Listopad 2008

Photos 5

30. listopadu 2008 v 16:59 Kate Winslet

Photos 4

30. listopadu 2008 v 16:57 Kate Winslet

Photos 3

30. listopadu 2008 v 16:51 Kate Winslet

Photos 2

30. listopadu 2008 v 16:49 Kate Winslet

Photos 1

30. listopadu 2008 v 16:43 Kate Winslet

12/3 Jak jsem si bral Marge

30. listopadu 2008 v 10:02 4.série
Oficiální název:I Married Marge
Popis: Marge má obavy, zda není opět v jiném stavu. Vydá se proto k lékaři, zatímco Homer před dětmi vzpomíná, jak to bylo, když si maminku bral.
Zajímavosti:Když byla Marge mladší, její vlasy nebyly zdaleka tak vysoké jako dneska. Marge pracovala ve rychlém občerstvení, které se jmenovalo Berger's Burgers.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu učit citově labilní děti. "I will not torment the emotionally frail."
Gaučová scéna: Simpsonovi (kromě Maggie) udělají přemet a před gaučem udělají gesto "Tadá". Maggie se k nim v pohodlí gauče přidá.
Jiný popis:Marge jde na těhotenský test a Homer zatím doma vypráví o období, kdy se s Marge vzali a čekali na narození Barta. Mimo jiné zde i popisuje získání práce v elektrárně.
Obrázky:

11/3 Jak Burns prodával elektrárnu

30. listopadu 2008 v 9:55 3.série
Oficiální název:Burns Verkaufen der Kraftwerk
Popis: Pan Burns prodá elektrárnu Němcům. Peníze mu však nepřinášejí štěstí ani respekt a tak ji koupí zpět. Homer, který dostal od Němců jako bezpečnostní technik padáka, se smí vrátit - ale od Burnse lze jen těžko čekat dobrý nebo nezištný skutek…
Zajímavosti:Název je v němčině (zřejmě proto, že elektrárna se prodala Němcům) - ale přesto není název tohoto dílu správný. Gramaticky správně by to totiž muselo být - ''Burns Verkauft das Kraftwerk''.
Hláška na tabuli: Vánoční besídka není hnusná. "The Christmas pageant does not stink."
Gaučová scéna: Malý pomocník Santy sedí na gauči a peskuje rodinu. Simpsonovi se poté vracejí zpět pomaleji.
Jiný popis:Monty Burns se rozhodl, že si chce ještě užít radostí života a rozhodl se prodat elektrárnu Němcům. V novém vedení se ukáže, že Homer je naprosto neschopný bezpečák a dostane padáka. Naštěstí se Burns rozhodne elektrárnu koupit zpět.
Obrázky:

10/3 U ohnivého Vočka

30. listopadu 2008 v 9:48 3.série
Oficiální název:Flaming Moe's
Popis:Hospodský Vočko ukradne Homerovi recept na ohnivý nápoj. Hospoda prosperuje, Homer má vztek, ale nakonec se kamarádi smíří. Pozor - mezi spoustou nových klientů rozhodně nepřehlédnete ani proslulou kapelu AEROSMITH!!! A počkejte si i na píseň pod závěrečnými titulky.
Zajímavosti:V reportážích "Eye of Springfield" můžeme vidět nápis Springfield napsaný podobně jako je napsán Hollywood. Maggie v tomto díle řekla "Vočko" - ale pouze v Homerových halucinacích.
Hláška na tabuli:Spoďáry se mají nosit ve spod. "Underwear should be worn on the inside."
Gaučová scéna: Zloději ukradli gauč. Rodina si nemá kam sednout.
Jiný popis:Při jednom nudném promítání diapozitivů Petty a Selmy vynalezne Homer koktejl zvaný Ohnivý Homer. Později jeho tajemství prozradí barmanovi Vočkovi, který se okamžitě chopí příležitosti, prohlásí jej za svůj vynález a začne úspěšně prodávat, přičemž Homerovi nepřipadne z výdělku ani cent. Když už to vypadá, že Vočko prodá za milión recept a půlku Homerovi dá, vyzradí Homer v záchvatu šílenství poslední neznámou ingredienci a je po kontraktu.
Obrázky:

9/3 Hromská sobota

30. listopadu 2008 v 9:38 3.série
Oficiální název:Saturdays of Thunder
Popis: Být tátou je dřina. Homer má pro změnu obavy, že ztrácí lásku a respekt Barta. Dokonce navštěvuje kurs v Národním institutu otcovství a pomáhá Bartovi v přípravě na závody motokár…
Zajímavosti:Hlava na budově Institutu otců pije ze šálku s nápisem "Super táta".
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu předstírat vzteklinu. "I will not fake rabies."
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají ke gauči, ale polštáře chybí a tak se propadnou dovnitř gauče.
Jiný popis:Homer doma skládá test perfektního otcovství a pochopitelně z něj vyjde naprosto nemožně. Rozhodne se, že se stane lepším a pomůže Bartovi s přípravou na pouliční závod podomácku vyrobených vozítek. Bohužel jejich auto je rovněž na draka, a tak Bart zvítězí ve vozidle, které si zapůjčil od zraněného Martina.
Obrázky:

8/3 Cena lásky

30. listopadu 2008 v 9:31 3.série
Oficiální název:Lisa's Pony
Popis: Homer se snaží napravit svůj pošramocený vztah s Lízou a pořídí jí poníka. Strašně se zadluží, pracuje po nocích, Líza nakonec musí poníka vrátit, ale rodinná situace je zachráněna.
Zajímavosti:Datum v kalendáři je 7.listopadu - skutečné datum vysílání epizody.
Hláška na tabuli:Bartovy peníze nejsou zákonným platidlem. "Bart Bucks' are not legal tender."
Gaučová scéna: První se ke gauči dostane Homer a lehne si na něj. Zbytek rodiny si na něj sedne a Homer jen mlátí rukama kolem sebe.
Jiný popis:Líza se připravuje na školní koncert, kde má vystoupit se svým saxofonem, ale protože nemá jazýček do saxofonu, musí poprosit Homera, aby jí ho co nejdříve koupil. Homer samozřejmě neodolá pivíčku a tak ještě zaskočí do Baru k Vočkovi. Nakonec, když jazýček koupí, je už pozdě. Líza zahrála píseň bez jazýčku, ale znělo to jako když někdo seká trávu. Homer se na sebe zlobí, a tak se rozhodne, že Líze koupí poníka.
Obrázky:

7/3 Speciální čarodějnický díl II

24. listopadu 2008 v 16:59 3.série
Oficiální název: Treehouse of Horror II
Popis:Tentokrát se nadměrná konzumace sladkostí z Halloweenu projeví v divokých snech Lízy, Barta - a Homera. Objeví se v nich mimozemšťané Kang a Kodos, Bart umí číst myšlenky a Homer má dvě hlavy (ta druhá patří Burnsovi).
Zajímavosti:Když si Bart přeje zbohatnout, peníze se objeví v Marginých vlasech.
Hláška na tabuli:
Gaučová scéna:
Jiný popis:
Opičí pracka
Homer koupí v Maroku kouzelnou opičí pracku, která splní každé přání a zároveň přinese strašné utrpení. Poté, co si Líza přeje světový mír, přepadnou zeměkouli mimozemšťané (jako Kang a Kodos) - lidé nemají žádné zbraně. Hrozbu odvrátí až Flanders, kterému se s prackou očividně daří.
Bartovo území
Bart umí číst myšlenky a proto si všichni lidé musí myslet pouze pozitivní věci, neboť jinak je Bart vytrestá. I Homer se jednou znelíbil a Bart jej proměnil v Šášu na pérku.
Kdybych tak jenom měl mozek
Homer dostane vyhazov za spaní v práci, najde si zaměstnání hrobníka a usne v hrobě. Pan Burns mezitím připravuje svého robota, pro kterého potřebuje lidský mozek. Vydá se tedy na hřbitov, vybere si ještě živého Homera a jeho mozek použije.
Obrázky:

6/3 Jaký otec,takový klaun

24. listopadu 2008 v 16:52 3.série
Oficiální název:Like Father, Like Clown
Popis:Bartova láska k Šášovi Krustymu dělá divy… Když s Lízou zjistí, že je Krusty od mládí rozhádán s otcem - rabínem, dají děti díky Lízině chytrosti oba dohromady.
Zajímavosti:Krusty má fotky, na kterých je s Beatles nebo Alfredem Hitchcockem.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu odcházet od nedoko... "I will finish what I sta…"
Gaučová scéna: Rodina se sbíhá a sedá si. Bart vyskočí a lehne si všem na klín.
Jiný popis:Bart má jako člen klubu domluvený večer se Šášou u Simpsonů doma. Zde se dozvídají příběh o tom, jak se kdysi Šášův otec - uznávaný rabín Hyman Krustofski - svého syna zřekl, protože klaunovské povolání neuznával. Líze s Bartem se společnými silami podaří rabína se Šášou usmířit.
Obrázky:

5/3 Homerova definice

24. listopadu 2008 v 16:46 3.série
Oficiální název:Homer Defined
Popis: Homer usne v práci zrovna, když elektrárně hrozí výbuch. Doslova v poslední sekundě se mu podaří zabránit katastrofě - a stává se hrdinou. Ovšem jen Homer sám ví, že to bylo jen náhodou.
Zajímavosti:Bart vrzne křídou předtím než napíše na tabuli hlášku: Už nikdy nebudu vrzat křídou. Hrnky v továrně mají tvar jako chladící věže. Při psaní hlášky na tabuli, udělá Bart křídou příšerný zvuk - i když píše pravý opak.
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu vrzat křídou. "I will not squeak chalk"
Gaučová scéna:Mimozemšťan sedí na gauči a pije pivo. Poté zmizí dveřmi v podlaze.(poklopem)
Jiný popis:V elektrárně se schyluje k havárii, kterou se podaří Homerovi náhodou odvrátit obyčejným rozpočítávadlem při výběru správného záchranného knoflíku. Je vyhlášen zaměstnancem měsíce. Když má mít proslov v Shelbyvillské elektrárně, nastane stejná situace a vyjde najevo, že není žádným hrdinou.
Vedlejší děj: Milhouse má zakázáno si hrát s Bartem, ale Marge promluví s paní Van Hautenovou a všechno je zas v pořádku.
Obrázky:

4/3 Bart vrahem

24. listopadu 2008 v 16:31 3.série
Oficiální název:Bart the Murderer
Popis:Bart má naprosto smolný den, který vyvrcholí tím, že se dá najmout jako "barman" mafie v čele s Tlustým Tonym - protože je hned neprokoukne. A k tomu jej a jeho kumpány podezírá policie, že mají prsty ve zmizení ředitele školy Skinnera.
Zajímavosti:Joe Mantegna, který dal hlas Tlustému Tonymu, hrál ve hře která se jmenovala právě tak - Tlustý Tony. Číslo Tonyho ve vězení bylo 8F03 - což je kód produkce pro tento díl.
Hláška na tabuli:Výbušniny a škola se neslučují. "High explosives and school don't mix"
Gaučová scéna: Rodina vytvoří pyramidu s Maggie jako vrcholkem.
Jiný popis:Aniž by to tušil, Bart se začne scházet s gangem zlodějů a vrahů, začne jim za peníze míchat drinky, sázet na koníčky a hrát karty. Ale když u soudu řeknou, že jim Bart pomáhal se všemi loupežemi a přepadeními, začne je Bart nenávidět. Nakonec se celý gang přizná, že s tím Bart nemá nic společného.
Obrázky:

Nokia Theatre

24. listopadu 2008 v 16:21 Out

3/3 Zkáza domu Flandersů

23. listopadu 2008 v 18:19 3.série
Originální název:When Flanders Failed
Popis: Soused Flanders se dá na podnikání. Jako každý devátý Američan je levák a tak otevře obchod s potřebami pro leváky. Homer mu přeje brzký krach, což, zdá se, vychází. Ale Homer jde za pět minut dvanáct do sebe a Flandersův obchod je zachráněn.
Zajímavosti:Jména producentů (Jay Kogen a Wallace Wolodarsky) se objevily na návrhu soupisky pro kanadskou fotbalovou ligu. Ned pouřil logo Simpsnových na rodinné oslavě. Bart nosil triko "Maude miluje Neda".
Hláška na tabuli: Už nikdy nikoho neplesknu přes spáleninu. "Nobody likes sunburn slappers"
Gaučová scéna:Simpsonovi se sbíhají a udělají taneček.
Jiný popis:Ned Flanders uspořádá zahradní grilování u příležitosti otevření svého nového obchodu s potřebami pro leváky. Homer si přeje, aby zkrachoval, což se pomalu, ale jistě děje. Nakonec však Homer sežene pro Neda dostatek zákazníků a obchod nemusí být zavřen.

Vedlejší děj: Marge přihlásí Barta na karate, aby pořád neseděl u televize, ale Bart na kurzy nechodí a hraje místo toho automaty. Pravda vyjde najevo, když potřebuje Líza pomoci proti partě chuligánů.
Obrázky:

2/3 Líza na stopě zlořádu

23. listopadu 2008 v 18:04 3.série
Originální název:Mr. Lisa Goes to Washington
Popis: Díky své práci o společnosti a politice vyhraje Líza cestu do Washingtonu, D.C., kam ji doprovází celá rodina. Ovšem když se stane Líza svědkem toho, jak kongresman přijímá úplatek, její víra v demokracii je otřesena a Líza jedná!
Zajímavosti:Líza získala za svůj esej 39 bodů ze 40. Když si porotce promluvil s Homerem dal jí ještě 5 bodů navíc. Blinky - trojoká ryba - je v rohu mapy Springfieldu.
Hláška na tabuli:Plivání nepatří do svobody projevu. "Spitwads are not free speech"
Gaučová scéna: Rodina se sbíhá, sedá si a pak Homer vytáhne malého pomocníka Santy, na kterém seděl.
Jiný popis:Líza se dostane se svým vlasteneckým esejem do finále soutěže a s celou rodinou odjíždí do Washingtonu. Zde odhalí korupci jednoho ze senátorů, svůj esej přepíše na poněkud drsnější kritiku a soutěž ve finále nevyhraje.
Obrázky:

1/3 Šílený Homer

23. listopadu 2008 v 10:30 3.série
Oficiální název:Stark Raving Dad
Popis:Co může způsobit jedna várka zabarveného prádla? Homer musí do práce v růžové košili a jako podezřelý se dostává na psychiatrii. Pokoj sdílí s pacientem, který se domnívá, že je Michael Jackson. Když se Homer z ústavu dostane, pozve "Micheala" domů. Všichni věří, že přijede opravdový Jackson. Bublina sice splaskne, ale nakonec "Michael" zachrání Barta - složí pro něj a zazpívá píseň Líze k narozeninám.
Zajímavosti:Píseň opravdu nazpíval Michael Jackson.Maggie má panenku Binky - což je postava z filmu Matta Groeninga "Life in Hell".
Hláška na tabuli: Nejsem zubař. "I am not dentist"
Gaučová scéna: Simpsonovi si sednou na gauč, ten se ale otočí a pošle je proti zdi.
Jiný popis:Homerovi Marge omylem vypere jeho bílou košili s Bartovou červenou kšiltovkou, a tak Homerovi nezbyde, než v růžové košili jít do práce. Tam ho všichni považují za blázna a podle testu, který za Homera vyplnil Bart, musel být Homer odvezen do blázince. Tam se seznámí s Michaelem Jacksonem, nebo spíše s někým, který si na něho dobře hraje, a tak ho hned po tom, co Homera propustí, pozvou Simpsonovi na návštěvu.
Obrázky:

22/2 Krevní msta

22. listopadu 2008 v 17:43 2.série
Oficiální název:Blood Feud
Popis:Ředitel elektrárny Burns potřebuje krev. Vzácnou skupinu má pouze Bart, který na Homerovo vypočítavé naléhání vlije šéfovi do žil mládí. Slíbená odměna však není to, co si Homer sliboval.
Zajímavosti:
Hláška na tabuli:Už nikdy nebudu spát v době vyučování. "I will not sleep through my education"
Gaučová scéna: Simpsonovi si sednou na gauč a ten se spolu s nimi propadne.
Jiný popis:Pan Burns trpí chudokrevností a má vzácnou krevní skupinu 0 Rh negativní. Tu má ve Springfieldu jenom Bart. Homer Barta přemluví, aby krev panu Burnsovi daroval a očekává za to tučnou odměnu, které se Simpsonovým nedostane. Rozčílí se, napíše Montymu nenávistný dopis a ten jako revanš zakoupí obrovskou Olméckou sochu hlavy (můžete vidět v pozdějších dílech ve sklepě :)
Obrázky:

21/2 Drobné kiksy nad komiksy

22. listopadu 2008 v 17:39 2.série
Oficiální název:Three Men and a Comic Book
Popis: Ve Springfieldu se pořádají akce pro milovníky comicsů. Bart touží získat vzácné 1. číslo Radioaktivního muže. Dokonce tvrdě pracuje, aby si na ně vydělal. Nakonec se ale musí spojit s dalšími dvěma kluky, aby měli dost peněz. Ale jak asi může dopadnout takové kolektivní vlastnictví…
Zajímavosti: Když Bart píše na tabuli hlášku, píše ji jiným písmem než obvykle.
Hláška na tabuli: Už nikdy se nebudu vytahovat. "I will not show off"
Gaučová scéna: Simpsonovi se sbíhají a gauč se převrátí.
Jiný popis:Springfieldský prodavač komiksů nabízí 1. číslo Radioaktivního muže. To si Bart samozřejmě nesmí nechat ujít, ale kde vzít 100$? Jediná možnost je složit se s Milhousem a Martinem. To však vede k naprostému zničení celého komiksu.
Obrázky: