Prosinec 2008

24/3 Brácho, můžeš postrádat dva tácy?

30. prosince 2008 v 18:16 3.série
Oficiální název: Brother Can You Spare Two Dimes?
Popis: Lékařské prohlídky signalizují Homerovu sterilitu - pravděpodobně v důsledku záření. To by znamenalo pro ředitele elektrárny Burnse pořádný malér, a tak se nic netušícího Homera pokusí uplatit…V tu chvíli se ale na scéně objeví jeho bratr Herbert - a ony peníze potřebuje...
Zajímavosti: Díl "Brácho, můžeš postrádat dva tácy?" patří oficiálne do třetí série, ale ČT1 ho vysílala jako první díl čtvrté série.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu předstírat infarkt. "I will not fake seizures"
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají a udělají přemet na gauč.
Jiný popis: Bratr Homera, Herbert , zkrachoval, a tak se z něho stal bezdomovec. Jakmile se však dozví, že Homer vyhrál cenu Montyho Burnse (ve skutečnosti to bylo odškodnění za špatné spermie způsobené radioaktivitou) za 2,000$, zajede svého bratra navštívit s tím, že tyto peníze potřebuje pro svůj nový přístroj, který matkám řekne to, po čem jejich nemluvící děti touží. Nakonec, když Herbert na svém přístroji vydělá nějaké ty peníze, koupí Homerovi masážní křeslo, které si tak přál.
Obrázky:

23/3 Milhouseův románek

30. prosince 2008 v 18:00 3.série
Oficiální název: Bart's Friend Falls in Love
Popis: Největší Bartův kamarád upadne do osidel lásky - podlehne kouzlu nové spolužačky Samanthy. Zatímco ti dva objevují jeden druhého a nové obzory, Bart se užírá a nakonec zosnuje plán, jak Samanthu dostat pryč.
Zajímavosti:Když si Milhouse se Samanthou dají první pusu, vytvoří siluetu srdce.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu nikoho tahat za podprdu. "I will not snap bras"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, gauč se přetočí a pošle je proti zdi.
Jiný popis: Do třídy Barta a Milhouse přijde nové děvče, do které se Milhouse na první pohled zamiloval. Začnou si tedy dávat schůzky v Bartově domku na stromě, čehož Bart, za účelem získání si Milhouse zpět na svou stranu, ihned využije.
Obrázky:

22/3 Otto v akci

30. prosince 2008 v 17:52 3.série
Oficiální název: Otto Show
Popis:Náhodou se přijde na to, že řidič školního autobusu Otto vůbec nemá řidičský průkaz. Řidičské průkazy vydávají Selma a Patty, což je trochu kámen úrazu. Zatím se volantu chopí pan ředitel… Navíc byl vyhozen z bytu a proto začal bydlet v popelnici. Tam ho uviděl Bart a nabídl mu azyl u nich doma.Po menší hádce svolí Simpsonovi Ottovi bydlení, ale stejně ho ženou do práce. nakonec jde do autoškoly a jelikož řekne Patty pár drbů na Homera, řidičák mu udělá i přes neschopnost.
Zajímavosti: Pyrotechnik na koncertu nemá ruku.Skupina Nová míza se v originále jmenuje Spinal Tap, což je skutečná rocková skupina, o níž byl natočen i film v režii Roba Reinera.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu roztáčet želvu. "I will not spin the turtle"
Gaučová scéna: Santův malý pomocník zabručí na rodinu při jejich vstupu, nutící je přiběhnout pomaleji.
Jiný popis:Bart s Homerem a s Milhousem vyrazí na koncert Nové mízy. Dopadne to ale katastrofou a dav začne rabovat. Bartovo nové přání - být rockovou hvězdou. Dostane kytaru ale nejde mu to na ní . Zato Otto válí. Jenže udělá průšvih a musí si dodělat řidičák. Mezitím bydlí u Simpsnů, odkud ho vyhodí Homer a výměnou za několik málo podařených vtipů před Selmou řidičák za pusu dostane.
Obrázky:

21/3 Černý vdovec

30. prosince 2008 v 17:20 3.série
Oficiální název: Black Widower
Popis: Selma se chce vdávat - ke zděšení Simpsonových je ženichem Levák Bob, podlý parťák Šáši Krustyho, který se Bartovou zásluhou ocitl za mřížemi. Bart jeho cukrování ani za mák nevěří a v hodině H zachrání nemilovanou tetu před nejhorším.
Zajímavosti: Bob vyrobil ve vězení cedule s nápisy jako: "Odpočívej v pokoji, Barte", "Zemři Barte", "Nenávidím Barta.."
Hláška na tabuli: Humorné zvuky nejsou humorné. "Funny noises are not funny. Funny noises are not' at cutoff."
Gaučová scéna: Dva zloději odnášejí gauč, Simpsonovi na něj rychle skočí, ale zloději je vyklopí na zem a pokračují.
Jiný popis:Patty se zamiluje do Leváka Boba, se kterým se seznámí přes dopisy z vězení. Levák chce Patty zabít, což samozřejmě tuší Bart, kterého chtěl Levák Bob zničit. Petty však Bartovi nevěří a ráda si Leváka Boba vezme. Bart nakonec všechno vypátrá a Levák Bob skončí opět ve vězení.
Obrázky:

20/3 Ctěný pan Homer

30. prosince 2008 v 17:13 3.série
Oficiální název: Colonel Homer
Popis: Homer se pohádá s Marge a jede hledat levnou hospodu. Najde poklad - číšnici a country zpěvačku Lurleen (v původním znění Beverly D'Angelo). Homer se zcela promění, stane se z něj rozhodný a o sebe dbající manažer krásné a talentované zpěvačky - a Marge žárlí…
Zajímavosti: Filmy uvedené ve Sprinfieldském kině jsou např: "Miláčku, praštil jsem školní autobus" nebo " Smrad pokoje č.19".
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu provádět protipožární cvičení. "I will not conduct my own fire drills."
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají, sednou si na gauč a zapadnou do něj.
Jiný popis: Homer jede sám do jednoho zapadákova, kde se zamiluje do jisté zpěvačky, tedy spíše do jejich písniček. Ta chce, aby se stal Homer jejím manažerem. Homer samozřejmě tuto nabídku rád příjme, ale naštve tím Marge, která na něj žárlí.
Obrázky:

19/3 Spasitel zabijákem

28. prosince 2008 v 19:05 3.série
Oficiální název: Dog of Death
Popis: Spasitel je nemocný. Podrobí se operaci, kvůli které se rodina Simpsonových musí dost uskrovnit, a to mu všichni mají trochu za zlé. Pes uteče a je u Burnse vycvičen na zabijáka…
Zajímavosti:Plakáty ztracených psů jsou nalepeny přes plakát ztraceného Skinnera z dílu Bart vrahem.
Hláška na tabuli: Už nikdy nepolezu bez zaklepání do sborovny. "I saw nothing unusual in the teacher's lounge"
Gaučová scéna: Homer dorazí první a lehne si. Zbytek rodiny si sedne na něj a Homer jen mává rukama a bije kolem sebe.
Jiný popis:Spasitel onemocní a Simpsonovi jej nechají velmi draho operovat - musí se pak všichni uskrovnit a jsou na psa naštvaní. Jednoho večera Spasitel uteče a dostane se do psího útulku, kde si ho vyzvedne pan Burns, který zrovna potřebuje trhače do své smečky. Snaží se Spasitele převychovat na zabijáka, ale když si pro něj Bart přijde, Spasitel ho pozná a nechá se odvést domů.
Obrázky:

18/3 Lízina vzpoura

28. prosince 2008 v 18:58 3.série
Oficiální název: Separate Vocations
Popis: Děti píší test vztahující se k volbě povolání. Líze vyjde hospodyně, Bartovi policista. Když Líze navíc sdělí, že na saxofon má (po otci) tlusté a krátké prsty, zhroutí se jí svět. Náhle je naruby úplně všechno: Líza zlobí a Bart dělá školního práskače a dohlížeče.
Zajímavosti: Pod parketami je had. Zlobivé holky kouří cigarety značky Laramie Jr. .
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu zvracet, když mi nebude špatně. "I will not barf unless I'm sick"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají, sedají si - jen Bart skočí všem na klín.
Jiný popis:Ve škole se konají testy, které určí dětem jejich budoucí povolání. Bartovi vyjde, že bude policista, stává se čestným členem policejního sboru a dohlíží ve škole na pořádek. Líza zjistí, že nebude hráčkou na saxofon, protože má po Homerovi tlusté prsty a rozhodne se rebelovat - ukradne ve škole všem učitelům příručky. Bart bere nakonec vinu na sebe.
Obrázky:

17/3 Homer na pálce

28. prosince 2008 v 18:51 3.série
Oficiální název:Homer At The Bat
Popis:Homer vytáhne svou vlastnoručně vyrobenou pálku a vytáhne s kolegy na hřiště… Chystá se velký souboj springfieldské a shelbyvillské elektrárny. Ovšem Burns naoko zaměstná jiné borce a Homer sedí na lavičce. Ale nakonec to je on, kdo rozhodne zápas.
Zajímavosti:V původním znění namluvili sami sebe takové hvězdy jako Darryl Strawberry, Ken Griffey, Jr., Steve Sax, Roger Clemens, Jose Canseco, Don Mattingly, Ozzie Smith, Wade Boggs či Mike Scioscia.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu mířit na hlavu. "I will not aim for the head."
Gaučová scéna: Simpsonovi běží ke gauči, ale srazí se hlavami. Jediná Maggie se na gauč dostane bez újmy.
Jiný popis:V elektrárně se koná zápis do mistrovství v softballu, přihlásí se většina zaměstnanců, ale aby si Burns pojistil vítězství, přijme do zaměstnaneckého poměru profesionální hráče softballu. Nešťastnými náhodami se ale skoro všichni nemůžou zápasu účastnit a Springfield poráží Shelbyville.
Obrázky:

O ženách

28. prosince 2008 v 18:43 →O všem možném←
-Žena je ve společnosti anděl, na ulici mýtus, doma ďábel.
-Žena se směje, kdykoliv může, a pláče, kdykoliv se jí zachce
-Žena - zázrak boží. Zejména, má-li v těle ďábla.
-Žádná žena není tak dokonalá, aby neměla ženských vlastností.
-Žena se ve ztraceném ráji zakousla do ovoce ze stromu poznání o deset minut dříve než muž. Od té doby si stále udržela desetiminutový náskok.
-Žena v pláči - horší, než když bota tlačí.
-Pozor na úsměvy mužů! Bývají nevěrohodné. Ale také pozor na úsměvy žen: bývají nevyzpytatelné
-Žena je bytostí, která vrhá největší stín nebo největší světlo do našich snů.
-Dobrá žena muže inspiruje, vtipná ho zaujme, krásná ho okouzlí, ale soucitná ho dostane.
-Je snadnější pro milovanou ženu zemřít než s ní žít
-Je málo takových žen, aby jejich význam přetrval jejich krásu.
-Žena, která není hloupá, potká dříve nebo později lidskou trosku a pokusí se ji zachránit. Někdy se jí to podaří. Ale žena, která není hloupá, potká dříve nebo později zdravého muže a udělá z něho trosku. Podaří se jí to vždycky.
-Ženy pokládají za nevinné všechno čeho se dopouštějí
-Nepřístupnost žen je jen vytříbený doplněk jejich půvabu
-Historie ženy je historií nejhorší tyranie, jakou kdy svět poznal: tyranie slabého nad silným.
-Jenom žena ví, čeho je žena schopna.
-Kdyby tak bylo možné padnout do náruče ženy, a přitom se nedostat do jejich rukou.
-Je jeden jediný způsob, jak zacházet se ženami. Bohužel nikdo ho nezná.
-Žena je muži tím, co z ní muž udělá.

Světová rčení

28. prosince 2008 v 18:41 →O všem možném←
-Když vletí bída do domu, láska vyletí oknem.
-Hlupáci dělají stále stejné hlouposti, ti šikovnější neustále nové.
-Hezký obličej velký nos nikdy nepokazí.
-Je velmi nerozumné chtít se zároveň zavděčit celému světu i svému otci.
-Je třeba zacouvat, aby bylo možno popojet vpřed.
-Nejsou rodiče ti, kdo rodili, nýbrž ti, kdo krmili a dobru naučili.
-Pomluva je jako uhel: když nespálí, alespoň zašpiní.
-Hněv pomine, nenávist v srdci zůstane.
-Kdo přemůže svůj hněv, ten přemůže i nepřátele.
-Krása je potřebná na svatbu, láska na každý den.
-Kdo na nic nezamíří, nic netrefí.
-Co nemá duši, nemá cenu..
-Učení - jako proti proudu plavání: ustaneš na chvíli - vrátíš se o míli.
-Ten kdo hledá dokonalé přátele, nemá žádné.
-Když si nepřiznáš svou chybu, uděláš další.
-Poklona je jako mince. Má dvě strany.
-Lepší s moudrým plakat, než s hlupákem skákat.
-Sedmkrát spadnou, osmkrát se postavit.
-Kdo neuměl žít, nebude umět umírat.
-Ve dvou se jde i do pekla veseleji!
-Hloupý muž se považuje za něco lepšího než je žena.
-Žena je neštěstí, ale nezbavuj, bože, žádný dům tohoto neštěstí.
-Kdo všechno prozradí všem, všem bude na obtíž.
-Oči, které plakaly, vidí lépe.

Latinská přísloví

28. prosince 2008 v 18:40 →O všem možném←
-Manus manum lavat -Ruka ruku myje.
-Per aspera ad astra - Přes překážky ke hvězdám.
-Nihil est morti tam simile quoam somnus (Nic se tak nepodobá smrti, jako spánek)
-Homini plurima ex homine sunt mala! - Nejvíce škod působí člověk člověku!
-Nisi paret, impera! (Když vášeň neposlouchá, rozkazuje!)
-Tempus vulnera sanat! (Čas rány zhojí!)
-Omnia vincit amor (Vše přemůže láska)
-Carpe diem quam minimum creduls postero - Užívej dne a nedůvěřuj lehkomyslně zítřku
-Mors principum est(smrt je jenom začátek).
-Cum spiro spero (Dokud dýchám doufám)
-Skutečně šťastný je, kdo připadá šťastný sobě, ne jiným.
-Prostoduchý člověk uvěří každému slovu, vychytralý zvažuje své kroky.

Česká přísloví

28. prosince 2008 v 18:38 →O všem možném←
-Zvyk je železná košile
-I mistr tesař se někdy utne.
-Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.
-Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.
-Jablko napadá daleko od stromu.
-Stará láska nerezaví.
-Co se škádlívá, rádo se mívá.
-Co oči nevidí, to srdce nebolí.
-Pro jedno kvítí slunce nesvítí.
-Vrána k vráně sedá.
-Účel světí prostředky.
-Dlouhé vlasy, krátký rozum.
-Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.
-Hlad je nejlepší kuchař.
-Pod svícnem bývá největší tma.
-Komu se nelení, tomu se zelení

16/3 Bart milencem

28. prosince 2008 v 10:44 3.série
Oficiální název:Bart the Lover
Popis:Paní učitelka Krabappellová je osamělá, nenachází porozumění ani u dětí, a tak si dá inzerát. Bart se chopí příležitosti a začne jí psát milostné dopisy. Celá záležitost mu však poněkud přeroste přes hlavu.
Zajímavosti:Na Jo-Jo shromáždění paní Krabappelová a slečna Hooverová kouří pod značkou "Zákaz kouření". Podle této epizody žijí Simpsonovi na 94 Evergreen Terecce.
Hláčka na tabuli:
Gaučová scéna: Medúza vypadající jako mimozemšťan sedí na gauči a potom zmizí, než se rodina objeví.
Jiný popis:Bart zůstane po škole, kde se zamiluje do učitelky Krabappellové a začne jí posílat milostné dopisy pod jménem jistého Woodrowa. Bart se doma přizná a po fotografii učitelky, kterou dá Homerovi, se Homer rozhodne, že začne Bartovi chodit na třídní schůzky. Nakonec Bart napíše učitelce dopis, že odjíždí pryč a že už se spolu nikdy neuvidí.
Obrázky:

15/3 Homer sám doma

28. prosince 2008 v 10:34 3.série
Oficiální název: Homer Alone
Popis: Marge se zhroutí a odjede do relaxačního střediska. Bart s Lízou jsou u tet Patty a Selmy, Homer se má starat jen o Maggie. Po dramatické noci dospěje k závěru - bez mámy to nejde.
Zajímavosti:Homerovo a Bartovo jméno v latině zní : Homo Neanderthal'us a Brat'us Don'thaveacow'us.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu nikoho plácat po zadku. "I will not spank others"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a vytvoří pyramidu.
Jiný popis:Marge se rozhodne kvůli věčnému stresu doma vzít si na pár dní dovolenou a odjet na Rancho Relaxo - proslavené lázně. Bart s Lízou byli odvezeni k tetě Patty a Selmě, Homer zůstane sám doma s Maggie.
Obrázky:

Oslava 28.narozenin

28. prosince 2008 v 10:19 Out

Odkazem..

28. prosince 2008 v 10:07
Ráda bych vás odkázala na můj "nový" - nebo spíš další - blog, který jsem založila. Je čistě autorský, najdete na něm mé povídky, fotky, názory...

ODKAZ


14/ 3 Líza sázkařem

21. prosince 2008 v 10:35 3.série
Oficiální název:Lisa the Greek
Popis: Homer najde v Líze nečekaného parťáka pro svou tajnou vášeň - sázení. Rozhodne se toho náležitě využít a zdá se, že se mu daří.
Zajímavosti:V jedné scéně noha pana Hoovera zmizí. V jedné scéně je slunce nad blízkou rovinou, ale v další scéně je vedle něho vysoká hora.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna: Rodina se sbíhá a když si sedají, Homer zasedne psa.
Jiný popis: Když se Homer dozvěděl, že Líza předem ví, jak který fotbalový zápas dopadne, začne ji v tom využívat. Když se Líza dozvěděla, že Homer sází v Baru u Vočka, naštve se na něj a rozhodne se, že už dál v Homerově hazardu nepojede.
Obrázky:

13/ 3 Radio Bart

21. prosince 2008 v 10:27 3.série
Oficiální název: Radio Bart
Popis:Homer konečně vymyslí netradiční dárek pro Barta. Speciální vysílačku… K dramatickému zvratu dojde, když Bart umístí reproduktor do staré studně a "vysílá" jako nebohý hodný chlapeček, který tam spadnul. Celý Springfield chlapce dojatě zachraňuje. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu… V této epizodě se pro změnu objeví známý zpěvák STING.
Zajímavosti: Video hry v prodejně zahrnovaly třeba "Larry Lotr". Jedno z jmen Krustyho hostů na narozeninách bylo J.P. Patches - jméno opravdu žijícího klauna.
Hláška na tabuli: Už nikdy nebudu řezat do lavice. "I will not carve gods"
Gaučová scéna: Simpsonovi se odrazí a dopadnou na gauč.
Jiný popis:Bart slaví narozeniny a Homer se rozhodne, že svému synovi koupí ten nejlepší dárek pod sluncem. Mikrofon, se kterým se může naladit na nejbližší rádio. Nejprve Bartovi tato hračka přijde jako šunt, později však zjistí, že toho může využít, a tak hodí rádio do studny a celý Springfield vystraší tím, že jakýsi Timmy O´Tool spadl do ní.
Obrázky:


Grammy Nominace 2008

13. prosince 2008 v 10:53 Awards