Březen 2010

Vymítač ďábla 2

31. března 2010 v 20:29 Horory
Popis:Uběhly čtyři roky a Regan MacNeil  je stále v péči psychiatrů. Vrátil se ďábel? A pokud ano, dokáže ji vatikánský vyšetřovatel s pomocí víry a znalostí a fanatická výzkumnice  osvobodit z jeho spárů?
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Podobný případ jako první díl...

Vymítač ďábla

31. března 2010 v 20:27 Horory
Popis:Strašliví démoni drží dvanáctiletou Regan ve svém područí. Dva jezuitští kněží se snaží nešťastnici vyháněním ďábla zachránit. Friedkinův perfektně inscenovaný psychologický horor vyvolal během svého prvního uvedení skandál světového formátu...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Je to už horor staršího data, a i když ve své době jistě budil respekt, my už jsme na leccost zvyklí, takže nám nepřijde moc strašidelný...

Vřískot

31. března 2010 v 20:26 Horory
Popis:Poklidné městečko v Kalifornii by prožilo další líný a ospalý den, ovšem studentka Casey Beckerová se svým spoluobčanům poněkud nedobrovolně postará o děsivé rozptýlení. Stává se totiž první obětí vraždícího maniaka, která byla nejdříve přinucena hrát s ním po telefonu šílenou hru, díky které přišel o život její přítel a posléze i ona sama. Na řadě je teď další středoškolačka Sidney Prescottová. Její matka byla před rokem zavražděna podobně jednajícím šílencem, a přestože Sidney svědčila proti údajnému vrahovi své matky, televizní reportérka Gale Wheatersová je přesvědčena, že jde o stejného zabijáka. Je tedy muž, který čeká v cele smrti na vykonání rozsudku nevinen? Podaří se nakonec zjistit totožnost vraha - který vraždí po vzoru scén z oblíbených hororů - dříve, nežli zamorduje Sidney? Na tyto otázky vám už dá odpověď pouze snímek sám...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: I když je to už docela starší horor, je vážně dost dobrý a já se opravdu bála!

Vratné lahve

31. března 2010 v 20:24 Komedie
Popis:Hrdinou Vratných lahví je bývalý učitel Josef Tkaloun. Definitivně se rozhodl opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Tkaloun je plný aktivity, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu ženy Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny aktivity svého muže, Tkaloun přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem… I když pod jeho režií situace občas dostávají poněkud groteskní obrysy.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Opravdu dobrý český film, který je humorný i filozofický zároveň.

Vánoce naruby

31. března 2010 v 20:11 Komedie
Popis:Poté, co jediná dcera Blair opustila rodinné hnízdo, rozhodli se Luther a Nora Krankovi předejít vánočnímu smutku na výletní lodi a nadcházející svátky tak vymazat z kalendáře. Jejich rozhodnutí bojkotovat tradice ale obrátilo naruby celé okolí.
Blair se totiž na Štědrý den ozývá a k večeři chystá přivést i nečekaného hosta - svého nového snoubence. Krankovi mají pouhých 12 hodin, aby se jim podařil zázrak: uspořádat společně se svými sousedy oslavu, na kterou se nezapomíná.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Tak trochu jiný vánoční film, který ale přece jen ukazuje všechny americké tradice:) Milé zpestření Štědrého večera.

Van Helsing

31. března 2010 v 20:09 Horory
Popis:Hluboko v karpatských horách se nachází mýtický a záhadný kraj Transylvánie - svět, kde je všudypřítomné zlo, kde se objevuje nebezpečí stejně přirozeně, jako východ slunce, a kde nabývají konkrétní podobu příšery, jaké se objevují jen v nejstrašidelnějších nočních můrách. Vynalézavý filmový tvůrce, který oživil nadpřirozenou bytost z dávné historie ve filmech Mumie a Mumie se vrací, nyní rozšiřuje svůj filmový rejstřík a přivádí na plátno nejvyšší podobu zla, jako směs poznaného i nepředstavitelného, které musí čelit jedinečné božské síle Van Helsinga. Obecenstvo bude vtaženo do záhadného, vizionářského světa, vytvořeného režisérem Sommersem. Časově je příběh situován do 19. století v Londýně, Římě, Paříži a Transylvánii. Zde je lidstvo v neustálém nebezpečí před vtělením (inkarnací) ďábla v mnoha podobách: jsou to monstra, která přežívají generace, aniž je ohrozí opakované útoky ubohých, spravedlivých duší, neúnavně bojujících za zachování lidské rasy.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Dost dobrý upíří film, který se přibližuje klasice.

Válka nevěst

31. března 2010 v 20:07 Komedie
Popis:Dvě nejlepší kamarádky, které by pro sebe udělali první poslední, rozdělí jedno datum. Je to stejné datum jejich svatby. A každá chce, aby právě její svatba byla lepší než té druhé. A tak začíná válka nevěst. Kdo bude mít lepší kapelu? Kdo bude mít hezčí šaty? A hlavní cíl - zlikvidovat si svatby navzájem.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Dejme tomu, že i docela zábavná komedie - ale dost postavená na hlavu :)

Valentine

31. března 2010 v 20:06 Horory
Popis:Třídní otloukánek, kterému se vždy všechny hezké dívky vyhýbaly na sto honů, pokud mu ovšem nechtěly provést něco, čemu by se smála půlka školy, se letos rozhodl vrátit úder...
Den Svatého Valentýna se pro něj stal ztělesněním útrap a on v tento jediný den hodlá všechen nastřádaný vztek a ponížení vrátit i s úroky.
Nejlepší přítelkyně Kate, Paige, Dorothy, Lily a Shelly jsou dnes mladé ženy hledající vztah - valentýnskou lásku, pro kterou by stálo za to umřít. Letos se jim možná jejich přání splní...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Dokonale děsivý film s naprosto mrazivým koncem!

V moci ďábla

31. března 2010 v 20:03 Horory
Popis:Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky.Emily Rose  opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Docela dobrý horor o ďáblovi. Trochu mi připomínal Exorcistu.

Úsvit mrtvých

30. března 2010 v 18:02 Horory
Popis: Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají. Stávají se zombiemi, kteří se potulují a hledají, kde by se dostali k masu a krvi zbylé hrstky dosud živých lidí.
Otrhaná, zubožená skupina přeživších ve Wisconsinu hledá úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí učit, jak se bránit před vzrůstající hordou zombie, ale dalším problémem je, jak zde soužívat spolu se všemi ostatními kteří tvoří poslední baštu lidstva. Nic už nepřipomíná někdejší svět, a tak skupina hledá jakýkoli zdroj, který by je posílil v boji o zbytky lidství a člověčenství.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Sice se to řadí mezi horor, ale já jsem se vážně dobře pobavila (v některých scénách).

Univerzální uklízečka

30. března 2010 v 18:00 Komedie
Popis:Walter Goddfellow, dobromyslný farář z Little Wallop, je natolik zaneprázdněn psaním dokonalého kázání, že si ani nevšímá laškování své ženy Glorie s jejím instruktorem golfu, Lancem. Dokonce ani neregistruje, že jeho dcera Holly má každý týden jiného kluka a že jeho syn Petey je obětním beránkem školních rváčů.
Gloria cítí, že její život se vymyká kontrole. Rozčiluje ji neustálé štěkání sousedova psa, má dost manželství bez lásky a nerozvážného jednání jejích pubertálních dětí - každou noc prosí o záchranu. A přichází Grace - odpověď na přání rodiny; milá, prošedivělá paní, okouzlující a rozvážná nová hospodyně, která má svůj vlastní recept na vedení domácnosti a velmi neobvyklé způsoby řešení problémů.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor:Strašně fajn komedie, dost jiná než ostatní a tím zajímavá!

Ukradené Vánoce

30. března 2010 v 17:55 Kreslený filmíky
Popis:Král halloweenských strašidel Jack Skellington je smutný, protože jeho existence se mu zdá prázdná a je znuděný. Při procházce lesem se dostane do Vánočního města a je okouzlen. Jack si usmyslí, že příští Vánoce si vezmou na starost halloweenská strašidla. Nemůže ale přijít na kloub vánoční poetice, ačkoliv používá i vědecké metody. Do děje zasáhne i Sally, hadrová panenka zamilovaná do Jacka. Vánoce se ale strašidlům poněkud vymknou z ruky. Děti vybalují umrlčí lebky, živé plyšové hady a žravé netopýry.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor. Osobitá pohádka o Vánocích s krásnou animací a geniální atmosférou!

Třináctka

30. března 2010 v 17:49 Mix
Popis:Sugestivní příběh dvou dospívajících dívek. Puberťačka Tracy sní o tom jak být COOL. A má pro tuto svou představu i svůj ideál. Je jím ostřílená spolužačka Evie, dívka bez rodinného zázemí. Ta uvede Tracy do "velkého cool světa", do světa nebezpečných nástrah a rychlých požitků, ve kterém hrají hlavní roli drogy a povrchní erotické zkušenosti.
V citovém zmatku, plném neshod s rozvedenou matkou a konzumním otcem, který utíká od problémů, podlehá Tracy rafinovaným slibům zkušenější parťačky a pouští se na cestu nikam..
Třináctka je film o hledání a konfliktu s vlastní identitou, který k dospívání patří.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Nenašla jsem nic, co by mě na tomhle filmu zaujalo nebo mu dalo nějakou hlubší váhu...

Tři oříšky pro Popelku

30. března 2010 v 17:47 Mix
Popis:Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Vestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce...
Fotky:
oso
Můj názor: Typická česká pohádka, která je notoricky známá a přesto neztratila nic ze svého kouzla. Upřímně - kdo z nás si dokáže představit Vánoce bez tohoto filmu?

Tři muži a nemluvně

30. března 2010 v 17:45 Komedie
Popis:Tři pohlední staří mládenci na Manhattanu žijí v zavedeném kolobehu událostí: flirtování, užívání si a sex. Tuto idylku jim ale doslova nabourá nový spolubydlící, kterého najdou přede dveřmi - i s postýlkou, pohodovým úsměvem a nevábně vonící plenou. Tři skrblíci brzy zjistí, že to, co se zdá být uzlíčkem radosti, poskytuje jen pramálo potěšení, i když má na trápení hned tři taťky najednou.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Skvělá komedie se třemi taťky a trojnásobně větším šmrncem :)

Transformers: Pomsta poražených

30. března 2010 v 17:43 Oblíbený filmy
Popis: Puberťák Sam Witwicky se už vzpamatoval z prvního setkání s hodnými Autoboty a zlými Deceptikony. Navíc dospěl a začal se připravovat na opuštění rodného hnízda, vstříc bouřlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí snad jen fakt, že vztah s rozkošnou Mikaelou se promění na chození na dálku, protože ona na univerzitní studia nemá peníze. Odloučení naštěstí netrvá dlouho. Když Sam objeví úlomek matérie, o kterou spolu Autoboti a Deceptikoni tolik bojovali v jedničce, a získá z něj pro obě strany drahocenné informace, začnou po něm jít mechaničtí gauneři z celé galaxie. A že jich tu je. Podle trikových specialistů ze studia ILM se ve filmu objeví kolem šedesáti různých robotů. Sama proto brzy začne pálit univerzitní půda pod nohama a v doprovodu Mikaley, věrného Autobota přezdívaného Bumblebee, který se dokáže přetransformovat v nadupaný Chevrolet, a bohužel i za asistence rodičů, před nimi prchá cestou necestou.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Na tenhle trhák jsem si zašla do kina a rozhodně toho nelituju! Bylo to skvělé pokračování, ještě akčnější a efektnější! Navíc skvělá hudba od LP.

Transformers

30. března 2010 v 17:40 Oblíbený filmy
Popis: Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, "hodných" Autobots a "zlých" Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem, kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela, jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Nečekala jsem, že by se mi tenhle film líbil, ale nakonec byl přesně podle mého gusta a byla jsem nadšená!

Trable prcka Binka

30. března 2010 v 17:38 Komedie
Popis: Malé batole, které se ztratilo třem zcela neschopným únoscům, prožívá svá první velká dobrodružství ve velkoměstě. Zlosyny tak zcela nevědomky, leč o to důkladněji vytrestá...
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Roztomilá komedie se šťastným koncem :)

Tootsie

30. března 2010 v 17:33 Komedie
Popis:Dustin Hoffman hraje Michaela Dorseyho, schopného herce, respektovaného jeho kolegy. Ale díky své reputaci náladového herce nemůže získat práci. Jednoho dne dostane nápad. Když nemůže dostat práci jako muž, proč to nezkusit jako žena.
Začne se vydávat za Dorothy Michaelsovou a dokonce vyhrává konkurs na roli v televizním seriálu. Brzy se tento pořed stává známým po celé Americe a začíná se dít spousta věcí. Za prvé - stává se miláčkem amerických domácností. A za druhé - zamiluje se do mladé herečky a neví si rady, jak dál.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Je to tak, jak jsem si jednou přečetla - film určený k tomu, aby byl klasikou. Úžasná komedie!

Ti druzí

30. března 2010 v 17:26 Horory
Popis:Celosvětově úspěšný horor vzbudil už mimořádnou pozornost na benátském filmového festivalu. Příběh se odehrává na konci druhé světové války - Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká na návrat manžela z bojů v jejich domě v Jersey. Děti trpí alergií na sluneční světlo - dům je proto celý potemnělý a v uzavřeném světě jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího.
Fotky:
osobnosti.cz
Můj názor: Stylovej horor, z kterýho jde vážně strach! Vyzdvihla bych výkon Nicole Kidman a také nečekaný konec, který ukáže věci v trochu jiném světle.