Duben 2010

Exorcista

26. dubna 2010 v 19:06 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Malé děvčátko Regan onemocní. Nejedná se však o chřipku nebo spalničky, ale o její duši, které se zmocní samotný ďábel. Nejprve se z dívčina pokoje ozývají podivné zvuky, její postel se sama od sebe otřásá, Regan chodí ve spánku a povídá si s neviditelnými lidmi. Její matka Chris ji proto vezme na vyšetření, která však nic neprokážou. Později začne dítě po doktorech plivat a častuje je těmi nejoplzlejšími výrazy. Koňské dávky všemožných prášků nezabírají, a tak se zoufalá matka obrací na Damiena Karrase, kněze a psychiatra v jedné osobě. Chris je posedlá představou, že se Regan zmocnil ďábel. Tato myšlenka se Karrasovi nezamlouvá - tedy alespoň do chvíle, kdy ho děvčátko pozdraví hlasem jeho nedávno zesnulé matky a pozvrací mu svetr něčím, co by mohla být instantní jíška od Vitany nebo hrachová kaše ze závodní jídelny. Karras se s exorcizmem stále zdráhá, ale když mu dítko předvede několik psychokinetických triků a prohodí pár frází v latině, němčině či francouzštině - v jazycích, které nikdy neumělo - pozve si Damien na pomoc Otce Merrina. Ten je přes vymítání zkušeným odborníkem, a tak jakmile začne Reganina postel levitovat ve vzduchu a děvče otočí hlavu o třistašedesát stupňů, souboj s ďáblem může začít…

Moje hodnocení: 90%

E-mail ze záhrobí

26. dubna 2010 v 19:04 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

V okamžiku voda zprůzračněla a Matthew spatřil, co se nachází pod třpytivým povrchem, jako by to bylo ve dne, jako by to bylo skutečné. Objevila se lidská tvář, tvář chlapce. Oči měl vykulené a ústa se bezzvučně pohybovala. Tmavé vlasy mu vlály sem a tam, jako tmavé mořské řasy, kterými pohupuje příliv. Matthew pomalu dosedl na židličku a zahleděl se upřeně na monitor. Chlapec byl ještě docela malý - mohlo mu být osm děvět let. Zdálo se, že pořád opakuje. Téměř jako by prosil. Matthew se podvědomě dotkl klávesnice počítače. Vyťukal na ni: Co chceš?

Moje hodnocení: 70%

V hlavní roli Tracy Beakerová

26. dubna 2010 v 19:01 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Tracy Beakerová je tu zpátky... a tentokrát se zoufale snaží získat hlavní roli ve školním představení. Připravují Vánoční koledu a v jedné opravdu horké chvíli se zdá, že nezodpovědná Tracy nedostane ani ten nejkratší psí štěk - nakonec však vytouženou roli získá. Podaří se jí přesvědčivě zahrát starého nevrlého lakomce Ebenezera Scrooge? A ještě ke všemu po boku Justiny Zrádné Záškodnice Littlewoodové?Na představení se těší nejen Mandy, která ze všech sil pomáhá s přípravou, ale veškeré osazenstvo dětského domova - jenže Tracy zajímá hlavně to, jestli se na ni přijede podívat její hvězdná máma. Co když bude zrovna natáčet v Hollywoodu a nebude mít čas?Tento v pořadí již třetí Tracyin příběh od autorky dětských bestsellerů Jascqueline Wilsonové zachycuje její úspěchy i pády, smích i slzy, a chytne vás za srdce úplně stejně jako příběhy předchozí. Tracy totiž neztratila nic ze své nezvladatelné živosti, přestože je tomu již patnáct let, co se na stránkách knížek objevila poprvé.

Moje hodnocení: 98%

www.trápení

26. dubna 2010 v 18:59 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Máš nějaké trápení? Problémy doma nebo ve škole? Nevíš si s tím sám rady? Otevři si třídní webové stránky www.trápení! Napiš, co tě trápí - podepisovat se nemusíš - a počkej, až se tam objeví nějaká dobrá rada. Aspoň tak to plánoval pan učitel Speed, když tyhle "strašně cool a super a naprosto bombové" webové stránky pro svou třídu zakládal. Lily, Ben, Nataša a ostatní mají samozřejmě pocit, že těch problémů je víc než dost, ale sami zjistí, že nejlepší rada někdy přichází z míst, odkud by to člověk nejmíň čekal.

Moje hodnocení: 85%

Kytice

26. dubna 2010 v 18:58 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Snad nejoblíbenější naše básnická sbírka 19. století. Dvanáct vynikajících balad uvedl K. J. Erben stejnojmennou vstupní básní.Sbírka zahrnula hlavní druhy lidové epiky. Nejpočetnější skupinu tvoří báje. Ty nejvíce obrážejí názor lidu na přírodu, v níž se člověk potýká s působením tajemných sil a bytostí.

Moje hodnocení: 95%

Upíři z Hollywoodu

22. dubna 2010 v 18:18 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Občas se každý sám sebe ptá, jak to, že herci na plátně kin vypadají tak dobře. Je skoro nemožné, aby byli obyčejní lidé jako my ostatní. Kniha Upíři z Hollywoodu přináší odvážnou teorii, která tvrdí, že je to proto, že jsou upíři. Mezi nemrtvé hvězdy patří třeba Charlie Chaplin, Pola Negri nebo Orson Wales. Když ale někdo začne hvězdy stříbrného plátna systematicky zabíjet, musí se upírská producentka Ovsanna Mooreová spojit s lidským detektivem Peterem Kingem.

Moje hodnocení: 93%

Akta usoužené puberťačky

22. dubna 2010 v 18:17 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Bestsellerovou britskou autorku Ros Asquithovou už měli naši čtenáři příležitost poznat ve vtipném Průvodci usoužených puberťáků láskou. Zde se představila jako patnáctiletá Letty Chubbová. Tahle kamarádská duše a rozená radilka má vzácný dar - trable a strasti umí nadlehčit smyslem pro humor. Právě teď vám umožní nahlédnout do svého absolutně neufňukaného deníku. Až si jej přečtete, přesvědčíte se, že spousta "trablů" nestojí za jedinou slzičku, protože nad většinou z nich vždy bezpečně zvítězí smích!

Moje hodnocení: 75%

Neohrožená 3: Závod

22. dubna 2010 v 18:15 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Gaia bojuje tentokrát nejen se svými city k Samovi a s pouličním gangem, jenž se ji snaží zavraždit, ale s daleko větším nepřítelem - s časem. Pokud se jí nepodaří do večera splnit úkoly, které jí diktuje Samův tajemný únosce, Sam zemře. Akční a drsně strhující příběh je protkaný okamžiky smutku, který podbarvuje osudy Gaiy, jejího otce i jejího kamaráda Eda. Přežije Sam? A ocení, že Gaia ho zachránila za neuvěřitelně vysokou cenu? Oplatí jí její lásku?

Moje hodnocení: 82%

Neohrožená 2: Sam

22. dubna 2010 v 18:14 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Gaia je osamělá a nešťastná. Ze vzdoru se rozhodne vyspat se se Samem a vypraví se za ním. Najde ho v posteli s Heather, v pláči uteče a Sam ji chce dohonit a omluvit se jí. Netuší, že po Gaie jde parta místních zabijáků i agenti, kteří se snaží dopadnout jejího otce. Ten však zjistí, že dceři hrozí nebezpečí, jde jí tajně na pomoc. Gaia má dojem, že zahlédla otce, zkusí ho sledovat, ale ke skutečnému setkání nedojde. Netuší, že její otec zjistil, že Gaiu sleduje i jeho bratr přezdívaný Loki dvojče, co stojí na jiné straně barikády než její otec...

Moje hodnocení: 80%

Neohrožená

22. dubna 2010 v 18:12 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Sedmnáctiletá studentka Gaia má jméno jako bohyně a má také nadlidské schopnosti, i když o nich ví pouze ona - narodila se "bez genu strachu", takže nejenom že se ničeho nebojí, ale současně má i v normálních situacích tolik síly a zručnosti a vytrvalosti, jako jiní lidé mají jen v adrenalinových (stresových) situacích. Vzhledem k tomu, že tahle "Superdívka" žije v současném New Yorku a ve čtvrti plné násilí, obě vlastnosti bohatě využívá. Gaia bydlí u George, tatínkova dávného kamaráda, a Elly, jeho manželky. Na tatínka se zlobí, protože před pěti lety, po maminčině tragické smrti, se vypařil, a od té doby se jí slůvkem neozval. Gaia ho považuje za zrádce, netuší, že pracuje na tajném úkolu pro CIA a k dceři se nesmí přiblížit především kvůli jejímu vlastnímu bezpečí. Ed je Gain jediný kamarád. Také je upoutaný na invalidní vozík, je do ní tajně zamilovaný a občas jí jde na nervy. A Gaia je zamilovaná do Sama, který chodí s Heather. Z žárlivosti Gaia neupozorní Heather, že v parku řádí násilník, a když Heather skončí s bodným poraněním v nemocnici, Gaia se cítí provinile a rozhodne se násilníka sama dopadnout a vlastnoručně potrestat. Ale nějak se k tomu přimotá i Sam a všechno je složitější, než vypadalo původně. Ostatně, ani George a Ella nejsou tím, na co vypadají...

Moje hodnocení: 80%

Návraty

22. dubna 2010 v 18:11 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Anna Walshová má tzv. papíry na to, že je troska. Fyzicky na dně, citově vyhaslá polehává u rodičů v Dublinu na kanapi a hlavou se jí honí jediná myšlenka: jak se dostane zpátky do New Yorku. Tohle město pro ni představuje nejmilejší kamarády, zaměstnání, ale především znamená jejího manžela Aidina. Ovšem nic v Aninně životě již není tak jednoduché, jak bývalo... Nejenom, že návrat na Manhattan je komplikovaný, poněvadž její duše i tělo utržily nejeden šrám, ale hlavně - zdá se, že Aidan zmizel.

Moje hodnocení: 98%

První láska

18. dubna 2010 v 18:06 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Devět důvodů, proč si přečíst tuhle knížku:
  • 1. Je o třech holkách, které chodí do devítky.
  • 2. Můžete se dozvědět spoustu mých tajemství. (Já se jmenuju Sally.)
  • 3. Totéž platí o mé nejlepší kamarádce Nadě.
  • 4. Totéž platí o mé stejně nejlepší kamarádce Magdě.
  • 5. Můžete se přesvědčit, jestli se vašich devět nejoblíbenějších hrdinů shoduje s mými.
  • 6. Můžete se propadat hanbou nad mými nejtrapnějšími zážitky.
  • 7. Můžete zažít spoustu legrace. (Smát se budete hlavně mně.)
  • 8. Možná si taky trochu popláčete.
  • 9. A NAVÍC se ještě dozvíte spoustu věcí O KLUKÁCH!
Moje hodnocení: 90%

Kočičí mumie

18. dubna 2010 v 18:01 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Mám kočičku. Miluju ji k zbláznění. Je s ní ale příšerná nuda. I tak je moje milovaná Mabel výbornou posluchačkou. Nezáleží jí na tom, co jí povídám…Není sice tak zábavná a legrační jako čtyři koťátka mojí kamarádky Sophie, ale je tu vždycky pro mě. Paní učitelka Smithová nám říkala, že ve starém Egyptě lidi kočky uctívali. Mabel by v té době určitě mohla být bohyní. Dojímavý příběh o tom, jak bolí ztráta zvířecího mazlíčka, pro mladší čtenáře.

Moje hodnocení: 85%

Příbytek lásky

18. dubna 2010 v 17:58 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Kate Barlowová nám nabízí poutavé, humorné a hluboce lidské vyprávění o dětství, které prožila mezi dožívajícími členy neslavně proslulé sekty zvané Agapémoné neboli Příbytek lásky. Tu založil v polovině 19. století reverend Henry James Prince, který tvrdil, že je veden Duchem svatým sídlícím v jeho těle, a hlásal bezprostřední druhý příchod Krista. Zakladatel sekty a jeho nástupce se stali kontroverzními postavami nejen pro své kacířské učení, ale také kvůli takzvaným "duchovním nevěstám", které jim odevzdávaly veškerý majetek a s nimiž plodili nemanželské děti.

Moje hodnocení: 90%

Projekt Loty

18. dubna 2010 v 17:57 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Čauky! Já jsem Charlie (hlavně mi neříkejte Charlotto - to nesnáším!). Dějepis je pěkná nuda, co? Ba ne! Všichni viktoriánci nebyli úplně hloupí a sentimentální. Loty teda rozhodně ne. Je jí jedenáct - jako mně - ale už musela odejít ze školy i z domova a najít si práci. Vydělává si jako guvernantka a má fakt tvrdý život - jen práce, práce a zase práce. Jsem si ale jistá, že by si určitě poradila s tím protivným přítelem mé mámy i jeho ukňouraným synem. Vsadím se, že by to nezpackala tak, jak se to podařilo mně…

Moje hodnocení: 85%

Večer tříkrálový

18. dubna 2010 v 17:56 →Knížky←
wikipedie.cz

DĚJ:

Jedná se o jednu z největších Shakespearových komedií lásky, převleků a zcela zvláštní hudebnosti a přeludovosti. Viola převlečená za Cesaria, pan Tobiáš Říhal či Ondřej Trasořitka, kníže ilyrský Orsino, hraběnka Olivie, samolibí puritán Malvolio a moudrý šašek Feste v ní vytvářejí veselicový svět neustálých proměn i pomíjivosti času.

Moje hodnocení: 95%

Divný dárek

11. dubna 2010 v 10:19 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Když od nich táta na Vánoce odejde, dělá Amy, co může, aby rozveselila malého brášku Maxe a mladší sestru Vitu, přestože ani jí samotné není nejlíp. S oblíbeným maňáskem jim vypráví nekonečné příběhy o téhle sobí slečně. Amy ví, že krásný příběh dokáže člověka rozveselit, i když je mu smutno. Sama je vášnivou čtenářkou a knížky její oblíbené autorky ji dokážou zanést daleko od všech starostí. Kdyby se s ní jen mohla setkat, splnilo by se jí tím jedno obrovské přání. Ale splní se jí i ta ostatní, která jsou mnohem důležitější?

Moje hodnocení: 90%

Líza Bublina

11. dubna 2010 v 10:18 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Líza odmítá mluvit. Nechce mluvit ani se svými novými nevlastními bratry Rorym a Jackem, ani s jejich tátou Samem, a dokonce ani se svou mámou. Je naprosto znechucená tím, že teď patří do téhle nové rodiny, a nikdo a nic ji nemůže přimět k tomu, aby začala mluvit. Neobměkčí ji fotbal, pizza ani nový pokoj. Všechno se změní až ve chvíli, kdy se seznámí s novým členem téhle rodiny, který je ještě umíněnější než ona - a má s tím daleko větší zkušenost!

Moje hodnocení: 85%

Dušemrdi

11. dubna 2010 v 10:17 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Autentický deník sedmnáctileté dívky žijící na předměstí jednoho nejmenovaného německého města. Natascha bydlí pouze se svou matkou, se kterou se věčně hádá. Jedinou útěchu nachází v drogách, na které si ale musí vydělávat prostitucí. Vzhledem k tomu, že vypadá ještě jako dítě, nemá o zákazníky nouzi, i když takových, kteří by se k ní nechovali hrubě, je mezi nimi menšina. Natascha píše do deníčku o všech svých zážitcích až s brutální otevřeností.

Moje hodnocení: 65%

Legendární lidoopi

11. dubna 2010 v 10:14 →Knížky←
google.cz

DĚJ:

Kniha, která je svým způsobem zařazována do kategorie vědeckých a výzkumných. Pan Jaroslav Mareš v ní líčí svá dobrodružství při hledání bájných lidoopů jako je yetti a další. Kniha poskytuje komplexní obrázek na tuto problematiku, vypráví různé příběhy, zabývá se teorií i praktickou stránkou hledání lidoopů, kteří podle všeho žili.

Moje hodnocení: 95%