Květen 2009

5/15 Rychle a srstnatě

31. května 2009 v 18:12 15.série
Oficiální název: The Fat and the Furriest
Popis: Epizoda o tom, co všechno může způsobit dárek ke Dni matek v kombinaci s Homerovou nezřízenou mlsností, o medvědovi a o vztazích mezi zvířaty vůbec…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Je parodií na jeden seriál z 60. let. Homer prochází různými dveřmi, dostává se do různých místností, nakonec stojí v telefonní budce a z té propadne na gauč ke své rodině.
Jiný popis: Homer vymýšlí pro Marge speciální dárek ke Dni matek. Nakonec jí koupí domácí výrobnu cukrovinek z pouti. Nejvíce ji využívá on sám. Vytvoří si dokonce obří cukrovou kouli, s kterou je jedno tělo, jedna duše. Avšak než do chvíle, než se do ní pustí mravenci a Homer uzná, že se jí musí zbavit. Jde kouli odnést na skládku a tam potká velkého medvěda. Vystraší se a ocitne se v televizi v pořadu o strašpytlech. Rozhodne se, že tohle ponížení, si medvěd pěkně vypije!
Obrázky:

4/15 Obtěžoval jsem anglickou královnu

31. května 2009 v 18:07 15.série
Oficiální název: The Regina Monologues
Popis: Simpsonovi úspěšně podnikají a dopřejí si výlet: letí do Velké Británie! Děda Simpson chce najít dívku, s kterou se na konci války krátce setkal, ostatní poznávají památky - dokud Homer nenabourá do kočáru Jejího Veličenstva…
Zajímavosti:
V tomto díle se ukázala celá plejáda hostů. Namluvil se zde sám Tony Blair, dále tu vystupovala J.K.Rowlingová a jiní.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Na zdi je jakýsi stroj, z něhož jsou vytlačeny různobarevné figurky Simpsonů.
Jiný popis: Simpsonovi letí do Velké Británie. A to s sebou přináší spoustu zážitků - děda hledá svou starou lásku, ostatní se kochají památkami. A pak přijde vrchol dovolené - Homer nabourá do kočáru samotné královny. Dostane se k soudu a vypadá to, že Marge se klidné dovolené opět nedočká. Musí totiž Homera vysvobodit.
Obrázky:

3/15 Předsedkyně pro parádu

31. května 2009 v 18:02 15.série
Oficiální název: The President Wore Pearls
Popis: Springfieldskou základní otřese skandál a sundá Martina z místa předsedy školní rady. Další volby vyhraje Líza. Moc a popularita však s sebou nesou i jistou zaslepenost, a tak Líza hned neprokoukne intriky ředitele Skinnera, díky nimž se z ní vlastně v očích dětí stává zrádce… Celá epizoda je odrazem muzikálu Evita, a v podání springfieldských talentů uslyšíme varianty známých árií.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Na gauč vyjede fotografie Simpsonů jako z polaroidu.
Jiný popis: Martin dostal nápad udělat ve škole kasino. Jevilo se to, jako dobrá idea. Avšak jen do chvíle, kdy lidé chtěli proplatit své peníze, a ukázalo se, že akce byla charitativní. Martin byl nucen ze svého místa odstoupit. Konaly se nové volby, které vyhrála Líza. Jenže pro ředitelství byla moc nebezpečná a tak se Skinner rozhodl, předělat Lízu k obrazu svému a využít její slabosti.
Obrázky:

2/15 Návrat nezdárné matky

30. května 2009 v 18:21 15.série
Oficiální název: My Mother the Carjacker
Popis: Ve Springfieldu se z čista jasna objeví Mona Simpsonová, Homerova ztracená matka. Bývalá revoltující hippie se skrývala před ředitelem Burnsem, který ji v 60. letech obvinil ze sabotáže. Přestože ji tentokrát soud osvobodí, Burns se ji snaží dál dostat za mříže. Ale nezměnila se ani Mona, a tak je souboj vyrovnaný.
Zajímavosti:
V originále namluvila Monu slavná Glen Closeová.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi normálně sedí na gauči. Pak začnou stárnout, jsou z nich kostry a nakonec se rozpadnou na prach.
Jiný popis: Homer čte noviny, protože chce najít něco vtipného, aby vyhrál tričko jako Marge. Najednou v novinách najde zprávu od své matky Mony. A ta se opravdu objeví. Je sice pořád stíhaná policií, ale po Homerovi se jí stýskalo. S jejím návratem se ale objeví další problémy….
Obrázky:

1/15 Speciální čarodějnický díl XIV

30. května 2009 v 18:11 15.série
Oficiální název: Treehouse of Horror XIV
Popis: Opět třídílný halloweenovský speciál seriálu. Nejdříve Homer zabije Smrt a musí převzít její úlohu, což zpočátku vypadá na dobrou zábavu. V druhé části dostane prostor bláznivý profesor Frink, a nakonec si Bart s Milhousem užívají skvělého objevu: stopek, které dovedou zastavit čas.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:

Jiný popis:

První část - Homerovi se podaří zabít Smrt. Musí tedy převzít její úlohu, aby na světě zavládla rovnováha. Zdá se to lehké - až do chvíle, kdy se na seznamu objeví Homerova žena Marge.
Frinkenstein - Profesor Frink se pokouší oživit svého otce. Podaří se mu to, jenže z jeho otce se stane strašné monstrum, které krade orgány živým lidem.
Třetí část - Homer s Milhousem zastaví pomocí kouzelných stopek čas. Když se jim hodinky rozbijí, je to velký problém. A trvá jim pekelně dlouho, než ho vyřeší.
Obrázky:

22/14 Vočko pečuje o malou

30. května 2009 v 17:53 14.série
Oficiální název: Moe Baby Blues
Popis: V závěrečné epizodě čtrnácté řady seriálu dojde k poněkud překvapivému, o to však silnějšímu sblížení dvou postav: malé Maggie Simpsonové - a barmana Vočka.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Obývák se vyroben z perníku a Simpsonovi taky. Sedí na gauči a pak Homer ukousne Bartovi hlavu.
Jiný popis: Maggie se ocitne ve smrtelném nebezpečí. A nezachrání ji nikdo jiný než Vočko. Ten v malé Simpsonové nachází smysl svého života. A Maggie si Vočka taky oblíbila. Spojuje je víc, než se zdá. Věc se komplikuje, když Vočko svou lásku k Maggie začne přehánět…
Obrázky:

21/14 Bartova válka

30. května 2009 v 17:43 14.série
Oficiální název: The Bart of War
Popis: Po dalším z Bartových a Milhousových kousků se Marge rozhodne oba kluky na čas oddělit a naplnit synův volný čas ušlechtilejší činností. A tak se sama stane náčelníkem Malých Indiánů. Jenže Springfield není zas tak velké území, aby se na něm její oddíl nestřetl s dalším - s Dětskou kavalerií, ve které svůj volný čas plodně naplňuje pro změnu Milhouse.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Do sendvičů se písek nedává. "Sandwiches should not contain sand."
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí normálně na gauči. Pak je popadne obří dítě a hraje si s nima.
Jiný popis: Bart a Milhouse se vloupají do domu Flanderse. Z toho kouká průšvih. A taky že ano - nachytá je policie. Jejich trestem je mimo jiné to, že se nesmí stýkat. Do toho zasáhne Homer se svými výchovnými metodami. Založí spolek Malých indiánů, kam patří Bart. Milhouse si pro změnu najde svůj vlastní spolek Dětská kavalerie. A tak vzniká válka mezi dvěma dětskými sdruženími, která je přímo na život a na smrt.
Obrázky:

20/14 Zabrzděte moji ženu

25. května 2009 v 17:17 14.série
Oficiální název: Brake My Wife, Please
Popis: Homer přijde o řidičský průkaz. Zatímco on objevuje půvab a výhody chůze, na Marge doléhá zvýšené množství povinností. Nevyhnutelnou krizi řeší Simpsonovi návštěvou manželské poradny.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:

Jiný popis:
Homer si sice vybaví auto všemi možnými vymoženostmi, přesto mu to ale nezabrání udělat dopravní nehodu. Je mu odebrán řidičský průkaz a veškeré jeho poptávky musí vyřizovat Marge. Zatímco Homer podléhá chůzi a vyráží s Bartem a Lízou, Marge propadá depresi. Mezi Simpsonovými dojde k několika nešťastným nehodám a manželskou krizi je třeba řešit.
Obrázky:

19/14 Starý zbabělec

25. května 2009 v 17:12 14.série
Oficiální název: Old Yeller-Belly
Popis: V centru pozornosti této epizody je tentokrát starý dobrý Spasitel. Pivovar Duff si ho totiž vybere do své reklamní kampaně - a ejhle, kde se vzal, tu se vzal, objeví se na scéně pravý majitel, který si na Spasitele i přidružené požitky dělá nárok.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Perem se holubi z nosu neodpalují. "My pen is not a booger launcher."
Gaučová scéna:
Simpsonovi parodují jednu černobílou fotografii z počátku 20.století. Sedí na lávce u budovy oblečení jako dělníci a jedí sendviče.
Jiný popis: Homer se ocitne v nebezpečí. Jenže Spasitel se na něj vykašle, a tak Homera zachrání kočka Sněhulka. Homer se od Spasitele distancuje - ale jen do té chvíle, než si ho do své reklamy vybere firma Duff. Jenže v tu chvíli se na scéně objevuje starý známý - majitel Spasitele a dělá si na něj nárok. Rodina Simpsonů musí udělat vše proto, aby Spasitele získala zpět!
Obrázky:


18/14 Cesta z maloměsta

23. května 2009 v 17:21 14.série
Oficiální název: Dude, Where's My Ranch?
Popis: Simpsonovi potřebují na čas vyměnit město za romantiku a poklid venkova. Na prázdninovém ranči je však čeká mnohem víc: otce Homera boj s bobry a Lízu první zamilování - a taky první podvádění.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou převlečeni za mimy. Jdou proti větru, načež si sednou na imaginární gauč.
Jiný popis: Homer už nemůže ani slyšet staré vánoční koledy, na které prý nemá autorská práva. Rozhodne se tedy, že vymyslí vlastní písničku. A ta se tak chytne, že za chvíli ji předělává do cover verzí, kde kdo. Homer s rodinou musí na chvíli utéct z dosahu rádiových vln a uchýlí se na venkov. Tam je čeká spousta zážitků. Homer bojuje s bobry a Líza se poprvé zamiluje. Bohužel také zažívá první zklamání…
Obrázky:

17/14 Čtyřprocentní trojka

23. května 2009 v 17:15 14.série
Oficiální název: Three Gays of the Condo
Popis: Homer narazí na krabici, ve které Marge uchovává památky na počátky jejich vztahu. Některé dopisy však naznačují, že všechno nebylo tak růžové, jak to ve vzpomínkách vypadá. Homer dospěje k závěru, že Marge vlastně ničí život a odstěhuje se. Podnájem shodou okolností najde ve čtvrti čtyřprocentní menšiny…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Rodinka, která je zmražená jako hranolky, skončí ve fritovacím hrnci, kde se dozlatova opeče. Potom je shozena na gauč a posolena.
Jiný popis: Rodina Simpsonova skládá puzzle. A jeden dílek jim chybí. Homer se tedy rozhodně pátrat a náhodou narazí na krabici se vzpomínkami na počátky jejich vztahu. Kromě pěkných věcí, ale najde i fotku s dopisem, který nevypadá růžově. Homer dospěje k názoru, že Marge ho nemiluje, ale nenávidí. Rozhodne se tedy odstěhovat. A podnájem najde u dvou gayů. Spřátelí se s nimi a za chvíli jako by se stal jedním z nich…Marge se však snaží udělat vše proto, aby se Homer vrátil domů.
Obrázky:

16/14 Vraťte mi hvězdnou oblohu

21. května 2009 v 16:07 14.série
Oficiální název: 'Scuse Me While I Miss the Sky
Popis: Na springfieldskou základní školu přijíždí významný britský dokumentarista. Sourozence Simpsonovi však nezastihne v zrovna nejlepší formě. Bartova pozice největšího čísla a fiškuse mezi žáky je ohrožena, a Lízina snaha najít svůj životní směr naráží na nepochopení občanů Springfieldu. Navíc městečko postihne několikadenní úmorné světlo…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Obývák se změnil na otevřené moře. Homer jede na vodních lyžích a spolu s ostatními členy rodiny přistane na gauči. Jenže Homer nemá ani jednu nohu - pochutnávají si na nich žraloci.
Jiný popis: Na springdfieldskou základní školu přijíždí britský dokumentarista, který chce natočit situaci ve škole. Rýpne si do Lízy, která se věnuje spoustě oborům a na nic se nespecializuje. Vrtá jí to v hlavě a odpověď se rozhodne hledat v muzeu. Tam zjistí, že nejvíce jí říká astronomie, hvězdy a noční obloha. Zakoupí si dalekohled - jenže sledovat hvězdy ve Springfieldu je obtížné. Obloha je totiž téměř neviditelná kvůli prudkému osvětlení města. A Líza se pouští do boje.
Obrázky:

15/14 Ředitel XXL

21. května 2009 v 16:00 14.série
Oficiální název: C.E. D'oh.
Popis: Náhoda přivede otce Simpsona do kurzu asertivity - a vyklube se z něj nečekaně vnímavý žák. Každý den dělá pokroky a my máme brzy před sebou úplně jiného Homera: Homera rázného, Homera snaživého, Homera workoholika…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gaučová scénka je vytvořená ve stylu otáčení papíru bloku, kdy z toho vznikne příběh. Listy bloku pouští lidská ruka.
Jiný popis: Homer se jde přihlásit do nějakého kurzu. Zkouší tu všude možně, ale nakonec skončí na kurzu asertivity, kde z něj udělají úplně jiného člověka. Homer se stává rázným a snaživým mužem, který touží po postupu v práci. A když se může chytnout šance - neváhá ji využít. A tak se stane, že Homer je ředitelem…
Obrázky:

14/14 Šáša míří do Washingtonu

21. května 2009 v 15:54 14.série
Oficiální název: Mr. Spritz Goes to Washington
Popis: Když springfieldská letecká společnost změní letové trasy, život rodiny Simpsonových se mění v peklo. Dům se nedaří prodat, společnost jejich stížnosti ignoruje - a tak se rozhodnou obrátit přímo na Kongres. Jako nejvhodnější kandidát za Springfield se jeví - šáša Krusty. Správně vedená volební kampaň splní svůj účel, ale prosadit zákon o změně letových tras není tak jednoduchá a přímočará záležitost…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Rodina Simpsonových sedí na gauči jako vždycky. Homer drží ovladač a každým stisknutím knoflíku odešle rodinu do jiného času - do doby kamenné, do Římské říše a nakonec zpět do přítomnosti.
Jiný popis: Jednoho dne se dům rodiny Simpsnů změní na peklo - přímo nad jejich střechou se totiž prohánějí letadla. Nespí, jsou ve stresu a začínají doslova blbnout. Chtějí prodat dům - ale nejde to. Letecká společnost jejich námitky a stížnosti neposlouchá. A tak se Simpsonovi rozhodnout obrátit na Kongres, kam chtějí dosadit Šášu jako svého kandidáta.
Obrázky:

13/14 Kráska a soused

20. května 2009 v 17:24 14.série
Oficiální název: A Star is Born Again
Popis: Do života Neda Flanderse opět vstoupí žena. A ne jen tak ledajaká žena - přímo filmová hvězda! A její sympatie k Nedovi jsou tak silné, že je dokonce ochotná žít s ním ve Springfieldu…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou loutky. Jdou ke gauči, ale jejich provazy se do sebe zamotají a oni se zhroutí na zem. Kamera se otočí směrem vzhůru, kde stojí rozzlobeny Matt Groening - coby loutkový herec.
Jiný popis: Na Neda Flanderse se usměje štěstí! Po dlouhé době se v jeho životě objeví žena, která by stála za to. A je to dokonce filmová hvězda! Jejich vztah se vyvíjí slibně, herečka je dokonce ochotná přestěhovat se za Nedem do Springfieldu. Ovšem vázat se sňatkem - po tom netouží. A tak nakonec Ned zůstane zase sám…
Obrázky:

12/14 Speluji, jak nejrychleji dovedu

20. května 2009 v 17:19 14.série
Oficiální název: I'm Spelling As Fast As I Can
Popis: "Šprtka" Líza má šanci stát se hrdinkou rodného Springfieldu kupodivu právě díky své chytrosti: postupuje totiž až do celostátního kola soutěže v hláskování. Jenže tam na vlastní kůži zažije konflikt čistého idealismu s mediální pragmatičností…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Homer Simpson (není vidět, ale předpokládáme, že je to on) kreslí na gauč rodinu.
Jiný popis: Líza se může stát hrdinkou nejen školy, ale celého města! Postoupila díky své chytrosti do soutěže ve spelování. Ale právě zde se setká s nečistými praktikami - má prohrát, aby cenu získal miláček médií a společností. Líza se ale nevzdá a rozhodne se, že nepropásne svou šanci. I když nakonec nevyhraje, i tak se stane hrdinou svých bližních.
Obrázky:

11/14 Bart na volné noze

20. května 2009 v 17:14 14.série
Oficiální název: Barting Over
Popis: To je vrchol! Pomyslí si Bart a už dál nechce snášet, jak se k němu táta Homer chová. Požádá soud, aby byl zplnoletěn a mohl se odstěhovat. A tak zatímco Bart poznává světlé i stinné stránky svobody, Homer se zas jednou musí snažit získat zpět důvěru svého dítěte.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu…(Bart sekerou zničí tabuli a uteče)
Gaučová scéna:
Obývák je vytvořen ze sladkostí a Simpsonovi jsou uděláni z perníku. Homer ukousne Bartovi hlavu.
Jiný popis: Bart už má všeho dost. Homer se k němu chová otřesně a Bart to nemůže vydržet. Pomyslí si, že když se můžou rozvést rodiče, může se s nimi "rozvést" i on. A tak si jednoho dne sbalí kufry a zmizí do svého vlastního bytu, kde si žije svým životem. Jsou i chvíle, kdy mu je smutno, ale najdou se i skvělé nové zážitky.
Obrázky:

10/14 Chrám páně Simpsonův

19. května 2009 v 16:26 14.série
Oficiální název: Pray Anything
Popis: Homer Simpson závidí sousedu Flandersovi: všechno mu vychází, i ten trávník má zelenější… Jestli ono to není těmi Nedovými modlitbičkami? A tak to Homer zkusí taky.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Antikoncepce není na hraní. "SpongeBob is not a contraceptive."
Gaučová scéna:
Simpsonovi si sednou normálně na gauč. Pak je velké dítě vezme a hraje si s nimi.
Jiný popis: Homer je nešťastný. Nic se mu nedaří! Zato jeho soused Ned Flanders - to je jiná. Homer se tomu snaží přijít na kloub a nakonec dojde k závěru, že Ned si to vše vydobyl svými modlitbami k Bohu. A tak Homer neváhá - rozhodne se, že si vše vymodlí…
Obrázky:

9/14 Namakaná máma

19. května 2009 v 16:21 14.série
Oficiální název: Strong Arms Of The Ma
Popis: Simpsonovi čelí krizi: pilíř rodiny, maminku Marge přepadne na ulici zloděj, a důsledky tohoto šoku na čas ovlivní Marge samotnou i chod celé domácnosti.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Tahle škola nepotřebuje změnu režimu. "The school does not need a 'regime change' "
Gaučová scéna: Simpsonovi si stoupnou za tabuli, na které jsou nakreslena jejich těla. Každý ze Simpsnů strčí svou hlavu do otvoru nad tělo někoho jiného. Tento obraz je pak vyfotografován.
Jiný popis: Marge jde nakupovat a přitom dojde k přepadení! Jakýsi muž ji okrade o její perly. Marge je v šoku, nechce vycházet, má strach vyjít na ulici. Po čase se dokonce zavře ve sklepě, kam se přesouvá i chod celé rodiny. Marge ale nemá ve sklepě co na práci - a tak začne posilovat…
Obrázky: