Leden 2009

13/5 Homer a Apu

31. ledna 2009 v 19:16 5.série
Oficiální název: Homer and Apu
Popis: Homer pomůže odhalit Apuovy nekalé praktiky v obchodě. Apu přijde o práci a obchodní řetězec najme na základě konkurzu nového prodavače, konkrétně herce Jamese Woodse, pro kterého to je příprava na novou roli. Apu se snaží odčinit své prohřešky, a dokonce se vypraví do Indie, aby si vyprosil návrat k milované práci. Má to však háček: na jeho cestě ho provází Homer Simpson…
Zajímavosti: Kwik-E-Market nepřijímá šeky od : šerifa Wigguma, reverenda Lovejoye, Homer J. Simpsona, Homer S. Simpsona, H. J. Simpsona, Homor Simpsona a Homer J. Fonga.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu ubližovat želvě z mateřské školky. "I will not go near the kindergarten turtle"
Gaučová scéna: Hlavy rodiny Simpsonových přistanou na gauči a na vrcholek dopadne hlava Maggie.
Jiný popis: Apu prodává v Kwik-E-Martu zkažené jídlo, Homer ho s nadšením kupuje a baští. Jenže se to celé prolákne a Apu je ze své pobočky vyhozen. Nyní nezbývá, než nastoupit strastiplnou cestu vedoucí k návratu za pult (samozřejmě s Homerem po boku).
Obrázky:

12/5 Bart na vrcholu slávy

31. ledna 2009 v 18:32 5.série
Oficiální název: Bart Gets Famous
Popis: Ředitel školy Skinner má pro děti tradiční "chuťovku": exkurzi do továrny na krabice. Bart uteče do sousedícího TV studia, kde natáčí Šáša Krusty, a souhrou náhod se posléze stane hvězdou díky větě, kterou pronese: "Já to nebyl."
Zajímavosti: Ve studiu, kde natáčí Bart svůj rap, můžeme vidět pověšenou i desku od Krvavé dásně Murphyho.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu tvrdit, že mi bezrukej ukradl úkol. "My homework was not stolen by a one-armed man"
Gaučová scéna: Simpsonovi se v běhu srazí a přistanou na gauči jako beztvarý kus hmoty.
Jiný popis: Školní exkurze v továrně na krabice je děsně nudná - Bart unikne, dostane se k Šášovi do TV studia a stane se jeho pomocníkem. Stává se z něj hvězda jediné věty "Já to nebyl", což nakonec zas takové terno není.
Obrázky:

11/5 Homer strážcem zákona

31. ledna 2009 v 18:17 5.série
Oficiální název: Homer the Vigilante
Popis: Vlna vloupaček ve Springfieldu a neschopnost policie volá po založení domobrany. Homer se ocitne v jejím čele - a brzy mu moc stoupne do hlavy…
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vyhazovat suplujícího učitele. "I am not authorized to fire substitute teachers"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, nabourají do sebe a explodují. Zbyde po nich černý kráter, do kterého spadne dudlík Maggie.
Jiný popis:Ve Springfieldu řádí noční lupič, policie je absolutně neschopná, bezpečnostní systémy nejsou nic platné. Občané si tedy pomůžou sami - Barney, Homer, Vočko, Apu a Skinner založí bezpečnostní jednotku, která zjednává nápravu ne zcela v mezích zákona. Nejlepší detektiv je nakonec ale přece jen děda.
Obrázky:

10/5 Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu

30. ledna 2009 v 18:08 5.série
Oficiální název: $pringfield (Or, How I Learned to Stop Worrying and Love Legalized Gambling)
Popis: Sláva Springfieldu má být pozvednuta otevřením kasina. Kdo může tušit, že to málem povede k tragédii u Simpsonů: Marge podlehne hracím automatům.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy se nebudu vytahovat, že jsem ze Springfieldu."I will not say 'Springfield' just to get applause."
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají ke gauči. Když se tam však dostanou, rozsypou se jako by byli ze skla.
Jiný popis: Zdá se, že Springfield už nemá čím zaujmout a že je potřeba trochu napružit ekonomiku - v zasedání je rozhodnuto, že pan Burns může vybudovat kasino. Tam pak zaměstnává i své podřízené. Náhodou do kasina zavítá i Marge a v tu chvíli propadá gamblingu..
Vedlejší děj: Bart konkuruje Burnsovu kasinu svým vlastním podnikem ve stromovém domku.
Obrázky:

9/5 Poslední pokušení Homera Simpsona

30. ledna 2009 v 10:18 5.série
Oficiální název: The Last Temptation of Homer
Popis: Zní to neuvěřitelně, ale Homer se svými slabostmi není jediný: konkurence se dokonce objeví přímo na pracovišti. Nová kolegyně Mindy je totiž nejen přitažlivá, ale imponuje Homerovi i svým velmi vlažným přístupem k práci, slabostí pro koblihy a nějaké to schrupnutí, bez ohledu na pracovní dobu. Manželství Simpsonových je ohroženo…
Zajímavosti: Mindy v původním znění namluvila slavná herečka Michelle Pfeifferová.
Hláška na tabuli: Samá práce a žadná zábava leze Bartovi na mozek. "All work and no play makes Bart a dull boy"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sedí na gauči a najdou sami sebe v televizním pořadu " Pozdní show Davida Lettermana.
Jiný popis:Agenti pracovní policie nařídí Burnsovi, aby zaměstnal ještě aspoň jednu ženu. Stane se tak a do elektrárny nastoupí Mindy Simmonsová - bohužel je pravým pokušením pro Homera, který se sice snaží Mindy vyhýbat, ale jde to těžko...
Vedlejší děj: Bart se vymlouvá ve škole, že není hloupý, že jen špatně vidí. U lékaře vyfasuje epesní brýle +navíc mast do vlasů a obří ortopedické boty.
Obrázky:

8/5 Bart táborníkem

30. ledna 2009 v 10:05 5.série
Oficiální název: Boy Scoutz N the Hood
Popis: Bart s Milhousem se zpijí sirupem z Apuovi ledové tříště bez tříště. Ráno Bart s hrůzou zjistí, že se v nekontrolovaném stavu přihlásil k táborníkům, vedeným Flandersem. Dokonce vyráží na výlet s otci ve člunech - a skončí na širém moři. Malý člun, omezené zásoby a Homer Simpson… Jaká je asi naděje na přežití?
Zajímavosti: Poté, co Líza Bartovi řekne, že kreslené filmy nemusí být 100% relalistické, projde za oknem druhý Homer (jeden již sedí na gauči). Doktor Gilbert vyoperuje muži apendix a ten potom okamžitě vstane a odejde, aniž by krvácel.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Je tma a v ní vidíme pohybovat se oči Simpsonových. Až když se rozsvítí vběhnou dovnitř také jejich těla. Ta si sednou na gauč a s mlasknutím jim pak oči zapadnou do očních důlků.
Jiný popis: Jednoho dne se Bart s Milhousem "opijí" ovocným sirupem a po flámu zjistí, že Bart se dal k táborníkům a Milhouse si nechal do vlasů vystříhat sprosté slovo. Bart se svého nového obleku chce ihned zbavit, zjistí ale, že se toho dá využít při písemkách ve škole.
Obrázky:

7/5 Bartovo vnitřní dítě

30. ledna 2009 v 9:41 5.série
Oficiální název: Bart's Inner Child
Popis: Další pokračování začíná skvělým obchodním tahem otce Simpsona: výhodně koupenou trampolínu dokáže zpeněžit na dětech z celého sousedství. Bohužel ne bez následků v podobě úrazů… A Bart se stane vděčným objektem psychologů…
Zajímavosti: Zjistili jsme Krustyho adresu - bydlí v Center Street 534.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a vmáčknou se na gauč vedle velmi obézníjo muže.
Jiný popis: Město navštíví psycholog Brad Goodman, který dle Bartova příkladu řekne obyvatelům Springfieldu, že by měli dělat to, co chtějí a nebát se projevit. Z toho vznikne nejdřív docela veselý festival, který se ale zvrhne v totální anarchii. Homer mezitím celkem slušně vydělává na dětech, které chtějí vyzkoušet jeho nově koupenou trampolínu.
Obrázky:

6/5 Marge na útěku

29. ledna 2009 v 18:52 5.série
Oficiální název: Marge on the Lam
Popis: Marge se chystá večer na baletní představení - jenže Homer uvízne v práci - lépe řečeno v automatu na dobroty. A tak s sebou Marge vezme sousedku Ruth. Dámskou jízdu si dopřejí znovu, ale jednou to skončí honičkou s policií - přesně ve stylu filmu Thelma a Louise.
Zajímavosti: V tomto díle se opět můžeme pokochat nápisem Springfield - vytvořeném z obrovských písmen jako to má Hollywood.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají ke gauči, ale narazí do zdi.
Jiný popis: Homer má jít s Marge na balet, ale zasekne se v práci (když krade z automatu sladkosti) a slib nesplní. Marge si tedy vyrazí se sousedkou a následuje parafráze na film Thelma a Luisa.
Obrázky:

5/5 Speciální čarodějnický díl

29. ledna 2009 v 18:37 5.série
Oficiální název: Treehouse of Horror IV
Popis: V tomto halloweenovském speciálu vypráví tři strašidelné příběhy Bart. Homer zaprodá duši dáblu - za koblihu; Barta děsí představy o smrti ve školním autobusu; a pan Burns je upírem…
Zajímavosti: Díl byl opět prošpikován parodiemi - např. na: "Merry Christmas, Charlie Brown", "Dracula" atd.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi - jako zombie - do obýváku vstupují skrz podlahu.
Jiný popis:
Ďábel a Homer Simpson: Homerovi dojdou v práci koblihy a upíše proto svojí duši ďáblu (Flanders) za jednu jedinou pekelnou koblihu. V soudním sporu o duši vyhraje.
Hrůza ve výši 5 a 1/2 stop: Strašlivá jízda školním autobusem, na který útočí zlý skřet.
Dracula Barta Simpsona: Pan Burns je upír, pozve rodinku do svého zámku a všechny kromě Lízy nakazí.
Obrázky:

4/5 Medvídek

29. ledna 2009 v 18:21 5.série
Oficiální název: Rosebud
Popis: Pan Burns, majitel springfieldské elektrárny, má narozeniny, na kterých mu zahraje i slavná skupina The Ramons. Ale pan Burns se neraduje, protože teskní - po svém medvídkovi z dětství. Ten se nakonec jako zázrakem opravdu najde - jenže patří Maggie Simpsonové…
Zajímavosti: Jedním z Burnsových dárků je jednorožec. Charles Lindberg ve skutečnosti přistál ve dne - ne v noci jak je uvedeno v tomto díle. V jedné scéně dědeček Simpson nabourá do zdi Simpsonovic domu, ale ve druhé je zeď v pořádku.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi vbíhají a na gauči vidí sedět své kopie.
Jiný popis: O tom, kterak pan Burns potratil malého medvídka v mládí, marně jej celý život hledal a nakonec u Simpsonových šťastně našel.
Obrázky:

3/5 Homer jde studovat

29. ledna 2009 v 17:32 5.série
Oficiální název: Homer Goes to College
Popis: Po namátkové kontrole v atomové elektrárně si musí Homer doplnit kvalifikaci a vystudovat jadernou fyziku. Ovšem Homer zvláště v této epizodě prokazatelně na studia prostě nemá…
Zajímavosti: V Homerově pokoje je Einsteinova podobizna - vyplazuje na ní jazyk.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a když si sednou na gauč, zašplápne je obrovská noha.
Jiný popis: Do elektrárny přijede bezpečnostní inspekce, která zjistí, že Homer by měl mít vysokou školu, aby mohl dělat bezpečnostního technika. Homer je přijat na Springfieldskou univerzitu, neproleze a se šprtama zfalšuje vysvědčení.
Obrázky:

2/5 Mys hrůzy

28. ledna 2009 v 14:21 5.série
Oficiální název: Cape Feare: Not Affiliated with the Film "Cape Fear"
Popis: Svérázný animovaný remake slavného thrilleru. V roli pronásledovaného, který se před výhrůžkami všehoschopného zabijáka musí s rodinou v rámci programu na ochranu svědků uchýlit do hauseboatu na tajném místě - Bart Simpson (alias Thompson). V roli padoucha - Levák Bob.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Fritovací hrnec není na hraní. "The cafeteria deep fryer is not a toy"
Gaučová scénka: Simpsonovi se sbíhají a zformují se do řady. Zpívají a tančí až se jejich obývák změní ve velkou scénu.
Jiný popis: Další díl, kdy se snaží Levák Bob zabít Barta. Simpsonovi dostávají od FBI novou identitu a jedou bydlet k Jezeru Hrůzy.
Obrázky:

1/5 Homerovo pěvecké kvarteto

22. ledna 2009 v 17:34 5.série
Oficiální název: Homer's Barbershop Quartet
Popis: Bart s Lízou jen koukají: věřili byste, že Homer Simpson měl kdysi našlápnuto na skvělou kariéru - s pěveckým kvartetem? Dalšími členy springfieldského zázraku byli ředitel Skinner, Apu a… Barney! Dokonce vydali desku a odháněli fanynky. A to jim ještě při pokusu o comeback tleskal osobně (kreslený, leč sám sebou mluvený) George Harrison!
Zajímavosti: Na tabuli před kostelem stálo napsáno WHAT A F_IEND WE HAVE IN GOD. V překladu to znamená "Jakého ďábla máme v Bohu". Původně měl nápis znít "Jakého přítele máme v Bohu"
Hláška na tabuli: Nikdy nevyhraju cenu Grammy. "I will never win an Emmy"
Gaučová scéna: Členové Simpsonovic rodiny se rozpadnou na malé části, poté se slepí do jedné různobarevné koule,načež explodují.
Jiný popis: Když se Bart s Lízou na Springfieldském veletrhu dozvědí, že dříve Homer zpíval v pěveckém kvartetu, Homer začne hned vyprávět. To se sešla parta - Homer, Skinner, Apu a šerif Wiggum. Když ale Wigguma vyhodí, najdou si jako náhradu Barneyho. A tak si začali říkat Břitníci. Stanou se velkou hvězdou, dokonce i vyhrály cenu Grammy. Břitníci za pár let už nevěděli co dál, a tak se celá skupina rozešla.
Obrázky:

22/4 Šáša Krusty zrušen, Šáša Krusty má padáka

22. ledna 2009 v 17:20 4.série
Oficiální název: Krusty Gets Kancelled
Popis: Do Springfieldu zanese šoubyznys novou hvězdu - velmi vypečenou a taky dost vulgární postavičku jménem Gabbo. Mnohem vypečenější než je Šáša Krusty. Kariéra Bartova milovaného klauna visí na vlásku. A tak Bart s Lízou vytáhnou do boje - a jako jejich spojenci se v epizodě objeví Red Hot Chilli Peppers, Luke Perry, Bette Midlerová i Liz Taylorová…
Zajímavosti: Epizoda byla hvězdně obsazena herci a zpěváky, kteří představují sami sebe.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vybírat poplatky za použití záchodku. "I will not charge admission to the bathroom"
Gaučová scéna: Simpsonovi běží ke gauči, ale po cestě se chystou do pasti - velké pavučiny.
Jiný popis: Do vysílacího času, kdy má svojí show Krusty, přichází nová postavička GABBO, která šášu úplně vyšachuje. Bart s Lízou Krustymu poradí, ať uspořádá velkolepou show, ve které pak účinkují velké hvězdy Luke Perry, Bette Midlerová, Red Hoti, John Carson či Hugh Heffner.
Obrázky:

21/4 Marge za mřížemi

22. ledna 2009 v 17:14 4.série
Oficiální název: Marge In Chains
Popis: Marge je dopadena při krádeži v obchodě a ocitne se ve vězení. To samozřejmě znamená vykolejení nejen pro zbytek rodiny, ale svým způsobem i pro město Springfield.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu vyžadovat diplomatickou imunitu. "I do not have diplomatic immunity"
Gaučová scéna: Miniaturní Simpsonovi se sbíhají k normálně velkému gauči a šplhají po něm nahoru.
Jiný popis: Marge díky každodennímu stresu omylem odcizí z Kwik-A-Martu láhev whisky, za což je odsouzena na třicet dní ve vězení. Její zatčení vyvolá ve městě rozruch - ale především vykolejí chod domácnosti Simpsonových.
Obrázky:

20/4 Hadobijecký den

21. ledna 2009 v 18:11 4.série
Oficiální název:Whacking Day
Popis: Jednou z tradic města Springfieldu (tentokrát poněkud nejasného původu) je i tzv. Hadobijecký den. Líza s Bartem se rozhodnou springfieldské hady zachránit - a svým úžasným hlasem jim v tom pomůže i zpěvák Barry White.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy neukradnu slepeckýho psa. "I will return the seeing-eye dog"
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají a gauč je nahrazený malým křesílkem.
Jiný popis: Ve Springfieldu se koná hadobijecký den - svátek, kdy lidé udělají rojnici a tlučou hady. Samozřejmě Líza je proti, nesouhlasím s takovým bezúčelným týráním zvířat a za pomoci Barryho Whitea hady zachrání.
Obrázky:

19/4 Nastrčená osoba

21. ledna 2009 v 17:58 4.série
Oficiální název: The Front
Popis: Když Bart odhalí to, co dosud netušil - že se totiž ke kresleným groteskám píšou scénáře, popadnou jeho i Lízu autorské nutkání a potřeba zasáhnout do podoby oblíbeného seriálu Itchy a Scratchy. Kvůli svému věku však potřebují někoho, kdo by se pod jejich dílka podepsal. A tou "nastrčenou osobou" (a tak trochu i komplikací) se stane děda Simpson.
Zajímavosti: Jedna z mála epizod, kterou napsal Adam I. Lapidus.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu prodávat zázračné léky. "I will not sell miracle cures"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, postaví se do řady a začnou tančit v obýváku. Za nimi potom vyjede opona a obývák se změní na velké pódium.
Jiný popis:Děj 1: Líza s Bartem píší epizody Itchyho a Scratchyho, ale aby dostali honorář, podepíšou pod ně dědu. Epizoda Malé holičství hrůzy vyhraje první cenu v kategorii animovaný film.

Děj 2: Homer s Marge jdou na slezinu ze střední školy a tam se provaří, že Homer nedokončil maturitu. Rozhodne se tedy, že si ji dodělá ve večerní škole.
Obrázky:

18/4 Tak takhle to dopadlo

21. ledna 2009 v 17:51 4.série
Oficiální název: So It's Come To This: A Simpsons Clip Show
Popis: Bartův nepovedený aprílový žert způsobí, že se otec Homer ocitne v kómatu. U nemocničního lůžka se schází rodina i přátelé a pro scenáristy je to příležitost připomenout řadu povedených scén z minulých epizod.
Zajímavosti: Tento díl byl prvním "sestřihem". Objevilo se v něm mnoho scén z minulých 3.sérií.
Hláška na tabuli: Nikoho nezajímají moje spodky. "No one is interested in my underpants"
Gaučové scéna: Simpsonovi se sbíhají a hlavy jednotlivých členů rodiny jsou na špatných tělech.
Jiný popis: Na Apríla ráno Homer několikrát vypeče Barta a ten se chce pomstít - natlakuje plechovku piva a pořádně doma zatopí. Výbuch dostane Homera do nemocnice a od té chvíle je z epizody střihací díl, poměrně hodně dobrý.
Obrázky:

17/4 Homer šéfem odborů

20. ledna 2009 v 19:37 4.série
Oficiální název: Last Exit to Springfield
Popis: Líza potřebuje rovnátka - na rozdíl od Marge to Homerovi nedělá starosti, kdysi přece v elektrárně stávkovali za "zubní program". A tak se Homer dostává do nečekané role odborového vůdce.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu jíst bláto. "Mud is not one of the 4 food groups."
Gaučová scéna: Gauč se změní na příšeru a sní Simpsonovi, kteří na ní sedí.
Jiný popis: Pan Burns se rozhodně změnit odborovou smlouvu - vypustit zubní péči a uchlácholit odboráře sudem piva. Protože ale Líza potřebuje nová rovnátka, stane se Homer předsedou odborů a zubní péči pro rodinné příslušníky vybojuje zpět, pod podmínkou, že odstoupí.
Obrázky:

16/4 Homer na suchu

20. ledna 2009 v 19:30 4.série
Oficiální název: Duffless
Popis:Homer byl přistižen při řízení pod vlivem alkoholu a musí se vzdát svého oblíbeného piva Duff. Zatímco Homer snaživě odvyká, probíhá u Simpsonů další experiment: Líza zkoumá, jak rozdílně reagují při pokusech křeček - a její bratr Bart…(Křeček z toho vždycky vyjde lépe).
Zajímavosti:
Hláška na tabuli: Zlaté rybky neskáčou. "Goldfish don't bounce."
Gaučové scéna: Maggie je posazená na kraji gauče, někde nad znakem Simpsonů. Poté běží ke konci filmu a vrátí se na gauč.
Jiný popis:Jednoho dne Homer uteče z práce a jdou s Barneym na exkurzi do pivovaru Duff. Cestou domů je ale chytí policie, Homerovi seberou řidičák a doporučí protialkoholní terapii. Přes veškerá pokušení se povede a Homer měsíc nepije.
Vedlejší děj: Bart zničí Líze exponát na školní výstavku o vědě - obří rajče. Ta pak jako pomstu vypracovává teorii srovnání inteligence Barta a křečka.
Obrázky: