Duben 2009

19/13 Záletník Apu

23. dubna 2009 v 17:27 13.série
Oficiální název: The Sweetest Apu
Popis: Apu se kapku zapomněl, jeho žena mu vyčítá nevěru - a dobří přátelé Homer a Marge je chtějí dát zase dohromady. Ale nebude to snadné, Apu nejdřív musí splnit řadu úkolů…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu lhát, že jsme byli znovu zrušeni. "I will never lie about being cancelled again"
Gaučová scéna:
Simpsonovi vejdou dovnitř právě ve chvíli, kdy dva muži odnášejí gauč pryč. Homer je smutný, Marge šokovaná a děti si sednou na zem, odkud se normálně dívají na televizi.
Jiný popis: Apu trpí nezájmem své ženy. A tak uteče z její ložnice na zálety s dívkou z dodávky jídla. Jenže bohužel je načape Homer. Tajemství ho sžírá a prozradí to Marge. Z nahrávek kamery vše zjistí i Apuova manželka. Vyčítá mu nevěru a chce se rozvést. Jenže Simpsonovi chtějí dát manžele dohromady. Není to vůbec snadné…
Obrázky:


18/13 Jsem cholerik, ale léčím se

23. dubna 2009 v 17:19 13.série
Oficiální název: I Am Furious Yellow
Popis: Který kluk by nechtěl, aby jeho táta byl hrdinou? A Bart toho dosáhne doslova vlastníma rukama: udělá z otce Homera hlavní postavu webového komiksu. Obrovská popularita "Táty Pruďase" ale Homera z dost pochopitelných důvodů nenadchne. Nicméně jde do sebe a snaží se záchvaty vzteku potlačovat - a Bartovi chybí inspirace.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči. Najednou ze stropu přijede jakýsi úchyt a chytne Homera za hlavu. Táhne ho nahoru za Homerova křiku: "Á…můj mozek!"
Jiný popis: Bart chce nakreslit vlastní komiks, protože ve škole se dozvěděl, že dělat komiksy je hračka. A vybere si nový neotřelý motiv - kreslí svého vlastního tátu Homera v situacích, kdy se rozčiluje. Homer se stává slavným! Ale radost z toho nemá. To je opravdu takový cholerik? Chce se léčit. Jenže Bartovi dochází inspirace - a tak na Homera nastraží past, která v něm má vyvolat vztek.
Obrázky:


17/13 Na pranýři

23. dubna 2009 v 17:15 13.série
Oficiální název: Gump Roast
Popis: V tomto díle se Homer Simpson pořádně zapotí - stane se totiž nedobrovolným protagonistou springfieldského Kotle. Nakonec je ale pěkně horko všem: před mimozemšťany Kangem a Kodosem je třeba obhájit právo celého lidstva na existenci… Nelehký úkol, je-li pro cizí civilizaci prototypem člověka právě Homer.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Na místě gauče je hrací automat. V okýncích postupně naskáčou všechny obličeje Simpsonovic kromě Maggie. Ta je nahrazená šťastnou sedmičkou. Z automatu poté začnou padat vyhrané peníze.
Jiný popis: Homer sedí na lavičce a vypráví policistovi, že čeká na rodinu. Celá tato scénka připomíná film Forrest Gump. Když Marge přijede a vyzvedne Homera, vyjde najevo, že Homer má zúčastnit Kotle - show, kde odhaluje své slabiny a připomíná si momenty ze svého života. Show dramaticky vyvrcholí příchodem mimozemšťanů Kanga a Kodose.
Obrázky:


16/13 Homerova zelená medicínka

23. dubna 2009 v 17:10 13.série
Oficiální název: Weekend at Burnsie's
Popis: Homer se stal obětí útoku ptáků - na neutuchající bolesti mu doktor Dlaha předepsal lékařskou marihuanu, což má nebezpečné následky. Z Homera se stává bojovník za legalizaci drogy, zatímco rodina bojuje s jeho počínající závislostí…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Na gauči místo Simpsnů "sedí" keř. Přiběhne zahradník a ostříhá ho to tvaru členů Simpsonovy rodiny.
Jiný popis: Marge si chce na zahrádce udělat políčko. Jenže vrány jí nechtějí dát pokoj. Tak postaví strašáka. Když jsem Homer nametený z hospody, myslí si, že na zahradě je cizí člověk. Strašáka rozmlátí. Vrány ho přijmou za svého zachránce a jsou mu věrné. Jednoho dne však rebelují, a když jim to Homer chce zakázat, způsobí mu úraz očí. Doktor Homerovi předepíše lékařskou marihuanu. Homer ji kouří a stává se z něj veselá kopa. Dokonce si díky tomu i polepší v práci!
Obrázky:15/13 Může za to Líza

13. dubna 2009 v 18:17 13.série
Oficiální název: Blame it on Lisa
Popis: Simpsonovým naskočí na účtu za telefon neuvěřitelných 400 dolarů. A ještě méně uvěřitelný je původce takového utrácení: Líza. Je ovšem pravda, že tu sumu protelefonovala z velmi ušlechtilých důvodů - sponzoruje totiž brazilského sirotka Ronalda. Po chlapci se ale záhadně slehla země - a to je příležitost, aby Simpsonovi vyrazili do Brazílie!
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou loutky a kráčejí ke gauči. Jenže jejich lanka se do sebe zamotají. Nad scénou je vidět muž ( Matt Groening), který je vede, a když zjistí, že jsou zamotaní, vztehle je pustí.
Jiný popis: Simpsonovi vyrážejí do Brazílie! A jak že to vlastně všechno začalo? Líza telefonovala do Brazílie a Simpsonům naskočilo na účtu 400 dolarů. Když Marge s Homerem pátrali po viníkovi, ukázalo se, že jím je Líza. Ta ale telefonovala pouze z dobrých úmyslů - stala se sponzorkou chlapce Ronalda, který žije v dětském domově. Ten ale náhle zmizel. A co Simpsonům zbývá jiného, než se pro jeho záchranu obětovat a vyrazit až do Brazílie?
Obrázky:

14/13 Příběhy z nevrácené knihy

13. dubna 2009 v 18:10 13.série
Oficiální název: Tales From The Public Domain
Popis: Po narození Barta zašel Homer do místní knihovny, chystal se totiž svému prvorozenému předčítat slavné příběhy z historie. Nedošlo na to ani u Lízy, ani u Maggie - až teď díky upomínce vzal Homer poprvé půjčenou knihu do ruky. A tak se Simpsonovi přenesou do starověké Troje, Hamletova Dánska a do doby Jany z Arku. Kdo z rodiny asi bude Odysseem, kralevicem dánským či Pannou orleánskou?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Být upírem není povolání. "Vampire is not a career choice"
Gaučová scéna:
Lidská ruka pouští v sešitu list za listem, na kterém jsou nakresleni Simpsonovi, jak si sedají na gauč.
Jiný popis: Marge přinese poštu. Kromě pár dopisů, včetně výhrůžného, najde i upomínku do knihovny pro Homera. Homer se diví, že si nějakou knihu vůbec půjčil. Pak ale najde starou a zaprášenou knížku historických příběhů, kterou chtěl kdysi předčítat Bartovi. A tak si rodina posedá a oddává se příběhům Odyssea, Hamleta a Jany z Arku.
Obrázky:

13/13 Stařec a hoře

13. dubna 2009 v 18:03 13.série
Oficiální název: The Old Man & The Key
Popis: Děda Simpson zas jednou o sobě dává vědět - a to dost důrazně. Příčinou je nová dáma v domově důchodců, Zelda. Aby se jí mohl v konkurenci ostatních rezidentů úspěšně dvořit, potřebuje děda Simpson auto a nový řidičský průkaz. Ovšem děda za volantem, to nemůže zůstat bez následků…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi se sbíhají ke gauči. Před ním ale hraje skupina Blue Man Group. Simpsonovi se jen dívají.
Jiný popis: Abe Simpson se opět zamiloval! Tentokrát se jeho vyvolenou stala nová příchozí do domova důchodců - Zelda. Jenže ta o něj nejeví zájem. Dává přednost mužům s autem. Děda se rozhodne, že získá zpět svůj řidičský průkaz. A pomoci mu má jeho syn spolu se svou rodinou. Simpsonovi se do toho tedy pustí. Jenže dědeček Simpson za volantem - to věští zkázu…
Obrázky:

12/13 Poslední pistolník na Západě

13. dubna 2009 v 17:59 13.série
Oficiální název: The Lastest Gun in the West
Popis: Bart má nového hrdinu - a Homer těžkou konkurenci pokud jde o autoritu. Náhodné setkání přivede až k Simpsonům do domu bývalého westernového herce, filmového kovboje McCoye. Bartův nekritický obdiv však dostane trhlinu, když vyjde najevo McCoyova závislost na alkoholu. Ale Simpsonovi jsou připraveni Bartovu hrdinovi pomoct…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Rozplakávat Milhouse není vědecký projekt. "Making Milhouse cry is not a science project."
Gaučová scéna:
Ve tmě na gauči sedí líbající se pár. Když Simpsonovi přiběhnou a rozsvítí, uvidí je. Mladík začne křičet a evidentně je vylekaný.
Jiný popis: Bart získá nový idol - a to samotného kovboje. Učí se od něj triky, přebírá jeho módu a dokonce ji zanese i do školy. Obdivuje ho celou svou osobností. Dokonce mu zařídí i návrat do televize a to přímo Krustyho show. Jenže kovboj McCoy přijde opilý a ztropí pořádnou "parádu". Bart je zklamaný. Simpsonovi se rozhodnou kovbojovi pomoci.
Obrázky:

Hamsters 9

11. dubna 2009 v 10:15 KřečciHamsters 8

11. dubna 2009 v 10:12 | eldris-stock |  Křečci

Hamsters 7

11. dubna 2009 v 10:09 | ~taintedhybrid |  Křečci


11/13 Srdci neporučíš

8. dubna 2009 v 20:08 13.série
Oficiální název: The Bart Wants What It Wants
Popis: Přátelství Barta s Milhousem je ohroženo - a i tady platí známé "Za vším hledej ženu". Bart se seznámí s dcerou Rainiera Wolfcastlea, ale když dojde na volbu rande - vypečená akce, na slečnu zapomene. Toho využije Milhouse a kamarádovi vypálí rybník. Nešťastný Bart chce všechno napravit - a tak Simpsonovi jedou do Kanady!
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Vánoční stromeček není žádný špalek. "The Giving Tree is not a chump"
Gaučová scéna:
Simpsonovi tančí v řadě kankán, pak se obývák změní na velkou cirkusovou scénu.
Jiný popis: Mezi Bartem a Milhousem to začíná dost jiskřit. A samozřejmě v tom není nic jiného než dívka. Greta, dcera Rainirea Wolfcastlea, se zakoukáí do Barta, ten se s ní však rozejde. A tak Greta začne chodit s Milhousem. Bartovi je najednou líto, že o takovou dívku přišel a rozhodne se jet až do Kanady vše vyřešit.
Obrázky:

10/13 Napůl slušný návrh

8. dubna 2009 v 20:01 13.série
Oficiální název: Half Decent Proposal
Popis: Co může v manželství způsobit chrápání aneb Artie Ziff opět na scéně! Bývalý spolužák a nápadník Marge se propracoval mezi hrstku nejbohatších. Na Marge nezapomněl, a když se po letech znovu setkají, nabídne Artie Homerovi milion dolarů - za týden strávený s ní.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nekousnu do ruky, která mě krmí máslovými prstíky. "I will not bite the hand that feeds me Butterfingers.
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, ale gauč odnesou dva muži. Homer brečí, Marge se jen dívá a děti si mezitím sednou na zem, odkud sledují televizi.
Jiný popis: Homer chrápe a Marge nemůže spát. Je úplně vyřízená a odchází spát ke svým sestrám. Tam v televizi vidí svého nápadníka z mladých let Artieho Ziffa, který je nyní milionářem. Její sestry Artiemu napíšou a tak se rozjíždí kolotoč akcí a Aniček, které málem zničí manželství Marge a Homera.
Obrázky:

9/13 Sdrátovaná čelist

8. dubna 2009 v 19:55 13.série
Oficiální název: Jaws Wired Shut
Popis: Když si Homer přivodí úraz a musí mu být sdrátovány čelisti, zavládne u Simpsonů nebývalá pohoda. Nemluvící Homer je klidnější, a co víc, pozornější. Naslouchá druhým a víc si všímá svých blízkých. Jenomže - jaký život (případně seriál) by to byl se slušně se chovajícím Homerem Simpsonem…?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi přiběhnou do obýváku, jsou oblečeni jako ze starého filmu. Homer udělá jakýsi tanec a pak si sedne k ostatním z rodiny.
Jiný popis: Homer si přivodí nešťastný úraz a jeho čelist musí být zdrátována. Pro Homera to znamená nejen tekutou stravu, ale i tichou domácnost. Homer nemůže totiž mluvit, o to víc ale naslouchá a v rodině zavládnout dobré vztahy. Po nějaké době si jde Homer dráty sundat. Marge se bojí, že se vše vrátí do starých kolejí, ale Homer jí slibuje, že se bude snažit být i nadále dobrým a pozorným mužem. Jenže - Marge se po čase začíná nudit a přistupuje k extrémním řešením.
Obrázky:

8/13 Sladkosti a zahořklá Marge

8. dubna 2009 v 19:47 13.série
Oficiální název: Sweets and Sour Marge
Popis: Homer velice touží po tom být zapsán v knize rekordů - nakonec se tam ocitne celý Springfield: jako "nejtlustší město na světě". A Marge vytáhne do boje proti sladkostem…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi sedí na gauči. Pak se ze stropu vyvěsí násada na hlavu a vysaje Homerovi mozek.
Jiný popis: Homer si usmyslí, že chce dokázat další šílené věci ve svém životě. A to zapsání do Guinnesovy knihy rekordů. Nakonec se v ní ale ocitne celý Springfield - v kategorii "nejtlustší město na světě". Marge se to rozhodně nelíbí a vytáhne do boje proti sladkostem…
Obrázky:


7/13 Rozkol v rodině

4. dubna 2009 v 18:40 13.série
Oficiální název: Brawl in the Family
Popis: Také u Simpsonových bývá doma občas trochu moc rušno a po jedné bouřlivější výměně názorů se dokonce ocitnou nejdříve ve vězení a posléze v péči sociálního pracovníka. Nápravný program přinese ovoce - ale stmelenou rodinu čekají další překážky. Na scénu vstupují dvě ženštiny, které Homer a Ned Flanders poznali v Las Vegas…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Na gauči je keř, který zahradník ostříhá do podoby Simpsonů.
Jiný popis: Protože pan Burns a jeho politická strana se rozhodne zničit životní prostředí. To má za následek kyselé deště. Rodina Simpsonových tedy zůstává zavřená doma a u hry Monopoly se popere. Maggie zavolá policii a ta Simpsonovým doporučí rodinného poradce. Simpsonovi jedou tábořit a mají se chovat jako rodina.
Obrázky:

6/13 Malověrná Líza

4. dubna 2009 v 18:34 13.série
Oficiální název: She of Little Faith
Popis: Poté co Bart s Homerem zničí podomácku vyrobenou raketou springfieldský kostel, ujme se rekonstrukce Montgomery Burns - samozřejmě že jeho pohnutky nejsou ani zbožné, ani nezištné. Radikální proměna kostela zasáhne nejvíc Lízu Simpsonovou, která se pokouší najít pravdu a útěchu v nějaké jiné víře.
Zajímavosti:
V tomto díle si zahrál Richard Gere.
Hláška na tabuli: Nejmenují se po mně žádné cereálie. "I do not have a cereal named after me"
Gaučová scéna:
V obýváku na gauči místo Simpsonů sedí hrací automat. Jeden po druhém se v okéncích objevují členové Simpsonovic rodiny a když jsou tam všichni, z automatu začnou padat peníze.
Jiný popis: Bart si objedná raketu, kterou viděl v reklamě. Spolu s Homerem ji sestaví a pak si asi každý domyslí, jak to dopadne. Raketa zničí kostel a nejsou peníze na jeho opravu. Projektu se tedy ujímá pan Burns. Ten ale ze zbožného místa chce udělat spíše Billboard na nejrůznější výrobky. A tak Líza odvrací svou víru k Buddhismu.
Obrázky:

5/13 Telecí léta

4. dubna 2009 v 18:27 13.série
Oficiální název: The Blunder Years
Popis: Marge se zamiluje do muže z reklamy, zatímco Homer v důsledku hypnózy odhalí temné události z doby svého dospívání…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Nejsem žádný béčko na áčku. "I am not Charlie Brown on acid"
Gaučová scéna:
Simpsonovi přiběhnou a vyskočí do výšky. V tu chvíli se zpomalí čas a pokoje se přetočí jako v Matrixu. Simpsonovi pak dopadnou a doběhnou ke gauči, kam si sednou.
Jiný popis: Homer se za pomoci hypnotyzéra vrátí do svého mládí, což mu způsobí obrovský šok a jeho rodinka a přátelé se snaží zjistit, co se mu ve dvanácti letech přihodilo.
Obrázky: