Únor 2008

Zabít je snadné

25. února 2008 v 12:30 Oblíbený filmy
Popis:S koncem střední školy si většina maturantů River Side High School začíná uvědomovat, jak složitá je čeká budoucnost. Strach a obavy nabývají na velikosti, když si uvědomí, že jejich zdánlivě bezstarostné a bezpečné dětství se stává minulostí.Těžká zkouška čeká i Daniela a Barryho - kamarády, kteří se den co den stávali oběťmi krutých žertů a násilí ze strany svých nebezpečných spolužáků. Poslední den na místě, které jim přinášelo jen bolest a ponížení, Daniel ztrácí nervy a v nekontrolovatelné touze po "konečném zúčtování" navždy změní svůj život i životy svých přátel.
Fotky:
Můj názor:Sakra tohle byl tak dobrej nekomerční film. . I proto jen jedna fotka. Ale opravdu - jestli budete mít možnost se na něj podívat, určitě to udělejte. Zanechal ve mě dojem. Film má za prvé super zpracování a za druhý vás donutí přemýšlet o šikaně, o tom jak to ve skutečnosti všechno je. Mám husí kůži ještě dneska když si na tenhle snímek vzpomenu...


Playboy

25. února 2008 v 12:25 →Na téma←
Taktéž mi nic neříká, jen kdyby po tom byla poptávka, tak ať to tu je :D

Ska

25. února 2008 v 12:18 →Na téma←
Tenhle hudební styl se mi nějak vyhýbá, ale neříkám že by to byla špatná hudba :) Navíc ta kombinace černá-bílá nemá konkurenci ;)

Herák

24. února 2008 v 10:03 →Knížky←
google.cz

Rok vydání: 2000
Nakladatelství: ALPRES
Zařazení: prevence proti drogovému pokušení
Idea: Droga je jeden z největších zabijáků, ničí lidské tělo, ale i psychiku člověka.
Jazykové prostředky: Jazyk mladého člověka "teenagera" a slang užívaný mezi narkomany.
Téma: Od problémů v rodině až na úplné dno - závislosti na heroinu
DĚJ:

Čtrnáctiletý David už není schopen snášet dusné prostředí v rodině, uteče z domova a po několika dnech živoření ve městě se ho shodou náhod ujímá skupinka squatterů. Zdánlivě vyřešená situace se zkomplikuje tím, že za ním uteče jeho dívka. Od tohoto okamžiku nabírají události rychlý spád.
Okolnosti oba mladé lidi přivedou až k heroinu a drogové zavislosti. Výmluvný příběh bez planého moralizování vyprávějí čtenářům ze svého úhlu pohledu sami aktéři, jejich přátelé a pozorovatelé zvenčí, kteří se snažili zabránit tragédii.
Moje hodnocení:85%

Detektiv

24. února 2008 v 9:59 →Knížky←
DĚJ:
Malcolm Ainslie je seržant miamské policie a zrovna řeší případ dvojnásobných vražd starších lidí. Oběti - starší manželé - jsou vždy svázáni na židli obličeji k sobě, v ústech roubík a jejich těla jsou ohavně probodána. Když se oběťmi stane komisař miamského magistrátu se svou manželkou, policie vloží všechny síly k vypátrání vraha.
Zločince dopadnou a odsoudí k smrti na elektrickém křesle. Ainslie je svědkem popravy, ale před smrtí se mu Elroy Doil vyzpovídá, že zabil 14 lidí, ale mezi jeho oběti nepatřili manželé Ernstovi. Ainslie tedy znovu otevře případ a při přešetřování důkazů z místa činu dojde ke zdrcujícímu zjištění - že vraždu Ernstových téměř dokonale zkomponovala majorka miamské policie, jejich vlastní dcera Cynthia Ernstová.
Je to Malcolmova někdejší milenka, a tak je Ainslie na pokraji nervového zhroucení. Po vyřešení tohoto případu se ze seržanta stává slavná osobnost a Ainslie odchází od policie a přijímá nabídku na přednášení teologie na vysoké škole.
Po objasnění vraždy Ernstových byl Malcolm Ainslie jediný, kdo svým způsobem litoval a rozuměl Cynthii. Od brzkého dětství ji vlastní otec sexuálně zneužíval a matka to jen přehlížela, nic proti tomu neudělala proto, aby vše nevyšlo na veřejnost.
Od chvíle, kdy Cynthia nabývala rozumu, oba své rodiče nenáviděla, ale ve společnosti se úspěšně přetvařovala a jejich rodina se zdála zcela ideální.
Moje hodnocení:90%

Deník Anne Frankové

24. února 2008 v 9:55 →Knížky←
DĚJ:
V pátek 12. června 1942 dostala Anna ke svým třináctým narozeninám od rodičů krásný sešit na deníček. "Deník Anny Frankové" je vlastně právě tím sešitem, do kterého se tato mladá dívka židovského původu svěřovala formou dopisů své fiktivní kamarádce Kitty. Anna žila se svou rodinou v Amsterodamu a protože v celé Evropě zuřila druhá světová válka, museli se ukrývat, aby unikli koncentračním táborům. Ukryli se do zadního traktu jednoho amsterodamského domu, kde měl dříve Annin otec obchod. O pár měsíců později se k nim přidala ještě jedna židovská rodina van Daanových a pan Dussel. Skrývali se téměř dva roky v malých prostorech a kontakt s okolním světem měli pouze díky dobrým holandským křesťanům, kteří jim obstarávali potraviny, knihy a nejpotřebnější věci. Zdálo se, že obě židovské rodiny přečkají v úkrytu i zbývající rok války, ale 4.8.1944 zastavilo před jejich skrýší auto s SS-Oberführerem a několika pomahači od Zelené policie. Někdo jejich tajnou skrýši vyzradil. Odvezli všechny obyvatele úkrytu do vězení na Weteringschans a po čtyřech dnech je transportovali do nizozemského "židovského průchozího tábora" Westerbork. Do Osvětimi v Polsku je převezli 6.9.1944, odkud byla Anna se svou sestrou Margot deportována do koncentračního tábora v Bergen-Belsenu, kde na jaře roku 1945 obě zemřely na tyfus. 12.4. toho roku byl tábor osvobozen anglickými vojsky...
Moje hodnocení:98%

Memento

24. února 2008 v 9:48 →Knížky←
Ilustrace: Karel Haloun
Nakladatelství: Československý spisovatel, Praha, 1989
Doba děje: rok 1989
V překladu slovo MEMENTO znamená VÝSTRAHA.
DĚJ:
Příběh vypráví o mladém Michalu Otavovi, který je zde popisován jako hlavní postava. Je to normální kluk jako každý jiný a středně prospívající student gymnázia s běžnými zálibami, nic zvláštního... Jeho otec je vysloužilý letec, zvyklý na vojenský režim, jenž se snažil nastolit i doma.
Hodná paní, starostlivá a milující matka za každých okolností, milující a věrná manželka, tak takhle se dá charakterizovat Michalova matka.Michal měl od otce zakázáno chodit na diskotéky, ale matka ho pustila vždy, když šel otec na noční směnu. Tam se Michal seznámil s novými lidmi, ale také poprvé poznal, co dokáže kombinace správných prášků s alkoholem, a tak to tenkrát začalo... Pomalu začal vykračovat k propasti, ze které se málokdo dostane.Seznámil se také s dívkou jménem Eva. Začali spolu chodit, také spolu brali drogy, měli stejné přátele - dealery, měli stejné zájmy - drogy. Dost toho spolu prožili, čekali spolu také dítě, ale Eva potratila kvůli její závislosti na drogách. Oba byli tak na dně, že nabízeli svá těla za dávku. Když už byli úplně dole, neměli už sílu říct NE, rozhodli se vykrást lékárnu v okrajové části Prahy. Objevili tam pár ampulí morfinu a v rychlosti vzali nějaké orazítkované lékařské recepty, na které si potom vyzvedli VĚCI - tak totiž říkali drogám a látkám s nimi spojenými. Jednou se sešli na drogovém "mejdle" všichni známí z narkomanské party. V tom nejlepším na dveře bytu zaklepala Veřejná Bezpečnost. Michal spolu s Evou a dalšími přítomnými byli zatčeni. Michal a Eva byli obviněni z rozkrádaní majetku a užívání drog. Lékárnu vzal Michal na sebe, ale Eva se trestu nevyhnula. Oba šli na nějakou dobu do vězení, v průběhu trestu měli nastoupit na protidrogové léčení. Ve vězení se Michal dozvídá postup, kterým lze získat drogu, jež není na seznamu návykových látek. Tuto drogu zvanou LSD používala známá japonská letka Kamikadze.Michal je odveden na vojnu, kde pracuje jako řidič, má však základní znalosti pyrotechnika. Díky těmto faktům se mu podařilo nelegálně získat plnou krabici morfinu. Po příchodu z vojenské služby začnou s Evou spotřebovávat morfin. Když už nemají ani dávku, začnou rozprodávat zařízení bytu, aby koupili chemické sklo a suroviny na vaření LSD. Postupem času však nemají ani na suroviny, a tak začnou vařit pro cizí narkomany. Eva Michala opouští, aby přestala fetovat, Michal nic nechápe, je mu jasné, že s tím už přestat nejde. Za zvláštních okolností se dovídá, že Eva je znovu těhotná, to ovšem neví, že sousedi zavolali Veřejnou Bezpečnost, když slyšeli hysterické křiky Evy, která nechtěla, aby Michal cokoliv zjistil. Michal je zatčen a jde do vězení. Když se Eva dlouho neukáže a ani o sobě nedá vědět, Michal se začne vyptávat a shánět ji. Když se však dozví, že Eva je mrtvá, že se udusila plynem, když si pustila kohoutek a strčila hlavu do trouby, nechtěl tomu věřit a zařekl se, že ji pomstí. Domnívá se, že to nebyla sebevražda. Při vykonávání pomsty se však předávkuje s neznámou partou a ta ho ze strachu před VB vytáhne před dům k popelnicím, jako nějaký odpad.Michal je odvezen do nemocnice, kde se ho snaží vyléčit. Michal končí jako troska, není schopen mluvit ani si dojít na záchod, jeho základní lidské funkce nefungují. Tento příběh končí tragicky, Eva udušená plynem
Moje hodnocení: 85%

Pucca

23. února 2008 v 20:26 →Na téma←

Hello Kitty

23. února 2008 v 20:17 →Na téma←

Kruh

23. února 2008 v 18:56 Horory
Popis:Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů, jako z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla promítnuta, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové informaci, jenomže, když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jedním ze čtveřice bylo dítě její přítelkyně. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat.
Fotky:

Můj názor: Kruh to je snad už kultovní film. . A musím přiznat že má něco do sebe. . A Samarka je prostě jasná :)


My děti ze stanice ZOO

22. února 2008 v 19:12 →Knížky←

My děti ze stanice ZOO

Místo a čas: Berlín v 70. letech 20. století
Počet stran: 261
DĚJ:
My děti ze stanice ZOO vypráví skutečný příběh Christiany, která se jako jedna z mnoha stala obětí drogové závislosti.
Christiane se jako malá přestěhuje se svými rodiči z venkova do Berlína. Časem se ale rodiče rozvedou a tak zůstává jen se svou matkou a jejím přítelem. Matka, která jí a její sestře chce zajistit dobrou budoucnost, na ni nemá čas, a tak se Christiane dostane k drogám. Začíná u hašiše, pak přechází k práškům a nakonec si začne píchat heroin. Myslí si, že když bude chtít přestat, udělá to, ale pomalu a jistě se stává závislou. Na drogy si musí nějak vydělávat a tak se společně se svým přítelem Detlefem prodává. Spousta lidí kolem ní umírá, mezi nimi i její kamarádka Babsy, která se stane nejmladší obětí heroinu vůbec. Christiane se několikrát snaží přestat, ale vždycky se k drogám znovu vrátí. Její matka je zoufalá a tak ji posílá ke své rodině do západního Německa.
Tady příběh knihy končí, ale příběh této dívky pokračuje. Z doslovu se dozvíme, že se heroin nakonec dostal i do západního Německa a Christiane se k němu vrátila. Závislosti se zbavila až o hodně později, kdy se jí narodil syn a ona tak konečně získala důvod žít a přestat s drogami.
Moje hodnocení:95%

Rock

22. února 2008 v 18:51 →Music←
Rock. . .
všeobecně názec rock. . rockový pecky od různých skupinek, který mě maximálně dostávaj. .

Rasmus:Guiltytuhle písničku mě naučila poslouchat kámojda na lyžáku . . Ale je vážně super - taková melodická, zpěvákovi je dobře rozumět. . Prostě je to nářez :)
UDG:Motýlsong od český partičky tu nesmí chybět... Má naprosto dokonalej text, k týhle písničce mám doslova vztah. .
Fall out boy:Thanks for the memoriesco k ní dodávat. . .je to jednoduše skvělá písnička a stojí za to si jí poslechnout. . .
Fall out boy: Take overneuvěřitelně dokonalej klip. . a ty vzpomínky co se k tý písničce vážou. . stoprocetní zlepšovák nálady :)
GooGoo Dolls:Iristuhle písničku miluju. . Ona v sobě má tolik citu, tolik kouzla . .Můžu jí poslouchat milionkrát a stejně se nikdy neoposlouchá. . ♥
GooGoo Dolls:Let love innarozdíl od Iris z téhle psíničky čiší taková zvláštní radost a nadšení. . Něco jak naděje, říkejme tomu. . Každopáně jí poslouchám, když mi je na nic a ona mě nutí , abych zpívala s ní :)
3 Doors down:Here without you → jedna z pomalejších rockovek, ale u ní se člověk opravdu vydepčí ..
3 Doors down:Let me godost dobrej song. .
3 Doors down:Away from the suntuhle písničku jsem si oblíbila, hlavně ten refrén je úplně super ♫
3 Doors down:Landing In London (All I Think About Is You) → spíš proč zamyšlení a smutnější dny .. ale ne míň krásná

Doors

21. února 2008 v 19:20 →Na téma←

Nuts

21. února 2008 v 19:09 →Na téma←

Piano

17. února 2008 v 18:41 →Na téma←

Mikrofon

16. února 2008 v 21:28 →Na téma←

Pampeliška

16. února 2008 v 21:21 →Na téma←

Kopretina

16. února 2008 v 21:17 →Na téma←

Muffins

16. února 2008 v 21:07 →Na téma←