Červenec 2010

Bylinný čaj "Býk"

29. července 2010 v 9:52 Druhy čaje
Druh: bylinný čaj
Složení: maliník list
, šípek oplodí, kontryhel nať, měsíček květ
Hodnocení: 85%
Poznámka:není
bioochod.cz

Mojito blues

29. července 2010 v 9:48 Druhy čaje
Druh: zelený čaj
Složení:
pravý zelený čaj Sencha, cukrové krystaly, listy máty peprné, aroma, kousky citrusové kůry, kousky citrónu, květy měsíčku, bodláku a smilu písečného
Hodnocení: 95%
Poznámka: Tento čaj není klasickým sypaným čajem, je porcovaný v sáčcích pyramidového tvaru. Samozřejmě se ale dá sehnat i v sypané podobě.
oxalis.cz

Zlatí úhoři

29. července 2010 v 9:28 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Třetí svazek Oty Pavla, Zlatí úhoři, vyšel poprvé roku 1991 v necenzurované podobě, je rozdělen do tří částí a obsahuje většinu povídek z obou dvou předešlých svazků. Autobiografické povídky se zaměřují na Pavlův život, na jeho rodinu, dětství, tatínka a lásku k rybám, přírodě, Křivoklátsku...

Moje hodnocení: 93%

Christina s Nicole Richie

28. července 2010 v 17:28 Out
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Neohrožená 8: Žár

27. července 2010 v 9:53 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Gaia, dívka která se narodila bez genu strachu, nemá tušení, proč zrovna ji na každém kroku obklopuje nebezpečí. Jistě, často ho vyhledává sama, aby s pomocí několika chvatů bojových umění vysvětlila kriminálníkům, co se nedělá, ale to ostatní? Nejhorší je, že Gaia si vlastně neuvědomuje celou míru nebezpečí, která jí hrozí, protože její nepřítel je velmi chytrý… a ona ani neví o jeho existenci. Gaia se snaží žít normálně… i když nemá rodinu, jen pěstouny, i když nemá bandu kamarádů, ale jen Eda a Mary, i když s nikým nechodí, jen miluje Sama, který miluje Heather. Ale Gaiin nepřítel jí nedovolí ani jediného přítele, protože by mu mohla něco prozradit - a to by bylo nebezpečné. Jenomže Gaia vyprávěla Mary o své mamince… a tím kamarádku odsoudila k smrti.

Moje hodnocení: 90%

Sophiina volba (film)

27. července 2010 v 9:51 Oblíbený filmy
Popis:Film začíná okamžikem, kdy se Stingo, mladý jižanský spisovatel, přistěhuje do brooklynského penzionu, aby tam pracoval na svém románu. Brzy však začne být téměř proti své vůli vtahován do citového dramatu, které se odehrává mezi jeho sousedy z penzionu, Nathanem a Sophií. Neurotický, přecitlivělý Žid Nathan se zjevně propadá stále hlouběji do zničující duševní choroby a krásná Polka Sophie, která prošla Osvětimí, je navždy poznamenaná prožitým utrpením. Zatímco Stingo sleduje, jak během jediného manhattanského léta a podzimu osudy Sophie a Nathana směřují ke svému nevyhnutelnému tragickému závěru, poslouchá Sophiino vyprávění o minulosti, z něhož se po částech vynořuje děsivý, krutě realistický obraz společenského zla, které páchá nenapravitelné škody na lidské duši.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Film měl samozřejmě daleko k rozsáhlosti knihy, ale přesto byl zdařenou modifikací :)

Neohrožená 7: Rebel

23. července 2010 v 19:21 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Gaia je neohrožená. Má černý pás z karate. Ovládá všechna bojová umění. Běhá rychle jako olympijský rekordman. Umí si přes rameno přehodit devadesátikilového násilníka. Netypická středoškolačka. Navíc se jí stýská po otci, antiteroristickém agentovi, jenž se skrývá a nesmí se stýkat ani s vlastní dcerou. Gaia ho miluje i nenávidí. Domnívá se, že ji zradil a jeho vinou že teď musí žít v New Yorku u známých. Gaia bojuje proti zlu i zločincům, ale problémy si ji současně vyhledávají samy. Dostává se do nebezpečných situací. A netuší, že to je teprve začátek nenávisti i lásky… Gaia je sedmnáctiletá newyorská studentka, která se na první pohled od svých spolužáků neliší. Je však úplně jiná. Kromě toho, že jí chybí gen strachu a je tedy neohrožená, dokonale ovládá všechna bojová umění, má skvělou fyzickou kondici, mozek výkonný jako počítač. Ale liší se i v další věci: je osamělá. Střídá pěstounské rodiny a ani s tou poslední není spokojená. Cítí se zrazená otcem, stýská se jí po zemřelé mamince a je hrozně sama. Ale tady v New Yorku se něco změnilo. Například si tu našla Eda a Mary, skvělé kamarády, s nimiž se spřátelila skoro proti své vůli. A všechno je jinak i z toho důvodu, že jí jde o život, i když ona sama o tom nemá potuchy. Teď si užívá přátelství a hraje s Mary a Edem hry, které jí v posledních letech tolik chyběly. A hra pravda a výzva byla prostě super… Až na to, že jejich původní legrácky začínají zavánět nebezpečím… A všechno je o to horší, že Mary se snaží odvyknout závislosti na drogách a zbavit se hrozeb drogové mafie…

Moje hodnocení: 90%

2.4 Tuberák

22. července 2010 v 10:47 2.řada
Oficiální název: TB or Not TB
Premiéra: 1. listopad 2005
Děj: Když v jedné vesnici v subsaharské Africe přistane letadlo a expert na tuberkulózu dr. Sebastian Charles vystoupí se zásobou léků, vesničané ho obklopí a radostně vítají. Radost z jeho příletu ale přeruší zpráva o chlapci, který upadl na zem se zborcenou plící. Vzápětí se ocitáme v sídle farmaceutické společnosti v New Jersey, kde Charles překládá jeho případ (chlapec měl plíce rozežrané neléčenou tuberkulózou) a snaží se zástupce firmy přesvědčit, aby darovali větší množství léků. Během jednání pocítí známky horečky a sám zkolabuje. Cuddyová svěří dr. Sebastiana do péče dr. Houseovi, který se hned vyjádří dost jízlivě o "slavných lékařích". "Bezejmenní chudí mají tvář, a tou je nabubřelý běloch,"říká cynicky.
Charles se přidá k Houseově týmu, když se řeší jeho vlastní diagnóza, dál House pobouří tím, že trvá na tom, že má tuberkulózu, a co je úplně nejhorší, ostatní lékaři mi dají za pravdu. House správně předpokládá, že Charles svou diagnózu bude medializovat a pokusí se ji využít jako další páku na farmaceutickou společnost. Proto se rozhodne, že ho usvědčí z omylu, a začne provádět celou řadu srdečních test. House předběžně diagnostikuje abnormální pulz (pacient bude potřebovat kardiostimulátor), ale Cameronová za jeho zády provádí kožní test, kterým chce potvrdit tuberkulózu. Když je výsledek testu pozitivní, chtějí lékaři nasadit léčbu, ale Charles - přesně jak House očekával - ji odmítne a svolá tiskovou konferenci, na které prohlásí, že se nenechá léčit medikamenty, na něž po celém světě čekají miliony lidí, kteří si je nemohou dovolit. House se naštvaně stahuje do nemocničního pokoje, ze kterého s Wilsonem sledují přímý přenos z tiskové konference. Pak si ale všimne, že Charles začíná působit dezorientovaně a že by ve světle silných reflektorů měl zčervenat. Přeruší tiskovou konferenci s tím, že pacient je na pokraji srdeční zástavy. Lékaři se domnívají, že má problémy s inzulinem, což by mohl vyvolat neviditelný nádor na slinivce. Test na toleranci kalcia to později potvrdí a Charles uzná svou porážku a souhlasí s léčbou nádoru i tuberkulózy. Když se vyléčený lékař chystá na cestu zpět do Afriky, předá mu Cameronová zásobu léku proti TBC na šest měsíců. Charles jí rafinovaně nabízí, že příští už by mohla přivézt sama, ale ona odmítá. Wilson s Housem se mezitím baví o tom, jestli House tím, že zachránil Charlese, zachránil i všechny další životy, které Charles zachrání v Africe.
Vedlejší děje: * Charles flirtuje s Cameronovou a snaží se ji přemluvit, aby s ním odjela do Afriky. Imponuje jí. Cameronová je s oblibou používána jako ta, která má nějaký vztah s pacientem. A to i romantický vztah. * Na ambulanci se objeví pacientka, která je příliš úzkostlivá a domnívá se, že má rakovinu prsu. Foreman - jako House (ten totiž na ambulanci pochopitelně není) - ji tvrdě odbude.
Diagnóza: správná - mikro tumor slinivky, tuberkulóza
Klíčový okamžik: House přemluví Foremana, aby za něj zaskočil na ambulanci, ale pak dostane za úkol omluvit se přehnaně úzkostlivé pacientce, která se domnívá, že má rakovinu prsu. Foreman ji zřejmě odbyl příliš rázně. House ovšem nechce, aby jejich záměna vyšla najevo, a tak do pacientky doslova naběhne na chodbě a pak začne hrát nemotoru a omlouvá se, že jí ublížil. Cuddyová, která ho pozoruje skrz skleněnou přepážku, nic nepozná a je spokojená.
Hůl:
 • House si s ní pomůže, když potřebuje spláchnout Charlesův mobilní telefon do záchodu.
 • House holí uhodí do nohy ženu, které se měl omluvit za své chování na ambulanci.
Postřehy:
 • House vyměnil své oblíbené Nike za zančku Converse.
 • Když zavolá reportér z Newsweeku, je na telefonu vidět čas 1:53 a datum 7.září 2005.
 • Většina epizod se odehrává zhruba v čase, ve kterém jsou vysílán, takže na Vánoce vidíme Vánoce i v nemocnici a podobně. Tato epizoda se ovšem odehrává v září a byla vysílána v listopadu.
 • Padne zmínka o Chaseově otci, a to v přítomném čase. Když jsme se s ním setkali v epizodě "Prokletý", která se odehrála v lednu 2005, zbývyaly mu údajně jen tři měsíce života.
 • Fanoušky seriálu zarazila i nesrovnalost v Chaseově věku - v "Neviditelném nádoru" tvrdí, že mu je 30, ale v "Prokletém" říkal Wilsonovi, že je mu 26.
Lži:
 • Foreman na ambulanci lže, že je House - má jeho jmenovku.
 • House ví, že Charles má tuberkulózu, ale nechce to piřpustit.
 • House v kantýně ukradne steak schovaný pod kupičkou salátu.
 • House prohlásí reportérovi z novin, že Charles je idiot a končí rozhovoru slovy:" Ano, můžete mě citovat." Pak reportérovi nadiktuje, že se jmenuje Cuddyová.
Chybičky:
 • Fanoušci si všimli, že nádobka s léky pro dr. Charlese obsauje jiné pilulky než ty, které pak vyklopí na svůj tác.
 • Když se House omlouvá pacientce z ambulance, drží hůl v pravé ruce a v levé má batoh. V záběru, kde vidíme Cuddyovou, jak ho pozoruje, drží oba předměty opačně.
 • House a Wilson diskutují o Nobelově ceně míru v souvislosti se Švédskem a Švédkami. Nobelovy ceny se sice udílějí ve Stockholmu, ale Nobelova cena míru je jedinou výjimkou - uděluje se v Oslu.
Fakta:
 • Diagnóza tuberkulózy je ukončena dřív, než se zjistí, v jakém stádiu nemoci se Charles nachází. Lékaři nepořídí rentgen plic, který by potvrdil výsledky kožního testu, a nechají Charlese dál chodit po nemocnici. Nic proti tomu, ale bylo by lépe nejprve zjistit, jestli jeho TBC není infekční.
  google.czŠarlottina pavučinka

21. července 2010 v 9:53 Oblíbený filmy
Popis:Hlavním hrdinou Šarlotiny pavučinky je malé prasátko Wilbur, které zjistí, že přísloví "V nouzi poznáš přítele" opravdu platí. Jako první mu pomůže malá Fern, která mu krátce poté, co přijde na svět, zachrání život. Lidé mají sice prasátka rádi, jenže v drtivé většině v podobě vypečené kýty. A ty Wilburovy by se měly stát kulinářskou ozdobou vánočního stolu Ferniných rodičů.
Naštěstí má Wilbur v rodné stáji partu skvělých a věrných přátel (cynický potkan Templeton, autoritativní beran Samuel, kůň Ike, který má fóbii z pavouků, mateřská husa Gussy a hlavně chytrá pavoučice Šarlota), kteří ho v průšvihu nenechají. Ve chvíli, kdy Wilburův život visí doslova na špejli od jitrnice a zachránit ho může už jenom zázrak, se společnými silami o jeden zázrak pokusí. Stačí dát najevo jeho lidským pánům, že Wilbur není jen tak obyčejné prase. Jenže všimnou si toho Wilburovi majitelé dřív, než bude pozdě?
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Jedna vážně pěkná moderně vyprávěná pohádka plná zázraků a přátelství :)

Za scénou "You lost me"

19. července 2010 v 15:35 Out
1
3
4
6
2
5
7
8
9
10

Seventeen 2010

19. července 2010 v 15:33 Magazines
11

Plná bedna šampaňského.

19. července 2010 v 11:06 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Plná bedna šampaňského je první povídková kniha Oty Pavla. Vyšla v roce 1967, tři roky po jeho úspěšné reportážní črtě Dukla mezi mrakodrapy. Ve třinácti příbězích zůstává Ota Pavel stále věrný pouze sportu a své hrdiny nachází mezi těmi, které jako sportovní novinář dokonale zná: mezi vrcholovými sportovci, kteří v uzlových okamžicích svého života překonávají hranice lidských možností a v čestném boji také sami sebe. Na stránkách knihy žijí Zátopek, Bosáková, Veselý, Heller, Mikoláš, Hudec, Kloz...

Moje hodnocení: 95%

2.3 Bumbrlíček

18. července 2010 v 19:05 2.řada
Oficiální název: Humpty Dumpty
Premiéra: 27. září 2005
Děj: Zatímco obvykle nám úvodní scéna seriálu nabízí pohled na člověka, který se záhy stane pacientem Houseova týmu, tentokrát začínáme pohledem na Cuddyovou. Šla si zaběhat a právě se vrací k domu. Ptá se řemeslníka Alfreda, jestli bude do večera hotov s opravou střechy, protože chystá večírek. On odpoví, že se mu zhoršilo astma a že střechu dodělá zítra, ale ona o tom nechce ani slyšet. Jde do kuchyně a napije se vody, ale vzápětí vidí, jak Alfredo proletěl kolem okna a dopadl na zem. House případu ujme, protože jde o Cuddyovou, ale hned jí říká, že to nedělá proto, že by mu na ní záleželo, a zda dostane puntík, když bude předstírat zájem. Kromě toho Cuddyové jízlivě připomene, že už deset let sama neordinovala, a jestli se pustí do krevních testů, nadělá svinčík na polvečení.
Lékaři se dopustí dvou nezákonných vniknutí - jak do domů Cuddyové, tak k Alfredovi a najdou indicie pro dvě různé diagnózy. Černá plíseň Aspergillus fungus, kterou najdou House, Foreman a Chase u Cuddyové pod umyvadlem, naznačuje fugální pneumonii, ale mrtvá krysa v pastičce, kterou Cameronová s Cuddyovou najdou pod Alfredovou postelí, nabízí jiné vysvětlení: streptobacila, který se do jeho těla dostal po kousnutí krysou.
Když se obě výpravy vrátí do nemocnice, vychází z jejich diskuse jako nejpravděpodobnější pneumonie. Její léčba by bohužel mohla zničit Alfredovy ledviny, což se nakonec skutečně stane. Ani druhá diagnóza se ovšem nepotvrdí. Na Alfrédově ruce se začínají objevovat příznaky rozkladu kůže. House se chystá amputovat řemeslníkovi ruku. Cuddyová mu brání s tím, že by jej takový zákrok připravil o jedinou možnost obživy. House s tímto zdůvodněním nesouhlasí. Požádá Stacy, aby amputaci prosadila.
V průběhu operace se příznaky rozkladu objeví i na Alfredově druhé ruce. House má podezření na endokarditidu, srdeční infekci, která se projevuje tak, že se "květáčky bakterií" šíří krevním oběhem do končetin. Příčina? Psitakóza, známá též jako ornitóza nebo papouščí chřipka, až na to, že Alfredo žádného papouška nemá. House se - plynulou španělštinou, která jeho kolegům vyrazí dech - zeptá Alfredovy matky, kde ještě v poslední době pracoval. Matka neví, ale House posílá Cuddyovou a Foremana do průmyslové čtvrti, kde se v jednom skladišti pořádají nelegální kohoutí zápasy. Tam najdou Alfredova mladšího bratra, který za něj zaskakuje a pečuje o zvířata v klecích. Alfredo je vyléčen, ale přišel o ruku.
Vedlejší děje: *Na ambulanci se objevuje pacient, který je černoch a odmítá lék, protože je cílený na Afroameričany - a to nejen od House, ale i od Foremana.
Diagnóza: správná - psitakóza
Klíčový okamžik: Když se House u Cuddyové probírá jejím spodním prádlem, otočí se najednou na Chase a s kamennou tváří prohlásí. "Můj bože, má tady vaše fotky. Jen vaše. Je to jako nějaká ujetá svatyně." - "To je vtip,"reaguje Chase. A House mu škodolibě přizná, že ano, "vy idiote".
Hůl:
 • S holí se setkáváme v obvyklých úlohách. House si s ní podpírá bradu a pověsí ji na tabuli.
 • Dvakrát s ní také točí vzduchem.
 • Když Alfredovi měří teplotu, pověsí si ji na okraj postele.
Postřehy:
 • Poprvé máme možnost podívat se ke Cuddyové domů. Kromě bohaté zásoby koření má i docela pestrou sbírku nožů, z čehož je vidět, že buď ona sama, nebo někdo, koho si najala, rád vaří.
 • Na rozdíl od Houseova domova je dům Cuddyové elegantně zařízený.
 • V této epizodě si vymění role Cuddyová a House - zjišťujeme, že když Cuddyová pacienta osobně zná, přestává racionálně uvažovat.
 • Podle zdravotní karty zní Alfredovo příjmení Astacio.
 • House si neustále kupuje a cumlá lízátka. Do toho sladí kávu. Může doufat, že má dobrého zubaře.
 • Když se Cuddyová a Cameronová vydají prohledat  Alfredův byt,dozvídáme se z jejich rozhovoru, že Cuddyová a House chodili na stejnou školu - na Michiganskou univerzitu.
 • Dozvídáme se také to, že House vyhodili už čtyři ředitelé nemocnic.
Lži:
 • Alfredo lže, když říká, že už se cítí líp. Neustále se snaží lékaře přesvědčit, že je v pořádku, aby se mohl vrátit do práce.
 • Alfredo lže i o tom, kde - kromě u Cuddyové - pracuje.
 • House lže pacientovi na ambulanci o léku, který mu předepisuje.
 • House lže Chaseovi, že Cuddyová si mezi prádlem schovává jeho fotky.
 • House před ostatními zatajuje, že umí španělsky, dokud se mu to jednou nehodí.
Chybičky:
 • Cuddyová je sice děkankou fakultní nemocnice, ale není pohotovostní lékařka. Sice by se s Alfredem mohla svézt sanitkou, ale neměla by ho v ní ošetřovat.
 • Krev na tričku Cuddyové vypadá spíš jako barva než jako skutečná krev.
Fakta:
 • Fanoušci seriálu si všimli, že krční límec, který Alfredovi nasadili v sanitce, je naruby.
 • Faktem je, že od roku 1996 se ve Spojených státech vyskytlo méně než 50 případů nákazy papouščí chřipkou.
  google.cz


2.2 Neviditelný nádor

18. července 2010 v 18:05 2.řada
Oficiální název: Autopsy
Premiéra: 20. září 2005
Děj: Ocitáme se v pokojíčku mladé dámy, která se ráno chystá do školy. Je to Andie. Dítě jako každé jiné, až na to, že její pokoj připomíná spíš lékárnu. Za zvuků "Beautiful" od Christiny Aguilery si na hlavu nasazuje paruku, umírá totiž na rakovinu. Sama si píchne injekci a pak se na sebe podívá do zrcadla, jenže vzápětí se dostaví halucinace.
V nemocnici Princeton-Plainsboro potkáváme spolu s Wilsonem nemocného House, který trpí sennou rýmou. Wilson jako Andiin lékař je přesvědčen o tom, že její halucinace nemají co dělat s rakovinou, která je momentálně na ústupu. House se nijak netají s tím, že na něj děti s rakovinou nedělají velký dojem -
v této epizodě se opravdu přesvědčíme, že nevěří opravdu nikomu - , ale přesto případ předloží svému týmu. Ačkoli to nikomu jinému nepřipadá podstatné, House stále zkoumá, proč je u malé pacientky saturace kyslíkem o bod mimo očekávanou hodnotu. Přes odpor ostatních lékařů nařídí celou sadu testů. Když Chase připravuje Andie na vyšetření, svěří se mu, že se nikdy nelíbila s klukem. Prosí ho, aby ji políbil, než zemře, a Chase po chvíli váhání vtiskne devítiletému děvčátku na rty cudný polibek, který je důkazem, že není jen sobecký a sebestředný, ale má v sobě i hluboký soucit s pacienty. Výsledky testů neukazují na žádné další anomálie. Foreman přijde s teorií, že by mohlo jít o neurosyfilis. Proti tomu vystoupí Chase, že nemohla mít sex, když jí ještě nikdo nedal pusu, a tím se prořekne a zjistí se, že on jí pusu dal. Vyšetření, které provádí Cameronová, neprokáže žádné zneužívání. House se domnívá, že by mohlo jít o dva sarkomy, ale Wilson mu oponuje, že je to statisticky nemožné. House si do iPodu nahraje záznam z echokardiogramu a poslouchá abnormality ve zvuku chlopní. Když ho jeho tým nalezne, je ve sprchách a poslouchá Nessun dorma od Luciana Pavarottiho. Ve sprchách jsou prý kvůli lepší atmosféře. Z poslechu mitrálních chlopní Cameronová po chvíli zjistí, že má Andie abnormalitu na levé srdeční chlopni. Při operaci lékaři zjistí nádor, který vede z plic až do srdce, který nebyl vidět na vyšetřeních. Nádor se pokusí odstranit, ale stejně se ukáže že byl benigní. House zjistí, že má Andie v mozku sraženinu. Podle Andiiných reakcí se House domnívá, že má zasažené centrum strachu v amigdale. Při zmínce jednoho člena týmu, že se na to, kde sraženina byla přijde leda tak na pitvě, protože je riskantní naslepo v této oblasti mozku operovat, ho napadne velmi riskantní postup. Cuddyová nakonec jeho postup povolí. Jedná se o "restart" Andie, kdy její tělesná teplota bude snížena pod 21 °C a budou ji odsáty 2-3 litry krve, aby byly později s kontrastní látkou vstříknuty zpět. Tímto "propláchnutím" se zjistí místo, kde je v mozku sraženina a následný zákrok již bude přesný. Operace se povede a Andie odchází z nemocnice po svých.
Vedlejší děje: * V návaznosti na první epizodu nové řady seriálu nabízí i "Neviditelný nádor" těžko formulovatelnou otázku, kdy už život není možné zachránit. Seriál si dává záležet, aby nám připomněl, že nemoc a smrt jsou šipky, které po nás osud hází se zavázanýma očima. * Na ambulanci se objeví muž, který si sám provedl obřízku.
Diagnóza: špatná - meningitida, intoxikace, neurosyfilis; správná - nezhoubný nádor srdce
Klíčový okamžik: Scéna, ve které Andie prosí Chase, aby ji políbil, je pozoruhodně něžná. Je to ale také okamžik, který dokazuje, že Chase není schopný navázat normální milostný vztah.
Hůl:
 • House ji hodí po Cameronové, když se pokouší opustit ambulanci.
 • House s ní mává ve vzduchu a křičí na Wilsona: "Já neumírám, jsem jen dojemný. Nevěřil bys, jaký blbiny mi díky ní projdou."
Postřehy:
 • House trpí sennou rýmou, což je typická sezónní nemoc. Z celého týmu lékařů je to ale právě on, kdo nejčastěji stoná - ať už doopravdy nebo jen na oko.
 • Na seznam jazyků, které House ovládá, můžeme v této epizodě přidat jidiš. Nejspíš by se nedomluvil, ale pamatuje si dost frází na to, aby svůj projev patřičně opepřil.
 • Chase a Foreman si v této epizodě málem vymění role. Chase malé pacientce bezmezně důvěřuje, zatímco Foreman o ní pochybuje do takové míry, že navrhuje jako možnou příčinu nemoci syfilis.
 • Když po něm chce Andie polibek, Chase mimo jiné přizná, že je mu 30 let.
 • Po "restartování" Andie vidí Foreman na magnetické rezonanci sraženinu, ale House ji přehlédnu. Říká ovšem, že mu Foremanovo slovo stačí a věří mu. Zdá se tedy, že si Foremana začíná vážit.
 • Za tuto epizodu získal scénarista Lawrence Kaplow ocenění americké organizace spisovatelů Writer's Guild za nejlepší scénář v dramatickém seriálu.
Lži:
 • Andie nelhala a nic nepředstírala - její statečnost nebyla způsobená nemocí, ale byla skutečná.
Fakta:
 • Během "restartování" Andie používají lékaři kovový prut, který její tělo drží na stole, ale zároveň ji vyšetřují magnetickou rezonancí. Magnetická rezonance a kovové předměty ale nejdou dohromady. Existují ovšem i zařízení na magnetickou rezonanci, která se dají používat i v blízkosti chirurgického vybavení. Podle titulků se v pořadu objevil "Polestar-N20 Intraoperative MRI System".
google.cz

2.1 Smíření

17. července 2010 v 10:45 2.řada
Oficiální název: Acceptance
Premiéra: 13.září 2005
Děj: Tato epizoda začíná scénou, ve které si odsouzenec vybírá své poslední jídlo. V sousední cele vidíme Clarence, jenže ví, že toto privilegium příště připadne jemu. Když jde na vycházku, začnou se mu zjevovat přeludy čtyř lidí, které zabil, a krátce na to, ztratí vědomí. House o tenhle případ zajímá z vlastní vůle, i přesto - nebo právě proto -, že s tím Cuddyová i celý jeho tým nesouhlasí. Nevěří totiž, že by mělo smysl zachraňovat život člověka, který sedí v cele smrti. Prvotní vyšetření ve vězení ukazují na hypoxii a vodu na plicích. House chce vězně převést do nemocnice, s čímž ale nesouhlasí ředitel věznice. Stacy, která nyní pracuje jako právnička v nemocnici mu však sežene soudní příkaz v domnění, že o všem ví Cuddyová. Když však House s vězněm přijede do nemocnice, Cuddyová zuří. Během vyšetření se probudí z bezvědomí a je nepříčetný. Rozbije postel a vytáhne si trubici, kterou měl v krku s tím, že má žízeň. House se domnívá, že Clarence bral drogy a tak vyšle Chase do věznice. Foreman se snaží smířit s tím, že má léčit vězně v cele smrti. Stejně jako v "Anamnéze" - v případu ženy bez domova - musí i tentokrát čelit svým předsudkům vůči znevýhodněným lidem. Chase ve vězení nic nenajde. Pouze obálky, dopisy, barvu do tiskárny. House vydedukuje, že se pokusil otrávit barvou do tiskárny. Proto jde za Clarencem na pokoj s lahví alkoholu a popijí s ním. Když vypijí skoro celou lahev, prozradí mu, že tak učinil schválně, protože ví, že se chtěl otrávit a že barva do tiskárny obsahuje methanol. Alkohol obsahuje ethanol, který se naváže na methanol v Clarencově krvi a ten ho pak neškodně vyloučí. Clarence je už téměř zdravý a Cuddyová jej chce poslat zpět do nemocnice. Když má odjet, tak mu ale praskne střevo. To však nesedí Housovi do jeho teorie. Začne hledat příčinu, proč zabil všechny své oběti. Ví všechny, až na poslední oběť. Od Clarence zjistí, že spoluvězně zabil proto, že měl náhlý nával zloby. Napadne ho, že by se mohlo jednat o žlázu produkující adrenalin a tak Clarence pošle na magnetickou rezonanci. Pošle ho tam i přesto, že má na těle mnoho tetování z vězení, které obsahuje i těžké kovy. Clarence tak na MRI trpí obrovskými bolestmi. Žláza se najde a vyoperují ji. Clarence je tak zdravý. Foreman si uvědomil, že Clarence vraždil v záchvatech zuřivosti způsobených žlázou, a rozhodne se svědčit v jeho prospěch.
Vedlejší děje: * Stacy už pracuje v nemocnici jako právní poradkyně. Sežene Houseovi soudní příkaz, protože si myslí, že Cuddyová o tom ví. Není to tak a Stacy přestává Houseovi věřit. V této epizodě jde pak především o Houseovo smíření se s tím, že Stacy se do jeho života vrátila v nové roli- v takové, které se mu moc nelíbí. Jsou vlastně spojenci i nepřátelé zároveň, dokonce se i podobně oblékají. * House dostal případ Clarence jen proto, že slíbil Cuddyové, že vezme 2 hodiny ambulance navíc. Nejde tam, Místo sebe tam pošle Cameronovou. Na ambulanci přijde mladá dívka kvůli posudku na univerzitu. Říká o sobě, že je trochu anemická a má trochu kašel, ale Cameronová na rengenovém snímku nalezne malobuněčný karcinom plic. Tuto diagnózu však nechce akceptovat a požaduje od House, aby ji léčil. Ten však odmítne. Cameronová po Housovi žádá, aby mohla dívce z kliniky provést test, ale ten stále odmítá. Nakonec ho přemluví, když mu slíbí, že za něj vezme dvě hodiny na ambulanci. Test je však neprůkazný a tak musí provést biopsii. Výsledky biopsie říkají, že má malobuněčný karcinom plic, jak řekl House, ale Cameronová se se svou pacientkou spřátelí a nechce jí verdikt říct. Ke konci epizody Cameronová říká své pacientce, že má rakovinu a že zemře.
Diagnóza: špatná - předávkování drogami, otrava INH (léky na tuberkulózu); správná - otrava barvami do tiskárny, žláza produkující adrenalin
Klíčový okamžik: Scéna, kdy Clarence zdemoluje své lůžko a sám ze sebe vytrhá hadičky, aby se mohl napít.
Hůl:
 • House ji musí odevzdat dozorci.
 • House holí zastaví dveře výtahu, které se symbolicky zavírají mezi ním a Stacy. "Můžu ti věřit?"ptá se. Ona odpovídá: "Věřil jsi mi."
Postřehy:
 • Cuddyová má na počítači heslo "partypants" - že by vzpomínka na divokou minulost Lisy Edelsteinové pod pseudonymem "Lisa E"?
 • V této epizodě se častěji než jindy setkáme s replikami, které Houseův tým přirovnávají k dětem. "Miluju děti. Jsou plné naděje," říká House, když Cameronová zpočátku nechce připustit, že její pacientka trpí rakovinou. Když se Stacy zastaví před Houseovou kanceláří, on bez rozpaků zatáhne žaluzie a otočí se na své lékaře se slovy: "Co? Že se taťka s mamkou pohádají, neznamená, že vás nemají rádi. Takže si běžte hrát! Přinestě tátovi cigára a test na arteriální krevní plyn."
 • House si začíná hlídat svou tabuli. Když se Cameronová zmocní fixu, hned jí ho sebere.
 • House mezi scénami nahoru na tabuli píše "Dead Man Dying" (Mrtvý muž umírá).
 • Clarence si všimne tetování, které má Foreman na zápěstí. Je zvláštní, že v epizodě "Děti" House odmítl přijmout na místo po Cameronové člověka, který měl tetování. Takže si toho u Foremana buď nevšiml nebo dospěl k závěru, že jeho tetování je, na rozdíl od dalšího uchazeče, projevem skutečné rebelie.
 • V této epizodě si Chase užije hned dva výpady proti Australanům, jeden se týká jachtingu ("On vězení zná. Až půjde o jachty, přijdeme za vámi."), druhým je Houseova otázka: "Šel jste do té věznice, nebo někde hrajete pólo?"
 • Cuddyová se rozčiluje, že House, který jinak každého podezírá ze lži, věří zrovna odsouzenci na smrt. Ale v této epizodě má House pravdu - pacient mu ani jednou nelže.
 • V této epizodě se Cameronová poprvé svěří někomu jinému než Houseovi. Mluví s Wilsonem a vypráví o svém manželovi a jeho rakovině. Wilson jí na to říká, že není dobré snažit se spřátelit se smrtelně nemocnými pacienty.
Lži:
 • House lže Stacy, aby si myslela, že Cuddyový mu přijetí pacienta z cely smeti dovolila.
 • Cameronová lže své pacientce Cindy Kramerové, když se jí ptá, jestli by se měla začít bát. Odpovídá jí, že pracuje pro jednoho z nejlepších diganostiků v zemi a že se věnují jen jejímu případu. House se jejím případem přitom vůbec nezabývá.
 • House svému pacientovi nelže, ale dává mu alkohol, aniž by mu řekl proč.
 • Cameronová lže Houseovi, když mu říká, že už na něj nemyslí. Jsme sice na začátku nové řady, ale soudě podle toho, že události v nemocnici dost těsně navazují na předchozí epizodu, nemohlo to být tak dávno, co se na House vyptávala Stacy.
Chybičky:
 • Cuddyová má na začátku epizody asistenta. Že by se nedal použít na víc než jeden vtípek? V žádné další epizodě už se neobjeví.
 • V "Zákonu mafie" má Joey tetování z věznice a prodělá snímkování magnetickou rezonancí, aniž by mu z kůže vysála "vězeňský inkoust" s těžkými kovy. Zdá se, že tuhle komplikaci si lékaři vymysleli speciálně pro Clarence.
 • V posledné scéně epizody si House otevírá jednu lahev dvakrát. Už ji má otevřenou, když se zadívá na pět stádií umírání, jak jsou napsaní na světelné tabuli, ale na dalším závěru ji stále ještě otvírá.
Fakta:
 • V nemocnicích se používají léky, jejichž účinek je stejný jako účinek alkoholu. House by tedy pacientovi nemusel nalévat whiskey do šampusky na moč.
 • google.cz

Zatmění

16. července 2010 v 21:07 Oblíbený filmy
Popis: Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
Fotky:
osobnosti.cz
Moje hodnocení: Musím říct, že film byl dobrý, ale kniha byla mnohonásobně lepší a výmluvnější. Ve filmu toho hodně chybělo, hodně důležitých informací se vytratilo. To mě mrzelo. Ovšem chápu to - i ve zkrácené verzi měl film kolem 2 hodin. Celá kniha by se do rozumného časového rozmezí nevešla.

Zavržený

16. července 2010 v 14:11 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"

Moje hodnocení: 98%

1.22 Líbánky

15. července 2010 v 10:41 1.řada
Oficiální název: Honeymoon
Premiéra: 24.květen 2005
Děj: House a Stacy spolu sedí v restauraci a čekají na Stacyina manžela Marka. Chvíli se dohadují, jestli se vůbec ukáže (už dvakrát zmeškal termín v Houseově ordinaci), ale pak Mark dorazí a je překvapený, že na něj čeká House. Jejich setkání by těžko mohlo probíhat hůř: House a Mark si vyměňují jízlivé poznámky a Mark si naschvál dá pivo s tím, že je zdravý. O několik vteřin později ztrácí vědomí. Přijíždí ambulance a ukáže se, že House všechno předem naplánoval a dal Markovi do piva sedativa, aby ho mohl v nemocnici vyšetřit. I ambulanci měl předem objednanou a přijela přesně načas. Závěry testů jsou bohužel velmi mlhavé a nejasné. Huse přezíravě nařizuje lapromatomii (v podstatě chirurgický průzkum těla), a sám celou noc stráví zkoumáním záznamů, jako by byl posedlý myšlenkou dokázat Markovi, že se mýlil a že je opravdu nemocný. Povšimne si nepatrného chvění ve střevech a jeho tým se přiklání k diagnóze Alzheimerova nemoc - v Markově věku neobvyklá, ale teoreticky možná. House posílá Foremana a Chase na průzkum do Stacyina a Markova domu. Mezitím Cameronová vyloučí Alzheimera. Marcovi je vyšetřen mozek a je proveden test paměti. Nic však není zjištěno. Testy ukazují, že je dokonale zdravý, avšak umírá. Postupně ochrne. Při záchvatu paniky málem přestane dýchat. House má podezření na akutní intermitentní porfyrii, ale aby mohl tuto diagnózu potvrdit, musel by vyvolat záchvat, což by pacienta ohrožovalo na životě. Přesto to chce zkusit a Stacy souhlasí, ale Mark je proti. Stacy se ocitá v obdobné situaci jako před lety s Housem a i tentokrát rozhoduje sama za svého muže - House je jen její prostředník a v nestřeženém okamžiku píchne Markovi injekci. Test potvrdí Houseovu diagnózu a Mark může začít s léčbou, to ovšem znamená, že si nějaký čas pobude v nemocnici Princeton-Plainsboro. Cuddyová nabízí Stacy místo odborného poradce v nemocnici a ta souhlasí - pokud to nebude vadit Houseovi. Ten není moc nadšený, přesto nakonec souhlasí. V posledních záběrech první řady seriálu vidíme House, jak se doma pokouší chodit bez hole - jako by se snažil zapomenout na posledních pár let, během kterých přišel o svou pohyblivost i o Stacy. Když znejistí, změní se soundtrack na píseň "Vždycky nemůže mít to, co chceš" a kamera z ptačí perspektivy sleduje pilulku vidocinu, letící do úst.
Vedlejší děje: *Cameronová se snaží od Stacy zjistit, jaký House byl před svalovým infarktem.
Diagnóza: špatná - břišní epilepsie, Alzheimer, encefalitida; správná - porfyrie
Klíčový okamžik: "Žena, se kterou jste žil?"ptá se Cameronová, aby se ujistila, že Stacy je skutečně tou, za jakou ji považuje. "To je její indiánské jméno,"říká House, aniž by hnul brvou. "Podle řidičáku se jmenuje Stacy."
Žena-se-kterou-žil také není ráda, když House začne pátrat po tom, co k němu cítí. "Chceš říct, že tě pořád miluju? Že bych měla opustit svého umírajícího manžela a utéct s tebou do Ria?"
Hůl: Možná je to také nervozitou i z toho, že do nemocnice dorazila jeho bývalá přítelkyně, ale House si v téhle epizodě se svou holí hraje víc, než tomu bývá obvyklé. Poklepává s ní o zem, pohrává si se žaluziemi, založí si ji za hlavu, ale nakonec ji odhodí a snaží se chodit bez ní.
Postřehy:
 • House si už zase míchá alkohol a léky. "Přestaňte se dívat na tu podezřele prázdnou láhev,"okřikne své kolegy poté, co celou noc zkoumal záznamy z Markovy operace.
 • Z předchozích epizod už víme, že gynekologicko-porodnické oddělení má lepší čekárnu, ale teď se dozvíme, že mají i lepší vybavení - právě odsud House ukradne monitor, aby si mohl lépe prohlédnout Markova střeva.
 • Když House krade monitor, obejde se bez hole, ale to jen proto, že se opírá o vozík, který tlačí před sebou.
 • Je zvláštní, že Stacy všichni říkají "Stacy Warnerová" nebo jen "Stacy". Ani jednou nepadne její jméno za svobodna, přitom ji ale Cuddyová, Wilson i House museli znát mnohem dřív, než se provdala.
 • Zatímco Mark leží na operačním sále, House přinese Stacy šálek kávy. Dokonce si pamatuje, jak ji pila - s mlékem a bez cukru. Jenže to bylo kdysi, teď už Stacy sladí. Je to vůbec jediný případ, kdy House někomu přinesl kávu, ačkoli Foremanovi ji jednou nalil.
 • Dozvídáme se, že Stacy se k Houseovi nastěhovala týden po jejich první schůzce. Evidentně byla tehdy víc ochotná riskovat. Zůstali spolu pět let.
 • Když se House pokouší provést test bez Markova souhlasu, je to jako obvykle Foreman, kdo se mu v tom pokusí zabránit. Později se k němu přidávají Cameronová a Chase. Chase jako vždy poslední, což potvrzuje Houseovu teorii, že když půjde do tuhého, bude to právě on, kdo jako první dostane strach.
Lži:
 • Stacy lhala Markovi, že se na večeři sejdou jen oni dva, aby ho vylákala na setkání s Housem.
 • House dá Markovi do piva sedativa, ale ostatním vyděšeným hostům restaurace řekne, že se nemají čeho bát, pokud nejedli telecí.
 • Cameronová zpochybňuje Houseovo rozhodnutí přijmout pacienta, který si myslí, že je zdravý, jen proto, že jeho manželka je přesvědčená o opaku. "Kde je to vaše "všichni lžou!?" ptá se, jako by naznačovala, že Stacy možná nemluví pravdu. "Lhal jsem,"odpovídá House.
 • House předstírá, že se smířil s myšlenkou, že nedostane souhlas s provedením testu, a pak Markovi v nestřeženém okamžiku píchne injekci, která vyvolá záchvat.
Chybičky:
 • Co dělá Stacy v laboratoři, že se tam najednou začne bavit s Cameronovou o jejich vztahu k Houseovi? Co vůbec může dělat v laboratoři? A navíc s kávou v ruce!
Fakta:
 • Akutní intermitentní porfyrii je možné diagnostikovat ze vzorku moči kdykoli, nejen ze vzorku odebraného během záchvatu.
  google.cz


1.21 Tři příběhy

14. července 2010 v 10:45 1.řada
Oficiální název: Three Stories
Premiéra: 17.květen 2005
Děj: House vchází do třídy plné mediků a vypráví jim příběhy tří lidí, kteří mají něco s nohou. Jeden z nich bude propuštěn jako člověk závislý na drogách, jiný se ocitne na pokraji smrti. Vmísí do své přednášky neověřené informace a nechává na studentech, aby se vyznali v tom, o kterém pacientovi zrovna mluví, jaké jsou symptomy jeho nemoci a výsledky testů.
House studentům představí farmáře, kterého uštknul had. Farmář později dostane sérum proti hadímu jedu, které u něj vyvolá alergickou reakci a nekrózu. Když mu House oznámí, že zemře, pacient se stará především o to, co bude s jeho psem. Z toho House pozná, že farmáře ve skutečnosti kousl právě pes, z jehož zubů se do rány dostaly nekrotizující bakterie. Vysvětluje svým posluchačům, že ve chvílích, kdy si člověk uvědomí, že je na pokraji smrti, se začne soustředit na opravdu důležité věci. Farmář přijde o nohu a psa bude nutné utratit. Nakonec ale dostane protetickou nohu a nového psa.
Druhým pacientem je volejbalistka. House vysvětluje, že jí nic není, ale kvůli nadbytečně pečlivému lékaři (pro ilustraci se zde objeví Cameronová) podstoupí bolestivé a zbytečné vyšetření. První diagnóza ukazuje na zánět šlachy a na léčbu reaguje dobře. Jako další symptom se projeví nemoc štítné žlázy. Při dalším vyšetřením je nalezen rakovinný nádor ve stehenní kosti. Nakonec je provedena amputace.
Třetí pacient, jehož identitu House mění, protože ve skutečnosti je to on sám, je závislý na drogách a má intenzivní bolesti, které ustupují jen tehdy, když se mu podaří odporujícímu lékaři vytrhnout z ruky injekční stříkačku s morfinem. Později se House k němu vrátí a dodává, že tento závislý pacient má také akutní problém: po infarktu mu v noze odumírá svalová tkáň. V Houseově příběhu na to pacient nakonec přijde sám, zatímco lékaři marně hledají příčinu jeho bolestí jinde. Už je ale příliš pozdě - bude nutné odumřelou tkáň chirurgicky odstranit a možná amputovat celou nohu. V tu chvíli se obsazení změní a na místě pacienta vidíme hladce oholeného House.
Právě v tuto chvíli se s Houseovými příběhy začne prolínat i jeho diskuse s Wilsonem o tom, zda léčit Stacyina manžela. V příběhu o pacientovi s infarktem svalové tkáně, který se proměnil v Houseovy vlastní vzpomínky z doby před pěti lety, teď Stacy vidíme po jeho boku. Cuddyová a ostatní lékaři se chystají nohu amputovat. House je přesvědčen, že by se ucpané cévy daly uvolnit, ačkoli by to znamenalo život v bolesti a stálé riziko srdeční zástavy, protož by jeho organismem kolovala mrtvá tkáň. Žádá lékaře, aby ho po operaci udržovali v umělém spánku. Když už je v bezvědomí, rozhodnou se Stacy (jako zástupkyně) a Cuddyová, že sval odstraní, aby mu zachránily nohu a neohrožovaly jeho život. Když to House vypráví medikům, rozpoutá se mezi nimi debata o tom, zda to bylo eticky správné rozhodnutí. Podle všeho ale nezáleželo na tom, jestli Stacy tímto krokem zachránila Houseovi život - nikdy jí to neodpustil a jejich vztah se rozpadl.
Vedlejší děje: *House prochází nemocnicí a zastaví ho pacientka, která trvá na tom, aby jí věnoval pozornost. Je to Stacy, právnička a žena, na kterou House nedokáže zapomenout. Po vztahu s ním se provdala za jiného a ten teď trpí neznámou nemocí. Stacy je přesvědčena, že jedině House mu může pomoci. On se ovšem vykrucuje. Na konci epizody House přijme Stacyina manžela jako svého pacienta.
Diagnóza: streptokoková infekce (farmář); osteosarkom (volejbalistka); infarkt stehenního svalu (House)
Klíčový okamžik: Tím je patrně celá epizoda. Nejenže vyhrála cenu Emmy, mluvilo se o ní i ve chvíli, kdy byl seriál vyznamenán cenou Peabody.
Hůl: Dozvídáme se, jak k ní House přišel.
Postřehy:
 • Je ironií, že lékaři chtěli House nejprve propustit, protože jeho chování vykazovalo známky závislosti na drogách, a přitom byl zrovna na nejlepší cestě stát se mrzákem a závislost na lécích proti bolesti si vypěstovat.
 • Houseovi kolegové historku o tom, jak přišel ke své chromé noze, nikdy neslyšeli. Z toho vyplývá, že pro něj ani jeden z nich nemohl pracovat moc dlouho.
 • House vypráví o vizích, které měl, když jeho srdce přestalo bít. Na Foremanovu otázku, zda skutečně věří, že "to bílé světlo, které lidé vidí, jsou chemické reakce, k nimž dochází, když selhává mozek," odpovídá: "Nejsou pro to důkazy. Moje volba nemá pro můj život žádný význam. Přikláním se k závěru, který mi připadá povzbudivější." - Připadá vám povzbudivé věřit, že tímhle všechno končí?"ptá se Cameronový nevěřícně. Možná by tahle replika měla větší váhu, kdyby ji pronesl Chase nebo Foreman. Cameronová už dříve prohlásila, že v Boha nevěří. Možná věří v posmrtný život bez toho, aby se přiklonila k nějakému monoteistickému náboženství, ale její zděšení zde působí trochu nevěrohodně.
Lži:
 • Farmář lže, když tvrdí, že ho uštknul had.
 • Stacy lhala Houseovi, než dostal narkózu. Hned poté za něj podepsala souhlas se zákrokem, o kterém věděla, že by s ním nesouhlasil.
Chybičky:
 • House se nestal skvělým lékařem až poté, co začal brát Vicodin. Pokud víme, byl lékařem celý život. Sám si dokázal stanovit diagnózu, tak proč mu to trvalo celé tři dny?
 • House ví, které druhy jedovatých hadů žijí v New Jersey, ale přitom nepozná rozdíl mezi hadím uštknutím a psím kousnutím?
Fakta:
 • Při amputaci by mohlo dojít k fatálnímu omylu. To, že si House před operací na vlastní nohu píše "Tuhle nohu ne!", není zas tak neobvyklé.
  google.cz