Únor 2009

2/9 Ředitel Skinner a seržant Skinner

28. února 2009 v 17:49 9.série
Oficiální název: The Principal and the Pauper
Popis: Na základní škole ve Springfieldu se nečekaně objevuje muž, jenž o sobě prohlašuje, že je Seymour Skinner a že se po dvaceti letech vrací z vězení ve Vietnamu. A kdo je tedy ten muž, co se doposud za ředitele Skinnera vydával?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou oblečeni jako kosmonauti a sedí na gauči vypuštěném z lodi do vesmíru.
Jiný popis: Ředitel má dvacetileté výročí ředitelování a tam se ukáže, že on není on. Vrátí se pravý Skinner, který má být mrtvý. Skinner se jmenuje Armin Tamzarian a zaujal jeho místo po návratu s Vietnamu. Jenže ten nový nikomu nevyhovuje a tak ho pošlou šupem pryč.
Obrázky:

1/9 Město New York vs. Homer Simpson

28. února 2009 v 17:45 9.série
Oficiální název: The City of New York vs. Homer Simpson
Popis: Barney si od Homera na nějaký čas vypůjčí auto. Za pár týdnů obdrží Simpsonovi upozornění, aby si svůj vůz, toho času nelegálně zaparkovný v New Yorku u věží World Trade Center, urychleně vyzvedli. Homer New York nemá zrovna v lásce, přesto se ale do něj i s celou rodinou vydá…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou oblečeni jako jeden basketbalový tým a předvádí různé triky.
Jiný popis: Barney z neznámého důvodu odveze Homerovo auto do New Yorku. Homerovi příjde oznamující dopis, že jeho auto je zaparkováno před obchodním centrem (mezi Dvojčaty) a má si pro něj přijet. Rodina je nadšena, Homer má však na NY špatné vzpomínky…
Obrázky:

25/8 Tajná válka Lízy Simpsonové

28. února 2009 v 10:03 8.série
Oficiální název: The Secret War of Lisa Simpson
Popis: Bart je za své lumpárny poslán do vojenské akademie a tutéž školu si kvůli své ctižádosti vybere i Líza. Jakožto jediná ženská kadetka se však stává objektem šikanování. A zatímco Bart školou proplouvá s ironickým úsměškem, Líza trpí při fyzických prověrkách.
Zajímavosti:
Když Bart mluví do diktafonů, všechna okna ve Springfieldu jsou rozbitá. V následující scéně je ale ovšem Simpsonovic a policejní auto v naprostém pořádku.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Obývák je naruby - gauč je na stropě. Simpsonovi se sbíhají, sednou si na gauč a spadnou na podlahu.
Jiný popis: Bart jde ze školy na exkurzi na policejní stanici a Líza se ve škole dost nudí. Bart udělá průser s megafony, takže potřebuje ukáznit - a jede šupem do vojenské školy. A Líza, když to tam vidí, zůstane taky. Ostatní jsou šokováni, ale co naplat. Líza je tam na odpis, Barta do party vezmou. Podpoří Lízu i když ho to stojí místo v kolektivu a tak absolvují oba.
Obrázky:

24/8 Filmy, v niž si Simpsonovi zahráli

28. února 2009 v 9:55 8.série
Oficiální název: The Simpsons Spin-off Showcase
Popis: Televizní hlasatel Troy McClur provází diváky Muzeem televize a seznamuje je s novými filmy, ve kterých se v netradičních rolích objevují některé ze seriálových postaviček. Např. Náčelník Wiggum, soukromý detektiv, Dědeček a láskoautomat, Veselá všehochuť s rodinou Simpsonových.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:

Jiný popis: Troy McClure uvádí zábavnou šou - tři filmy se známými žluťáky:
Náčelník Wiggum - soukromý detektiv : Wiggum versus Velkej Kořen v New Orleansu.
Osamělý Vočko - Vočkovi radí děda-automat jak na ženskou.
a ještě jedná uzpívaná.
Obrázky:


23/8 Homerův nepřítel

28. února 2009 v 9:49 8.série
Oficiální název: Homer's Enemy
Popis: Do springfieldské jaderné elektrárny je přijat nový zaměstnanec. Homer s ním chce svým svérázným způsobem navázat přátelství, ale setkává se jen s nepochopením. A tak se zdá, že klíč ke štěstí a úspěchu je pro Homera tabu. Ale nebývá to v životě trochu jinak?
Zajímavosti:
Tento díl je jeden z oblíbených samotných producentů.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi si sednou na gauč, ale Bart je zelený. Homer jde bouchnout do televize, ale nepomůže to - Bart zčervená. A tak ho Homer bouchne do hlavy. Najednou se vše vrátí do normálu.
Jiný popis: Frank Grains - vypracuje se sám a Burns ho zaměstná. Homer si s ním od začátku nepadne do oka. Nebo spíš - strašně mu leze na nervy. Bart si mezitím koupí nemovitost - fabriku - a zaměstná Milhouse na plný úvazek. Barák mu ale spadne. "Grainy" se stane Homerovým nepřítelem. Aby si ho získal, pozve ho k sobě na večeři, to ale nepomůže. Ba je to ještě horší. Grains vymyslí plán - změní plakát soutěže o minielektrárnu. Homer ale vyhraje a Frank v zápalu Homer-šílenství skoná.
Obrázky:

22/8 V tebe věříme, ó Marge

28. února 2009 v 9:43 8.série
Oficiální název: In Marge We Trust
Popis: Marge není spokojena s kázáním springfieldského reverenda, a tak se této činnosti ujme sama. Je úspěšná, lidé z celého Springfieldu přicházejí prosit o radu. Ne vždy se jí však podaří správně odhadnout situaci…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gauč není na svém místě. Místo něj tam stojí velký prodejní automat, který nakonec shodí gauč na Homera.
Jiný popis: Rodina se nudí v nedělním kostele a na skládce najdou krabici s Homerem s Japonska. Marge se přihlásí na brigádu v kostele. Začne radit lidem místo reverenda Lovejoye. Ten je najednou nadbytečný. Homer z videokazety zjistí, že je rybí žárovka. Margina rada Flandersovi ho přivede do potíží a musí zasahovat Lovejoy. A je zpátky na výsluní.
Obrázky:


21/8 Stařec a Líza

26. února 2009 v 18:46 8.série
Oficiální název: The Old Man and the Lisa
Popis: Pan Burns prožívá těžké chvíle - banka mu zabaví podnik i dům a on se ocitá sám a bez prostředků ve starobinci. Náhodné setkání s Lízou mu však přináší novou naději. Společně otevírají továrnu na zpracování odpadu a vše se zdá být opět v pořádku.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:

Gaučová scéna:
Gauč je velká hra a Simpsonovi vykukují z děr jako krtci. Homer je praštěn velkou palicí.
Jiný popis: Burns zjistí, že je na mizině a Líza blázní s recyklováním, které nikam nevede. Burns chce využít Lízu k znovuvybudování svého impéria. Otevře si podnik na zpracování surovin. Jenže Líza zjistí, že se sběrem to není tak úplně v pořádku a 10 procent ze 120 špinavých milionů nepřijme. Což Homera málem stojí kejhák...
Obrázky:


20/8 Psí pozdvižení

26. února 2009 v 18:35 8.série
Oficiální název: The Canine Mutiny
Popis: Bart si na falešnou kreditní kartu pořídí nového psa se šlechtickým rodokmenem a o Spasitele se přestane zajímat. Když k nim domů pak navíc přijdou i exekutoři, podstrčí jim Spasitele. Brzy si však začne uvědomovat, že onen hodný a všemi obdivovaný pes mu nedokáže nahradit toho nejvěrnějšího psího rošťáka, se kterým si užil spoustu legrace.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Požární cvičení nevyžaduje nutně oheň. "A fire drill does not demand a fire."
Gaučová scéna:
Gauč je rozložený na postel a spí tam děda Abe. Než ho Simpsonovi shodí a normálně si sednou.
Jiný popis: Bart si pomocí reklamy nechá vystavit kreditku. Začne nehorázně utrácet. Nakonec si objedná nového psa - kolii Pašáka. To Spasitele odsune na vedlejší kolej. Exekutorům navíc Spastiele podvrhne a přijde o něj. To ho začne mrzet a chce ho zpátky. Pašáka daruje policejnímu sboru a hledá Spasitele. Najde ho u jednoho slepce. Spasitel si vybere Barta.
Obrázky:

19/8 Důvěrnosti v základní škole

26. února 2009 v 18:27 8.série
Oficiální název: Grade School Confidential
Popis: Ředitel Skinner a třídní učitelka Barta Simpsona Edna Krabappelová k sobě vzplanou velkou láskou. Naneštěstí je v intimní chvíli zahlédne samotný Bart. Začíná těžit z této neobvyklé situace… Ale jak dlouho je mu jeho mlčení o oné záležitosti ku prospěchu? A kdo je nakonec vyděrač a kdo vydíraný?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou modrými bublinami, které dopadnou na gauč a pak jedna po druhé prasknou.
Jiný popis: Na Martinově oslavě se sčuchne Skinner s Ednou. Bart to vidí, ale uplatí ho a navíc si z něj dělají poslíčka lásky. Což je časem k nevydržení a tak je Bart práskne a navíc in flagranti, nebo to tak aspoň vypadá. Město je šokováno a jejich práce ohrožena. Ale za svým vztahem si stojí a nakonec ho obhájí.
Obrázky:

18/8 Homer versus 18. dodatek Ústavy

26. února 2009 v 18:22 8.série
Oficiální název: Homer vs. the Eighteenth Amendment
Popis: Ve Springfieldu je na základě objeveného starého zákona dodatečně vyhlášena prohibice. Lidé jsou znepokojeni, nicméně za přispění zkorumpované policie a mafie alkohol teče dál. Dokud nepřijde zákon v podobě Rexe Bannera. Ale nebyl by to Homer, kdyby si nenašel své cestičky - a stane se "pivním baronem".
Zajímavosti:
Opět animátorům neunikla jedna drobná chybička - když Homer a Bart opouštějí sklep a nesou koule naplněné pivem, dveře jsou zavřené. Když se Marge přijde o okamžik později zeptat, co tu dělá tolik koulí, dveře jsou otevřen (nikdo jimi neprošel).
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Simpsonovi jsou kovbojové a gauč je kůň, na kterého nasednou a odjedou pryč někam do hloubi divokého západu.
Jiný popis: Je svatého Patrika a musí se pít. K alkoholu si přičichne i Bart a dokonce v televizi. Výsledek - prohibice ve Springfieldu. Nefunguje to a tak přichází Rex Banner. Homer se stane pivním baronem a zásobuje Springfield pivem. Což slušně vynáší. Jenže pak pivo dojde a musí začít chlast vyrábět, což ale moc nejde, takže to musí zabalit. Pomůže Wiggumovi přelstít Rexe, jenže má být vystřelen katapultem. Ale nakonec to není on, kdo letí.
Obrázky:

17/8 Má sestra, má chůva

25. února 2009 v 19:13 8.série
Oficiální název: My Sister, My Sitter
Popis: Spolehlivá a zodpovědná Líza Simpsonová se ve svých osmi letech stává vyhledávanou opatrovnicí dětí. Všichni jsou s jejími službami spokojeni, takže nakonec podlehnou i Marge s Homerem a zanechávají Líze na starosti Barta a Maggii. Jak se však s tímto ponižujícím stavem vyrovná o 2 roky a 38 dní starší Bart?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Obývák je na jedné z lodí stojících někde v přístavu. Simpsonovi se rozeběhnou ke gauči, ale spláchne je velká vlna.
Jiný popis: Líza chce hldat děti a toto přání jí splní Flanders, který jede vyplnit formuláře do svaté země. Doporučí ji ostatním a Líza rejžuje. Osvědčí se a má hlídat Barta, ten jí to ale osladí, jak se patří. Navíc si vymkne ruku a to je průšvih. Ale ani to lidi nepřesvědčí o její nezodpovědnosti.
Obrázky:

16/8 Bratr z jiného seriálu

25. února 2009 v 19:08 8.série
Oficiální název: The Brother from Another Series
Popis: Mladší bratr Cecil se postará o propuštění Leváka Boba z vězení. A dokonce jej pověří dozorem na svém projektu - stavbě přehrady nad Springfieldem. Přestože Levák Bob tvrdí, že se změnil a chce sekat dobrotu, Bart je zděšen a nevěří mu. Spolu s Lízou Boba sledují a snaží se jej usvědčit. Jenže všechno je trochu jinak…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Obývák není ve správné poloze, ale jakoby na stropě. Simpsonovi se sbíhají, sednou si na gauč a spadnou hlavami dolů směrem k podlaze. (vlastně stropu)
Jiný popis: V tomto díle se poprvé objeví bratr Leváka Boba Cecil. Ten za Leváka zaplatí kauci, aby spolu mohli rozjet byznys s vodní elektrárnou. Bart však tuší nějakou levárnu a samozřejmě se neplete. Tentokrát však není ten špatný Levák Bob, ale jeho bratr, kterému jde jen o peníze.
Obrázky:

15/8 Homerova fóbie

25. února 2009 v 19:01 8.série
Oficiální název: Homer's Phobia
Popis: Homer se seznámí s "ohromným chlápkem", Johnem, kterého pozve i domů. Když vyjde najevo, že John je homosexuál, je Homer znechucen, zatímco zbytek rodiny se s ním skamarádí. Homer zpanikaří, má strach, aby Bart nepodlehl Johnovu vlivu, a ze všech sil se snaží v synkovi vychovat chlapa.
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Jakási osoba se pokouší stáhnout Simpsny z AOLu. Připadá mu ale, že stahování jde pomalu a tak ho ukončí.
Jiný popis: Simpsonovi ve vetešnictví narazí na Johna, který se celé rodině zálibí, zvláště pak Homerovi. Zvou si ho tedy domů, jezdí s ním na výlety, atpd. Když se Homer od Marge dozví, že je John homosexuál, začne cítit ke všem homosexuálům odpor.
Obrázky:

14/8 Představují se Itchy, Scratchy a Poochie

25. února 2009 v 18:42 8.série
Oficiální název: The Itchy & Scratchy & Poochie Show
Popis: Autoři seriálu Itchy a Scratchy chtějí zvýšit sledovanost a k myšákovi a kocourovi přidají ještě psa Poochieho. Konkurz na dabéra nové postavičky vyhraje Homer. Premiéra nové epizody však diváky zklame. Je chyba v Homerovi… nebo v nové postavě?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Scénka je parodií na obal CD, které vydala skupina Beatles.
Jiný popis: Dětem se Itchy & Scratchy okoukali, tvůrci se tedy rozhodnou do pořadu přimalovat novou postavičku - psa Poochieho. Je tedy vyhlášen konkurz na dabing nové postavy, zkusí to i Homer, který tuto roli získá. Lidem však nové díly s Poochiem příjdou moc poučné a nudné, a tak rádi přijmou informaci, že musel Poochie odletět na svou planetu, ze které pocházel.
Obrázky:


13/8 Himlhergotdoneveterkrucajselement

25. února 2009 v 18:37 8.série
Oficiální název: Simpsoncalifragilisticexpiala(Annoyed Grunt)cious
Popis: Marge začnou vypadávat vlasy. Doktor Dlaha určí příčinu: STRES! Marge už totiž psychicky svou povedenou rodinu nezvládá a rozhodne se najmout paní na hlídání. Nakonec se to podaří, Shary Bobbins je požehnáním z nebes. Ale vydrží tato moderní Mary Poppins i Simpsonovy?
Zajímavosti:

Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu paní učitelce prozac (lék na nervy). "I will not hide the teacher's prozac."
Gaučová scéna:
Obývák je prázdný, nikdo tam není. Homer venku lomcuje s dveřmi a ostatní členové rodiny čekají.
Jiný popis: Marge má už tak plné zuby obskakování rodiny, že jí začínají padat vlasy. Takže potřebuje pomoc. Jako na zavolanou se přiřítí Sherry Bobbinsová .Napřed sice uspěje v převýchově, jenže se omrzí, takže se úspěch nakonec nedostaví. Zkrátka si to jenom nesmí tak brát.
Obrázky:


12/8 Hora šílenství

24. února 2009 v 18:18 8.série
Oficiální název: Mountain of Madness
Popis: Burns uspořádá pro své zaměstnance v rámci utužování týmové práce výjezd do hor. Pustinou zasněžené přírodní rezervace mají ve dvojicích dorazit k Burnsově horské chatě. Toho, kdo dorazí jako poslední, čeká vyhazov z práce… Losování spojí Homera a ředitele Burnse, což je díky Burnsovým neférovým metodám výhoda. Tým Simpson-Burns dorazí do chaty jako první. Ovšem na něco je i vychytralý ředitel elektrárny krátký: na přírodní živly.
Zajímavosti:
Simpsonovic auto nabourá ještě dalších 8, než se mu podaří zastavit na náledí.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Gauč je roztažený na postel a v ní spí děda Abe. Děda stihne jen smutně říct "hm" než ho Simpsonovi shodí dolů a normálně si sednou.
Jiný popis: Požární poplach v elektrárně skončí fiaskem. A proto se Burns rozhodne pro nácvik týmové práce v horách. Na Homera zbyde pan Burns. Protože je šéf, tak samozřejmě podvádí a jsou ve srubu první, mezitím se zbytek Simpsnů baví v národním parku. Jenže předčasná párty skončí pod lavinou. A tam si začnou lézt na nervy. Při rvačce zničí propanovou nádrž a ta jim pomůže ven.
Obrázky:

11/8 Pokřivený svět Marge Simpsonové

24. února 2009 v 18:07 8.série
Oficiální název: The Twisted World of Marge Simpson
Popis: Marge je vyloučena z Klubu investorek. Na protest si zakoupí licenci na pečení preclíků, ovšem konkurence bývalých kolegyň ve Springfieldu je veliká a Marge se nedaří. Dokud vše nevezme do rukou Homer - s pomocí mafie…
Zajímavosti:
Marge přeměřuje preclíky za pomoci mikrometru. Cletus má26 dětí! Jsou jimi: Tiffany, Heather, Cody, Dylan, Dermott, Jordan, Taylor, Brittany, Wesley, Rumer, Scout, Cassidy, Zoe, Chloe, Max, Hunter, Kendall, Kaitlin, Noah, Sasha, Morgan, Kira, Ian, Lauren, Q-Bert a Phil.
Hláška na tabuli: Nemám licenci na to, abych se do všeho montoval. "I am not licensed to do anything
Gaučová scéna: Gauč je jakási hra - Simpsonovi vykukují z děr a velké kladivo se snaží je trefit.
Jiný popis: Marge se pohádá se zbytek svého ženského podnikání a trhne se. Rozhodne se je porazit jejich vlastními zbraněmi a vrazí svoje peníze do preclíků. Její ex-kamarádky jí konkurují zahraničními specialitami a tak se Homer rozhodne zničit je s pomocí mafie. Ten ale nehodlé splácet dluhy a problém je na střeše. To ale vyřeší její konkurentky a jejich Jakuza.
Obrázky:


10/8 Akta S

24. února 2009 v 18:00 8.série
Oficiální název: The Springfield Files
Popis: Ve Springfieldu se dějí podivné věci. Jediný, kdo odhalí jejich příčinu, je Homer. Cestou od Vočka totiž narazí v lese na mimozemšťana. Případ zajímá i proslulé agenty FBI Muldera and Scullyovou. Homerovi však nikdo nevěří… dokud mimozemšťana nespatří všichni.
Zajímavosti:
Protože Homerovi nikdo nevěří, vyrobí si trička s nápisy jako "Homer je hňup". Agent Mulder na na odznaku fotku v bikinách.
Hláška na tabuli: Venku žádná pravda není. "The truth is not out there."
Gaučová scéna: Simpsonovi společně létají na jakýchsi tryskáčích.
Jiný popis: Je tady pátek. Homer se u Vočka namele a musí domů po svých. Po cestě ale narazí na něco, o čem si myslí, že je to ufoun. Takže začne pátrání s Mulderem a Scullyovou, protože mu nikdo nevěří. Nakonec se ukáže, že jde o pana Burnse oblblého léky, který svítí kvůli záření v elektrárně.
Obrázky:


9/8 Homerova mystická cesta

24. února 2009 v 17:41 8.série
Oficiální název: El Viaje Misterioso de Nuestro
Popis: Homer se účastní tzv. "chilli festu", kde spořádá velké množství speciálních chilli papriček, které vyvolávají halucinace… Homer se poté setkává se svým duchovním rádcem (kojotem), jenž mu oznamuje, že k dosažení celistvosti musí nalézt své duševní dvojče - toho, s kým ho pojí hluboké mystické porozumění. Zdá se, že jde o velmi jednoduchý úkol…
Zajímavosti:

Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi dopadnou na gauč jako parašutisté s padáky. Homer nemá padák a propadne přímo podlahou.
Jiný popis: Ve Springfieldu se koná veletrh chilli papriček, na kterém Homer, jako velký gurmán nesmí se svou rodinou chybět. Všechny už štve Homerova drsná kritika papriček, a tak se rozhodnou Homerovi nabídnout nový, obzvláště pálivý, druh. To s Homerem zamává tak, že se ocitne v mystickém světě.
Obrázky:

8/8 Hurikán Ned

23. února 2009 v 19:41 8.série
Oficiální název: Hurricane Neddy
Popis: Nad Springfieldem se přežene hurikán. Simpsonovi se tak tak zachrání, ale hurikán zcela zdemoluje dům souseda Neda Flanderse. A protože neštěstí nechodí samo, vyrabují springfieldští občané i Nedův krám pro levoruké. Když se pak sesype i nový dům, který sousedé Nedovi svépomocí postaví, je toho moc i na dobráka Flanderse.
Zajímavosti: Na kostele byl nápis: Bůh vítá své oběti.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Nad gaučem je nápis "Prodej pohovky". Homer vloží do gauče minci, ale nic se nestane. Mlátí do zdi tak dlouho, dokud na něj gauč nespadne.
Jiný popis: Blíží se hurikán a lidí blázní. Vykoupí Kwik-e-mart a Zabarikádují se doma. Flanersovi to ale nějak nevyjde, protože mu hurikán zboří dům. A lidi mu vyrabují kšeft. Obrací se k Bohu, protože neví, za co ho trestá. Lidi mu dům sice znova vybudují, ale špatně a v tu chvíli Ned popustí uzdu svému hněvu. A pak se jede udat do blázince, kde ho kurýruje doktor Foster, jeho starý známý z dětství. Ned byl totiž jako dítě nezvladatelný agresor a po jisté terapii přestal být schopen vyjádřit hněv. Homer pomáhá s jeho léčbou a nakonec jsou úspěšní.
Obrázky: