve dveřích otočí a chystá se položit "otázku s rukou na klice", jak lékaři označují okamžik, kdy se pacient odhodlá sdělit lékaři něco, za co se stydí, Chase si toho nevšimne, nevyptá se jí dostatečně podrobně na její zdravotní stav a nechá ji odejít. Ještě téhož dne se Kayla do nemocnice vrátí, ale tentokrát na pohotovost: začala totiž zvracet krev. Lékaři se snaží kauterizovat její krvácející žaludeční vředy, ale už je pozdě. Jeden z nich praskl a žaludeční šťávy pronikly do břišní dutiny, kde zničily játra.
Kaylin bratr Sam přesvědčí lékaře, aby ho nechali darovat sestře část vlastních jater. Transplantační komise nemocnice je proti, ale House úplatkem a vydíráním přinutí jednoho chirurga, aby operaci provedl. Sam zaplatí kamarádovi v laboratoři, aby v rychlosti provedl nezbytné testy - to je, jak se později ukáže, další chyba. Operace dopadne dobře a oba pacienti se zdají být v pořádku, ale během kontroly se ukáže, že Kaylino tělo transplantovaný orgán odmítá. House se dostane do ostrého sporu s jejím bratrem, všimne si při té příležitosti na jeho pažích starého tetování a obviní ho, že už dlouho trpí hepatitidou typu C. Má podezření, že Sam své sestře s darovaným orgánem předal i rakovinu. Kayla už ale nemůže být zařazena na seznam čekatelů na transplantaci, a tak jí lékaři sdělí, že velmi pravděpodobně zemře. Smíří se s touto zprávou se stoickým klidem, protože ví, že její potíže po transplantaci byly vodítkem, které nakonec pomohlo zachránit život jejího bratra.
Když se v nemocnici ukáže Sam, Chase mu sám řekne, že jeho sestru zabil on. Měl se jí zeptat, jestli mu nechce ještě něco říct, ale měl kocovinu. Samozřejmě to není pravda. Zdá se, že jej udolal vlastní soucit, a teď buď předvádí pocit viny hodný opravdového katolíka, nebo naopak dokazuje, že tak snadno mění strany, že dokáže být i sám proti sobě.
Otázka tedy zní: jakou verzi celého příběhu poví disciplinární komisi? House - se svou vlastní verzí toho, co se stalo - jej nabádá, ať mluví pravdu. Nakonec je House na týden suspendován, ale House, na kterého se provalí uplácení a vydírání chirurga, je potrestán tím, že jeho oddělení na měsíc povede Foreman.
Vedlejší děje: * House stále řeší svůj vztah se Stacy. * House na ambulanci přesvědčuje pacienta, aby ho donutil uzavřít zdravotní pojištění. Řekne mu, že je smrtelně nemocný, i když má jen rýmu.
Diagnóza: správná - prasklý žaludeční vřed, odumřelá játra, žloutenka typu C, rakovina
Klíčový okamžik: "Co skrýváš?" ptá se Stacy House a ten říká: "Jsem gay. Aha, to není to, na co se ptáš, viď? Ale vysvětluje to leccos. Žádná partnerka, pořád s Wilsonem, rád nosím tenisky…"
Hůl:
 • House si s ní pohrává, když čeká na zasedání komise.
Postřehy:
 • V úvodní scéně Kayla hovoří o Aretě Franklin a říká, že byla z Detroitu. Aretha Franklin se ovšem narodila v Memphisu ve státě Tennessee a pak se přestěhovala do Bostonu a do Chicaga, než se usadila v Detroitu.
 • House a Wilson hrají hru se čtvrťáky. Ty jsou ve vypravovaných příbězích často symbolem volby - rozhodnutí, které člověk může nechat na výsledku hodu mincí. V téhle epizodě vidíme spoustu Houseových a Chaseových rozhodnutí, které by klidně mohli nechat na tom, jestli padne panna nebo orel.
 • Chase se s pacientkou poměrně sblíží, když jí provádí pánevní vyšetření. Nezní to jako pravá chvíle, ale docela si rozumí. Povídají si o svých matkách.
 • House si ani tentokrát neodpustí nějaké to lízátko.
 • House se ukáže jako dobrý šéf - nenechá se ovládnout svými pocity, ale rozhoduje hlavou. Brání celý svůj tým.
Lži:
 • Chase lže Stacy o některých detailech příběhu.
 • Stacy lže Chaseovi, že si jde pro kávu, ale přitom se vyptává jeho kolegů, kde podle nich udělal Chase chybu.
 • Chase lže svým pacientům, když jim vypráví historku, jak mu trhali krční mandle, aby si získal jejich důvěru a sympatii. Přitom mandle má.
 • House lže pacientovi na ambulanci o jeho nemoci.
 • Sam zatajil lékařům, že trpí hepatitidou C.
 • Chirurg, který prováděl transplantaci, podváděl svou manželku.
 • Chase lže Samovi, když mu tvrdí, že měl při jedné s Kayliných návštěv kocovinu.
Fakta:
 • Když Chase provádí pánevní vyšetření, vidíme ho, jak ještě v rukavicích listuje zdravotní dokumentací. Bývá však dobrým zvykem rukavice sundat ve chvíli, kdy už nejsou zapotřebí, a zahodit je, dřív ne lékař začne sahat na něco jiného.
  google.cz


2.7 Lovci

6. srpna 2010 v 9:35 2.řada
Oficiální název: Hunting
Premiéra: 22. listopad 2005
Děj: Epizoda začíná v okamžiku, kdy se House a Wilson chystají k odchodu a střetnou se s Kalvinem, HIV pozitivním homosexuálem, který se už několik týdnů snaží upoutat Houseovu pozornost. Tvrdí, že počet jeho T-buněk se zvýšil, ale je mu stále hůř. House mu řekne, že má plně rozvinutý AIDS, a tím pro něj případ končí. Ale když chtějí s Wilsonem odejít, Kalvin ho chytne za hůl, House ho odstrčí a Kalvin nečekaně upadne do anafylaktického šoku. Tím se stává Houseovým pacientem.
Tým lékařů sestavuje seznam možných infekcí, zatímco Kalvin flirtuje s Chasem. Ten si od něj vyslouží hodnocení "roztomilý a citlivý", na což Cameronová jen koulí očima. Ji samotnou ale Kalvin vyhodnotí jako "typ, co práci považuje za ,uspokojující', ale ve skutečnosti ji nemá ráda." Když Cameronová Kalvina vyšetřuje, pacient začne kašlat a jí se do očí a do úst dostanou potencionálně smrtonosné krůpěje jeho krve. Ačkoli sama považuje riziko nákazy za malé, musí se podrobit preventivní léčbě a sérií testů na HIV.
Kalvinovi začíná selhávat srdce, a on prosí Cameronovou, aby jeho otci vyřídila, že ho to mrzí.
Kalvinův otec dorazí z Montany, a ačkoli se synem stále nemluví, House se dozví, co potřeboval vědět - Kalvina mrzí, že kvůli HIV nemohl darovat ledvinu své dnes už zesnulé matce - , ale zároveň pijme podezření, že otcova cirhóza a synovy srdeční potíže by mohly mít společnou příčinu: parazita, který se běžně vyskytuje u divoké zvěře. House si diagnózu potvrdí jako vždy velmi neotřelým způsobem - vyprovokuje rvačku a při té udeří otce silně do jater. Ten upadne do afylaktického šoku a diagnóza je na světě. Na konci dílu vidíme usmířeného otce a syna, ale i Cameronovou, která Kalvinovi vyčítá, že ji málem zatáhl do světa zábavy, který ale vůbec není zábavný.
Vedlejší děje: *Cameronová se zdroguje - část Klavinova Metamfetaminu skončí v její krvi. Když za ní dorazí Chase, najde ji rozcuchanou, divokou a roztouženou. Během okamžiku pozná, že si vzala drogy, ale když se na něj vrhne a začne ho líbat a svlékat, moc dlouho se nebrání. Druhého dne ráno House zkušeným okem pozná, že její "kocovina" je trochu víc než pozůstatek po pár sklenkách alkoholu, a o chvíli později už Chaseovi ironicky blahopřeje. "Kdo by se nevyspal se zdrogovanou kolegyní, že?" * House sám tvrdě pracuje na vlastním milostném životě: vyzbrojen důvěrnými informacemi o Stacy (že k němu pořád něco cítí, že s Markem nespí a že Mark nemyje nádobí) se snaží znovu zaujmout své bývalé místo v jejím životě. Přijde k ní na návštěvu a hned se pustí do mytí nádobí, a pak Stacy pomáhá chytat krysu. Diváci samozřejmě vědí, že největší krysou v této epizodě je on sám, ale i tak mu musí aspoň trochu držet palce.
Diagnóza: špatná - rozvinuté AIDS; správná - parazitická cysta způsobená echinokokem
Klíčový okamžik: Chvíle, kdy se Cameronová vrhne na Chase. Ten si roztrhne košili, jako by na tuhle chvíli čekal už celé měsíce (což je nakonec asi pravda).
Hůl:
 • House a Kalvin se o ni přetahují. House ji pustí a Kalvin upadne, čímž se nastartuje jeho záchvat.
 • House si u Stacy doma holí zvedá prkénko na záchodě, zřejmě aby se distancoval od předmětu, na který sahá i Mark.
 • House se chystá holí zabít krysu, ale nakonec neudeří.
 • Poté, co Kalvinova otce vyprovokoval, aby ho uhodil, ho House udeří holí do jater a srazí ho na zem.
Postřehy:
 • Houseova adresa by nemohla být víc holmesovská - na dveřích stojí 221B. Sherlock bydlel v čísle 221B na Baker Street.
 • Fanoušci postřehli, že kalendář, který visí u Stacy v kuchyni, je z roku 1975.
 • Podezření na HIV Cameronové, Houseův lov na Stacy a krysa na její půdě nahrazují v této epizodě ambulantní pacienty.
 • Poznáváme Steva McQueena, Houseova nového oblíbence mezi krysami.
 • House nás v této epizodě překvapí svým citlivějším já - omlouvá se Stacy za to, jak ji od sebe odstrčil. Kromě toho zjišťujeme, že je už dlouhá léta pozorovatelem úchylek a zvyků ostatních lidí. Ačkoli se Stacy snažila před ním utajit, že kouří, věděl přesně, kolik a jakých cigaret kdy vykouřila.
Lži:
 • Stacy lže o svém kouření
 • House lže o tom, že rád myje nádobí, o tom, jak se změnil, a vůbec o spoustě věcí, které Stacy napovídá v naději, že ji získá zpět.
Fakta:
 • Člověk by řekl, že si lékaři kolem Kalvina budou dávat větší pozor, přinejmenším poté, co dostal nebezpečný záchvat kašle.
  google.cz


On je fakt boží!

5. srpna 2010 v 17:39 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Také si vedete deník? Není na tom nic neobvyklého. Čtrnáctiletá Georgia si jeden takový píše -  deník, který obsahuje super tajné zápisky o jejím životě, kamarádkách, Bohovi sexu, kocouru Angusovi a příšerné škole. Georgia je normální holka, která si často připadá ošklivý, ale rozhodně to tak nemíní nechat. K tomu jí kromě líčení slouží především její dobrá nálada, která ji provází po celou dobu psaní jejího deníku.

Moje hodnocení: 90%

2.6 Kolotoč

2. srpna 2010 v 17:27 2.řada
Oficiální název: Spin
Premiéra: 15. listopad 2005
Děj: Příběh začíná na cyklistických závodech, kde se rodiče snaží najít dobré místo v zatáčce, aby si jejich syn mohl prohlédnout svého hrdinu Jeffa Forstera. Když se jezdci rozjedou, chlapec začne sípat a my se už podruh ve druhé řadě seriálu necháme ošálit. Ve skutečnosti bude v této epizodě pacientem Jeff Forster, který se vzápětí zřídí na trati a odstartuje lavinu prachu, poraněných lidí a zničených kol. House k jeho případu zpočátku přistupuje dost otráveně, neláká ho představa, že během třiceti vteřin určí jako příčinu obtíží profesionálního závodníka užívání steroidů, ale Jeff vzbudí jeho zájem, když bez váhání přizná, že bral všechno možné s výjimkou smrtelně nebezpečného "epo" - syntetického proteinu, který zvyšuje produkci červených krvinek, ale velmi často vyvolává mozkové příhody. House mu začne věřit, zatímco Cameronová ho začíná kvůli dopingu odsuzovat.
Když se do médií dostane zpráva, že Jeff možná trpí rakovinou, Stacy si vyžádá záznamy z mobilních telefonů všech lékařů, aby zjistila, kdo tuto informaci pustil ven. Podezření padne na Cameronovou, která se netajila svými negativními pocity vůči Jeffovi. Ale nakonec se ukáže, že zprávu vynesla Jeffova nenasytná manažerka, která si spočítala, že fáma o rakovině by mohla odvrátit pozornost od dopingu a přilákat další sponzory. House manažerku obviní z toho, že Jeffovi tajně dávala "epo", což by vysvětlovalo všechny symptomy. Jeff svou manažerku okamžitě vyhodí, i když ona popírá, že by něco takového udělala. Jeffův stav se nezlepšuje a House si to neumí vysvětlit. Přemítá o tom, jestli je u sportovce "normální" uměle si vylepšovat tělo všemi dostupnými způsoby. Nakonec určí správnou diagnózu, když se mu Jeff přizná, že užíval krevní doping.
Vedlejší děje: * House bojuje o Stacy všemi možnými prostředky. Začne navštěvovat stejnou skupinovou terapii jako on, aby podkopal jeho sebedůvěru. Když tato taktika selhává, vkrade se do kanceláře Stacyina poradce a získává všechno, co potřebuje, aby mohl Stacy získat zpět.
Diagnóza: špatná - užívání epo, rakovina; správná - chronická aplázie
Klíčový okamžik: House dá Jeffovi injekci tensilonu, aby na krátkou dobu potlačil příznaky myastenie, a zavelí: "Jsi vyléčen! Vstaň a choď!" - "Zešílel jste?" ptá se ho Jeff, ale on odpoví: "V bibli lidé říkají jen "Ano, Pane!" a potom hned začnou velebit." Když Jeff skutečně vstane a začne chodit, vysvětlí mu House, že tensilon je pouze diagnostický prostředek, který působí jen na dobu pěti minut. "Anebo i na míň,"dodá, když se mu pacient zhroutí k nohám.
Hůl:
 • House ji z nudy používá k odstartování experimentu s dominem, během kterého mu na stole padají rozestavěné knížky a cédéčka, až nakonec připravená pilulka vicodinu spadne přímo do jeho dlaně.
 • V domnění, že našel správnou diagnózu, ji jednou natáhne jako pušku a sám dodá patřičné zvuky.
 • House se na hůl vymluví, když se po skupinové terapii potřebuje dostat do kanceláře terapeutky, kde najde Stacyinu kartu.
Postřehy:
 • House se svými kolegy často mluví, jako by to byly jeho děti, ale tentokrát si se Stacy hraje, jako by byli pár mladých milenců.
 • House byl nadšený, když měl v epizodě "Sportovní medicína" léčit slavného hráče baseballu. Jeho neochota léčit cyklista je asi náznakem toho, co si o tomto sportu myslí.
 • Už v šesté epizodě House žádá Cuddyovou, jestli by nemohla Stacy propustit. A to mu přitom dala na výběr, než ji přijala.
 • House se znovu srovnává s Bohem.
 • Chase neodsuzuje Jeffův doping tak jako Cameronová nebo Foreman. Staví se k němu reálně a tvrdí, že lidé, co obdivují atletické výkony, si zaslouží být klamáni.
 • Cameronová tvrdí, že Jeff si za své problémy může úplně sám. Je to snad úplně poprvé, co je tak chladná k pacientovi.
 • House začal sladit tolik, že už si dává spíš kávu do cukru.
Lži:
 • Jeff kupodivu nelže o užívání dopingu.
 • Jeffova manažerka se snaží lhát novinářům - tvrdí, že jeho problémy mohlo způsobit překyselení organismu.
 • House lže, aby se dostal na terapii.
 • House lže údržbáři, aby se dostal do kanceláře terapeutky. Tvrdí, že si uvnitř zapomněl hůl.
Chybičky:
 • Je to legrační scéna, ale žádný zodpovědný lékař by nenechal pacienta vstát z lůžka a chodit s vědomím, že za pár minut znovu zkolabuje, protože by si pak mohl ublížil.
 • Terapeutka by nikdy nepustila House na společné sezení s Markem, protože musela vědět, že mezi sebou mají vyhrocené vztahy. Navíc House pracoval v nemocnici už 8 let, což je dost dlouho na to, aby věděla, s kým má tu čest.
  google.cz