Srpen 2009

4/18 Speciální čarodějnický díl XVII

11. srpna 2009 v 19:14 18.série
Oficiální název: Treehouse of Horror XVII
Popis: A opět je tu speciální čarodějnický díl, který se skládá z několika hrůzostrašných příběhů - Homerovi se všechno v hlavě popletlo a snědl by všechno, na co přišel - ovšem začíná být svému okolí nebezpečný, v příběhu "Jak je důležité míti Golema" si dokonce zavzpomínáme na naši historii…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:

Jiný popis:

Vdaná za Bloba - Homer sní opravdu všechno - i těleso z vesmíru, které v něm začne zlobit a tak Homer začne pojídat lidi. Příběh skončí opravdu hrůzostrašně - pro svou neukojitelnou chuť jíst lidi je Homer využit ve prospěch společnosti - pojídá bezdomovce.
Jak je důležité míti Golema - Bart objeví u Krustyho velkou hliněnou sochu Golema a ochočí si ji tak, aby mu plnila každé přání.
Válka světů - Na Zemi zaútočili mimozemšťané - alespoň podle rádiového vysílání. Co je na tom pravdy ovšem nikdo neví.
Obrázky:

3/18 Kladivo na Homera

11. srpna 2009 v 9:07 18.série
Oficiální název: Please Homer, Don't Hammer 'Em...
Popis: Někdo u Barta ve škole má životu nebezpečnou alergii na arašídy, takže od teď už nikdo nesmí do školy nosit nic s burskými oříšky - ale kdo to je? Marge u sebe objevila velkou zručnost při práci se dřevem, a tak se rozhodla založit si vlastní truhlářství. Ovšem když k zákazníkovi přijde žena truhlářka, tak všichni začnou zakázky rušit. Bude nutno využít nešikovného Homera…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Ralph Wiggum stojí před automatem, kde si může koupit figurky lidí ze Springfieldu. Úplně v horní řadě jsou Simpsonovi. Ralph si koupí Homera a ukousne mu hlavu.
Jiný popis: Tento díl je založený na dvou hlavních příbězích - Bart řeší alergii ředitele Skinnera na arašídy a daří se mu vydírat ho. Do té doby než Skinner najde i jeho slabinu (krevety). Z Marge se zase stane kutilka, ale proto, že je žena, nikdy by se jí nedostalo ocenění. Její zásluhy tedy na sebe bere Homer. Marge to zpočátku snáší - ale po čase to chce být ona, kdo sklízí úspěch!
Obrázky:

2/18 O jazzu a jiné zvířeně

11. srpna 2009 v 9:01 18.série
Oficiální název: Jazzy and the Pussycats
Popis: S Bartem jsou velké problémy, dokonce musí navštívit psychologa, ale ten mu kupodivu místo prášků doporučí jinou metodu uklidnění - bicí - což prý vyžaduje energii a soustředění. Jedno Bártovi přebývá a druhé mu chybí. A výsledky na sebe nenechají dlouho čekat, ovšem teď je zase v problému Líza…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Všichni (kromě Homera) sedí na gauči. Homer se objevuje jako King-Kong za oknem a unáší Marge na střechu Empire State Building.
Jiný popis: Bartovi lumpárny už přesahují meze a tak ho rodiče vezmou k psychologovi. Ten jim doporučí zvláštní druh terapie - Bart má hrát na bicí. Rodiče souhlasí a Bart objevuje svůj velký talent. Bicím úplně propadne a hraje ve dne v noci. Když toho mají rodiče dost, vezme Líza Barta do jedné restaurace na jazzový koncert. Líza doufá, že si jí při hraní všimnou někteří velcí hudebníci - ovšem ti si vyberou Barta…
Obrázky:

1/18 Žabař, kuchař, manželka a její Homer

11. srpna 2009 v 8:55 18.série
Oficiální název: The Mook, the Chef, the Wife and Her Homer
Popis: Otto je vyhozen z práce řidiče školního autobusu a tak musí rodiče, kteří vlastní auto, vozit ostatní děti do školy. Marge jednou nabírá chlapce jménem Michael, jehož otec je mafián Tlustý Tony. Takto se Simpsonovi spřátelí s Tonym a když se tento mafián stane obětí atentátu, pověří Homera, aby vedl mafii.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Místo gauče stojí v obýváku čtyři židle. Simpsonovi chodí kolem nich, dokud hraje hudba. Pak se posadí - na Homera ovšem židle nezbude.
Jiný popis: Kvůli Bartovi přijde Otto o práci řidiče autobusu - děti tedy musí rozvážet rodiče, kteří vlastní auto. Jednoho dne rozváží děti Marge a zjistí, že otcem podivínského a odstrkovaného Michaela je mafián Tlustý Tony. Od té doby mají děti z Michaela strach, i když on se zřejmě vůbec nepotatil - baví ho totiž vaření. Když však několik nepřátel spáchá na Tonyho atentát, situace se mění a Homera stane v čele springfieldské mafie.
Obrázky:

22/17 Manželská poradna

10. srpna 2009 v 20:17 17.série
Oficiální název: Marge and Homer Turn a Couple Play
Popis: Hvězda springfieldských baseballových Izotopů - první metař - má problémy v manželství, a tak, když vidí Homera a Marge jak se líbají, požádá je, jestli by mu pomohli spravit i jeho manželství. Když však přistihne Homera, jak dává jeho manželce masáž krku, rozejdou se a je těžké jim poradit, když spolu nemluví.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Supr léto všem! Have a great summer, everyone.
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají, ale když si sedají na gauč, ten je začne pojídat. Utíkají na ulici, kde všechny gauče pojídají nebo pronásledují své majitelé. Homer se utíká schovat do blízké budovy - jenže když je uvnitř zjistí, že je to Svět gaučů, které se na něj chystají vrhnout.
Jiný popis: Na zápase se ukáže, že první metař baseballového týmu ze Springfieldu má závažné problémy v manželství. Když ale vidí Homera s Marge, jak jsou šťastni, požádá je, aby mu pomohli a dali ho s manželkou dohromady. Homer s Marge do toho jdou - i kvůli úspěchu týmu ze svého města -, jenže se jim to jako obvykle vymkne z rukou.
Obrázky:

21/17 Opičí proces

10. srpna 2009 v 19:27 17.série
Oficiální název: The Monkey Suit
Popis: Ned Flanders navštíví výstavu evoluce v muzeu, následkem čehož se rozhodne spolu s reverendem Lovejoyem promluvit si s ředitelem Skinnerem o povolení výuky kreacionismu ve školách. Lisa si pak na městském zasedání stěžuje, že by se ve školách měla učit jen jedna teorie, a tak se starosta Quimby rozhodne zakázat výuku evoluční teorie. Lisa se rozhodne vést tajně třídu s výukou evoluční teorie, což vede k tomu, že Lisu zavřou.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nemluvím francouzsky. "Je ne parle pas français" (I don't speak French)
Gaučová scéna:
Na obrázku je zobrazena rodinná fotografie Simpsonových z roku 2006. Následuje další fotka z roku 2007, roku 2008 Homer zemře a rodina sedí na gauči ve smutečním. V roce 2009 si Marge vzala Lennyho, v roce 2010 se vzali Lenny a Carl a starají se o Simpsonovic děti, roku 2011 se Marge vrací a bere si Jimbo Jonese. V roce 2012 se Homer vrací jako robot a v roce 2013 je celá rodina složená z robotů.
Jiný popis: Ned Flanders navštíví se svou rodinou muzeum a shlédne výstavu, která se zabývá evolucí. Spolu s reverendem Lovejoyem se následkem toho rozhodne jít za starostou orodovat za výuku teorie stvoření. Starosta to povolí a ve škole se tedy učí dvě teorie - evoluční a teorie stvoření. Líza si stěžuje, že by se měla vyučovat teorie jen jedna a bohužel padne volba na teorii stvoření. Evoluce je zakázaná. S tím se ale Líza nedokáže smířit a rozhodne se vyučovat evoluci tajně. Vede to k tomu, že Líza stojí před soudem za šíření lživých informací. A v tu chvíli ji přispěchá na pomoc její matka Marge.
Obrázky:

20/17 Myslete na Marge

10. srpna 2009 v 19:17 17.série
Oficiální název: Regarding Margie
Popis: Marge po těžké ráně do hlavy, postihne amnézie, jenž si způsobila pádem v omámení z čistících prostředků, kterými se snaží vydrhnout dům předtím, než přijde profesionální uklizečka, kterou Homer vyhrál v soutěži díky tomu, že přemaloval jejich číslo popisné na chodníku před domem. Vzpomene si celkem rychle na všechno až na dvě věci -
na to, že je vdaná za Homera a kdo je vlastně Homer…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu dopředu vykládat obsah filmu. I will not leak the plot of the movie.
Gaučová scéna:
Simpsonovi přijedou do obýváku jako auta a pak se jako Transformers přemění v roboty a usednou na gauč.
Jiný popis: Bart a jeho kamarádi sprejují čísla domů na chodníky - jenže Homer je takový škrt, že jim za to nechce zaplatit a tak na chodníku má jen dvojčíslí 74. Omylem mu pak chodí pošta lidí, žijících na Evergreen Terase 74. V jednom z dopisů je i zpráva o výhře - do domů přijde profesionální uklizečka. Marge chce, aby její dům byl před jejím příchodem perfektní, ale při uklízení si způsobí úraz hlavy a amnézii. Postupně si na všechno vzpomene - až na Homera a jejich vztah.
Obrázky:

19/17 Holky těžší to maj

10. srpna 2009 v 19:08 17.série
Oficiální název: Girls Just Want To Have Sums
Popis: Když ředitel Skinner při muzikálu s Itchym a Scratchym - "Rubalové" prohlásí, že dívky nejsou tak dobré v matematice jako chlapci, je nahrazen novým ředitelem, který rozdělí školu na dívčí a chlapeckou část. Jakmile Lisa zjistí, že dívky se neučí nic o matematice, snaží se v převleku proklouznout do chlapecké školy, aby se mohla učit "opravdovou" matematiku. Skončí ale jako boxovací pytel Nelsona a je nucena přemluvit Barta, aby ji naučil chovat se jako kluk.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi přiběhnou do obýváku, kde je tma. Když se rozsvítí, čekají tam na ně všichni jejich přátelé a křičí "Překvapení". Homer při tom pokřiku dostane infarkt.
Jiný popis: Ředitel Skinner po muzikálu s Itchym a Scratchym prohlásí, že holky jsou v matematice horší než kluci. Jeho výrok samozřejmě nezůstane bez odezvy, ženy i dívky jsou rozzuřené a nakonec to skončí tak, že škola je rozdělena na dívčí a chlapeckou část. Líza ovšem na dívčí polovině školy není spokojená, protože se tam nic neučí - a ona chce znát opravdové čísla! V chlapeckém převleku se tedy pokusí proklouznout ke klukům a i přes prvotní obtíže jí to vyjde.
Obrázky:

18/17 Nejmokřejší příběh všech dob

10. srpna 2009 v 19:00 17.série
Oficiální název: The Wettest Stories Ever Told
Popis: Když příprava večeře u Spékajícího Holanďana trvá poněkud déle kvůli agresivní chobotnici ozbrojené nožem a kapitán nezná žádné námořnické historky, rozhodnou se Simpsonovi, že si budou historky o třech slavných námořních výpravách -
Lisa o Mayflower, Bart o Bounty a Homer o lodi, která je docela podobná té, co se převrátila v Dobrodružství Poseidonu (a shodou náhod také nese jméno boha moří) - vyprávět sami.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Dvě lidské ruce skládají puzzle s motivem Simpsonů. Poslední dva dílky - s hlavou Homera a Maggie - přehodí. Ozve se Homerovo "Ou" a ruka je přehodí do správné pozice.
Jiný popis: Simpsonovi si zašli na večeři, jenže příprava jejich jídla trvá hrozně dlouho a tak se rozhodnou, že si budou vyprávět historky týkající se moře a námořních výprav. Líza, Bart a Homer vypráví každý jednu historku o velkých plavbách.
Obrázky:

17/17 Salam Banghalore!

10. srpna 2009 v 18:52 17.série
Oficiální název: Kiss Kiss, Bang Bangalore
Popis: Šéf Burns se rozhodl, že s okamžitou platností zavírá svou elektrárnu ve Springfieldu a veškerý provoz přesouvá do Indie. Podle federálních zákonů si však musí nechat jednoho dělníka odboráře a toho vyslat na vybudování nového závodu v Indii. Homer má to "štěstí", že je na důležitou cestu vyslán - ovšem nebyl by to Homer, kdyby si nespletl Indii s Indianou.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Velká žlutá ruka nahází Simpsonovi jako karty na gauč.
Jiný popis: Burns zavírá elektrárnu a přesouvá ji do Indie. Důvodem jsou levné pracovní síly a vůbec - plynou z toho jen samé výhody. Ovšem ze zákona si musí nechat jednoho dělníka odboráře - a tím se nestane nikdo jiný než Homer Simpson. Homer tedy odletí do Indie, kde má pomoct vybudovat nový závod a seznámit dělníky s podmínkami. Homerovi ovšem celá situaci trochu přeroste přes hlavu - sám sebe začne považovat za boha.
Obrázky:

16/17 Million Dollar Abie

10. srpna 2009 v 18:43 17.série
Oficiální název: Million Dollar Abie
Popis: Fotbalový komisař oznámil plány na rozšíření ligy. Vlastníci klubů se sejdou a jednomu šťastnému městu přiřknou nový tým. Homer Simpson se rozhodl, že profesionální tým do Springfieldu osobně uvede. S vervou, jemu ne příliš vlastní, se pustil do práce, navrhnul moderní stadion a těšil se na svůj nový fotbalový tým Meltdowns. Ovšem děda Simpson se postaral o to, že všechno bylo nakonec jinak…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu obracet třídu vzhůru nohama. (třída je vzhůru nohama). I will not flip the classroom upside down.
Gaučová scéna:
Simpsonovi si sednou na gauč. Pak se objeví tabulka na smazání nahrávky a odsouhlasení smazání.
Jiný popis: Když se rozhoduje o tom, které město dostane nový fotbalový profesionální tým, rozhodne se Homer Simpson, že udělá vše proto, aby to byl právě Springfield. Nakonec vše ale dopadne jinak - děda Abe totiž zpacifikuje fotbalového komisaře a ten příchod nového týmu zatrhne. Celé město se na Aba zlobí a ten se rozhodne spáchat asistovanou sebevraždu. Jelikož jí ale přežije, chopí se své druhé životní šance a stane se z něj matador.
Obrázky: